Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Slivka napisal:

 

Nekaj se je nekje nekoč šušljalo, da je CX-30 sestavljen iz Kitajskih komponent, pa me skrbi, da bi se kaj polomilo, če bi sem gor zastavil z njim...

Kaj si že pozabil,da sem bil pri vas s CX-30 tko avgusta,ko ni bilo na meji carinika @Slivka-e😉

Pred eno uro je Boss napisal:

A vsaj za gume soi ugotovil a so iz Malezije al iz indije?

Moje gume so Japonske Bidgestonke a vseeno kot kaže zanič.....🥴☹️😭

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 39 minutami je Boss napisal:

 

Ahm ja, ti si očitno prvi, ki je to ugotovil po občutku, medtem, ko ni še nihče na nobenem testu to dokazal. Temperatura 7°C je mit, drugo pa so prave zimske razmere, led, sneg, brozga... tam se šele pokaže smisel zimskih.

Čitaj natančno in ne delaj se pametnega,nekateri zgodaj vstanemo in se tudi pri 4 stopinjah zjutraj vozimo ne samo čez opoldan pri 13.....😊

Ti pa kar čakaj na 7 čez dan in zjutraj na -5 ......😊😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 20 minutami je Janez007 napisal:

Glede na vremensko prognozo kaže, da bodo vsaj do sredine novembra temperature bolj všeč letnim gumam. Zato bom v prtljažnik s 15. novembrom vrgel verige in raje počakal z zimskimi.

 

image.png

Te temperature so že kar ok za zimske,če jih ravno ne šparaš.....😉 Bi rekel,da se po občutku bolje držijo ceste pri teh temperaturah kot letne.....👍

Ne delam pa kaj veliko km tako,da nebo velike škode.....😊

pred 24 minutami je Alex napisal:

Midva z Gelipterjem pa bova ta teden to storila...Isti dan...V isti delavnici... Isti mehanik... Enake zimske feltne... Enake zimske gume...

.....enak avto,samo barva druga....😉😂🤣👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)

Evo kolesa zamenjana,letna za zimske....👍

Malo sem se poigral in jih malo zvagal in poslikal za primerjavo,letne Bridgestonke imajo 23kg,zimske Klebrce pa 24kg,verjetna razlika zaradi več profila,letne 5mm,zimske 7mm.Vizualno so mi všeč obojne čeprav svetle bolj izstopajo in mi nekako večja zgledajo zaradi srebrne barve. Pregledal sem malo zavore (ate) in so kot nove.....😊 

Na koncu pa ena fotka med CX-30 vs X CEED ,ko so ravno tako bile parkirane,so pa drugače v istem velikostnem razredu....😉

IMG_20221106_140121.jpg

IMG_20221106_141600.jpg

IMG_20221106_151023.jpg

IMG_20221106_153658.jpg

IMG_20221106_142359.jpg

IMG_20221106_152407.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Slivka napisal:

O, doseže, doseže. Sicer ne tisti, tardeči, ampak zeleni. Ma jih doseže, ima Ferarri asortiman za vse!

 

http://www.ferrariagri.it

 

 

Sicer pa Ferrari dela tudi SUVe... Ferarri Purosangue. Za 400.000€. In pride v te naše hribe. Dokazano.

Slivka imaš prav,zadnji čas so ga naredili pa še to samo zaradi trenda na trgu in so tudi zadnji med vsemi super športniki,ki so spoznali,da ga vendarle morajo narediti,da lahko  pridejo v tvoje hribe......😉😂🤣

Če ti prišepnem na uho se,da do tebe tudi z CX-30 in ne rabiš...🏎️ Ferrari.....😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 3 urami je Slivka napisal:

 

Ne trapaj. Lahko, da ti z veliko muke in napora uspe ljudi, ki delajo za pest riža na dan, pripraviti k natančnemu delu, a je vstopna surovina tudi "kitajska". Saj imajo Kitajci tudi kvalitetno robo, a ta ni več tako poceni, da bi se splačalo... In če bi Kitajci res znali narediti, bi Ferarrije delali na Kitajskem. Pa jih ne, v celoti jih naredijo v severni Italiji. V Mercedesih se vozijo navadni predsedniki uprav, viceguvernerji bank in podobni. Ferarri je pa samo za velike fante... 

Ta Ferarri iz tvoje zgodbe mislim,da ne doseže tvojih hribov čeprav je narejen v Italiji ne na Kitajskem....😁😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 4 urami je robertk6 napisal:

Do leta 2020 so bile original na avtu Hankook.

Hči ima conti na X CEED-U.....😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 4 minutami je Nejc1986 napisal:

Ne da bi vedel :) velik servis bo čez kakih 40t km

Brez skrbi, ti avti grejo in grejo, sicer bolj počasi a zanesljivo.... 😊😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 15 minutami je FuManchu napisal:

Made in China žal. Kot čedalje več stvari. 

Glavni problem ni to ampak kontrola pri izdelavi.... :nevem: Tudi Mercedes je na Kitajskem izdelan pa še marsikaj drugega iz zahodnega sveta.... 🤔

So bile določene serije z luščenjem laka na felgah in si jih kamot reklamira(tako so mi rekli na Selmarju) če bi take bile vse bi bil pa res hud problem😟

Jaz vem za čas izpred 4-5tih let, ko je bil ta problem z grafitno barvo felg. A ve morda kdo za mlajši letnik, da se mu luščijo? 🤔Moje se zaenkrat še ne, vem pa kje se bodo lakirale, če se to zgodi po 5tih letih😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-60
Napisano
pred 11 urami je Deeyan napisal:

Evo mel dons 60ko na testu 2,5h. 

Pocas bote ze mislal, da me Selmar placuje za reklamo... Ampak res 🔝 odnos, pogovor cist po domace, kot da se poznamo ze 100 let, sam tako naprej 💪

Kaj pa rezultati testiranja..... 🤔:nevem:😊👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-60
Napisano
pred 40 minutami je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu dama an vs prou občudujem. Kako lahko dobite avto za cel dan na preizkušnjo. Jaz nisem mogel avta niti v salonu videti, kaj šele, da bi vsaj v salonu lahko sedel vanj. Da bi pa dobil BTjko za cel dan na test - ma niti v sanjah! No, mogoče je zdaj drugače, a pred trinajstimi leti ni bilo možno avta videti v živo, dokler ti ga niso pripeljali in pripravili za prodajo. Izbirali se je zgolj in samo po katalogu...

Sploh ni čudno,da nas občuduješ,ko smo pa z doline doma.....😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 5 minutami je Alex napisal:

Kupil sem še ene originalne 19" feltne za 6-ko od bivšega mazdaša Danija iz Grosuplja. 

Sedaj vozi wv aertona, benzinarja (280konjičev) a je priznal, da je bila njegova 6-ka not bolj kvalitetno narejena in predvsem bolj "premium"-detalji...😊

Moti ga preveč plastike v ta novem in predvsem  prevelika poraba (10-12 l/100).

Prodal je svojo dizel mazdo 175 - ročni menjalnik predvsem zato, ker ni imel avtomatskega menjalnika (veliko se vozi v kolonah). Ko sem prišel z mojo 6-ko me je prosil, če se se lahko vsede še enkrat v 6-ko. 😊 Rekel je, da mu je po svoje žal, ker jo je prodal. Probal je tudi benzinarko 194 a se ni odločil za nakup, ker mu ni bilo jasno, kje so skriti vsi tej konji. Imel je pa že prej 3 mazde. 

Sedaj bo pa M 6tka tudi pozimi lepotica tam spodaj.....:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za Mazdo 3
Napisano (urejeno)
pred 11 minutami je SeekK napisal:

 

V mojem primeru sem dobil komplet feltne+gume+tmps ventile 17 za ceno 19 samo gum. Mi je tud bolj praktično da menjam samo feltne. Ekstra 400-500€ pa ni malo denarja, so še druge stvari poleg avta :)

To je res, 19"gume so res drage, jaz sem 18tke dobil za dobrih 100€kom, 16tke pa bi za 75€kom in ni to neka huda razlika.... 😊👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za Mazdo 3
Napisano
pred 3 minutami je Boss napisal:

 

Ampak vseeno, razlika v ceni je milo rečeno ogromna - neke top gume so v 17 col dimenziji za moj avto od 150-170€ v 19 col pa 270-300 ali več. To je 400-500€ več na komplet pa pri tem, da je načeloma štos samo v izgledu. Pozimi, ko je že tako več ali manj skos oblačno, več kot pol dneva noč, svinjarija na cestah, na avtih mi je prav malo mar kako zgleda na avtu. Umazane 17 colske zgledajo enako grdo kot umazane 19 colske.

Jaz bi dal še letne 17" pa boš pršparal 400€ kot pravi Gorenjc...:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

poraba Mazda CX-5
Napisano
pred 47 minutami je Janez007 napisal:

 

V prvi fazi ni treba pravnika. Začneš s pisnim zahtevkom zaradi slabo opravljenega servisa (če je od njega manj kot 2 leti) (pošlješ priporočeno s povratnicoservisu) na osnovi 38. člena ZVPot. Če odgovora v 8 dneh ni, ali je zahtevek zavrnjen, greš na Tržno inšpekcijo. Kdaj že njihov obisk vse uredi (se jih firma ustraši). 

 

 

Jaz bi isto naredil kot praviš ti....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za Mazdo 3
Napisano
Pred eno uro je toto89 napisal:

Še ena o porabi iz prve roke, od danes.

Peljal sem mojo mazdo G120, čipirano na 169 z 18 col gumami iz Zreč v Dramlje na servis. Cca. 25km, tudi avtocesta na relaciji.

Z drugo mazdo G120 in 16 col je šla žena, da me je potem odpeljala domov.

En za drugim, po omejitvah ali malo čez :)

Poraba pa na obeh identična: 5,7 l / 100km.

Kam si to šel na servis?😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Konec tedna ali za vikend menjam letne za zimske, ker naslednji teden se bo konkretno ohladilo in lepo vreme bo reklo bay bay poletje... 😉😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za Mazdo 3
Napisano

Vse kar so fantje napisali in svetovali je res ampak,če si kupil Mazdo si jo verjetno zaradi izgleda in zato daj gor 18tke neglede na vse,ker avto mora zgledat ok čez celo leto ne samo poleti😉👍

Potem pa pišejo vsi meseca marca,da komaj čakajo da menjajo 16ke za 18tke na M3 ali ( 17ke za 19tke na M6) ,ker jim avto zgleda češko😆😂 Meni je pila 6.3 do 6.6 kar ni veliko in tisti deci,dva ne boš niti opazil😊👍

Če ti cena gume in feltne ne predstavlja velik strošek se odloči za 18tke,da ti ne bo žal,16tke boš tudi težje prodal čez par let,ker nebo več nobenga avta na 16tkah!!! :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pnevmatike za Mazdo 3
Napisano
pred 10 minutami je Haxballer napisal:

Pozdrav vsem.

Za svojo Mazdo 3, letnik 2016 imam dovoljene pnevmatike in platišča - 205/60 R16 92V in 215/45 R18 89W

 

Zanima me, katere bi vzeli vi in zakaj? Oz. ker je to verjetno stvar osebne preference, me zanima - kakšna je funkcionalna razlika (trdota vožnje,...) in kakšna estetska med tema dvema dimenzijama?

 

In kaj pomenita oznaki 92V in 89W? 🤨

 

Jaz sem imel 18tke in mi ni bila pretrda vožnja,pumpam na 2.5, kako je na 16tkah nimam pojma.

Vizualo pa je tako ali tako videt super....😉👍

Ta oznaka je hitrostni razred in je na zimskih dovoljeno imeti za en razred manj.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-60
Napisano

Že zdavnaj sem napisal,da v Lj ne vedo kako se avti prodajajo z redkimi izjemami in se naj grejo učit malo iz mesta.....🤨

Jaz sem pri Selmarju in Čepinu vedno dobil avto za cel dan,brez vez....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-60
Napisano
pred 29 minutami je Jest napisal:

 

 

Noja... tole je bolj predstavitev, kot pa kaksen realen test :P ... 

Ja,ampak je povedal bistvo in še nasmeješ se malo.....😆.Za nakup take mrcine pa tako rabiš osebni test in če ti ugaja ga kupiš neglede na neka objektivna in neobjektivna mnenja raznih novinarjev.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.