Skoči na vsebino
Gume
Napisano (urejeno)
pred 30 minutami je Alex napisal:

Drselo ti je, ker imamo gor montirane famozne Bridgestonke. Tako, kot greš z zimskimi, bi moral it tudi z letnimi. 

Ne to je na službenem in letnih Danlopkah....🥴☹️ 

Pa malo bolj na šarf se pelje te ovinke,M6 me težko spremlja ,ker je prevelik avto za tako ozko cesto.....😁

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 18 minutami je Slivka napisal:

Na zdaj, prehitro sem jo pohvalil.

 

Sicer ne vem, a je krivo to, da sem jo opral ali je krivo to, da je Mazdin dizelaš pod pokrovom motorja, a danes sem stal ob cesti z odprtim pokrovom motorja in preklinjal Mazdo in njene konstruktorje! Na poti ma ustavi policijska kontrola, zraven je bila tudi finančna policija. Pregledajo avto in tovor, vzamejo vzorec nafte, pregledajo vse dokumente in homologacijo, stehtajo,... Pride policaj k meni in reče, da me samo opominja, naj naslednjič malo bolj pazim na obremenitev, ker namesto dovoljenih 6030 kg največje dovoljene skupne teže skupine vozil imam 6040 kg. Pa da bo prometno zadržal, ker vozilo ni tehnično brezhibno. Ko opazi, da mi ni nič jasno, mi razloži, da mi ne sveti sprednja desna luč. In da to samo po sebi ni kaznivo, da pa me ne spusti naprej, dokler napake ne odpravim. In takrat so se začeli porkoti. Zamenjat desno žarnico pri BTjki je delo za ginekologe, ki so vajeni delat v majhnih luknjah... Ma prekleti poševnookci, bi jim za kazen dal, da morajo eno leto na servisih menjat žarnice, pa da vidimo potem naslednji verzijo BTjk, kakšne bodo, pe+++ za++++++ pi+++ jim m++++++ jeb+ jih da jih je++ u pi+++ us++++ golazen vzhodnjaška, samo za pref++++ so, pe+++ ,...

Zdaj, ko ti ravno gre ta menjava žarnice jo menjaj še na levi, da ti bodo obe enako lepo svetile pa pelji se nekam od doma, da te otroci ne slišijo..... 😉😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 39 minutami je DonFelipe napisal:

Misliš da se je poznalo na oprijemu?

Ja, nekak boljši občutek je bil na ful ovinkasti cesti kot, da bi bil na tirnicah ali nalepljen na cesto, težko se opiše ta občutek.... :whatever:

Te dni sem se vsako jutro vozil čez te iste ovinke z letnimi pri +2 do +5 in mi je nos rahlo drsel iz ovinka, danes pa je bilo kot sem opisal že zgoraj.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Včeraj so se menjale gume na službenih avtih.... :jupiii:

Danes se je pri 4stopinjah čist drugače peljalo... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za Mazdo 3
Napisano

Jaz sem imel ob nakupu original feltne dimenzijo tudi 7.0jx18 ET50 in tudi v kartončku so oboje dimenzije. 

Res pa je 18 letnik a ne vem zakaj bi bilo pred FL kaj drugače saj je isti model in podvozje.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za Mazdo 3
Napisano

215/50 ja ampak ni po homologaciji pa verjetno ti bo ravno tiste 3km,ki števec na 45 laže znuliro, da bo točen u nulo. Imel boš po domače večji obseg gume..... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Sem se zadnjič malo pohecal, da se bom začel ogrevat na bencin, ker je cenejši od olja pa so vodilni zares vzeli in evo ti ga na, olje pocenili pa bencin podražili🥴😟😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano

Jaz bom lepo priznal, da ne vem kakšna je vožnja pri 3.0 ker sem imel pri avtih vedno punpane na priporočen tlak in tudi do sedaj nisem imel noben problem pri pobiranju robov! Pred meseci sem tukaj čital in se čudil 🤔, da eni pumpate na 2.8,2.9,3,0 itd. Jaz jih pumpa na 2.5 kot piše, tudi zimske Kleberce sem in jih ni pobralo! Poleti bom nabil Bridgestonke na 2.8 pa bom videl, če bo pretrda vožnja grejo na 2.5-2.6 mogoče.....😊👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 3 minutami je Boss napisal:

Ja, se kar strinjam, da zna bit kej takega. Ne vem, će ne boš spomladi menjal, bi jaz probal pumpat 3,0 spredaj in 2,8 zadaj. 🤨

 

Podobno sem imel namreč težavo pred cca 15 leti s prvo šestko in prvimi GoodYear F1 (smrekca profil). Mi je tudi takole pobiralo profil pa sem napumpal 3,0 in se je obraba potem umirila na celoten profil gume. Bila je sicer nekoliko trša vožnja, ampak avto se je pa držal ceste nenormalno dobro.

Bom jaz tudi povečal na 2.8 ali 3.0 pa bomo vidli kako se bo obneslo .....:prstgor:

Upam le,da nebo pretrda vožnja.🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Ko dam gume dol jih poslikam pa objavim slikico kako izgledajo moje po cca 30kkm.

Evo,tole je moja Turanza prednja guma slikana po prevoženih 9kkm in takole zgleda na sliki.....😟

Med rdečim črtama jih je zelo pobralo, med zelenim pa ne. Mislim, da je to zaradi premehkih bočnic. 🤔

IMG_20221106_203210.jpg

IMG_20221106_203332~2.jpg

IMG_20221106_203259~3.jpg

IMG_20221106_203008.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 12 urami je NevLado napisal:

Čeljust ti hoče že rjavet. Wd-40 pa zobna ščetka!!

Ni čeljust ampak sponka, brez skrbi😉👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 12 minutami je Boss napisal:

To je res nenavadno, ker imam sam isti model gum in isto prvo vgradnjo pa še tri letne sezone so vožene in majo za sabo tam nekje 30kkm pa nimam tega občutka. Sem četrtek ali petek prav namenoma v dežju odpeljal nekaj ostrih ovinkov tudi na ne najbolj grobem asfaltu pa primejo še vedno res dobro. :nevem:

Mene še tudi ni odneslo na mokrem,mislil sem bolj na robove gum ki jih pobira in na nekatera mnenja ki pavijo,da zelo drsijo ......👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 12 minutami je Boss napisal:

Se pravi vsi lažejo in edino Bini pozna resnico... hja nič pa naj bo tako pa čeprav smo nekateri sami naredili ta test pred kar precej leti. Opisano tudi tukaj na forumu.

Škoda,da mi ne verjameš. :nevem:Ni povsod mesto in AC,ker pri nas so take ceste trenutno da se lahko drsaš.....🛷 V senčnih legah je zelo hladno in mokro in verjemi mi,da z letnimi odletiš iz ovinka ko šus pri taki cesti,ti pa samo šparaj zimske za januar in februar....😊😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Za mazdo 6 in cx5 vemo, da imajo najmanj kitajske feltne. Za CX30 pa nisem še ugotovil nobene stvari zaenkrat. 

Feltne so žal Kitajske a zaenkrat odlične,ravno obratno kot gume......:nevem:

Mene ne moti kitajska roba,če je kvalitetna.😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.