Skoči na vsebino
Prigode v prometu
Napisano
Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Pa še formula razdelitve in priprave je enostavna : 

1.)pozoren si pri tistih z precenjeno nemško sveto trojico kateri delajo traparije, 

2.)EV in hibridniki iščejo pozornost in se vozijo v prazno, 

3.)Pozabil si omeniti avtobusarje kateri izsiljujejo in sekajo ovinke

4.)Tekači in njih slušalkarji

     5.) in KONJE takšne in drugačne.....😉😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 32 minutami je Nejc1986 napisal:

Se strinjam. Jaz se med tednom izogibam točno te ceste (pa sicer kar veliko vozim po tistih koncih), če pa vidim da se za mano ustvari kolona,se pa odmaknem na bus postajo, dvorišče, pumpo.... In potem vsi bolj mirno vozimo.

Točno tako se dela,onim trmastim kolesarjem bi pa tak zaplozo,da bi jih kap.....😛😵

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je dejannnn napisal:

Pozdrav vsem.. sem nov na tem forumu.

 

Vidim da sem prišel na pravšnjo debato glede vozila Mazda CX30 nad katerim se že dalj časa navdušujem in je v pravih mislih, da zamenja mojo trenutno vozilo. Glede navedenega bi se posvetoval z vami in sicer smo tričlanska družina (dojenček šele star 3 mesece), ki nimamo načeloma veliko prtljage s seboj ter nas zanima če nam bo vozilo dovolj veliko? nadalje me zanima ali je boljše vzeti avtomatika oz. ročni menjalnik, saj imam do službe cca. 65 km v eno smer (večinoma 60 km po avtocesti) in kolikšno KM moč mi priporočate? Prav tako me zanima kakšno opremo seveda predlagate plus ali kaj več? In še plusi in minusi vozila nasplošno.

 

Za konec pa me zanima ali se splača vzeti mazda financiranje (brez obresti z zadnjim obrokom 20% vrednosti vozila) ali navadno lizing financiranje.

 

Vnaprej hvala za odgovore.

Res je najbolje,da si prebereš vse za nazaj o CX30 in na koncu vprašaš o kaki specifični stvari in pa,da greš na test z avtomatikom iste moči in vidiš kaj in kako 😉

Jaz bi izbral še enkrat to kar sem že......:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 30 minutami je Bossek napisal:

@dejannnn ce rabis preverit plac se komot dobiva in pogledas. Jaz imam notri trenutno 3 zicke :) Jahac za tavelko spredi, enega za 3,5-12 let, ter enega za 9 mesecev - 4 leta. Zdaj tole za voznjo v vrtec in solo je ok. Da bi sli pa na daljso turo z zeno pa nikakor ni :D Samo razlika med 1 dojenckom in 3 otroki je precej razlike :)

 

Za par z enim otrokom je cisti dovolj velik. Samo malo bi moral preverit kaksen vozicek imas. Ce je sel moj maxi cosi mura 4 ... pol predvidevam da gre vsak :)

Menjalnik je tako kot je NevLado napisal, odvisno kaj ti pase. Meni je bil to prvi in najbol pomemben pogoj pri avtu. Tako da imam avtomatika.

 

Glede opreme .... sam bi najmanj pogresal usnje oz. ta paket z usnjem.

 

Glede ali se splaca vzet financiranje. V kolikor imajo se vedno 0% obresti potem bi mogoce rekel da se splaca :D Saj koliko bojo obroki / koncno placilo / ... se da vse zmenit. Tudi ni nujno da je nakoncu 20%, lahko je vec / manj / ali nic. Zdaj nisem financni ekspert ampak pri 0% obrestni meri in da imas dnar, lahko zdaj das 50%, ostalih 50% pa nekako vlozis z eno dobro obrestno mero (ce kje dobis 10%+) si zmagal.

Recimo ce je avto 30.000 eur. Placas 15.000, ostalo vzames recmo na 4 leta. 15.000 vlozis nekje kjer mas recmo 8% obresti na let in dobis 1.200 eur na leto od obresti (se pravi ti lih krije zavarovanje). Samo tole smo ze precej zasli iz teme o CX30.

Res je kar praviš,ampak na gotovinsko plačilo je pa 2.000€ popusta....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 7 minutami je FuManchu napisal:

Saj je mogoče še najbolje tako...

Pa ravno zdaj, ko lavfa forum u nulo brez štekanja... 🥴

Eni pa res nimate živcev, živciranje nič ne pomaga, pejte mal v naravo pa bo.... 😉

Smo pa v napačni temi, če niste opazli😊 Kake so pa cene goriva 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je Alex napisal:

 

V bistvu je to tvoja odločitev. 😉

Ko omenjam češko prikolico ni mišljeno direkt zate. Tako smo mi te prikolice poimenovali že takoj, ko je forum nastal. Prav tako kot zavesice, ki so jih imeli nekateri nameščene na avtomobile na kolotekih, da ni špricala voda po avtu. Tudi te smo poimenovali "Češke zavesice".😊

Samo Čehinje so pa v tistih časih čeških zavesc in prikolic bile kar dobre p...e. Uh kje so že tisti časi.... 🧜‍♀️🧜 :bravo:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)

Kot sem se včeraj odločil, sem danes storil.... 😊

Menjal zimske za letne, pa mimogrede opazil, da imam Ate ploščice na CX30 👍

Čudovit 🌞 dan z malo vetriča,da mi ni prevroče..... :jupiii:

Uf, pa malo morje kamenčkov v profilu,sem jih očistil, da bo mir...😀 👍

IMG_20220326_110339.jpg

IMG_20220325_085148.jpg

IMG_20220325_101129.jpg

IMG_20220325_093318~2.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Sprememba cene goriv
Napisano
pred 2 urama je sportman333 napisal:

Za to rabiš sveto trojico ali pa kakega porša ali pa "predelanega" golfa :), JAP avti niso za to....🤣

 

👍ne samo avtomobili, tudi kaj sosedje delajo/imajo, kdo ima večjo hišo, več denarja, lepšo okolico/travo, itd....to je pač nacionalni šport Slovncec na splošno/v generalnem 🤣:)

A veš, da razmišljam, če sem sploh Slovenc..... 😀

Me nič od tega ne gane.... 🥴

Mogoče zato, ker ne morem konkurirati sodobnim mladim državljanom, ki živijo na kredite in na račune svojih neumnih staršev... 🤪

(ni mišljeno na forumaše!) 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 3 urami je Bossek napisal:

Interclass LJ (dolgi most)

 

Na racunu je:

tesnilo AL, filter olja, olje, delo, potrosni material, odstranitev odpadkov - najvec je olje in delo

 

To cukanje obcasno opazim toda nisem preprican ali je menjalnik ali motor. Jaz sicer to opazim ce recimo pocasi speljujem iz krizisca. Nekako kar pospesi, potem prestavi in potem se zmede in malo cukne in potem je ok. Ce speljes z malo vec gasa tega ni.

To je sigurno menjalnik,mi je na testni vožnji z avt.menjalnikom x180 isto počela...👍To je normalno,če je to kar sem občutil jaz.....👌😊

Sicer ga pa cuka zato,ker ga potegnat ne more....🙈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
WWW.AVTOMANIJA.COM

Èeprav bo najnovej�i kri�anec v prodajnih salonih v zaèetku julija, so Italijani pohiteli s posebno...

 

Tale Alfa Tonale pa ima ceno..... :whatever: 

Pa še nič atraktivno ne izgleda, pet let prepozno je zunaj.... 🥴

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 4 urami je Janez007 napisal:

👍 Zanima me na katerm servisu in kaj so za ta denar naredili, poleg avtopralnice? 😁

Sicer pa se za ta motor slišijo pohvale, le ena malenkost menda obstaja, da malo cukne pri spremembi režima delovanja svečke-kompresija. Je to res, zelo opazno?

Jaz nisem opazil NIČ! 😊 Pri meni je vse OK.... :jupiii:

Je bilo rečeno, da je to bilo na x180 ker je bila večja kompresija, na X186 so zmanjšali kompresija zato tega naj nebi bilo..... 😊

Malo se pa čuti na G150 ko izklaplja dva cilindra, toda ni moteče.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

Kaj pa če bi obstajal Mazda 3 karavan?

Če bi bila lepa mogoče. 🤔

Najrajši bi videl lim.3ko s 5 vrati. 😊

To bi bila zame zmagovita kombinacija.... :jupiii:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda 6
Napisano

Meni je CX30 lep,zelo lep in bolj uporaben avto kot M 3ka hačbek, limuzina je pa malo manj uporabna kar se prtljažnika tiče,vem ker sem jo imel😊 M 6tka mi je pa tako prevelika😊

To je razlaga moje odločitve za karavan cx30 ( tako je po homologaciji) 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

mazda bt 50
Napisano (urejeno)
pred 12 urami je Slivka napisal:

To je bilo posneto včeraj, 16.3. okoli 11ih na glavni cesti Ajdovščina - Čepovan, odsek Predmeja - Lokve. Snemano z mobitelom, pa je malo narobe obrnjeno, a mi ni uspelo popravit - nekateri se na štirikolesni pogon, reduktorje in vitlo spoznamo boljše kot na računalnike...

Ja, glasbena podlaga za film"drzni, umazani, zli" res paše zravn😂. Drzen si, umazan tudi, če sklepam, da se voziš po drva, za zadnje pa ženo vprašaj.... 🙊🙈

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.