Skoči na vsebino
Gume
Napisano

Ne bit tako malenkostni, večina tukaj vozi dobre gume, extremna vožnja pa tako ne gre skupaj z našim gostim prometom in slabimi cestami.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup mazde v tujini
Napisano
pred 17 minutami je ignacij napisal:

Pozdravljeni. Razmišljam o nakupu novega vozila iz Nemčije, ker pri nas ni primerne ponudbe. Bolj berem te davke manj mi je jasno. Poklical sem tudi uvoznike pa vsak govori po svoje kako je z nakupom. Zgodbi so v bistvu tri:

 

- prva je da kupiš kot fizična oseba in plačaš nemški DDV in to je to. Sam ta zgodba ne pije vode, ker moraš davke plačati pri nas...

- druga je da kot fizična oseba plačaš nemško neto ceno in potem tukaj pri nas plačaš 22% DDV. Tukaj naj bi bil problem, ker nekateri nemški prodajalci nočejo izvoziti vozila brez davka, ker skrbijo za nemški proračun in ti računajo bruto ceno, razliko v davku pa dobiš povrnjeno ko dokažeš da si plačal davek v Sloveniji

- tretja je, da avto kot pravna oseba kupi uvoznik in ti vse plačaš njemu

 

A ima kdo izkušnje z uvozom novega vozila in kako dejansko se naj bi to izvedlo.

Pod prvo točko nikakor nebo šlo.....😞

Pod drugo točko je drugi del 100% pravilno.👍

Lahko je tudi pod tretjo točko samo ,da ti bo uvoznik verjetno kaj pokasiral.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 2019 dizel
Napisano
pred 20 minutami je dvorjan napisal:

Samo majhen medklic. Tista Mazda ziher ni imela samo 3.010 km, ker se takih vozil ne splača uvažati, ker se tretirajo kot nova in plača naš DDV in DMV. Za naše aparatčike kot rabljen avto šteje šele vozilo, ki ima vsaj 6.000 prevoženih km in je v tujini registrirano vsaj 6 mesecev. Tako da so se verjetno zatipkali za eno številko, katero pa, bogsigavedi ...

Tri "0" je pozabo na koncu dodat... 😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 2019 dizel
Napisano
pred 2 minutama je jotko napisal:

O super. Tega pa nisem vedel. Pri prejšnih šesticah tega še ni bilo🤷‍♂️.

 

To vidim vrjetno servisne intervale ne?

Če je bilo pa kaj drugega na uradnem servisu pa ne? (Odpoklici, poškodbe,...)

Že to je dovolj,da vidiš,če so servisi redno opravljeni,ostalo je pa tako porihtano,če je bilo kaj narobe....👍

Jaz osebno še avta s toliko kilometri v življenju nisem prodajal ne pa,da bi kupoval,dobro premisli in imej v rezervi še kak evro za stroške in zimske gume.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6 2019 dizel
Napisano

Vse okoli teh mahinacij s kilometrino razumem, samo to pa ne, da ni dovolj interesa tovarn, da bi to preprečile.... 🤔Ker s tem se podaljšuje uporaba starih avtov in zmanjšuje prodaja novih.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 1 uro je Shrek napisal:

Zanimivo. 

Kaj si bi človek potem mislil o slovencenljih? 

Katerih.... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avto med voznjo upocasni
Napisano
dne 9. 4. 2023 ob 16:03 je Jaka32 napisal:

Ali se je ze komu zgodilo, da med voznjo avto samodejno nekoliko zabremza, kljub temu da normalno drzis nogo na gasu? To se veckrat dogaja v 3 ali 4 prestavi na dizl avtu.

Selmar BMW Celje sigurno ve kako in kaj....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je NevLado napisal:

Tako, kleber so boljše za sneg, slabše v vodi, vredestein pa ravno kontra, zato sem se jaz raje odločil za njih, ker je večinoma dež kjerkoli se peljem, 2x sem šel letos v hudem zametu po ac ko je snežilo :bravo:

Tudi ta guma je vredna svojega denarja....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pravkar je Tilen5 napisal:

Imam iste Kleberce kot Bini in jih lahko pohvalim.

.... enake misliš, iste bi že sfurala... 😊😂🤣👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Jaz imam Vredestein Wintrac Pro, drži kot pri norcih, je pa sedaj po 25kkm že kar znucana, tako da bom imel jih samo še za naslednjo zimo. Če gledaš amzs test so tudi tam izpostavili veliko obrabo, sploh pri meni kjer imam visoke hitrosti na AC - ampak cena je dobra test_zimskih_pnevmatik_2021_amzs-13.jpg

Te moje Kleberce, ki so na 4, mestu so "cenovno" daleč pod prvimi tremi a dosti višje po kvaliteti od nekaterih zvenečih znamk..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Ni skrbi zate ti znaš vse zelo dobro pretehtati in izbrat.... 😉👍

Kot neki predlog mogoče, jaz imam Kleberce 18" na svojem avtu in sem zadovoljen.... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX 5 - mnenja, izkušnje…
Napisano (urejeno)

Če je lahko Volvek omenjen tukaj😁

bom še jaz vrinil Citrončka..... 😁

Danes zjutraj je prvič zatajil, vrgla kot nor, pali pa ne..... 🤔🤪Bomo vidli kaka bo diagnoza pri 290kkm🤔

Mogoče pride pa nov Avtek glede na to, da se bliža 1.MAJ in da kresovi takrat lepo gorijo.... 😊😂😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

A ima še kdo tako pospravljeno armaturo kot tale avto, ki sem ga srečal v Ljubljani? Motor je bil še topel .. 😂

 

image.png

 

image.png

Kaj še vse mora imei na tleh....😲

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Se bom mal pohecal, avte imate za 30k€+ in sedaj štejete everčke kaj se bolj splača in kaj je ceneje ali pa dražje:whatever: Vsak naredi po svoje a vendarle iz take konstruktivne debate marsikdo uvidi kaj bi mu bilo boljše,ugodneje ali celo( v mojem primeru) LEPŠE.....:vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.