Skoči na vsebino
Gume
Napisano
pred 57 minutami je Alex napisal:

Spodnje feltne so mi veliko bolj všeč. 👌

Te so od CX30 zgornje pa od 3ke.

Spomladi mi jih boš špricnil na grafitno barvo pa bo....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Evo,napočil je dan "D", menjave gum ......😊

Menjal sem cel komplet 18 colskih letnih za zimske .:prstgor:

Stehtal sem komplete in ugotovil,da so zimske težje 24kg vs  22kg letne. Verjetno je razlika,ker so zimske XL in z zaščitnim robom.🤔

Izmeril sem tudi obseg obeh pri enaki uradni dimenziji 215/55/18 in ugotovil,da imajo 

zimske Kleber obseg 223 cm,letne Bridgestin pa 219cm.....:nevem:

Vesel sem,da so se tudi senzorski ventilčki lepo povezal z avtom 😊

Sedaj pa samo še na sneg počakam ,da vidim kaj sem kupil.......:danzoman:

IMG_20211110_154943~2.jpg

IMG_20211016_094818.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano
Pred eno uro je sportman333 napisal:

Verjetno to drži do naslednje menjave gum, ker da bi pa menjaval gume in se ne bi poznalo oz.šla "barva" ob robovih dol pa dvomim....

:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda Cx-5 facelift
Napisano
pred 4 minutami je Alex napisal:

Ja, mogoče v snegu, da ti osvetli bolj široki kot pred avtom.

Je pa z led lučmi pozimi kar zabavno voziti, ko močno sneži. 😄 Namreč, led luči ne oddajajo nič toplote proti zunanji plastični zaščiti luči,kot je bilo to pri xenonkah ali halogenskih lučeh. Sem se že moral ustaviti na pumpi in postrgati sneg z luči. 😬

 

Ja z led je kar problem ko sneži,marsikdo ne ve,da je treba tudi z zadnjih očistit  sneg drugače te ne vidijo....?zmeden?  Na to bi moral proizvajalec računat in rešit to z kakimi grelci....🤔

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano
pred 1 uro je TiEn napisal:

nevem jst jih mam že več kot 3tedne doma :D tko, da ne kopirajte !!!! hec hec,.. zarad mene jih lahk ima pol slovenije

:party0035:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda Cx-5 facelift
Napisano
Pred eno uro je Jaka32 napisal:

A se še komu zdijo meglenke na Mazdah neuporabne? Včeraj sem svoje malce vklapljal na M3... pa bolje da jih ne bi, ker ni nobene razlike na cesti.

Prav imaš, ima tako močne kratke luči, da jih sploh ne rabiš, ker ni razlike vsaj pri 3ki ne. 👍

Na cx30 jih pa tako nimam in ni nič narobe. 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je GregorK napisal:

Veš da. 6ko žena goni. Jaz pa "tamalo". Križ zahteval svoj davek.

Hvala za nasvet. Bom opazoval. Vsak dan sem na avtocesti, tako da sem na rednem servisu ca. 3x letno. Računaj, da delam ca. 3 do 4 tisoč na mesec.

 

Gume pa so Kleber Krisalp HP3 SUV 215/55 R18 99V XL. Trenutno sem z njimi zelo zadovoljen. Tihe, v dežju in suhem se super obnašajo. Ko bo sneg pa itak bolj po pameti vozim (prilagojeno zimskim razmeram).

Enake gume imam in upam,da bom zadovoljen z njimi....😊

Nisem jih še namontiral tako,da ne vem kakšne so in sem vesel,da si z njimi zadovoljen.....👍

Katero X pa imaš 180 ali 186 ?🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 51 minutami je GregorK napisal:

Servus,

 

evo, v 3 mesecih sem s CX-30 naredo 12.000 km. Motor je e-skyactiv-x, potrošnja za preživet... 6.3 l/100. Sem pa med hitrejšimi vozniki.

 

Do sedaj ni težav, moti pa me, da pri vzvratni vožnji ni dodatnih linij, ki se krivijo glede na zasuk volana (safety paketa s kamerami žal v beli barvni niso imeli).

 

Muciko pa sem malo "popopral", da ne bodo vse enake.

 

 

IMG_6610.jpg

Super zgleda,maska črna v celoti, malo liči na M3 pa črna streha,a je še kaj kar nisem opazil? In zimske si namontiral,katere pa imaš?

Kdaj boš pa menjal olje,glede na to,da delaš veliko km ga boš moral 2 do 3x na leto.

Glede na dosedanja opažanja to olje 0-20 w ni najbolje imeti veliko čez 10kkm,tako tudi pravijo v Australiji in ZDA kjer je predpisana menjava na servisih 10kkm ali 1 leto!

Malo se posvetuj ali vzami kako kapljico iz motorja in napravi kapljični test😊

Srečno vožnjo še naprej....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 9 minutami je Alex napisal:

Res je. 19" so izgleda res zelo lahke. Imam pa trenutno gor montirane good year, F1, assimetric 5, 245/40 r 19. Profila je še ful, izgleda, da se da narediti kar veliko kilometrov z njimi. Sedaj jih imam drugo sezono, prevoženih 11 Kkm.

Ja, se moram navaditi zopet vozit z zimskimi. 🤪

Ja res je in ko za puščaš avto ne glej nazaj, da ne bodo trpele oči.... ?zmeden?😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Včeraj sem imel čas, pa lepo vreme je bilo in sem vrgel gor zimske 17". Ugotovil sem, da vožnja z njimi niti ni toliko bolj udobna kot na 19". So bolj glasne, v ovinkih se zvijajo, da imaš občutek, da bo šel avto ravno, avto je grd. 😊

Sem pa hkrati šele sedaj  ugotovil tudi to, da je na teh 17" v bistvu ET 40 in ne 45, kot je pisalo na računu. 🤔 In sem bil v to skozi prepričan. 

Zato pa lepše stojijo na avtu, bolj pomaknjena na rob blatnikov. Vsaj nekaj. 

Hkrati sem stehtal moje momo 19",  feltna  + guma = 22,5 kg. 

Evo in si opravil svojo zakonsko dolžnost 😊

Sedaj, ko si menjal je velika razlika v vodljivost in "grdoti" a se navadiš kot vsako zimo..... 😁

Teža 19tk je pa super, peresno lahke feltne imaš, ali pa nič profila na gumi.... 😂 Katere gume že imaš? 🤔

Moje nove zimske Kleber na 18tkah original Mazda so točno 24kg ,letne Bridgestone 18" na original Mazda feltnah pa stehtam, ko jih menjam ob priliki.... :bravo:

Srečno nedrsečo vožnjo ti želim... 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 13 minutami je Boss napisal:

Tole je ratala kr oreng zmeda: Jacques je prav napisal ampak samo dodajam, da bo bolj točno in brez dvomov.

1. generacija

- GG1 od 2002 - 2008 (Facelift od 2005). generacije

 

2. generacija

- GH1 od 2008-2011

- GH2 (Facelift) 2011-2012

 

3. generacija

- GJ 2012-2015

- GL 2015-2021 (FaceLift 2018)

:prstgor: 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Tudi moje so na CX30 kitajske 18"..... 😳

Ampak mislim,da so ok dokler lepo tečejo in mirno grejo.....:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 2 urama je sportman333 napisal:

V osnovi med dizlom 150km in bencinarjem 165km ali dizlom 175km in bencinarjem 190km kake hude razlike ni, kakor koli gledate, je pa res da je čisto drug režim vožnje in občutek...tudi hitrost je tam tam, velika pa je razlika v občutku,načinu vožnje in seveda porabi....poglejte pospešek 0-100...sta dizl in benz kar tam tam...samo občutek je drug in poraba😄😀, no pa kot Alex pravi, z beninarjem hitro v Vrhniški klanec ne mores v 6.prestavi, lahko gres pa v 4 in z 5rpm😄😀, z dizlom pa laganih 2.5rmp🤭🤭

Uf kako lepo napisano,nebi nič dodal....😃  :zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Zanimivi oglasi!
Napisano
pred 39 minutami je Janez007 napisal:

Ti deklarirani kW so nekaj podobnega kot pri audio ojačevalcih W. So zavajajoči in so del marketinga. 

Mazda G145 ima praktično enako (uporabno oz. neuporabno 😁) moč kot G165. Pri 2.000 obratih imata obe 50 KM, pri 3.500 obe 100 KM. Morda kakšno KM razlike. In kdo vozi Mazdo pri več kot 5.000 obratih?

 

Skratka G145 je praktično enako G165. Razlika je predvsem v naboru možne opreme.

 

Iz spodnjih grafov vidimo, da bi bil tudi G120 čisto OK za Mazdo 6, kot je bil 30 let star Mazdin 2.0 motor s 117 KM v Mazdi 626. Sem jo imel in je šla podobno zadovoljivo kot G165. :) Kaj več pa ne. 😔

 

image.thumb.png.27c6cf027d2bb15b7d475cc59e90115b.png

 

image.thumb.png.8aa96650778fc3be7d1478caeda4c47a.png

 

image.thumb.png.28939732e8382c88ca07db6ec3c06cae.png

:bravo: :zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 46 minutami je Alex napisal:

Mi pa imamo raje drugje max. pa raje na avtih minimum. :jezicek:

:aaaaa:😊😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Joj pa se je začelo obdobje,ko bom lepe,krasne avte gledal s temi smešnimi 17 ali celo 16 colarcami......?zmeden?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M3 2017 limo platišča
Napisano
pred 26 minutami je Gregster napisal:

Verjamem. Sam ta plastika me moti pri cx30. Zakaj jo je toliko treba. Sicer tvoja barva to lepo skrije oz.plastika toliko ne izstopa.

  :bravo:  :zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.