Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Alex napisal:

Kot sem že omenil, tempomat na avtocestno hitrost in gasa. 

Res je mala poraba. Dizel--sramuj se. 😊

Se že kar veselim, ko bom šel septembra na Korčulo, da vidim kakšna bo poraba🤔 Lani sem šel na podobno pot še s frišno novim avtom in sem imel 6.8 a je bil polno naložen in malo bolj hitra vožnja pri skoraj prazni AC. 😊Bomo videli... 😳

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Evola, danes sem šel tankat prvič po dopustu. Domet je kar velik. 👍

Je pa šlo noter 42 litrov. Tako, da me sedaj ta poraba malo bega. 🤔

PSX_20220818_163926.jpg

Kaj te bega, izračunaš pa je.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 1 uro je Jaka32 napisal:

 

 

No, tudi sam sem rabil kar nekaj časa oziroma poguma, da sem tole sprobal.

Namreč, lučka se mi prižge na 60-70 km. Pa sem enkrat rekel "ku**, grem do konca pa da vidim kaj bo"... No, hvala bogu je bila črpalka 4 km stran, v domačem kraju, pa sem si to upal. No, ko sem prišel do nje in natankal, sem stlačil notri komaj 39 litrov. Potem sem si prišel gor, da je rezerva komaj potem, ko lučka pride na 0 km. Sedaj tankam zmeraj okoli 37-39 litrov (še cca. 20-40 km lučke), naredim 650 km in porabo imam poleti 6.1 in pozimi 6.3.

Jaz sem 2x-3x po 0km na števcu šel še 50km čez in tankal 45 litrov.... 😉👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

 

"Servis bi cenovno prišel cca 250€ ,5lit olja,filter olja in motorja,čep ter dezinfekcija klimatske naprave itd."

 

@Bini bi ali je?  In, ali si misli morda filter kabine? :) Poceni, če je samo filter kabine cca. 60 €, kje je potem še delo, po normativih predvidevam vsaj kakšne pol ure. 🤪

 

Glede volana pa sožalje. 😔 Smo vsi na isti ladji, razen @Alex 😂

 

image.png

 

Ok nisi vsega za nazaj prečital! 

Imam gratis prvi servis in sem samo vprašal koliko bi me prišel in odgovor je bil kot sem napisal..... 👍

Volan pa tudi ni na moji ampak na testni s 23kkm....🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)

Evo avto je u nulo kot bi rekli po domače😊 Opran in osušen kot vedno,hvala Selmar Celje in seveda fantom...:notworth:

Servis bi cenovno prišel cca 250€ ,5lit olja,filter olja in motorja,čep ter dezinfekcija filtra in klimatske naprave itd.

Vzel sem doma tudi kapljico olja,da vidimo kako zgleda novo sveže olje,jutri bodo rezultati....👍

Pa še nekaj o CX30 g122, porabo do Celja 15km sem imel ( na sliki )sicer tekoča vožnja v koloni a vseeno nizka....😊👌

Sem pa opazil sledi obrabe na volanu pri 23kkm.....🤔🧐☹️🥴groza!

To je to zaenkrat....:prstgor:

 

IMG_20220818_105247.jpg

IMG_20220818_105604.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 5 minutami je 50keda napisal:

@Bini glavno je da poveš, kolko ti bojo računali, prestavlam si okol 250€. Ali si tudi tokrat prinesel svoje olje?

 Bom vprašal kolk pride 🤔 Kot pravi diler si pa pri nakupu novega avta vedno izpogajam prvi servis gratis....:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)

Danes sem svojo CX30 peljal na prvi letni servis in je še tam😊 

Kot nadomestni avto sem dobil CX30 g122 s ful opremo.

Porabo ima na števcu 7.2🧐 Do doma  po 15km sem jo znižal na 6.9...😉

Kar je razumljivo saj je kot testni in nadomestni avto pa ga vsak po svoje "tera"🥴

Sem malo poskusil kako gre in lahko rečem,da pri normalni vožnji se skoraj ne opazi razlike od moje X ,ko pa stopiš malo bolj na plin pa je pesem čisto druga, oziroma pesmi ni ne iz izpuha niti na cesti.....☹️🥴 Je pa drugače čisto ok za umirjeno vožnjo👌 Po 23kkm in dveh letih starosti verjetno grde vožnje  NE ŠKRIPA, NE POKA ,ČRIČKOV OČITNO NI !!!:jupiii: To je že čas,ko bi se pokazale te slabosti,če bi bile prisotne 👍

Pri Bose ozvočenju tudi nisem opazil neke večje razlike,da bi lahko rekel, aha to je to. 🤔

Jp, in sedaj grem po svojo lepotico,ki bo verjetno zglancana po opravljenem servisu kot ponavadi...😊👌

Se čujemo.....😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 38 minutami je robertk6 napisal:

ja če mi ne verjameš potem misliš da lažem saj druge ni🙄

a to si mislil na mene??

Ne na ono KIA & i30... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 34 minutami je robertk6 napisal:

Pojma nimam bi moral pogledat v prometno al pa če malo poguglam 🤣🤣......piše 1379 kg

hja @Binifuuuuuul mi je užitek se lagat sam sebi in v svojo denarnico

 

 

Nisem rekel, da lažeš.... 😉

 

pred 1 minuto je TBA napisal:

mogoče je prestavno razmerje drugačno, gume,... al pa sam bol veselo po gasu pa še sam ne ve.

Možno, sam zakaj glih KIA? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 6 minutami je robertk6 napisal:

No ko tak veselo razpredate o porabi Kie kljub temu da si je noben ne lasti , vam lahko povem iz svoje roke😁 1,6 Sportage 3 leto in povprečna poraba 6,5L. Prevoženih 63. 000 km . Števec porabe resetiran samo po prvem keslu od takrat več ne . Zdajpa si mislite kaj hočete modrijani kova @Alexin @Bini

Pa da slučajno nebosta takoj napadla da je to sigurno vožnja 110 po avtocesti , kolikor vozim po avtocesti je ponavadi tempomat na 145 in to je to. Letos poraba iz morja pri tempomatu 150 iz Biograda je bila 7,8L.

Vse kar sem napisal 100%drži za avte,ki sem jih omenil za tvojega pa ne pišem,ker ne vem,verjamem ti pa glih ne najbolj.....🤔Kolega je imel prejšnji model pa mu je ta 1.6motor pil 1liter več kot tebi ampak je tudi od voznika odvisno.👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 2 urama je TiEn napisal:

Mava skor isti datum :D jaz sem včeraj podaljšal sicer pa mi poteče 29.8

Js pa 20.8....👍

pred 1 uro je 50keda napisal:

ko boš prodajal me kontaktiraj :D

Če ne bo ostala v družini ,kamot....👍

Naj gre v Vitaje magari......😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 44 minutami je 50keda napisal:

Čujta fanta, sj nimam nič proti vajinima CX-30 in X propagandi, sem zelo vesel, da vam ugajajo in da je celo @Alex-a transfromirala v pravega šparovnega petrol heada :D
Sam da bojo to kaki biseri čez 20 let, dejmo ga no srat ... SPCCI vs. NA al pa turbo ni kot wankl vs. navadn motor, da bi mel spet tolk dodane vrednosti. Si pa res želim, da bi ti motorji leteli krepko čez 200k km, če ne bo mazdi in ljubiteljem bolj trda predla.

 

Hkrati me pa zanima, zakaj niso v CX-60 dali X motor namesto "starega požrešnega" 2 pa pol litrskega, hm. ...

Nas je več... 😀

Mislim, da se še pravzaprav testirajo in zna priti tudi v druge modele, če bo dovolj vzdržljiv. Mene ne skrbi, sam da do 100tke zdrži več pa pri meni ne bo imel.... 😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Ko sem ravno sprožil tale rahli spor, bom napisal realno porabo za kia 1.0 turbo motor; mestna vožnja in kratke ture cca 5-10km, normalna vožnja je poraba 7.5-7.8bencina.... 😟🥴

Relacijske vožnje do Kopra in nazaj pa od 6.8-7.0 (135 po števcu) odvisno od prometa... 😊😀

Moj zaključek je tak; ni hudo slabo je pa v primerjavi z mojo staro G 2.0in novo X 2.0 en dober liter več... :whatever:

Kupila ga je pa za ugodno ceno kot drugi avto.... 👌

Kot zanimivost lahko povem, da ima stric sedaj Kio, prej i30 z istim motorjem 1.4 in mu pije Kia 7.0 mešane vožnje, prej pa i30 z enakimi vožnjami 1 liter manj bencina... 🥴

Ne vem v čem je štos ampak kia pije po moje za tak motor preveč! :nevem:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano

Če se bo ta X motor izkazal kot vzdržljiv in, če bo edini na trgu bo čez 20 let pravi biser na trgu in bo vrednost še samo rasla..... :prstgor::zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

"Če"  začne zafrkavati. Je pa drugače ta x motor res extremen dosežek mazdinih konstruktorjev. Druge znamke so tudi poizkušal nekaj na to temo a je ostalo vse v razvojnih inštitutih. 

Sicer pa imamo 5 letno garancijo in če se ne bodo izkazali za vzdržljive motorje jih  bomo pa" zamenjali. 

Glede na nekaj letno prodajo in kar nekaj prevoženih km do danes ni slišati za kake večje težave,zato sem se tudi sam odločil za ta X motor.....:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 5 minutami je Brane napisal:

Sami modri dirkači, me prav zanima kje poženeste te vaše konje v galop.

Po resnici, 🤔 redko kje..... 😟🥴👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.