Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano
pred 21 minutami je Jest napisal:

 

 

Ne... 6 cilindrski prihaja v Mazdi CX-60 ... 2023 kot 3.3 litrski dizel in 2024 kot 3 litrski benicnar ... 

In s takimi avti bo rekla Mazda pa, pa Evropa..... 😪😟🙃🙈

pred 42 minutami je Alex napisal:

Ja, in poraba 9litrov na 100 kilometrov. 😉

Je vseeno boljši ta x motor, ki je enako močen a pije 2-2,5litra manj.

Socer pa ne hvalijo preveč tega 2,5 motorja v testih. Turbo je boljši a je tudi poraba v višavah. 

Enako kot pri našem x 186 motorju. Se pravi, da je ta 2.5 motor tam tam z našim x 2.0 motorjem. Če dodaš še avtomatski menjalnik so performance še slabše proti ročnem v X186. 😉

Saj več  moči dejansko ne rabimo, ker po tej gužvi, ki je vedno hujša tako ne moreš več normalno vozit. 😟

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 24 minutami je dvorjan napisal:

Ja, ker gledaš navor, podan kot LB FT ... Torej moraš pomnožiti z 1,36, da dobiš navor v Nm.

 

1 ft-lb is equivalent to 1.3558 Nm.

Aha,to je to,se mi je zdelo ,da sem nekje zasledil navora 250....😊👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 33 minutami je NevLado napisal:

Ja, ampak to, da iz 1300 na 2000 obratov rabi par sekund je tezava vsakega atmosferskega motorja. Ko ga zavrtiš je pa veselje. Zato pa pravim, da malo večkrat po gasu pa malo manj varčevanja za tista 2 deci pa bo užitek pravi.

Res je pa tudi, da ti sedaj baterija doda malo moči-navora in, če imaš v pravi prestavi gre kar hitro tja na 2000 in naprej..... 😉👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 10 urami je Lentus napisal:

Len je zato, ker nima turbine. Na dva cilindra pa preklopi le pri enakomerni vožnji, brez pospeševanja ali zaviranja.

Ampak vseeno, motor na dva cilindra preklaplja prepogosto in preveč opazno, da je kar nadležno. In dvomim, da se s tem kaj privarčuje pri gorivu.

Točno tako, zato sem se odločil jaz za X186 motor, ker cx30 je pretežak avto za g150 motor. Za premik v gužvi je ok, ko pa rabiš kaj več je bil pa dosti bolj mrtev od 3ke g120, ki je dosti lažji za cca150kg. Nekaj konjev ti pa vzame še AT... 😟

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 50 minutami je NevLado napisal:

Ne šparat z gasom, ker pol ti preklaplja na dva cilindra in je vse skupaj precej leno.

Samo to se pri speljevanju ne pozna, samo pri 60 v 6ti.....😂

Pred eno uro je Filovic napisal:

Kok pa ste kaj zadovoljni s 150 konjsko cx-30...? Men je kr zal, da nisem vzel mocnejse, ceprav ko sem jih preizkusal nisem opazil neke razlike v pospesavanju,  oba sta zelo lena motorja... 

Kaj pa imaš, g122 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
Pred eno uro je Lentus napisal:

Še naj jaz zapišem rezultat vožnje na morje in nazaj. Se pravi MS-Poreč-MS.

 

V smeri na morje (350 km) je bila poraba 6,9l. Vozil sem večinoma s tempomatom nastavljenim 5 km/h več od omejitev. Povprečna hitrost je bila bogsigavedi koliko, ker to čudo, za razliko od VW, povprečne hitrosti ne meri.  Nazaj grede je bila poraba 7,5l, ampak so bili zastoji in dokaj močan čelni veter.

 

Vleka v hrib na primorski AC, čez Črni kal in Kozino v 6. in 5. prestavi je bila porazna. Sem moral prestaviti v 4. prestavo in gas do konca, da sem komaj uspel biti v koraku s prometom, obrati pa na 4,5k. Potem se mi je tip s Passatom, prilepil dobesedno na zadnji odbijač in ni popustil. Ker se ne dam tako zlahka, sem prestavil v 3. prestavo in naenkrat sem bil najhitrejši na avtocesti :D , obrati na 5,5k, hitrost okrog 145km/h v hrib. Poraba pa v višave. Sem ostali del poti do doma, zato vozil zelo varčno in celo pod omejitvami, da je povprečna poraba na koncu z 7,4l izpadla dokaj ugodno.

 

O plusih in minusih pa kdaj drugič. Je tega kar dosti.

 

 

 

 

Jp, 36konjev in 20 navora več je tudi nekaj.... 😉

Drugače je pa tako menjalnik za to, da se šalta in slaba uteha je dizlašem samo to, da daš v 6to in se pelješ od starta do cilja, kaj pa zvok bencinarja v visokih obratih, to je balzam za ušesa..... 😊😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Tolk se govori o CX-30, da sem začel še sam razmišljati: Kaj pa če bi Mazdo 6 G165 počasi zamenjal s CX-30? Še @Alex jo je 😮

Šestka nam pride prav približno 5 x na leto (dopust, koline, Ikea, ..), 95% časa pa se vozi v njej le šofer. :)

 

Prej,ko boš menjal prej boš zadovoljen pa žena bo tudi..... :jupiii: :zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 7 urami je scania napisal:

Grem se igrat, ker to zdaj neki core, plus, gt plus, pol pa še maš neki SO, SA .... cela abeceda hahahaha :)

Prva je Homura 

             GT 

              GTplus 

Nakar imaš dodatne pakete opreme,

              Sefety (SA)

              Sound (SO)

              Luxury (LU)

 

 

 

Screenshot_20220808-152253.png

Screenshot_20220808-230926.png

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 9 minutami je scania napisal:

Kaj se da komu napisat kako si sledijo opreme pri cx30 ker jaz nimam pojma, sem s tistih časov ko so bile opreme CE, TE, GTA, zdaj pa to vse neki GT plus pa neki sound itd itd.. če je komu za razložit. Hvala :)

Najbolje,da greš na Mazda konfigurator in izbereš CX30 in te vodi po motorjih in opremah👍

Če se ti ne ljubi ti bomo pa napisali....😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Tocno tako, s predvidevanjem in cimbolj tekoco voznjo (brez rektalnih zapikavanj, kar obožujejo bmw fahrerji, sem prejsnji teden glih razmisljal da mora bit ogromno bmw voznikov gejev 🙃🙃🙃🙃). 

 

Bi pa res enkrat rad sprobal x186 motor na moj stil voznje, po moje bi enako turo zvozil s porabo 5

Ja, vprašanje koliko bi še šlo dol glede na to, da je že to bolj kot ne na podnu... 🤔Pri M3 g122 napram sedanji cx30 X186 je povprečje nižje na podobnih relacijah cca 0.2-03 na 100.s tem, da ima še malo več zračnega upora..... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Bolje Bridgestonke na Mazdi kot pa Hankook, ki ga montira vw koncern na svoje avte.... 🥴👍 Še KIA daje na avte Mišelinke.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Pri meni je bilo pri nakupu podobno, nihče mi ni priporočal v vseh prejšnjih letih dizla samo bencinca, očitno vsi mehaniki na servisu pač vejo kaj je boljše in s katerim imajo več dela, dela se pa tako vsi branijo...👌 😉 👍

Ko je prišla x180 so res malo cincali in bili vsi malo negotovi... 🤔

Očitno malo opravičeno, da so sedaj dodelali dober motor v "odličen" X186 motor.... :ouje:

@Alex mi je všeč, da si zadovoljen z avtom in da uživaš v sami vožnji:jupiii:

Za gume pa mislim, da so kar vredu samo ti si navajen precej širših in imaš zato verjetno bolj elastičen občutek čez ovinke👍

Tak občutek oziroma še večji je pri Citroenih, ki gre čez ovinke kot po gumicah.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 3 urami je Joda napisal:

Če si tako močno zaljubljen v svojo CX30 še ne pomeni, da je avto premium. Za premium rabiš bolj odzivne in nekaj močnejših motorjev. Sedaj so na voljo sami astmatiki, ki se nepremijsko derejo, da je kaj od njih. Kje je kak hibrid? Za premium morajo izboljšati kontrolo kakovosti izdelave, ne da je vsak peti avto ves čričkast. Nekateri notranji materiali so čisto nepremijski saj ne izgledajo dobro in prehitro pokažejo znake obrabe. Tudi asistečni sistemi so bolj zato da se hvalijo da so, delujejo namreč zelo povprečno. Sama multimedija vključno z Bose sistemom je spet zelo povprečna in ni noben premium. Avto potrebuje tudi nekaj dodatne izolacije saj spet ni tako tih kot nekateri fanatiki tu trdijo. Blaženje na slabih cestah ni udobno in je precej slišno. In še bi lahko našteval… Ni vse skupaj mišljeno kot kritika, v cenovnem rangu glede na ostalo nepremijsko konkurenco je avto čisto soliden, ki pa v ničemer bistveno ne odstopa. No, morda tistemu, ki ima fetiš na Mazdine zaobljene linije in malo mehkejše obloge armaturke. Tudi samokolnica še ni premium, če si prej celo življenje vozil šajtrgo

Najprej dobrodošlica med Mazdaši četudi nimaš Mazdo.... 👍

Par stvari si zamešal a nič zato, preberi si vse neplačane objave novinarjev, celo nemških kako hvalijo novo 3ko in cx30 kar se redko zgodi! Eni omenjajo, da je pač premijski a meni ni mar kaj pravijo drugi, kupil sem ga po enodnevni testni vožnji, ker sem bil zelo zadovoljen z njim in mi je všečen avto.😉

Ne potrebujem za svoje zadovoljstvo v vožnji znamko, ki naj bi bila kao premijska in 20k dražja, ker mi sama znamka ne pomeni kaj dosti! Z Mazdo CX30 sem dobil veliko lepe, dobre in kvalitetne robe za ugoden denar  👌Da je premijski pa pravim bolj za hec, da malo piknem in podražim tiste, ki mislijo, da imajo dobre avte pa jih v resnici sploh nimajo.... 😊😂

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano

Ko pride do recesije in to zna bit kmalu bo nafta 50$

pred 2 minutama je Boss napisal:

Če bo ostalo pri tem trendu bi lahko čez slabih 14 dni bil bencin pod 1,4 dizel pa pod 1,5. Mogoče je zato Pelosijeva šibala na Tajvan, da zaneti novo krizo in da spet dvigne ceno energentom.

Sam d... k mešajo povsod..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 46 minutami je Bini napisal:

Ej, tista tesnila so na 3ki ne na CX30 ampak na moji nekdanji je po 4ih letih vse bp.. 😊

Naj povem na ves glas CX30 je 

PREMIUM in tisti, ki jo nimate brezveze serjete po tovarni MAZDA, ker s tem delate škodo tudi sebi! Jaz sem po prvem letu neskončno zadovoljen in tudi 3ka je po 4ih letih in 40kkm v top formi, vse je bp! :notworth:

Ja, smeh je pov zdravja.... :jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 3 urami je TiEn napisal:

Pa še tiste slike od okenskih tesnil,..premium ni kaj, pa še kaj bo pripravalo na plano

Ej, tista tesnila so na 3ki ne na CX30 ampak na moji nekdanji je po 4ih letih vse bp.. 😊

Naj povem na ves glas CX30 je 

PREMIUM in tisti, ki jo nimate brezveze serjete po tovarni MAZDA, ker s tem delate škodo tudi sebi! Jaz sem po prvem letu neskončno zadovoljen in tudi 3ka je po 4ih letih in 40kkm v top formi, vse je bp! :notworth:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 5 urami je Aless napisal:

@Gelipterverjetno se da dobit na Alixpres. 

No ja je pa res da imate šeo tolko nove Mazde da vam ni treba haube odpirat😉

Pa še bencinarja povrhu.... 😊😂🤣😉

pred 5 urami je Jest napisal:

 

 

Je pa za CX-30 drazje kot je bilo za sestico ali CX-5 ... :) ... Jaz sem nazadnje dal za CX-5 22,09€ pa brez postnine je bilo takrat ... 

Ja ti so bolj premium za CX30... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 19 minutami je Janez007 napisal:

Če bi res tesnilo, bi bilo super. Pa žal ne, tudi spredaj ne, kjer so gumice ravne ...

 

Se je že zgodilo, da stekel na prednjih vratih M3 2018 nisem mogel spustiti-dvigniti. Ali recimo, suho steklo spustiš in nato dvigneš mokro (znotraj je očitno vse mokro). Na Mazda servisu so mi dejali, da je to, da kdaj v mrazu ne morem spustiti stekla, normalno. 🙃

 

na sredini zakrivljena gumica zadnjih levih vrat

image.png 🤨

 

ravna gumica zadnjih desnih vrat

image.png

Jp, to pa ni ok... 😟😪

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.