Skoči na vsebino
Mazda CX-60
Napisano
pred 13 minutami je Boss napisal:

 

To ni dobro za samo Mazdo. Mazda nima renomeja premijske znamke in samo zato, ker bo prodajala avte za 80 jurjev je ne bo pozicioniralo tja. To so namreč poskušali že mnogi in v veliki večini ni nikoli uspelo, tako, da nekega močnega upanja da Mazdi bo, je račun brez krčmarja.

 

Recimo tudi mnogo močnejše znamke so to poskušale, kot recimo VW, ki je dal ven premijskega Phateona al pa Touarega, ki sta sicer bila bisera tehnike. Ampak, če za ta denar folk lahko dobi Audija A8 al pa Q7 pač ne bo kupil VW-ja pa čeprav je vreden tega denarja. 

 

Tudi ostali recimo so poskušali kot recimo Renault z Vel Satisom, Avantimom, oziroma celo Safranom in Talismanom pa četudi cenovno niso dosegali premijskih znamk so bili vedno le Renaulti. Tudi Peugeot 607 ni upravičil svojega namena in takih je še kar nekaj. Enostavno v Evropi lahko to poskušaš le s spremembo znamke za luksuzna vozila, kot so to naredili z Lexusom, ampak Toyota si to še lahko privošči, ker je ogromen izdelovalec avtomobilov. Medtem ko Acura, Infinity, al pa recimo Genesis uspejo recimo le v ZDA, ker nemška sveta trojica ni zasidrana kot v Evropi... ravno tako v Aziji to uspeva zaradi istega vzroka.

 

Kje se torej vidi v tej zgodbi Mazda men osebno ni več čist nič jasno. Bolj mi je pa jasno, da ali v nekem SUV povprečju al pa siljenjem v višji razred ne bodo uspeli. Namesto tega bi morali za konkurenčpno ceno raje izdelovati in prodajati kvalitetne, zanesljive izdelke, katerim s pomočjo dobrih materialov lahko vsaj pričaraš občutek luksuza. Kupci Mazde pač nismo bogataši kot prvo in kot drugo Mazda ne pomeni simbola bahanja, da bi opravičila visoko ceno.

Lepo zapisano in tudi tako je.....:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Najvišja hitrost z kovčkom na strehi
Napisano
pred 7 urami je Alex napisal:

Tako 100% se strinjam z napisanim. 👍👍

Zato me je zanimalo, zakaj se folku tako mudi na dopust, smučanje... Meni se res nikoli ne mudi, raje vozim kak kilometer počasneje in uživam v vožnji, kot si napisal. Brez stresa, brez hitenja, ni živčnosti. Ponavadi kakega modela, ki besno žge po avtocesti dohitiš, ko stoji na cestninski postaji in čaka v koloni par avtov pred teboj, da plača cestnino. Da ne govorimo o porabi, ki se zelo poveča z vsakih 10 km hitrejšo vožnjo. Prav je, da se vsaj, ko gremo na dopust sprostimo in pustimo naglico in stres za seboj vsaj za tisti teden, ko smo na dopustu. 

Z vsem se strinjam kar ste napisali in mislim,da tisti "navor",ki ga omenjate v eni drugi temi le ne igra tako veliko vlogo......😁 Sem kar dobre volje ,ko čitam kako se varno vozite na dopust...😊 Upam ,da je približno tako tudi v vsakdanjem življenju....🤔😉👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Najvišja hitrost z kovčkom na strehi
Napisano
pred 42 minutami je Slivka napisal:

Eno je, kaj dela zračni upor in kdaj ga odtrga s strehe.

 

Drugo je, ko se pred teboj "zagužva" in moraš naglo zavirati, pa tovor poleti iz tiste PVC-truge.

 

Tretje pa je, ko imaš na strehi 50 kg tovora (rajši več, ker vidim, da ljudje ne tehtajo, koliko naložijo na streho ampak bašejo, dokler ni polno...), potem pa se na cesti zgodi "situacija" in moraš naglo zavijati. Tovor na strehi krepko spremeni težišče. Bi bilo zanimivo opraviti "losov test" s polno "trugo" na strehi - najbrž bi se vsi kotalili...

 

Ampak kaj, ko so ljudje taki, da brez zadržkov preobremenijo vozilo. Kolikokrat slišim: "Saj bo šlo, motor je močan." Ja, šlo bo, a pa se bo tudi ustavilo? Domnevam, da "trugo" na strehi uporabljate, kadar ste na počitnicah. Če ste torej na počitnicah - kam se vam mudi? In ko se vsem tako mudi in so živčne rezvaline, se precej hitreje zgodi, da začne treskat. Potem je pa jok. Zakaj?

 

Zdaj pa en teoretični primer, ki bi ga bilo zelo lepo podkrepit s praktičnim preizkusom.

Vzemimo najdaljšo možno diagonalo čez Slovenijo: start je Brestovica pri Komnu, cilj je vas Budinci. Razdalja je 316 km (po Google Zemljevidi). Od tega je avtoceste 241 km. Sicer so na teh 241 km avtocest odseki, kjer je omejitev hitrosti 100 km/h ali manj (križišča avtocest pri Mariboru, Trojanski predori, Ljubljanska obvoznica,...), tako, da "polno hitrost" lahko razviješ "le" na okoli 210 km - če ni kakšnih zgostitev v prometu. Če torej vozite 210 km s hitrostjo 120 km/h, to razdalji prevozite v eni uri in 45 minutah. Če pa vozite s hitrostjo 150 km/h, pa to razdaljo prevozite v eni uri in 25 minutah.

To pomeni, da:

- celotno potovanje lepo umirjeno opravite v 3 urah in 35 minutah, na cilj pa pridete umirjeni, avto ima pa manjšo porabo, po poti manj tvegate

- ali pa celotno potovanje predivjate v 3 urah in 15 minutah, na cilj pridete nervozni in utrujeni, sopotniki zeleni, o porabi pa niti ne izgubljajmo besed...

 

Odločitev je vaša...

Kaj tako razumnega in korektnega redko kje prebereš ali slišiš,bravo.....👍

Če bi vsi tako razmišljali bi bilo dosti bolje na naših cestah.....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 56 minutami je Shrek napisal:

Sem napisal, da raje 10 let starega atmosferca, kot novega turbo mlinčka. 

😂🤣To tudi imaš....🙈

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 6 urami je Breyton napisal:

Pozdravljeni,

 

Zanimam se za nakup Mazde CX-30 Skyactice X ,186 konjev, dvokolesni pogon, avtomatski menjalnik.

Zanima me kvaliteta avtomatskega menjalni in če je kakšen problem z njimi. Prodajalci govorijo, da ni potrebno servisirati avtomaskega menjalnika.

Verjetno je potrebno to narediti na vsakih 60000 km.

 

Ali ima kdo kakšno informacijo glede motorja Skyactive X ?

 

Kaj kupiti Mazda CX-30 Skyactive G 150 ali Skyactive X 186?

 

Lep pozdrav!

JE tako kot so ti že napisali,dodam le to,da poizkusi 150 in 186 pa boš videl razliko👍(186 ima cca 20Nm več navora) Pozna se to pri polno obremenjenem avtu in v hrib.....😊

Meni avtomatik na Mazdi ni všeč,ker se res včasih zaganja in se ne more odločit v kateri prestavi bi bil...😵. Meni ga je celo trgovec odsvetoval je pa res,da niso problematični in so neuničljivi....😃

Selmar je tako imel 180 avt.pa ga pojdi testirati! Jaz sem že julija pisal pod to rubriko in si preberi.

Meni ni žal da sem ga kupil z ročnim ,se šalta kot je treba.....👌

Če želiš lahko pri meni poiskusiš kako se pelje,če nimajo pri Selmar testnega....😉😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Alfa Romeo
Autobianchi
Bentley
Bugatti
Cadillac
Chevrolet
Chrysler
Citroën
Cupra
Dacia
Daewoo
Daihatsu
Dodge
DS
Ferrari
Fiat
Ford
GMC
Honda
Hummer
Hyundai
Isuzu
Jaguar
Jeep
KIA
Lada
Lamborghini
Lancia
Land Rover
Lexus
Lincoln
Mahindra
Maserati
Mazda
Mercedes
MG
Mini
Mitsubishi
Nissan
Opel
Peugeot
Porsche
Proton
Puch
Renault
Renault
Rolls-Royce
Rover
Saab
Seat
Ssangyong
Subaru
Suzuki
Škoda
Toyota
Volkswagen

Volvo

 

in gotovo sem še kakšno zgrešil,

je prva misel: BMW...

 

Ta je dobra.....:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Ja pol bi pa sigurno dobu sodnika za prekrške pa krepko kazen. 😶

 

Glede tega, da je Slivka samo pomagal, spravit kamion iz zoprne situacije ga noben sudija ne bo preganjal. V kolikor pa bi kdo bil smartass pa se lahko vedno postavi kontra vprašanje a pri nesreči ne sme nihče opozarjat na možnost naleta, če ni policaj ali pa redar.

 

Drugače pa tukaj ni druge kot da se vsak dan kliče policaje naj naredijo red na dostavni cesti. Če ne pridejo pač klic ponavljaš.

Saj ga tudi jaz nebi,zaslužil si pa je 🥴

Boste morali zarisat gasilsko pot in bo mir,verjetno.....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

Danes opravijo dobavo s "šleperjem" oz. z vlačilcem s polpriklopnikom. Zaradi množice napačno parkiranih avtomobilov šofer nima kje obrnit, zato se dva sodelavca postaviva na glavno cesto in jo zapreva, šofer pa porikverca šleperja v krožno križišče, da bo potem odpeljal naprej. Med tem, ko je šofer rikvercal v krožno križišče, pa se en model (znamke avta namerno ne bom zapisal) odloči in prehiti kolono, ki sem jo ustavil, ter pripelje v krožno križišče mimo mene. Seveda ni pričakoval šleperja v križišču in se mu ni uspelo ustaviti. Škode ni bilo veliko, je pa možakar takoj klical policijo. Ko je policija prišla, začnem jaz razlagat, da šofer ni imel kje obrnit in da sem jaz na tej strani ustavil promet. Pa se model oglasi in razloži, da jaz nisem uradno pooblaščen, da lahko usmerjam promet in da nimam kaj ustavljat promet, da to lahko naredi samo policaj ali medobčinski redar in da mora policaj še mene kaznovati, ker sem skakal po cesti in s tem ogrožal sebe, ker bi me lahko kdo povozil in še promet sem oviral, ko sem skakal po cesti...

 

Policaj je samo vse popisal in zdaj čakamo poziv k sodniku za prekrške. Moram pa na kakšnem koledarju preverit, če ni mogoče kakšna ta-prava luna...

Če nisi onga v BMW-ju na g***c si zapravil edinstveno priložnost....😇

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

ADITIV DATACOL - MAZDA 2.2 Dizel
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Po opravljenih parih regeneracijah so se le-te ustalile na vsakih nekje  235-240 kilometrih. Tudi 250 je bilo nazadnje. Tako, da tudi tukaj vidim izboljšavo oziroma so se intervali znatno podaljšali. 👍

Super,še malo pa bo čist kot bencinar.....🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 3 urami je Deeyan napisal:

 

Js sm si bolj kot ne iz fore narocu tele, pa morm za1x rect 👍 napram Boschu, ki so res ze novi cvilil, pa ni blo vazno mokra al pa suha sipa. 

 

€ 12,97  47%OFF | Car Wiper Blade for Mazda 3 6 CX-3 CX-5 CX-7 Car Accessories for Mazda3 Mazda6 Axela Atenza Front Windscreen Windshield Wipers
https://a.aliexpress.com/_mOZSNn2

Po ročaj kako bodo prestali zimo in poletje..... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 57 minutami je Slivka napisal:

Pri tej Mazdi 626 berem spodaj v opombah: "Prvi lastnik, zelo ohranjen."

 

Zdaj pa mi ni jasno, a je zelo ohranjen prvi lastnik ali je zelo ohranjen Mazda...

😃😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano (urejeno)
pred 47 minutami je NevLado napisal:

Ej sm odpru za foro k sm meu vse pod zaznamki v brskalniku. Prej sem imel svega in svašta bookmarkano. Zdaj sem pa malo čistke naredu, ni potrebno več dnevno spremljanje trga. :D Uglaunem cene so zelo zanimive, takšne kot najine 2017 izpod 22 jurjeu sploh ne dobiš več. Tudi če je shitty.

 

 

Ta je pa res huda,da daš za avto 17 letnik 25k in več.....Rajši kupim avto iz zaloge po stari ceni in je to to. Pa če tudi ni prave barve....😂 

Ps; še pravi čas ste menjali z mano vred....👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

ADITIV DATACOL - MAZDA 2.2 Dizel
Napisano
pred 47 minutami je NevLado napisal:

Mislm okej, gledam zdej in obstaja tudi bencinska različica.

 

Recimo da vsak mesec natankam 100ko vsaj 1krat. Pa da tisto spuca sistem. Ventilov itak ne more spucat zaradi direktnega vbrizga. Nevem kaj bi mi to doprineslo zares. :huh:

Šobe ti spuca....😉 kot jih 100tka,če ti jih....🤔

pred 2 urama je Alex napisal:

Največja in najbolj opazna razlika je ta, da liqui moly ne veže vode nase, ki je v rezervoarju in v pa v samem sistemu goriva. To se pozna tudi pozimi, ko tako izloči veš parafin. 

Datakol veže vodo nase, pri tem zviša malo temperaturo izgorevanja in  posledično tako tudi voda skupaj z gorivom "zgori". Druga, pomembna stvar je ta, da izredno lepo topi nečistoče, ki se pojavljajo v sistemu in samem motorju. 

To smo lepo videli ob predstavitvi. Tudi injektorje fajn "spuca". 

To sicer opravi tudi liqui moly, a mnogo slabše in nekako na pol. Takoj sem opazil zjutraj boljši in takojšen zagon motorja. Pa tudi nekako bolj tiho deluje, odkar sem vlil flaško noter. 😊 

Nisem zaposlen pri tej firmi, samo svoja opažanja povem. 🤗

 

Te bojo zaposlili,če jih boš tako hvalil.....😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.