Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano
pred 7 urami je Carot napisal:

Ja, se strinjam, da "škatla" nima dosti veze s tem. Zanimalo me je, ker so se "bencinci", ki sem jih do sedaj vozil, segreli na delovno temperaturo (70-80 stopinj) dokaj hitro, po par km, G120 pa je tudi po 60 km (50 po AC) ostala na minimalni temperaturi - slabih 50 stopinj, kar me je presenetilo.

Zagotovo nekaj ni vredu,ker pri meni je ugasnila modra lučka pozimi sigurno po 3do4km,poleti pa po 1km.🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 6 minutami je Janez007 napisal:

Po mojem nima zveze dosti škatla avta (CX30, CX3, Mazda 3, Mazda 6), ampak predvsem zunanja temperatura in režim vožnje. Meni se ogrejeta (G120, G165) na minimalno delovno temperaturo (okoli 50 stopinj) po 2-3km vožnje po navadni cesti skozi naselje, ravno ko zapeljem na avtocesto je že za silo ogret.

Točno tako je pri meni in je bilo tudi na g120....😊👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Evo treba je bilo spet napolnit rezervar na cx30. Poraba se je malo dvignila iz 6.0 na 6.2,verjetno zaradi hladnejšega vremena ali pa več kratkih voženj 🤔 .Tokrat sem za probo tankal 100tko,da vidim,če bo kakšna razlika v porabi ali moči.....🙈

Jaz sem že s to porabo zadovoljen tako,da pičimo dalje in se veselimo......:zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je FuManchu napisal:

A jih ni spet presenetilo:zvizga:

Če na Pohorju zatajijo dobijo sekiro v hrbet.....😃😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Danes izprobal Kleberce in super držijo smer skozi ovinke po mokri in višje na Pohorju pri -1  na zasneženi toda zvoženi in popeskani cesti.....😃  Take ceste so pri nas tako ali tako najbolj pogoste čez zimo,ko pade sneg. 👍 Pričakoval sem več snega na cesti,toda kaj morem,če so se pa cestarji danes tako izkazali....😂 

Zaenkrat sem zadovoljen,če pa obstanem kdaj v snegu pa poročam.....:blush:🥶

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Z letnimi nimam teh težav. Zelo dobro se navor prenese v pospešek i nobene izgube zaradi vrtenja v prazno. Žal pri zimakih pa ni čist tko.

Ja zimske so zimske, meni zaenkrat držijo dobro oboje, res pa je, da normalno vozim in še nisem poskusil na polno tako, da ne vem.... 🤔

Ampak zima je zima in to ni čas za dirkanje in podiranje rekordov, važno je, da se pripelješ na cilj ob slabih vremenskih razmerah...... 😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 12 urami je Boss napisal:

 

Mislim, da morava midva bencinarje kupit, ker teli dizli so za en kurtz, majo čist preveč navora. Teli naši lastniki bencinarjev pa gas do konca, avto se dere, drsi nič, ker ne gre nikamor za povrh so pa posledično še z gumami zadovoljni kolk primejo. 🤪😜

Kaj ti rabi tako velik navor če ti ga ASR ne spusti na cesto,že meni ga ne pri 240 Nm.....🤪

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 6 minutami je Alex napisal:

Jaz sem tudi zadovoljen, da si ti zadovoljen, da je mito zadovoljen. 👍

😊😃😂🤣👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 45 minutami je mito3000 napisal:

Jaz sem za CX30 vzel Continental ts870 v velikosti 16. Sem mislil da bo več razlike v trdoti glede na letne 18. Preizkušene tudi malo na snegu in zaenkrat lahko samo pohvalim. 

Sem zadovoljen,da si zadovoljen....😊👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
dne 26. 11. 2021 ob 15:22 je Bini napisal:

Če koga morda vleče,da bi imel v lasti malo drugačen in poceni avto je tule priložnost.

Tašča se bo poslovila od Suzuki Maruti 800 starega ko svet ,toda vozen in do jutri še registriran.

Cena je po dogovoru,ostale informacije pa samo za resne na z.forumu.....😊

Ps; čez vikend gre v prodajo na AvtoNet.....

IMG_20211126_143232~2.jpg

IMG_20211126_143258~2.jpg

IMG_20211126_143218~2.jpg

IMG_20211126_143246~2.jpg

IMG_20211126_143341~2.jpg

IMG_20211126_143351~2.jpg

Takole ,Maruti je dobil novega lastnika in kot zanimivost to je njegov že tretji....😊😂🤣 

Upam,da mu bo dobro služil kot je do sedaj tašči....:bravo:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Ko govorim o drsenju v krožiščih imam v mislih vožnjo z 50/ uro in več. Seveda počasneje ne drsi. 🤗

☝️😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 1 minuto je Martin Cufer napisal:

Jaz sem gor nataknil za letos ene rabljene BF Goodrich g-Force Winter 2 letnik 19 z 6.5mm profila. Dimenzija 215/50R17 in sem pozitivno presenečen kako guma drži v mokrem. Skoraj isto kot po suhem. Nobenega drsenja skozi zaprte ovinke in kot zgoraj omenjate drsenja v krožiščih.  Tudi po pomrznjeni cesti zadnjič v klanec čisto lepo brez zdrsavanja v prazno. Tko da jih bom verjetno naslednjič ko te zradiram vzel spet iste. 

ck33yfgj20dc20jnopt177hxg-bfgoodrich-g-f
WWW.BFGOODRICH.CO.UK

BFGoodrich g-Force Winter 2 designed for safety, with improved snow grip[1] and ice braking[2], and good wet braking performance[3].

 

Tudi na testih so odlične, bravo. 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je TiEn napisal:

Moje zimske zaenkrat odlično v mokrem. @Bini kak pr teb ?

Po mokri cesti in pri 3 stopinjah vse kot je treba,je kot da bi vozil z letnimi poleti po mokrem.👌

Malo so mehkejše po občutku od letnih,oboje pumpane 2.6,mogoče zaradi samega zimskega profila.....:whatever: (pišem za normalno vožnjo,v ekstreme pa ne grem rad......😁)

Za sneg pa poročam ob priliki saj ga kmalu spet dobimo.....😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 1 uro je Matick napisal:

@Boss jest mam tudi GY UG9, pa so na mokrem vredu, 4a sezona bo letos. Jih pa na snegu rado mal zanese. Je pa ena stvar, to kar pise za tlak v gumah v prirocniku je mal velik, npr. za mojo 3ko, za 16" zimske gume pise da naj bi ble na 2.5bar, meni se zdi da pri meni bi blo bols tm nekje 2.3 al pa 2.2

Jaz sem pumpal 2.5 in je bilo vse ok z gumami,tudi sama vožnja....😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Ko se peljem po dolenjski avtocesti mimo Bartoga me preseneča, da skladiščijo velike količine novih gum kar zunaj na dvorišču, na soncu, mrazu, dežju, itd..

Proizvajalci gum navajajo, da se te tretirajo kot nove, če so stare do 3 let, vendar primerno skladiščene. Je tako skladiščenje na prostem primerno?

Nisem uspel slikati, vendar Google pokaže, da je to redna praksa.

 

14. 9. 2021

slika.thumb.png.9e547c3e15928a881bf1bd510c024d81.png

 

25. 9. 2021

slika.thumb.png.166179833993d694a12237ca0f4eef0f.png

 

25. 10. 2019

slika.thumb.png.3908cda2e9fdabf41fc642992ea720ae.png

 

 

Seveda ni ampak je odvisno kako dolgo tam zunaj ležijo,teden,dva,mesec dva......🤔☹️😭

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Junija me je prišel podoben servis (Dexelia DPF olje 5W30, oljni filter, kabinski filter) pri Pelkotu 245€. 120€ za servis (z računom) + 125€ (polovička) prehitra vožnja od servisa domov. 😩

Evo,kot da si bil na uradnem servisu.....:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 11 urami je mazdaman napisal:


Janez res je da Japonci ne delajo avtov posebej za Balkan in Nemčijo jih pa v pristanišču ko jih pripravljajo za določen trg dodatno zaščitijo če gre za nemški trg, pa verjetno se za kak drug trg.

Enako zaščito ti pa lahko za doplačilo naredijo tudi pri nas na servisu.

Svakinja je kupila cx-30 ki je bila za nemški trg in bi naj že imela zaščito


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kdaj pa je kupila to CX30? Me zanima, ker naj bi tudi moja prišla oziroma bila na zalogi v Nemčiji in bi rad nekako izvedel, če je moja slučajno zaščitena! Se kje to vidi na podvozju? 

Je pa res, da ko pogledaš podn je 80%plastike..... 🧐

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Svašta, tega pa nisem vedel. Sliši se kot da bi bile Mazde polizdelki.🙃

 

Zanimivo bi bilo izvedeti še kaj več konkretnega, kakšen link s temi informacijami? 🤔

👍😭

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.