Skoči na vsebino
Moj prvi avto
Napisano

Moj prvi je bil pa yugo 60 Amerika, je imel števec v miljah in km... 😊

Letel je pa samo 160km/h.... :nevem:

Do 65kkm,ko sem ga prodal nobenih problemow.... 😊😉

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Tole je res zabavno,če tole kdo čita ,ki nas dobro ne pozna bo mislil,da smo sami divjaki na tem forumu,ko tako na veliko pišemo kako avto s 150 in več konji nikamor ne gre.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 40 minutami je Slivka napisal:

 

Ne trudi se, ker ne bodo razumeli...

 

Jaz razumem, o čem govoriš. Ja, voznik tovornjaka, ki je z vso hitrostjo naletel na silos (tisto v predoru ni bila cisterna ampak silos za sipki tovor - cement, apno, moko,...) ni dovolj pazil na dogajanje na cesti. Ampak zakaj se je pa kolona na avtocesti ustavila (če se voziš po navadni cesti, lahko pričakuješ križišča, semaforje, zastoje,... Zato je tam omejitev hitrosti nižja. Na avtocesti pa ne pričakuješ, da nekdo stoji sredi ceste...) Če je to zaradi gužve pred gradbiščem, v redu. Če je pa zato, ker je nekdo "menjal gumo na prehitevalnem pasu" ali pa avto pred točo skril v predor ali kaj podobnega, bi bilo pa treba del krivde pripisat tudi njemu.

 

In, mimo grede, bi bilo malo za razmislit tudi o "spletu okoliščin". Ker imam občutek, da je imel zadnji tovornjak kar precej varnostne razdalje in bi lahko ustavil. Ga je mogoče zaslepilo sonce? Je mogoče slabo ocenil, da se je silos, ki se je "skril" v temo predora, ustavil v predoru? Vsekakor pa bi se možakar moral zavedati, da upravlja 40-tonsko vozilo in biti temu primerno zbran. Glede na prostor, ki ga je imel, bi se dalo rešiti, če bi vsaj malo prej reagiral. Če se preveč zanašaš na asistenčne sisteme, zna biti včasih že prepozno... In če se preveč zanašaš, da si dovolj izkušen, da po štirih urah za volanom ne potrebuješ pol ure počitka, se tudi ne bo dobro izšlo... In pri utrujenosti je tako: ko enkrat rečeš 'samo še to, samo še do tja, potem pa pavza', se moraš takoj ustaviti. Ker si že utrujen in sam sebe siliš...

 

 

Evo to je to.... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 33 minutami je Slivka napisal:

 

Dizel ni napačen.

Ti imaš napačne relacije...

😄

Ni napačen zato pa obstaja.... ☺️

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

 

Sem verjetno eden izmed prvih tu na forumu, ki je peljal CX-30 1x sredi leta 2019, takrat še s 180KM X-motorjem. Sem takrat kupoval avto in čakal dodatne pol leta, da sem lahko sprobal ta motor. Prav dobro vem kaj je zmožen in česar ne in mene takrat ni prepričal. Ni slab je pa žal N/A motor in to se pozna sploh na prožnosti in občutku.

 

Navor je pomemben ampak le v navezi z obrati kar ti na koncu da moč, ki je tista stvar, ki ti dejansko da vedet kako se določen motor obnaša. Več navora pri nižjih obratih pomeni, da je moč višja že prej in ne rabiš navijat obrate. Če je navor manj, pa rabiš višje obrate, da dosežeš želeno moč. 240Nm največjega navora pri 4000 obratih pa tud ni pohvedi kaj, ker recimo pri 150KM dizlu ga je 380Nm med 1800 in 2600 obratih. Pri 1100 obratih ga je celo 250Nm kar je še vedno več kot na X-motorju, ampak tam je obratov premalo in seveda ni moči.

 

Še 1x to ni merjenje kurcev ampak dejstvo in kot je Alex rekel, je kar velika razlika kako je treba vozit dizla in kako Skyactiv-X. Če ga božaš in ne teraš v obrate ne bo dal toliko od sebe kot, če ga zavrtiš nad 5000 obratov.

Vse imaš prav kar si napisal in jaz vse to tudi poznam iz prakse a v praksi in na cesti je lahko vse skupaj malo drugače. V vsakdanjem prometu ti tisti dizelski konji in ogromen navor nič ne pomeni,če ga ne moreš iz motorja spravit na cesto zaradi prometa in neugodnih prometnih razmer in v primeru mojega trenutnega dizla Passata tdi 150 v primerjavi s citrončkom hdi 110 je slednji dosti boljši pri vožnji po mestu in do 100km/h. Relacijske vožnje pa Passat opravlja z odliko....😉 To je isto kot,da spustiš v mesto Fomulo in kaj ji bodo tisti konji....🤔😁

Kakorkoli,meni je x186 ravno tisto kar potrebujem in se požvižgam na razne dizle s strašnim navorom,ki v vsakdanjem strnjenem prometu ne pridejo prav....😉

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 29 minutami je Shrek napisal:

Dotični dogodek je zanimiv zaradi 40 ton. Če bi bil osebni avto, bi bilo nič. Ni prav, kar je naredil voznik tovornjaka. Nikoli ga nisem opravičeval. Obsojam pa tiste, ki brez veze naredijo pizdarijo, drugi nastradajo, pravi povzročitelji se pa odpeljejo naprej in grejo v šoping gledat artikle v akciji. Na primer iz prehitevalnega pasa na izvoz...na voznem pasu pride pa do verižnega trčenja. Nepoškodovan povzročitelj gre po nakupih iz reklamnega letaka. 

Pa še to. Tudi varnostna razdalja te ne reši. V treh primerih ti lahko opišem iz LASTNIH izkušenj. Pa na koncu NISEM bil kriv. 

Vse kar tebe moti, moti tudi mene in še marsikoga.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 2 minutama je Shrek napisal:

Si prebral moj post? 

NE ZAGOVARJAM VOZNIKA TOVORNJAKA! 

RDEČA LUČ PRI SEMAFORJU NIMA VEZE! 

Se pravi, da opravičuješ paciente, ki zaradi toče ustavljajo na izhodu iz tunela? 

Opravičuješ paciente, ki na prehitevalnem pasu zmanjšujejo hitrost in gledajo, kako rožice rastejo? 

Ne mi s takim, no. 

Ogromno je NEPOTREBNEGA zaviranja in ustavljanja na AC! 

In za to NIHČE ne odgovarja. 

Pustimo sedaj ta dotični dogodek. 

Imaš v večini prav ampak govorim o tem dotičnem dogodku. Ne zagovarjam tiste,ki brezveze stojijo povsod po cesti,ker tudi mene ovirajo in motijo! Ampak ti dobro veš kaka je varnostna razdalja in kaj veleva zakon! Če je ni dovolj zmelješ pred sabo sve i svašta,taka je realnost in marsikdo se tega ne zaveda.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 22 minutami je Boss napisal:

Ti to nas mal hecaš, a je tako. Pri 1500 obratih v 6. prestavi gre 70km/h in razvije ubogih 36KM. Pri 2000 pa 56KM. Pri 2500 pa 75KM. Je pa res, da ne vem kaj zate pomen, da gre k hudič. :nevem: Jaz k grem z biciklom 50-60km/h mam tud občutrk, da sem najmanj na 600 kubičnem Kawasakiju.😜

Pojdi se peljat z x186 pa boš videl in ne piši neke konje,ki niso na grafih niti malo primerljivi z vožnjo,ker je tukaj še navor,ki ga je dovolj,da vleče kot je treba....😉 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 53 minutami je Shrek napisal:

Mogoče je pa kdo zaradi toče na izhodu iz tunela stal...al pa na voznem pasu delal selfi...

Ne zagovarjam voznika tovornjaka, ampak obsojam nekoga, ki brez razloga naredi zastoj in zato NE odgovarja. 

Ta je pa taprava izjava glede na to da si profič.....🥴 1000 izgovorov sam,da nisi kriv! 

Kaj pa zdaj praviš na tisto kratko zavorno pot pri tovornih vozilih,ki smo jo imeli pred časom na forumu...:whatever:

Je pa res,da je problematičnih voznikov malo in še to je preveč.....😒😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 10 minutami je NevLado napisal:

Minimalno. Fora je sam ta, da je G150 zaklenjen do 4 tisoč obratov in je isto, kot da bi vozil G122...če hočeš pospešek, ga moraš nabit v obrate. V četrto in gasa

Ja skoraj imaš prav z razliko, da je 122 zaklenjena od 4000 obratov naprej 150 pa ne. Do 4000 grejo zato obe približno isto....👍😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Ja. V drugi 125,v tretji 140...😊

A je samo 15km/h med drugo in tretjo, mala razlika se mi zdi... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)

To rabim naredit res redko, ker tako se mi pa res ne mudi.... 😁😉

Je pa čisto res, da v višjih obratih tam pri 4000 obratov, ko ima največji navor gre bolje kot vsak dizel in še lepše poje'.... 😉👍 

Si že šel kdaj do blokade z tem X186.... 🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Jaz  vozim na 1500-2000rpm,ko rabim pa moč in hitrost dam prestavo nižje ,obrati gedo na 2500 potem pa gasa in gre kot hudič.....:ouje:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 40 minutami je MPero napisal:

Da izkoristim tole temo.

2 tedna ze vozim CX-30 G150 in se po 8 letih voznje M6 z enako mocnim dizlom nikakor ne morem navaditi na to prav anemicno masino. Pricakoval sem malo slabso odzivnost, ampak ocitno bom rabil se malo vec casa...

Ko na avtocesti zelim prehiteti koga, ki pred mano vozi 120 rabim celo vecnost, da pospesim na npr. 130 in peljem mimo.

V kakih obratih vozite to masino? Prej sem bil navajen na 2000+ obratih na AC ali pa se manj na regionalki, pa sem imel vedno na voljo se zalogo moci in odzivnost avta. Zdaj moram prav studirati, ampak mi je zal priganjati v visoke obrate in ga drzati na njih.

Prav tako se mi zdi, da pri nizjih hitrostih slabo pozira luknje in neravnine na cesti, pa ne morem reci, da je sportno trdo podvozje.

Drugace pa je , kot bi rekel Alex, kar "premium" od znotraj, posebej na infotainmentu in sredinski konzoli je viden napredek napram M6. Edino sedezi mi se zdijo malo ozji oz slabsi(?), ne morem tocno reci kaj mi v starem avtu bolj "sede".

A je X186 res toliko boljsa masina od G150?

 

Ko bi šel na probno vožnjo pred nakupom bi to takrat ugotovil,da 150 konjev ni bogve kaj in jo nebi kupil! Zdaj ti ostane preizkus x186 in odločitev o menjavi. Če bolj zverinsko voziš ti tudi to ne bo dovolj.....🙂 Meni je super drugače ga ne imel....💪😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

licarska in kleparska popravila
Napisano
Pred eno uro je samSimon napisal:

Kar se te premium vaše soul red tiče, me čist vsak ličar vpraša, če lahko naroči pobarvan odbijač. Baje, da jim ful cajta vzame, zarad nanosov in še zajebana barva je.

Res mora bit zajebana, sem ravno včeraj videl enga ausrijca, ki je imel na 6tki "oranžen" nos havbo in ostalo pa lepo rdečo barvo... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

To je poraba na dobrih 300km,to je bila pri meni že pod 5l/100.... 🤔

Sem se pa vozil pretežno po ravnem in na dol..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Alex napisal:

Še enkrat več, dokaz, kakšen šparovček je x 186 motor. In to pri vseh prelazi v Dolomitih in vožnji velik del po avtocesti. IMG_20230621_134555.jpg

Vau, tolk nizko še nisem pa nikoli imel na celi tank.... :aaaaa:

Zgleda, da z več skupnimi prevoženimi km se poraba niža, upam le, da bodo ti motorčki brneli, brneli in brneli.... 🤔😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.