Skoči na vsebino
Gume
Napisano
pred 25 minutami je Slivka napisal:

Veš, @Bini, mogoče bi se kakšno vprašanje razrešilo, če bi ti kje pripravil "zasedo" in malo opazoval, kako hčerka vozi. Ker taka guma po navadi nastane s hitro vožnjo skozi ovinke. Če gre za sprednjo desno gumo, pa za hitro vožnjo skozi krožišča. Potem pa še dobro, da je Michelinka, ker pri kakšni slabši gumi bi že blatnike klepali. No, na Premaciyu vsaj imaš kaj klepat...

Obe so taki.....:nevem: Pametno razmišljanje.......😊😀😆

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

A razločiš hitrost v km/h od razdalje izraženo v metrih? Uradno se meri pospešek od 0-100km/h in je izražen v sekundah kako hitro se doseže to hitrost in ni pomembno a mi daš 11m prednosti, ker ne vpliva na rezultat.

 

Če pa bi ti rad izzumil nekaj novega in te zanima kako hitro prideš do razdalje 100m, potem pa ja... 11m prednosti pomeni, da rabim narest samo še 89m, do razdalje 100m.

 

 

Drugače pa še to. Včeraj me je res zanimalo a se da od LJ do Kopra pridet v 6. prestavi. V smeri proti Kopru mi ni uspelo, ker je med Divačo in Kozino zaprto pol AC in se je naredila kolona. Mi je pa to ratalo v nasprotni smeri. Pri OMV-juj na AC v Kopru sem zadegal v 6. prestavo in brez pretresov prišel v LJ, kjer sem na izvozu na Brdu v Lj dal iz 6. prestave. Še najbolj zanimivo je bilo spet med Kozino in Divačo, kjer sicer ni bilo kolone, vozili smo pa okoli 80km/h. To je 1300 obratov in ko se je zoženje končalo je avto brez težav pospešil do željene hitrosti. Tako, da ja tudi z realno vožnjo se to da narest in ne samo v teoriji.

Znaš pa iz tistih 2 sek.nardit pravi doktorat a ni vse jasno x186 je hitrejša od d150 in to je vse😊

Na koncu koncev pa sploh ni pomembno,ker noben v realnem življenju ne vozi tako....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
dne 8. 10. 2022 ob 16:36 je FuManchu napisal:

Kater model gume pa je to? Primacy?

Že napisano, Pilot sport 3....😳

Drugače je pa ok guma samo kupil jo nebi za tak denar.... 😛

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 30 minutami je Boss napisal:

Ne vem, jaz mam skos premium gume pa nisem še kaj takega videl.

Saj ni nevarno,da ne bo toko izgledalo je pa za tako znamko nenavadno !

Če vidiš to na Kitajskih bi rekli,da se vidi od kje so itd,itd....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Bini, dej prosim odlož alkohol pa trezen piši, ker tole je kr neki...:whatever: 100km/h pa 10m nima veze z 10%. To niso sam hruške pa jabolka v isti košari ampak so očitno notr še slive pa kakiji in banane ter olive pa še paradižnik za povrh.

Pri Mazdi so pa res eni kekci,da svoje uradne podatke ponarejajo,veš Japonci imajo nekaj več časti kot pri vw 😉 .Še malo pa boš hitrejši na 100,seveda, če ti dam 11m prednosti....:vesel:

Alkohol pa pusti na strani.....🤨

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Uff, jaz v življenju nisem imel takole "zmatrane" gume... tole je res poden. Dvomim pa da si burnoute izvajal al pa driftal naokoli.:nevem:

Mislim,da je to bolj kot ne od slabega materiala pri Mišelinkak☹️Ko je bil avto v mojih rokah bi razumel,sedaj,ko se pa hči vozi je pa zelo čudno.....🥴

Niso pa to prve premium gume na katerih sem videl kaj takega.....😳

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

To je guma za na odpad.😬

Jp, do zimskih bo zdržala... 😊

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

V realnosti je cx30 hitrejša pri pospeševanju. Pred kratkim sva z sinom "tekmovala", on v 6-ki, jaz v cx30. In sem ga nascal, za malo, a vendarle. .In to cel čas. Sem mislil, da bo pozneje šel mimo a ni. Vedno je bil 10 metrov za mano. 

Tako da ja, tej kekci, ki preizkušajo te avte, so res eni pantaloni. Realnost je, da preizkusiš  avte na cesti eden proti drugemu. 😉

10m je kar dosti do 100...😊 10%👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Avtomatski menjalnik proti ročnemu menjalniku
Napisano (urejeno)
pred 9 urami je Boss napisal:

Jah sta vidva ena 🤡🤡 pa še spodbujata se.

 

Za 186KM okoli 9 sekund do 100 pa res ni nek presežek. 😂 V bistvu je zelo skromno pa še to rata, ker uspe stotko dosečt že v 2. prestavi ravno tam, kjer je največja moč.

 

 

Avtomatski je pa še večja pogrebščna saj komaj uspe pod 10 sekund, ravno zarad tega, ker šalta že v tretjo.

 

 

 

Tolk rata modelu z 150KM dizlom v 6-ki pa kljub temu, da šalta kot v golfu 2.

 

 

Če bi bil menjalnik nekoliko drugače izračunan in bi v 2. dosegel 100km/h bi se dal celo pod 9 sekund. Tko pa 9,3 .

 

 

 

Torej kje so te 2 sekundi razlike, a @Bini? Je bla ena kavica al pa Pepsi preveč danes. 😉

 

Mislim, da bomo morali narest en dragracing day, da mal porazbijemo mite.

Se res čudim da ene luzerje gledaš in misliš,da so neki vozniki in podcenjuješ npr mene in še koga..... Ponavadi ti zelo veliko daš na "uradne podatke",zakaj tudi tu ne primerjaš svoj avto z mojim do 100km/h....🤔😉

Aja,pa baje navora imaš ohoho veliko pa ti v tem primeru nič ne pomaga😊

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Lentus napisal:

Jaz svojega avtomatika 95% časa vozim v manualnem načinu, ker lahko prestavim po občutku, ko meni paše in ne, ko paše butasti avtomatiki, ki zna pri pospeševanju z mesta, po nepotrebnem obrate razpotegniti do 4-5krpm, bi pa komot lahko enako pospešil, če bi prej prestavljal gor.

Ali recimo, med vožnjo, da recimo še ujameš zeleno luč malo prehitro stisneš gas (ne do konca kick down) in ti prestavi dve prestavi dol, kot bi bil na dirki LeMans, bi pa lahko isto pospeševanje opravil v isti prestavi ali samo eno prestavo nižje. In takih podobnih situacij je pri normalni vsakodnevni vožnji malo morje. Me res zanima, kako bi se v takih situacijah obnašal DSG v kombinaciji z bencinskim motorjem.

Tako kot je nekdo prej že napisal, imam raje avto pod nadzorom jaz, kot bi imel avto pod nadzorom mene. V"D" prestavim le ob res počasni in lagodni vožnji. Obvolanske prestavne ročice pa uporabljam zelo redko, ker pri sukanju volana enostavno več ne veš kje je tipka gor in kje dol.

 

Edino prednost avtomatika pred ročni menjalnikom jaz vidim edino v tem, da ni potrebno pritiskati sklopke, pa tudi prestavljanje z ročico je bolj lagodno. No, to zadnje, velja bolj v mojem primeru, ker imam večino časa v manual načinu.

Sem pa zadnjič na svetovnem balonarskem prvenstvu, kjer smo parkirali na mehkem in spolzkem terenu - strnišču, preizkusil občutek vožnje z avtomatikom. Lahko povem, da občutka pri speljevanju ni. Tu je ročni menjalnik s sklopko v bistveni prednosti.

 

Tole je zelo realno in korektno zapisano in tudi jaz sem te razlike opazil že zdavnaj zato pa imam ročnega,da ne plačujem avtomatika vozim pa manualno....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)

Da ne bo kdo mislil, da če vozi Mišelinke Pilot sport3 ima super gume je tule primer, ko ima še 5mm profila in 4 leta stare😟🙃🤔

Na moji stari 3ki....😊

IMG_20221008_074101.jpg

IMG_20221008_074115.jpg

IMG_20221008_074305.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 17 minutami je Matick napisal:

 

Definitivno. Ceprov, po testih gledam, bi mogle bit Hankook Ventus S1 evo 3 dost boljse od miselink. Vsaj price/performance razmerje je veliko boljse :)

Evo potem kupiš te in je to to.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 21 minutami je Matick napisal:

Pravijo da so dobre. Je pa res da so mišelinke, ki so bile original na avtu boljše

Tudi cena je veliko boljša za trgovca🙈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Res je. Pri zadnji 6-ki turbo luknje praktično ni več. Zato pa se zdi da so prejšnje bolj "vlekle". Pri prvi si dobil pri 1500 obratih res šus v hrbet. 

To je ta varljiv občutek... 🤔 Ko se vsedeš v cx-30 X186 ni tega šunka, ker že od "0"vleče na polno, in je tudi rezultat za cca 2 sek boljši kot pri dizlu.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 42 minutami je AmpeR napisal:

No pa dam en minus AT. Pri mojem vagu 177konjev mi ni všeč to, da ko prehitevam in pohodim "gas" AT poniža za 1 do 2 prestavi. Problem je, da zviša obrate na 3000 + in takrat ta motor nima več navora in imam občutek, da ne gre nikamor. Pa lih takrat bi moral skočit.

 

Problem sem poskusil rešiti z RaceChipom za cca. 400€. Po porodnih težavah "pri vseh mapah" je cukalo, je blo potrebno reprogramirat čip, se je navor ful dvignil od 1800 do 2900. Ampak spet problem pri 3000+. Ni šlo. Zavrnil čip in kupil nekega drugega, kjer sem mapo nastavil tako, da je moč motorja/navor dvignilo nad 3100-3500 obratov. To pa šopa/lima in problem rešen😆 

 

 

 

 

To dobro poznam, tako je pri vseh dizlih-večini🥴, če si bolj temperamenten voznik😊Dizel AT je za DeSUS bolj kot ne.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 minutama je FuManchu napisal:

Kaj pa kumho ecsta al kaj je že? Sodelavc jih pohvali zelo. 

Sem jih že vozil in niso nič posebnega, čist ok za umirjeno vožnjo👍 Če niso Nexen dosti dražje bi vzel te, ker jih kar hvalijo👌 So pa v enakem rangu takoj za veličastnih 5 😉😀

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 13 minutami je TiEn napisal:

sej me bodo čakale zunaj na mrazu in vetru pravilno skladiščene, da se prav postarajo 🤪

Zgleda, da imaš dobre veze... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 6 minutami je TiEn napisal:

Ja jst isto moje letne delajo zadnje kilometre, gledal pa sem nexen n'fera

To so dobre gume.... 👍😉

Kupi jih že zdaj, da ne bodo spomladi presveže😁🙃

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Poraba: bencin vs. dizel
Napisano
pred 11 minutami je SeekK napisal:

Ko prideš do nule je še za od 50-100km notr, odvisno kaj in kako voziš. To lahko trdim za 3ko, sem dvakrat po sili razmer uporabil...res pa da v tisti coni voziš kot po jajcih. Obakrat je bilo v tujini - enkrat v avstriji, nisem šel na avtocesti zaradi cene, sej imam še 50km, bom ko pridem dol, sem poznal pot. Potem pa vse črpalke zaprte na regionalnih cestah ko sem prišel z avtoceste. Drugič je bilo na Hrvaškem, ko iz Dalmacije še niso bile dograjene bencinske na postajališčih. Označeno s tablami, označeno v navigaciji, črpalke pa v gradnji :) Tukaj je šlo cca 60km čez nulo. To sta bila edina primera ko sem tankal čez 45 litrov notr.

Tako tudi je, če imaš neko normalno porabo 6.0-6.5lit/100....👍😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 15 minutami je Boss napisal:

A si boste svoj forum odprl ker vas je že tolk? 🤣😜

Ma ne, po desni bomo M6tke prehiteli po številu na tem forumu... 😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.