Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 7 minutami je Jest napisal:

Ko menjas zimske za letne ali obratno, ne bi smelo nic piskat... ce so vse enakomerno napolnjene ... tudi ce so enakomerno prevec ali premalo napolnjene... Sistem se sam kalibrira, ce imas TPMS ventilcke... ce pa meri preko ABS senzorjev, moras pa vedno, ko menjas ali ko preverjas in pumpas, sistem resetirati z gumbom ... Tako je pri Mazdah... 

Tako je, sem pozabil, da je bilo tako prej na 3ki,ki je imela preko ABS, se opravičujem vsem.... :rispekt:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Jest napisal:

 

Tole ne drži čisto... ker če imaš vse štiri gume (ali pa po dve na isti osi) premalo ali preveč napumpane, potem ti ta sistem prav nič ne javi... Javi ti samo, če ti ena spušča ... pa še to večkrat takrat, ko ne bi bilo treba, kot pa takrat, ko je res kaj narobe :) ... 

 

Pa tehnićno gledano, ne bi bil prav noben problem narediti tako, da bi javljalo, če so recimo gume premalo ali preveč napumpane... Ker računalnik ta podatek ima... le sistem je uporabljen zgolj zato, da zadosti zakonskim zahtevam ... 

🤔

😉👍

Ti amerikanci so pa tako v večini butlni..... :vskalo:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 54 minutami je scania napisal:

Prispel material :) diski spredaj zadaj, ploščice spredaj zadaj, zračni in klima filter, pleheci za ploščice spredaj in zadaj, oba jermena, zavorna tekočina

Čaka v košarici nadaljne naročilo: napenjalec, hladilna tekočina, čep za hladilnik, brisalci spredaj zadaj komplet, svečke, stabilizator štangice spredaj zadaj, razkužilo za klimo, čistilo za sesalne kanale in ventile.

V torek na servisu ko bodo menjali motorčke za ogledala nabavim še tesnilo za loputo in pa štiri tesnila za sesalni kolektor (da vidim stanje sesalnih kanalov).

Torej Marca še nabavim samo olje za motor, olje za menjalnik in pa ščetke za čiščenje sesalnih kanalov potem pa akcija :D :D 

 

Mislim, da si eden na milion, ki takole skrbno skrbi za svoj avto... :notworth:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je MazdaBoy napisal:


Verjeno @Alex in @Bini vozita v režimu DeSUS, k imata tako porabo, druge varjante ni. Naj sama povesta 😊 Ali jima pa računalnik laže 😛 

Kako vozim?🤔 Glej,če je dolga kolona se vozim v koloni,da nebi slučajno ogrožal soudeležencevv prometu,ker se mi nikamor ne mudi,če pa tega ni sem pa sam in edini in daleč,daleč ni nikogar za menoj....:nevem:. Sem pa že večkrat omenil tukaj kakšno imam porabo in zakaj,kdor zna, zna, avto ,če je ispraven in vzdrževan tako ali tako isto pije razlika je samo v vozniku in konfiguracije ceste in seveda prometa.....😉

Mene pa zanima kakšna je to DeSUS vožnja,da toliko pišete o njej,me prav zanima kaj boste napisal .....🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Malo se zima pozna a ne vem kako lahko tole povprečje dosežeš... 🤔

Imam lažje 5 litrov povp. kot pa 8, pravzaprav več kot 6.8 nisem imel in sem bil polno naložen pa po AC 140-160 pa še frišno nov avto je bil.... :nevem: Ko grem smučat na Roglo mi pije 8.5 samo v hrib in pičim gor v 3tji in 4ti.....🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Vinjeta
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

Jaz bi še poklical tja, morda imajo kakšno idejo, ker gre zelo verjetno za napako pri nakupu. Sicer pa se mi zdi zanimiva veljavnost obeh ... 

A ni tako, da se za isto tablico ne more kupiti 2 vinjet - prekrivanje? Zanimiva je veljavnost obeh. A ima slučajno on obe tablici?

image.png

image.png

To so neka muti posla....🤔

V tem primeru pokličeš tja in predložiš račun o nakupu veljavne vinjete za tisti datum in ti kazen zbrišejo računajo ti pa administrativne stroške....👍 To sem slišal zadnjič po val-u 202!😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 6 urami je Boss napisal:

 

Sprobano v nedeljo... pospeševanje sem začel nekje z okoli 123km/h seveda v 6. in to krepko že v klancu, tam kjer se začenja dolgi ovinek v desno cca 1km od priključka Vrhnika (N45°57'30.5" E14°18'20.5"). Po 2.5km tam nekje okoli 800m pred mostom sem spustil gas, ker je ovinek v levo pa cesta ni bila suha, da ne bi šlo kaj narobe.

 

Števec v avtu je kazal 182km/h, navigacija pa 176km/h. Če bi bilo idealno, suha cesta pa da bi lahko začel pospeševat iz 130km/h bi šlo do mosta verjetno nekje do dobrih 180km/h. V 5. prestavi pa verjetno tam nekje 185km/h. Kar je tam nekje kot mi je enako ratal s prejšno 6-ko ob idealnih pogojih s tem, da nisem imel kamere z GPS, tako da se spomnim edino podatka iz števca 190km/h, ki je lagal tam nekje 8km/h. Sicer manj konjev 140KM ampak bolj aerodinamične oblike.

 

Je vse posneto, ampak filmčka ne bo na youtubu, da ne bi koga kaj zamikalo.

Mal si zabluzu, tu smo tisti z CX30 tkami.... 😁 Hec😉

Dober ti leti ni kaj, jaz grem minuto prej od doma in sva skupaj pri @Alex-u na kofetu.... 😊😉👌

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD
Napisano
pred 2 urama je Senad napisal:

Ja sva bila zelo presenečena, glede na to da je pri Ferku v Mb rekel da je pri Mazdi max 500€ popusta. Sedaj je problem, ker je Avtoplus v Kopru vzel Mercedesa in imajo Mazdo samo še za zraven in mi je prodajalec rekel  da jo lahko naročijo, samo vprašanje kdaj jo bodo dobili ker pač niso več prioriteta v Sloveniji.

 

Sedaj prodajajo Mercedese in imajo še Mazdo zraven zaenkrat, samo da ne naročujejo več v naprej in tudi če naročijo morajo čakati, ker so drugi trgovci v Slo v prednosti

Panika je samo v tem, da sem iz Koroške in imam skoraj do vsakega salona 200 km v eno stran 🙈😬

Pojdi Selmarju.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Nima Cinkarne Celje v bližini, ampak čisto neokrnjeno naravo (razen onesnaževalcev, ki jih v hribe prinese zrak iz Italije). 😃 

Joj to pa nisem vedel,kuram škodi cinkarniški zrak na daljavi 15 km.....😂

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD
Napisano
pred 3 urami je Slivka napisal:

Ne, to ni popust.

 

To je dokaz, kakšno provizijo pobirajo. Ker prodajalec z vsemi svojimi popusti ne bo šel v svoj minus. Kljub 4000€ popusta so gotovo bili še vedno v plusu. Torej ti niso dali največji popust ampak so te najmanj olupili... 

 

In potem mene šlatajo za čelo, ko hočem za kilogram medu 12,50€, za deset kokošjih jajc 3€ in za kilogram purana 8€...

Saj si, pri nas nebi dobil toliko je pa res da si dražji samo za 1€ pri vsaki stvari.... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD
Napisano
Pred eno uro je Senad napisal:

Po salonih ponujajo različne popuste ... in zanima me kje bi mi priporočali da povprašam za ponudbo oz se grem dogovarjat za naročilo avta.

Ker pri sedajni cx-5ki so nam pred 5 leti pri Ferku ponudili max 500€ popusta, pri Selmarju max 1000€, v Lj 2000€ in v Kopru, kjer sva jo potem tudi vzela pa skoraj 4000€ popusta.

 

To prvo razumem ne razumem pa zakaj ti nebi še enkrat dali največjega med vsemi.....:nevem: 

Jaz sem se že 3x najbolje zdilal pri Selmar med BTC,MB in CE.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD
Napisano
pred 2 urama je Senad napisal:

Zanima me iz vaših izkušenj kje se da najbolj dogovoriti glede cene oz popusta. Tole cx-5 sem kupil v Kopru in sem dobil najvišji popust, vendar sedaj nimajo več prioritetno prodajo Mazde in bo baje težje dobiti popust.

Ne razumem kaj hočeš povedat s to prioritetno prodaje Mazde.... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 15 minutami je Gregster napisal:

Pa kaj so za vas hribi me tudi zanima? Al pa klanec?

Lani stestirane na MB Pohorje in cc10-15cm snega,podlaga pošodrana.....👍

Včeraj in danes na Svetino (5 oseb) iz Štor in na cesti cc5-10cm suhega snega,podlaga pošodrana....👌

Avto nasploh je lepo uravnotežen in zelo stabilen,niti enega samega zdrsa gnanih koles nisem občuti in je res občutek kot bi vozil po suhi cesti.....🤗 Je pa res,da v klanec po snegu ne pretiravam v nizki prestavi z visokimi obrati.....👍😉

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Tudi jaz sem se peljal danes(včeraj) v hribe po rahlo zasneženi ☃️ cesti in občutek pri vožnji je bil kot bi vozil po tirnicah.... 😉👍 Zaenkrat bp.:notworth:

Gume so pa Kleber. 👌

Avto pa cx-30 PREMIUM :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je kacnje napisal:

Hvala. Bom počakal ponedeljek, da moje veze pri svojih vezah (ki segajo v vrh Continentala :-)) poskusijo to dobiti.
Pojma pa nimam, koliko bo sedaj guma še zdržala. Če citiram tistga pri menjavi: "Za tle ukol bo dobra, na avtocestah pa ne preveč vozit.".

Menjaj cx-5ko za novo cx- 60tko in ne rabiš za gume skrbet.....:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.