Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je DonFelipe napisal:

Ja, vsak določen model vrže slabo oziroma dobro luč na celotno znamko in njeno modelno paleto.

Računica je da se hibrid izplača oziroma pride njegova pozitivna lastnost na plan v kolikor delaš mestne relacije oziroma je vozilo stalno v pogonu (taxi in razne dostave ; prvi pri nas so imeli Priuse leta 2005 v bivšem podjetju Rumeni Taxi kateri se danes prodajajo. Priusi so znani po cekovanju baterij in slabih plastikah.

Ja res je zato bi pa tale debata spadala kam drugam ne pod temo CX-30..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 18 minutami je Boss napisal:

Pa čist resno sem vprašal o moči ISG-ja in kapaciteti baterije pa očitno ni tako lahko priti do odgovora.

 

Nekje na netu je sicer omenjeno 5,2kW za ISG in 0,216kWh za baterijo. Tole je premalo za neko hudo pomoč pri speljevanju je pa lahko v pomoč pri zaganjanju motorja po samodejnem ugašanju, da je to mnogo manj občutno. Ne vem, sem iskal kaj več na to temo pa so informacije skrite razen teorije kako to deluje. Kolk pa kej dejansko pomaga in kje se pozna pa izgleda kot da gre za vojaško skrivnost.

Eeee, zato ga moreš pa kupit, da to izveš..... 😜

Zato pa lastniki x186tk vemo, drugi pa lahko samo ugibate in dvomite... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 50 minutami je scania napisal:

Žuta oz. Izobraževalna minuta:

 

Torej imamo:

Mikro hybrid- klasičen start stop 12v sistem, zažene preko zaganjalnika

Mild hybrid- imamo 48v sistem, uporablja alternator, ki služi za zagon, polnjenje baterije, regenerira energijo med zaviranjem, pomaga pri speljevanju in pospeševanju. To vse preko mikro jermena

Full hybrid- kot ima toyota 400v sistem omogoca vožnjo na strom do 5km vmes se vkljyci motor in polni, poganja itd.. bsterije so velikosti do nekje 1,2kW

Priključni hybrid- isto kot full hybrid le da ima večjo bateriji do cca 15kW in omogoča vožnjo na strom do cca 100km

Električno vozilo- čisti štrom baterije do cca 90kW odvisno od vozila, pač polniš na postajah ali doma en teden (hec)

Električno vozilo rex: je pa električno vozilo ki ima zraven še en mali mali motor z notranjim izgorevanjem, ki pa služi kot podaljševalnik dosega, po domace ko zmanjka stro a se vkljuci in služi kot generator.

 

To je to 😁

Super napisano, zdi se mi pa, da ima Mild Hibrid od cx30 le 24v baterijo... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Android Auto Wireless
Napisano
pred 56 minutami je SpEkTr napisal:

Ma to itak ja, sem pa malo googlal pa vidim, da ima precej folka težave s tem, ne samo s Samsungi. Prva stvar je, da ga dam iz ovitka ven, to je itak killer. Idealno bi pa bilo, če bi bil tam pred režami za zrak :)

Sploh pozimi.... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Mild hybrid, ima alternator, ki se obnasa kot elektromotor in preko mikro jermena pomaga motorju. Torej pro speljevanju alternator spremeni "namen" in je elektromotor kateri poganja mikro jermen in posledično pomaga glavni gredi. Nekatere verzije pa imajo celo zagon motorja preko "alternatorja"

Točno takšna je ta stvar, zato zdaj  še bolje pelje, ker so mu na tak način povečali moč.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 1 uro je GregorK napisal:

Zanimivo, jaz do sedaj nisem dobil nobenega vpoklica za mojo X

Pokliči na servis pa vprašaj, če je tvoja X tudi v naši družbi za vpoklic🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 33 minutami je Alex napisal:

V četrtek sem imel cx30 na servisu zaradi vpoklica.

Pregledali so hladilni sistem, motor nadgradili z novim softverjem. Moram priznati, da sedaj motor bolje vleče na nižjih  obratih. Kot, da ima nekaj več navora. 

Ja sedaj so dodali tisto konjenico, ki je manjkala do 186KM..:jupiii::zoom-zoom:

pred 27 minutami je Boss napisal:

Softwarsko so ti dodali app turbo. Se pozna a ne? 🤪

Ne, baterija vejo moč doda pri speljevanju in pospeševanju... :jezicek: 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Tole bo pa zadnji čas.... 🙄

Ja, si si pa zaslužil malo tiste tvoje "lopate" za čez hrbet od tvoje ženke... :nevem: 😁😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

 

Res je... to je zame glavni faktor, da nimam nikoli BMW-ja niti v širšem izboru pa so mi avti večinoma všečni, ampak se jih drži neslaven sloves prav zaradi takih maloumnežev.

Seveda ni avto kriv, ampak ko je 1x znamka "ugrabljena" s strani takega tipa populacije pač pade pika vse BMW-je. Škoda, ampak tud znamka si ni kaj dosti prizadevala, da bi se ubranila takega slovesa. Imam občutek, da jim celo paše, da imajo tako klientelo. :nevem:

Mislim,da firma ne ve za te budale.....🥴😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 4 urami je ignacij napisal:

 

Ja ta rdeča se prodaja že dober mesec. Iz oglasa deluje vredu, za kupit.

 

Karkoli se boš odločil, pri 2,5l motorju nimaš kaj zgrešiti.

Razen, da je zastarel, baje.... 😁😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Moj prvi avto
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je Gregster napisal:

A ni bil to yugo florida?

Ma kaki,yugo 60 je tole....😁😉

Screenshot_20230701-001908~2.png

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 7 minutami je Alex napisal:

Počakaj, da programsko  nadgradijo mojo. 😄

Čez mesec in pov bodo tudi mojo, ko grem na drugi redni servis...:jupiii: 

Kdaj pa greš... 🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.