Skoči na vsebino
Število prodanih Mazd po modelih
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Seveda da je star model, ni pa nikakor zastarela. Lahko pomagaš Biniju formulirat odgovor na vprašanje, ker po pregledu objektivnih dejstev ne vidim, v čem je CX-30 tako bolj waw kot 6ka. Še več, motor 2.5 za katerega trdiš da ni konkurenčen novemu, X186 motorju, je vgrajen v sam vrh Mazdine ponudbe, model CX-60. Tam so se za ta dinozaverski motor odločili zaradi odličnih performanc in vzdržljivega delovanja. Zame motor s plastičnim karterjem ni motor, ampak tempirana bomba, kjer lahko samo čakam, kje bo olje pogledalo ven. Še več, poraba bencina kljub nižji številki kot pri 2.5 motorju ne odraža dejanskega stroška, ki ga s tem motorjem imaš, sploh ko prišteješ še dodatne menjave obrabljivih delov, npr svečk na celo 60 tisoč. Ko potegneš črto ugotoviš, da je X186 motor slabša izbira, kot G194. Vsaj zame, ko letno prevozim 30kkm.

 

To vse povej Mazdinim inžinerjem, očitno v novi dobi ne znajo narediti boljšega motorja od g194 🤔

Tega motorja ni v ponudbi pri cx-30 ker bi bil predrag in prepožrešen zato pa imajo v ZDA 2.5 X motor😊

Ps; si nisem mislil, da bo tak rompompom..... 🥴:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 29 minutami je Alex napisal:

Ne se sekirat za to. Do takrat, ko boš (ko bomo) prišeli na vrsto, bodo že poceni aftermarket na trgu. 

Ah te svečke me ne skrbijo preveč 😉 Hočem samo zvedet,če je že kdo med nami prišel do 60kkm.....😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Število prodanih Mazd po modelih
Napisano (urejeno)
pred 7 urami je NevLado napisal:

Seveda, res se ne more primerjat po nivoju opreme.... Grem kar po seznamu iz Makome:

 

Pri 6ki z revolution opremo dobiš: 

- 19 col platišča

- avtoradio z ozvočenjem Bose in CD predvajalnikom

- 360 stopinjsko kamero okoli vozila

 

Pri CX-30 z opremo GT Plus dobiš:

- električno zapiranje prtljažnika

 

Sem se kje zmotil?

Ja,pozabil si na 7mo zračno blazino,na šobe v brisalcih na normalen naslon za roko,ki je funkcionalen in še mogoče kaj....👍 Pa tudi zastarel model je,ki ni več konkurenčen......:nevem:

Je pa tudi res,da ko sem jaz kupoval avto je bila večja razlika v ceni oziroma dobil sem popust,ki ga sedaj bojda ni več....😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 9 urami je Robert napisal:

Izgleda da bo po treh letih potrebno zamenjati sprednje brisalce na CX 30, saj sedaj še originalni (prvi) so postali zelo trdi in "ropotajo" po šipi. Kaj priporočate, razmišljam o Bosch Aerotwin.

Koliko prevoženih km že kaj imaš? 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Število prodanih Mazd po modelih
Napisano
pred 8 urami je NevLado napisal:

Cx-30 x186 plus gt po naročilu 35 tisoč

6ka g194 revolution na zalogi 37 tisoč

 

nevem no, meni so kar primerljive cene?

 

 

V velikostnem razredu je z 3ko in cena je podobna med njima. Oprema pri cx-30 x186 gt plus se pa ne more primerjat z 6tko revolution, malo bolj poglej! 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Število prodanih Mazd po modelih
Napisano

Mešate cx30 in 6tko,ta dva sploh ne pašeta skupaj ampak CX-30 in 3ka pa tudi cenovno sta primerljiva👍

Meni jo gotovo niso vsilili v salonu saj sem se najprej peljal s 3ko in nato z CX-30 . Meni je nekako boljša v vsemu in mi je osvojila srce ter izpraznila denarnico......😊😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Število prodanih Mazd po modelih
Napisano
pred 26 minutami je Boss napisal:

 

Kot vidim se ne razumeva. Številke so absolutne, ampak ne povedo pa dejanskega stanja, kakšno bi bilo razmerje prodanih, če bi bili vsi avtomobili na voljo za nakup po željah kupcev. Pri Mazdi MMS recimo forsira samo prodajo CX-30 in tega jemljejo na zalogo izredno velik. Vse ostalo pa bolj po kapljicah ali po naročilu. In večina kupcev ni pripravljena čakat tudi leto dni, da bodo dobavili nekaj po njegovih željah in je marsikdaj kr malo stisnjen v kot. Rabi avto čimprej in je edina rešitev, da vzame nekaj iz zaloge. Zato pa take astronomske cifre pri CX-30, ki jih prodajo več kot 50% vse prodaje.

 

Tako je pri nas, v Nemčiji pa očitno še vedno skrbijo za želje kupcev in zato je tam bolj enakomerno zastopana prodaja. Ampak še vedno je tudi tam omejitev predolga čakalna doba za točno določen model po želji kupca in to kazi prikaz oziroma željo trga po določenem modelu.

 

Mi gre pa na smeh , ko se spomnim pred nekaj leti, kako se je Alex iz prejšnjega sistema delal norca, da smo morali čakat na Jugota leto ali celo dve. In kaj je zdaj v tako opevanem kapitalizmu... ni ni, pa lahko si srečen, da sploh imaš možnost neki kupit. No ja zgodovina se ponavlja in smo skoraj tko k v jugi pred 40 leti. :hudicek:

 

 

Podatek za lani je sigurno drugačen in bolj realen saj Japonci še niso imeli problemov z dobavo sest.delov kot ostali....🤔👍

@Jest a lahko mogoče  prilimaš še podatek za leto 2021, bo mogoče bolj realna slika...🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Število prodanih Mazd po modelih
Napisano
pred 10 urami je Jest napisal:

Na enem nemskem forum sem nasel spodnjo tabelo letos prodanih modelov in je se vedno CX-5 najbolj prodajan model (do konca novembra 2022)

 

16959569-5E9D-4874-896B-58DE576CA80D.jpeg

Bi bilo zanimivo videti podoben podatek se za Slovenijo… Ce se prav spomnim, je pri nas trenutno najbolj prodajan model CX-30… 

 

Lani,ko sem kupoval avto so mi rekli,da največ prodajo Mazd cx30, če se prav spomnim je bilo govora o 70 ali 80%...🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

 

Pa to ne morš verjet, res ne, da se tolk cajta čaka na avto. To je noro.

Eni trgovci so pohiteli in dobavili dovolj avtov na zalogo,drugi pa delajo tako,da sproti naročajo,ko kupec pride v salon 🥴 ☹️ Če se ti mudi greš tja kjer je avto na zalogi.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 25 minutami je Boss napisal:

Ni dost manjkalo pa bi jo naložu... če bi bil žleht bi rekel, da je imela srečo, ker mi je blo škoda pleha, da bi se baba po havbi valjala :hudicek:

Te so še dobre,ne moreš jih kar pof . . . t......😂🙈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Kaj ni nikjer drugje v Sloveniji takega modela,da tako dolgo čakaš. Si še kje drugje kaj vprašal? V Celju imajo kar veliko zalogo cx30 tk... 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 37 minutami je klemen 77 napisal:

Vzel sem gt plus opremo in machine siva barva.

😀

Avto sem pa kupil pri avto močnik.

 

 ?zmeden? TOP :jupiii:Kaj naj rečem, enak kot moj le eno leto mlajši...... :bravo:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nakup nove mazde cx5 2023
Napisano

Tole kar pišete o dizlih 💯%drži, preverjeno pri mehanikih, ki šravfajo dizle več kot bencinarja,to pa sigurno ne pomeni, da so dizli slabi👍

Škoda, da nimamo na firmi kakšne dizlerce in bi se videla vzdržljivost teh motorjev napram HDI PSA dizel motorjem, ki so za mene in po mnenju strokovnjakov eni najbolj varčnih in vzdržljivi motorjev na trgu. 👌

O tem sem že tudi nekaj pisal.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 10 urami je klemen 77 napisal:

Izbral sem ročni menjalnik.  

Ja res je kar sem pregledal tale forum so mnenja eden tako drugi tako da potem že rataš malo zmeden.

Avto pa sem izbral zato ker mi je res edini vizualno všeč in pa notranjost ker vsi gredo na neko čudno notrajnost kot da imaš polno ipadov notri.

Ja forum za nazaj je begajoč eni pišejo top drugi pa spet da ne.Kot pravim avto mi je vizualno res top notranjost materiali itd. Tako da komaj čakam da dobim cx 30.

 

@klemen 77 lahko si brez  skrbi, ker zaenkrat še ne poročajo o kakšnih težavah in avto je vizualno TOP (notri in zunaj), poraba pa ravno tako za te konje, ki jih ima cx-30 💪Verjemi nebo ti žal :bravo:

Katero opremo,barvo in kje si kupil avto, če ni skrivnost..... 🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Dobrodošel😉

Trenutno nimam časa, ti jutri napišem, če te konkretno kaj zanima👍

Ta čas si pa prečitaj malo za nazaj pod to temo..... 😊👍:zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Mazda CX30
Napisano

Bi pa bilo vseeno fino sprobat še avte,ki jih takrat ni bilo,da vidimo razliko v porabi še med SUV-crossoverji in limuzinami pa AWD in MT in AT, ja bi bilo res zanimivo,če bi bil dovolj velik interes...:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Mazda CX30
Napisano
pred 55 minutami je Boss napisal:

Lahko naredimo, ampak bomo dali več AC-ja in manj relacije. Na relacijah do 90km/h so načeloma vsi motorji dokaj skup in ne dajo realne slike. Jaz sem za ponovitev 1. poraba izziva. Do Jesenic  po AC pol pa do Rateč v IT pa čez predel v Bovec oziroma Kobarid na pico pol pa po isti nazaj oziroma v Novo Gorico pa po AC nazaj. Ampak strogo 130km/h po AC, da ne bo kakih penzionističnih poskusov manipulacije. :hudicek:

Ok, jaz sem za, me pa zelo zanima kaka bo sploh udeležba pri toliko km za samo vožnjo brez kakega zanimivega ogleda- izleta :whatever: Eni imamo-jo že do Lj.100km ali več.Mislim, da bi se morali držati bolj osrednje Slovenije, razmisli in predlagaj še kako drugo traso pa povprašamo za mnenja ali daš na glasovanje in gremo tja kjer bo več zanimanja..... 👍

Na koncu koncev je pa pri srečanju to fino, da se malo podružimo med seboj Mazdaši pa še kakšen s kapelco pa BMW zmajčki in še kdo.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba Mazda CX30
Napisano
pred 20 minutami je Boss napisal:

 

Ampak 200 uporabnikov spritmonitorja pravi tako, en Alex pa mrbit še en Bini pa drugače :nevem: Ne glede kolk se trudim, pa vseen bolj verjamem tistim 200 in bi jim verjel tudi, če bi bil jaz tist en na nasprotni strani.  😜

 

Drugače pa nisi odgovoril na vprašanje zakaj bi 200 uporabnikov lagalo v minus in ne raje v plus. Se pravi, da bi pisali manjše porabe kot so res, bi še nekako verjel, da je možno, ampak da pišejo višje je pa precej skregano z logiko. Drugače pa ja, ogromno je odvisna poraba od načina vožnje in vse prevečkrat se pogovarjamo o hruškah in jabolkih. Že samo to, da se en na AC vozi 140km/h, drug pa 120km/h je lahko razlike več kot pol litra oziroma še precej več, če gre za neaerodinamičen avto.

 

Še mestna vožnja ni enaka... lahko se mestno voziš ob dveh ponoči, ko večina semaforjev mežika in imaš zaradi nizkih hitrosti porabo manj kot 6l/100km, lahko pa stojiš v kolonah ob konicah, kjer je poraba hitro 9l/100km ali več. Ampak vseeno neka povprečja za primerjavo pa vseeno človek dobi na portalih poraba.com in spritmonitor.de, pa če si priznaš al pa ne.

@Boss boš moral narediti še eno srečanje "Poraba izziv", da primerjamo porabo med avti in motorji pa vozniki, če si bodo seveda upali priti.... 😁 Takrat bomo pa videli kako in kaj... 🤔 Aja pa kakšna pavza v Četari 🍕🥘bi pasala, če bo ista relacija.... 😉👍👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.