Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 53 minutami je Alex napisal:

Pismo, bolj kot vozim to cx 30, bolj mi je všeč in manj pogrešam rdečo puščico. 😊

Sem že pogruntal, kje oziroma kdaj ji pomaga kompresor. Tudi vožnja je super tiha in udobna.

Poraba je sedaj, ko se več vozim po mestu med 6,7 in 6,8. Kar je super.👍 Verjetno bo s časom še kaj padla. 

Tudi prtljažnik je več kot dovolj za vsakodnevno rabo. Ravno danes smo nabavljali robo za žur. Vse od piva do hrane do raznih tort je stalo lepo noter. 

Je pa ta "dvonastropni" prtljažnik super. 👍 Bravo za benzinarko in suv. 

Sem vedel, da boš zadovoljen... 😀

Po par tisoč km.bo še lepše šla, pila pa mislim, da manj ne bo razen s tem, da se jo navadiš in zato bolj optimalno voziš😉

Največ pije hladna do3-4 km, potem pa samo pada in pada poraba in ko se voziš tekoče v prometu brez prehitevanja(če ni možnosti 😟) pade tudi na 5 litrčkov..... :notworth:

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-60
Napisano

Z vsemi izjavami se po malem strinjam je pa tudi res, da se oči marsičesa navadijo in, ko na koncu pogledaš konkurenci v istem razredu ugotoviš, da je še  Mazda vedno Mazda in to zaenkrat za mene najboljši nakup👌

Na srečo ali žalost pa takega avta ne potrebujem..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 58 minutami je Gelipter napisal:

Ej...ta ročka je TOP ...lepo izgleda in menjuje😁😆😆

Je že napol avtomatic...... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 20 urami je Alex napisal:

Evola, cx 30 je doma. 👍

Ampak... Sveta pomagavka. Cx 30 pije manj kot mazda 6 dizel. Wtf? 🤔

Žena je vozila pred mano 6-ko,hitrosti so bile nekje od 130-150. Vozila sva identično od BTC do Kopra. 

Edino na vrhniškem klancu me je malo pustila zadaj, ker smo nekaj bremzali in je ona lepo pobegnila naprej ampak sem jo na vrhu klanca dohitel. 😊

Prvi vtisi in razlika med vožnjo ene in druge? 

Mazdo cx 30 moraš voziti bolj "filigransko natančno", gas  moraš dodajati postopoma. Če ga stisneš naenkrat do konca kot dizel, se ne zgodi najprej nič. Nato postopoma pridobi hitrost. Je pa vožnja z cx 30 veliko bolj sproščujoča kot s 6-ko.

Že vidim, da, se bom hitro sprijaznil z njo. 😊

Pa še porabe obeh pri enaki hitrosti. 

Mazda CX 30 

IMG_20220714_185343.jpg

Mazda 6 dizel

IMG_20220714_185546.jpg

 

Uf, 10 lajkov pa že dolgo nisi dobil.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

Ma, ne vem... A ni bilo nekaj govora, da je to DeSUS avto zato, ker se višje sedi. Mislim, da je bilo nekaj govora, da se upokojenci ne morejo usest v kakšen nizek avto, še težje pa iz njega vstanejo, zato imamo SUVe, ker lažje vstopajo in izstopajo...

 

A ni bilo nekaj takega govora pred časom ravno tu na tem forumu?

Ma tistih 5 cm se nič ne pozna pri penzionistih.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nosilci koles
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Tega ročnega menjalnika v cx 30 ne zamenjam za nobenega avtomatskega. 

Kakšen gušt je, ker je tako natančen z kratkimi, športnimi gibi. V bistvu sam skoči v prestavo,brez da bi enkrat samkrat kaj zataknilo. 

Veliko bolj tekoče je vse skupaj kot v moji mazdi 6. 👌

Jp,pa še olja v menjalniku ni blo treba menjat......:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 23 minutami je Gelipter napisal:

Čestitke ...za CX30  👍srečno...  zoom zoom 

Ja to pa je X motor ...postopoma dodajanje plina 😆

Jp, ali pa v nižjo in skoči takoj.... :prstgor:

 

@Alex lepo se vozi do 2kkm,da bo lepo ulavfana in seveda srečno vožnjo ti želim in uživaj v tihi vožnji brez dizl ropotanja..... 😁 :bravo: :zoom-zoom:

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Nosilci koles
Napisano
Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Ja, samo ročni je dandanes povsem neuporaben in ne nudi možnosti 

 

To škodi motorju in pogonskim sklopom ker nimajo mazanja, povrh pa je to samo kardaširanje in gretiranje

Kakor za koga.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

 

aha ja, moj karavan je pa superšportni karavan. No ja, sej ti pustim, da se mal tolažiš, ker je žena izbrala, ampak vseeno si se vsaj za silo zdilal, da je 6-ka ostala pri bajti. Tud to je neke vrste uspeh. :hudicek:

 

Sicer pa ja, sej se boš navadil in ti čist verjamem, da od znotri ne zgleda SUV, križanec al kaj je že to in ker večino časa gledamo avto od znotri pač tudi sam ne vidim sank na strehi in me čedalje manj motijo. 🤣

Ni SUV niti športni SUV niti crosover ampak" karavan " in to brez sank......😁

Tako so jo homologirali in jaz se strinjam,saj moraš tudi 19tke homologirat,če se ne motim,torej drži.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 14 urami je Boss napisal:

 

Ko sem bil najstnik al pa na začetku dvajsetih mi je bil pospešek do 100 najbolj pomemben podatek. Je pa to čist overrated podatek, ko enkrat voziš več avtov. Praktično ni nikjer uporaben razen na drag race-ih, kjer pa verjetno s temi našimi avti ne zahajamo.

 

Skozi leta sem dejasnko uvidel kaj pomeni navor in kaj krivulja navora in moči in kako se to odrazi v vožnji. Na evo pa sem dal kost za glodat in da vidim, kdo se bo prvil javil in se delal norca, ko sem spet omenil krivuljo navora... 🤣

Kljub temu je pa vseno nekaj narobe in se mi nekam čudno zdi, da F1 še gre pa vedno na "bencin" :nevem::rispekt:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 4 urami je vzupan3 napisal:

Na Interclassu ne popuščajo glede cene olja oz. če jim omeniš ceno olja pravijo, da je najbolje če prineseš lastnega. Meni je sicer vedno malo neugodno, ko pripeljem lastno olje, samo plačevat 28 EUR na liter je nerazumno.

Misliš 18 € za liter.... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je mazdaman napisal:

Jest samo te cene, ki jih ti dobiš od "Majesa" niso cene, ki jih dobi nekdo ki pripelje avto samo na servis, drugod po Sloveniji so cene kar konkretno višje. 

moje cene so bile takšne:

 

1 servis 374€ 14.210 km

2 servis 315€ 33.174 km

3.servis 426€ 49.587 km

4.servis 648€ 65.247 km (tukaj na mojo željo zamenjan tudi filter olja v menjalniku in olje menjalnika)

5.servis 439€ 80.630 km

 

povprečje torej 440 €, morda je to zato ker je diesel.

 

Je pa svakinja na CX-30 po enem letu uporabe  in dobrij 12.000 prevoženih na bencinarju tudi plačala okoli 240€ tako, da ja servisi imajo precej različne cene glede na lokacijo in na osebo, ki vozilo pripelje.

 

 

Tudi meni so rekli,da je za CX30 X186 cena cca 240€,malo več kot za M 3 G motor,ker je olje malo dražje......😉

Svoje olje pa je.....👌

Moj prvi je pa tako gratis....:jupiii:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 26 minutami je SpEkTr napisal:

 

Ja, čeprav on ima filter notranjega zraka. Za olje pa filter olja bi se strinjal ja, da bi nekako lahko kdo kompliciral. Čeprav pa, tisti ki prinesejo svoje olje na servis, a so potem upravičeni do garancije ali ne? :) Pa recimo, da je to od Mazde olje, ali pa pač olje identičnih specifikacij. Pomoje je odvisno na koga naletiš.

Kar se tiče olja je takole pri mojem serviserju; olje mora biti enake znamke in specifikacij kot je predpisano na servisu in potem ni nobenih problemov z garancijo 👍

To debato smo že enkrat obdelali 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 34 minutami je tommaazz napisal:

A je že kdo mogoče nabavljal filter notranjega zraka? Kje ste ga kupili? Jaz sem ga naročil na AUTODOC pa ni bil pravi pa čeprav piše, da je za CX-30 😠...na škatli pa je pisalo CX-3...

Vrni, narobe so ti poslali. Ti ga niso menjali na servisu? 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 18 urami je Bini napisal:

@Alex dobrodošel med lastnike visokoturažnih mašin s športnim pridihom in samo uživaj v prijetnem zvoku......:bravo:

...... in dizlaši so obmolknili.... :ouje:

.... hec😁

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Evola, to smo nekako rešili. 👍

Sedaj pa me zanima, kako imate kaj rešeno z nosilci za kovček? 

Moja nima sani montiranih.

Obstajata dva sistema :

1. Da kupiš dodatno te sani, ki stanejo 530€ in jih imaš stalno montirane gor. Nato kupiš še prečne nosilce, ki pašejo na te sani in stanejo 240€.

2. Da se voziš brez teh sani in kupiš take nosilce, ki jih montiraš direkt v že pripravljene navoje (drugi nosilci + druge lajštice) in jih uporabljaš le tedaj, ko rabiš kovček na strehi. 

Jaz se bolj nagibam k tej ta drugi varianti, ki je cenejša pa končno se bom znebil teh sani na strehi. 😊

@Alex dobrodošel med lastnike visokoturažnih mašin s športnim pridihom in samo uživaj v prijetnem zvoku......:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jaka32 napisal:

A je? Odkar mi je sla 5 letna garancija, sem se odlocil da sam servisiram avto (oziroma sam iscem mehanika, ki to dela). Oderuski pooblasceni servisi vem da bi za to delo vzeli vsaj 300 eur. Z namenom sem napisal stroske zraven, da primerjamo. Torej sem dobro prisel skozi? Tisti ki hodite se na pooblascene servise, koliko placujete?

Za vse to kar si napisal bi res bilo najmanj 300€.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Katero zgodbo si mel v mislih? A to, da zaradi SUV-ov nisem našel limuzine?

A nisi ti imel neke probleme z prevzemom avta na Mazda Cosmosu BTC ?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 7 minutami je NevLado napisal:

Mah žal živimo v dobi, ker se take stvari dogajajo na dnevni bazi vsepovsod...folk poizkuša prevračat krivdo na vse druge...

 

Smo bili ravno včeraj na malici na burgerju in tam ob naročilu dobi vsak svoj lokator al kako se že reče tisti vibrajoči zadevi, ki te pokliče na prevzem..

 

Pa dobi sodelavec burger s slanino, naročil je pa brez slanine, drug sodelavec pa res dolgo dolgo nič. Pa gresta vprašat če je vse ok in tista bejba tam suvereno "ja ste zamešala med sabo lokatorje"... JA PA KRISTUS JEZUS, če bi zamenjala lokatorje bi OBA dobila burger ampak pač napačen, tako ga je dobil pa samo en.... A je res tako težko rečt lej sori, zabrklali smo, mal bo trajal.. NE, je bilo boljše PROBAT prevalit krivdo na način popolnoma nelogičnega in nerealnega scenarija :lol::rispekt:

 

In prej se bomo s tem nekateri sprijaznili, boljše nam bo. Tiste ki to delajo jim je pa že itak ravno... žalost

Ali pa vsakega takega-tako mal prtisnat okoli.....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.