Skoči na vsebino
Gume
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Jaka32 napisal:

 

Jaz imam Nexen N'fera SU4 letne gume. Lahko potrdim napisano, je pa seveda od stila vožnje tudi precej odvisno. Ampak tudi meni so se zunanji robovi čisto znucali, medtem ko je sredina gume še odlično ohranjena po 3 sezonah. Jih bom še imel eno leto, potem pa bo čas za nove. Seveda grem sedaj bolj previdno v ovinek, če je mokra cesta - jim ne zaupam več toliko kot ko so bile nove.

Je pa zanimivo, tišja in bolj varčna (avto pije 0.3 več pozimi) guma od zimskih Michelin alpin PA4, čeprav mislim da na netu ravno obratno piše. 

Očitno nekatere gume ne pašejo na naše Mazde,ker tudi Bridgestonke in še katere se preveč obrabljajo po robovih pa čeprav so kao  PREMIUM gume......:hohoho:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 30 minutami je g.Wankel napisal:

 

Verjetno ne spadam v to večino :)

Mogoče res.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Tako kot se nas večina tu vozi so bolj kot ne vse gume dobre, če pa kdo dirka bo moral pa še avto menjat ne samo gume.... 😁😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 12 urami je Alex napisal:

Se strinjam. Nove gume ali skoraj nove so več ali manj vse dobre. Kot praviš, kvaliteta se izkaže na dolgi rok in kako takrat guma reagira, se obnaša. 

Ja ampak,če gume ne kupiš in je nimaš tudi po 30kkm ne moreš vedet,če je dobra ali ne.....🤔

Vedno je potreben nek kompromis,ki ga moreš ponavadi vedno sam sprejeti na podlagi različnih podatkkov,ki jih imaš.....😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 11 minutami je TiEn napisal:

Falken

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Falken Azenis FK520 suit your car? Find the best tyre for your car read 11 reviews for the Falken Azenis FK520 and compare to other...



Kumho

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Kumho Ecsta PS71 suit your car? Find the best tyre for your car read 48 reviews for the Kumho Ecsta PS71 and compare to other Ultra...

 

Nexen

WWW.TYREREVIEWS.COM

Will the Nexen N Fera SU4 suit your car? Find the best tyre for your car read 62 reviews for the Nexen N Fera SU4 and compare to other Ultra...

 

In kaj misliš......🤔

Pred eno uro je NevLado napisal:

Pa lahko po zakonu kupiš večji indeks nosilnosti?

Kolikor jaz vem JA👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)

@TiEn,tale test je tudi zanimiv....🤔

Jaz bi o teh razmislil in tudi cena je ugodna čeprav spadajo v premium segment.....😉👍 Imajo že tudi novejše FX520,ki so približno po isti ceni,odvisno kje jih kupiš.👍

Screenshot_20230201-142327.png

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Haxballer napisal:

 

Kaj je mišljeno pod "premium" in zakaj ne premium? In ne razumem nasveta "ne kupi prefrišne..." :D Se počutim kot vesolc po prebranem :D

So ti že drugi razložili ,zato ne bom ponavljal,bilo pa je malo na hec napisano,ker eni to foro poznajo😉👍 Je treba kar frišne kupit,sedaj je pravi čas za nakup dokler ni prevelikega povpraševanja.....:bravo:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 35 minutami je NevLado napisal:

Jaz sem tudi gledal, ampak imajo samo 96W oznako, v homolomo imam pa 92W oznako.

 

null

image.png

Saj to je vredu,še boljša je.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je TiEn napisal:

Bom prečekiral @Bini. A se spomniš mogoče une spletne kjer si Kleberce vzel? Tam so imeli res dobre cene samo sem pozabil ime.

Evo mojster tole je ta spletna stran, ampak so se vse gume podražile... 🥴 Liderpnevmatik ima tokrat cenejše Kleberce! 

Jaz pogledam teste, izberem dobre gume na testu, ki so na vrhu a ne premium in nato prebrskam vse živo, da najdem sveže za najnižjo ceno... 😉 Ps; ne kupi prefrišne.... 😁😉

Poročaj kaj boš izbral..... 🤔

IMG_20230201_133340.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 19 minutami je Jest napisal:

 

 

Smo toliko debatirali o teh senzorjih za nadzor tlaka, da se mi je v nedeljo zvecer oglasil... sem preveril vizualno in ni bilo videti, da bi katera guma bila bolj prazna... Potem sem sel na crpalko in preveril tlak in je bila pri sprednji desni gumi za ene 0,3 bara nizji tlak ... Napumpam... in pozabim... Vceraj se je zgodba ponovila... Je manjkalo ene 0,2 bara ... Sem sel sedajle do vulkanizerja, da preveri in je nasel zebljicek v gumi :D ...

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

 

 

To je to.... 👍

Pridejo prav ti senzorji, niso kar tako kot eni mislijo..... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 14 minutami je Janez007 napisal:

image.png

Na Mazda servis ga ne nosim, sem pa jim že predlagal in so mi rekli, da mi raje dajo mal več popusta in bom na istem. Ker bi pri mojem olju zaračunali še neke ekološke takse...

Tudi tako je ok..... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Verjemi, da ne... če mu pripelješ 5 let starega s 300.000 in zraven daš 10 let starega s 150.000km 80% mehanikov ne bo razlikovalo kolk ma kateri avto kilometrov. Zanašalo se bo na vizualne občutke, ki pa so varljivi. Eni pravijo, da se da razlikovat po zvoku motorja, ampak to so že dokazovali, da so buče. Nekoč je bil en test pa so mehankarji kiksali za par 100.000km, se pravi je na to računat pač brezveze.

Kdo govori o primerjavi med 5 in 10 let starem avtu 🤔 Govorim o isti starosti in 150 ali 300kkm.

Bodi prepričan,da izkušen Mazdin mehanik opazi razliko med takima avtoma.

Me pa boli k...c,ker tako ali tako ne kupujem starih avtov,jih pa prodam v dobrem stanju.....:prstgor:

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Bini pri mazdi pa sploh takoj vidi, ko pogleda podvozje. Tisti s 50k km ali pa tisti s 300k km. Oba imata rjasto podvozje :D

Tako je bilo.....😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 4 urami je MazdaBoy napisal:

 

Pa ta mi je še lepša kot črna. 😊 Pa lepša od tvoje Alex, pa brez zamere 😁 Sej je tud rdeča lepa, sam men so nasploh všeč temni avti ☺️

Hvala za kompliment,mimogrede pa naj omenim,da sem imel izbiro med sivo, rdečo in še katero 🤔 Žena je imela željo,da bi bila rdeča pri hiši ampak jaz nosim večje hlače in je v garaži siva...:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Popravljam se, "dober mehanik" dobro ve koliko ima avto, ko dvigne avto na dvigalki in pogleda spodaj.... 😉 Med 150kkmm in 300kkm se vidi razlika.... 👍

Naši slu.se vsi prodajo pod 200kkm od šverotov, resnični so 350-400kkm 🥴🙃 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 9 minutami je Boss napisal:

 

Pa kolk se obešaš na besede... verjetnost je večja in ne, da so vse take. Pri tako novem avtu ni fore, da bi mutili, ker kaj lahko naredijo? Napišejo kilometre v minus? Ker je avto, ko si ga kupil imel še garancijo je bilo vse vpisano v digitalno servisno. Tako, da težav ne bi smelo biti. Če pa kupuješ 5-7 let star avto ali več je pa možnost pevare toliko večja in takrat se prisvaljka nekdo na forum, ki razlaga kako mu je pri 150kkm odletelo že vse živo in rabi generalko. Pol pa eni z bencinarji na tem forumu onanirajo ob tem podatku in razlagajo kako so Mazdini dizli čist zanič.

Na servisu že vejo koliko km imajo ko jih šravfajo.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 20 minutami je Boss napisal:

Pa ne da te je sram, da si Janšev vernik? Sej če te je sram, zakaj si pol njegov vernik? :nevem:

 

Če pa nisi njegov vernik, pol ti pa itak dol maha kaj bo kdo rekel. :whatever:

To je bil pa nizek udarec,pazi se lopate.....🙈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 2 minutama je Slivka napisal:

No, ja, novejše bi pa mogoče celo dobil s tako malo kilometri, ampak zadnje čase vsi raje kupujejo 'kosilnice in mopede', ne pa tistih pravih motorjev. V bistvu pravih motorjev Mazda sploh nima več v ponudbi...

Misliš delovne stroje....😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.