Skoči na vsebino
Bencin/Dizel
Napisano

Mislim, da so tole naredili kar dober kompromis glede določitve cen goriv🤔. Vsi smo se nečemu odrekli, država davkom, monopolisti veliki marži in mi nizki ceni.... 🤭😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Bencin/Dizel
Napisano
pred 50 minutami je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa se ne zastopm prou preuč na te stvari. kej mi lohko kdo razloži taku, po domače:

 

1.) Nafta so ogljikovodiki. Bencin tudi. Vodik v motorju zgori v vodno paro. Ogljik v motorju zgori v ogljikov dioksid. Torej je količina ogljikovega dioksida v izpuhu odvisna od tega, koliko ogljikovodikov se v motorju skuri. Kako je lahko bencinar bolj ekološki, ko ima pa večjo porabo, torej skuri več ogljikovodikov, torej ima več ogljikovega dioksida v izpušni cevi?

 

2,) Kako to, da imajo sodobni avtomobili enako porabo (ali pa celo še večjo) kot 10, mogoče celo 15 let starejši avtomobili?

Kaj praviš pa na črno cev zadaj 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 5 urami je Bossek napisal:

No no ... tudi z avtomatikom lahko kar fino "gonis" :bravo:

Ja,če se pravi čas spomni v katero naj prestavi......😁😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 3 minutami je NevLado napisal:

Seprav za 3/4 foruma k vsi tko šparate z gorivom :D 

Ma jaz nimam kaj šparat, delam premalo km..... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 3 urami je kacnje napisal:

Ste sicer z uporabnostjo CX-30 lastniki zadovoljni?
Mislim, da dobi avtomatika, 186 konjičkov.

Avtek je super, občutki odlični,vožnja z njim pa fenomenalna...... :rispekt:

:zoom-zoom:

Ps; avtomatski menjalnik v cx30 je bolj za lagodno vožnjo in po mestu, vsaj tak občutek sem dobil lani na testni vožnji s tem avtom.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 5 minutami je kacnje napisal:

Aha, razumem. Ni idealno, ampak je sprejemljivo 😆
Mu povem.

Pri 3ki je sicer še meni bolj moteče, ker sediš nižje dlede na armaturo in ti bolj piha v "peso"...... 😊😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 3 urami je kacnje napisal:

Hojla - hitro vprašanje. Sodelavec bo v naslednjih dneh dobil CX-30. Pa sva gledala po slikah notranjosti in nisva čisto ugotovila, kako se upravlja s tistimi režami za pihanje zraka?
Se jih lahko zapre? Je vse skupaj prilagodljivo, da ne piha sopotniku v peso?
Pri CX-5 lahko zaprem posamezne reže.

 

Sopotniku ne bo pihalo v "peso", če boš režo potisnil levo skrajno in s tem zaprl pihanje👍. Na enih režah je levo, drugih pa desno, saj občutiš ko gre na težje👍To je tisto ko usmerjaš pihanje levo-desno. 

Meni sicer niso ravno všeč in to je edina malenkost, ki me moti saj imajo premalo hoda gor, dol, levo, desno.... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 13 minutami je Boss napisal:

 

Bini ne razumeš, to je le koeficient aerodinamičnosti in je le del enačbe, kjer se tudi gleda prečni presek avta. Po domače, če vlečeš kvadratno opeko skozi zrak je koeficient 1,00. 0,33 pa pomeni, da je avto take oblike, da je 3x bolj aerodinamičen kot opeka.

 

Se pravi, ne glede na velikost imata Mazda 3 in Mazda 6 v limuzinski obliki ugoden enak koeficient 0,26 ampak ker je prečni presek Mazde 6 nekoliko večji v metrih na kvadrat to pomeni, da je zračni upor kljub enakemu koeficientu nekoliko večji in temu primerno tudi poraba. Mazda 6 karavan al pa Mazda 3 HB imata koeficient višji, saj sta ti dve obliki slabši kot je limuzinska, zato je poraba pri obeh višja kot pri limuzini.

 

SUV-i pa so sploh razred zase, saj že tako ne moreš dosečt ugodne aerodinamičnosti potem pa je še prečni presek večji tako, da skupni zračni upor je bistveno vičji kot pri katerikoli limuzini. Zato je izbira SUV-a ali pa enoprostorca energetsko najmanj ugodna

Razumem, razumem... 😉Zanimivo pa je, da je cx30 dosti krajša(4.40) in nižja(154)od CX5 pa imata enako 0.33 kar nebi pričakoval 🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Cd estimated by a-c:

0.33

Hvala,ravnokar sem našel ta podatek na tej strani,drugje nikjer ne najdem kakega podatka......😊

Zanimivo da je tako veliko 0,33 🤔

Moja ima mogoče malo manj,ker nima sank-letvic na strehi.....😁

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Boss napisal:

Verjetno je tako visok, da raje skrivajo podatek... ne pričakuj pa nižjega kot na CX-5 se pravi okol 0,33. Kaj je za pričakovat, če pa opeko vlečeš skos zrak.🤪 Ampak za spodbudo, vseeno je nižji kot na kamionu al pa avtobusu. :hudicek:

Hvala zelo si mi pomagal z informacijo ampak mislim,da ima manjši upor od cx5 😁 Ker je nižja in manjša,ravno tako kot je 3ka manjša od 6ke in tudi upor je manjši (0,26 / 0,28)....😉

 Kdo bo prvi,ki bo našel podatek za CX30 Cd=?.??

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 9 minutami je Janez007 napisal:

1. G120 ali G165, praktično isti motor do 4.000 obratov

2. imamo na enaki M3 pozimi 16" Dunlop Winter Sport 5 in so odlične

To je to..... 👍👍👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 3 urami je TBA napisal:

Sam sem v petek dobil Toyo Proxes Comfort 215/45 r18 93w xl fsl. cca 103€/kos. Sam sem že imel Toyo drug model in drugih dimenzij na Toyoti pa niso bile slabe (zimske in letne). Je slučajno že kdo fural tote?

 

Se mi zdi,da je nekaj forumašev bilo tudi nezadovoljnih z njimi,toda na 16 colskih M3....:nevem:

Jaz sem imel na M3 (novi) Mišelinke  in so bile super,so pa več kot 50€ dražje od Toyo...👍

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Toča 25.05.2022
Napisano
pred 17 minutami je FrX186 napisal:

Je še kdo bil žrtev z svojo Mazdo od toče včeraj?

 

Žal, tudi cerade niso preprečile močnih udarnin in razbitih šip 😪

 

Kaj bo z Mazdo še ne vem, ravnokar ko peljem k Selmarju 🤔

20220526_100038.jpg

20220526_100330.jpg

20220526_100315.jpg

20220526_095909.jpg

20220526_095837.jpg

20220526_095851.jpg

20220525_164941.jpg

20220525_163936.jpg

20220525_170655.jpg

20220525_164004.jpg

20220526_095934.jpg

20220526_100018.jpg

Joj kako mi je hudo, ko tole vidim ampak v živo še huje..... 🥴😟😪

IMG_20220526_111050.jpg

IMG_20220526_111103.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.