Skoči na vsebino
M3 2017 limo platišča
Napisano
pred 3 urami je Gregster napisal:

Ti je že kaj žal, ker si menjal?

Ne,kje pa! Sem z makino CX30 ful zadovoljen,super vleče,notri 50% tišje in boljše počutje,nasploh se vidi višja kvaliteta in da je to avto,ki ga z velikim veseljem vozim.....:ouje:

Sem bil pa z 3ko tudi zelo zadovoljen.😊

 

IMG_20210824_111140~3.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 12 minutami je Bossek napisal:

Evo danes zmontiral Dunlop-ke. Je bil cel teden cez gric v minus, tako da sem se kar odlocil namontirat zimske. IMG_1939.thumb.jpeg.915783ce6d0988417eb7600c26771203.jpeg

Odlično.... :bravo:

Pa, da bi dolgo zdržale.... 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 15 minutami je Alex napisal:

Janez, prava odločitev. 👍Boš lahko zapeljal vsaj po moško, malo hitreje v kak oster ovinek brez bojazni, da boš nadaljeval ravno. Pa tudi pri zaviranju se pozna. Dobro, pri pospeških ne bo glih trgalo asfalta zaradi moči motorja ampak boš bolj varen. 😉

Jaz tudi razmišljam o nakupu  michelina ali pa o novih bridgestone potezi sport, ki jih tudi v vseh testih hvalijo. Ko bo čas seveda za nove. 

👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 16 minutami je sportman333 napisal:

Petrol ni ravno referenca za gume, kot bi pri njih prebral recept za kruh, ki ga pečejo na postajah :)

dokler ne plačaš 😀, pol te pa ne...je...jo več :), oz. se moraš kregariti...

jaz grem vedno k lokalnemu mehaniku, ki ima tudi gume, sam mi pove katere lahko dobi dobre (z gotovostjo nov letnik) in za katere mi ne more garantirati novih (recimo ko sem kupoval letne mi je rekel, da michelinke mi lahko zrihta nove, da bodo iz Španije in ne Francije), da recimo Continental pa da mi ne more....torej sem se odločil za Michelinke, dobil se 1.mesec stare, zdaj ali sem preplačal 50€ več ali manj, mi je res vseeno....pa še 6pack sem mu prinesel, tako da sem verjetno preplačal 60€....pa zmonitral mi jih je da sem stare feltne vnaprej pripeljal, potem sem pa naslednji dan samo prišel na premontažo, torej sem porabil 30min....namesto X ur iskanja po netu, čakanja za premontaži, itd.....tudi to šteje nekaj, kajne?

Tisto je pač en članek od Petrola kako se shranjuje gume. Lahko bi kakega drugega prlimal....😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Ja, moram pa še upoštevati, da se z Michelinkami preverjeno zelo lepo-mehko vozi. Če grem do vulkanizerja, pa lahko celo preverim DOT, kar pa me stane dodatnih 15-20% cene. Mogoče bom nakup celo prestavil na spomlad naslednje leto, vzel pri vulkanizerju in izkoristil še kakšno Michelin akcijo, kot je sedaj za zimske gume.

To je pametna odločitev....:prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 15 minutami je Janez007 napisal:

Včeraj zvečer sem se pozanimal, kako je s starostjo gum spletne prodaje liderpnevmatik.si in že dobil odgovor: "Datum izdelave pnevmatik (DOT) je na našem spletnem mestu označen le za pnevmatike, ki so starejše od 36 mesecev. Pnevmatike, ki so mlajše izdelave, se štejejo za nove in nudijo enake zmogljivosti kot tiste, ki so izdelane v tekočem letu. "

 

Torej preko te spletne prodajalne lahko dobim gume stare 3 leta, ne da bi lahko vplival na to. 🤪 Recimo, da dobim 3 leta stare gume Pilot Sport 4 z montažo za 760€, alternativa pa 3 leta stare Kumho PS71 z montažo za 380 €.

 

Upoštevam še naslednje predpostavke: Kumho PS71 zdržijo cca 1/3 manj km in povzročijo cca 0.2L/100 km večjo porabo (D razred porabe namesto B). To pomeni, da bi za časa življenjske dobe Michelin Pilot 4, porabil še 1/3 Kumho gum (380€) + 40.000 km/100 x 0,2 l x 1,35 €= 126€ +108€=234€. Kumho gume 380€ + večji stroški 234€=614€. Torej Kumho gume ob teh predpostavkah pridejo cenejše od Michelink "le" cca 40€/leto.

 

 

slika.png.ebcaf4dc27fff1a422da310664824b2d.png

 

 

 

slika.png.0c3cf5a3a1e894a0b5088f1b6d316aa0.png

 

Dober izračun!👍 Pripomnil bi le to,da ti nihče ne garantira,da ne bodo Mišelinke stare 35 mesecev......😆

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 51 minutami je Janez007 napisal:

Ja, po svoje imaš prav. Me pa mika, da bi jih sprobal :) 

 

Michelin-tyre-DOT-code-1-1200x628.jpg
PAULTAN.ORG

When it comes to buying tyres, most customers will undoubtedly have heard that there is an expiry date – from the date of manufacture – to...

 

 

 

Lepo zapisano v člaku,tako, da ni skrbi še vozit take gume 4-5 let....👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Shrek napisal:

Pa ti je 2,5 dovolj? 

 

Pri CX30 je toliko priporočeno in toliko polnim,ko pa grem na dopust polno naložen pa 2.7 bara.😊

 

 

 

 

 

 

 

 

pred 1 uro je Gregster napisal:

Moje Mišelinke( pilot sport 3, letne) so vožene 3 sezone in bom spomladi kupil nove. So znucane. Se mi zdi, da so se precej hitro obrabile. Sem mislil, da bodo zdržale še vsaj eno sezono.

Tudi pri meni je tako,so zelo mehke a se zato dobro držijo ceste!👍 Za eno sezono še bodo .☹️

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Že že, samo gume z višjo bočnico naredijo trebušček šele, ko so na platišču in napolnjene z ustreznim tlakom. Meri pa se gumo brez platišča. Ampak ok, menjava je pred vrati in bom zmeril. Da vidim v katerem tiču grmi zajec.

 

 

Tema gre tu naprej......👍

 

Izmeril sem gume na feltnah napumpane na 2.5 bara.

Bridgestonke letne in zimske Kleberce, iste dimenzije oboje 215/45/18

Kot je vidno na sliki je z zeleno označena širina tekalne površina katera ima stik s cestiščem in z rdečo širina samega profila,ki se konča pri bočnici na obeh straneh ( vse označeno s kredo )

Same bočnice pa so 230mm po širini.

Vse dimenzije veljajo za obe gumi Bridgeston in Kleber!!!

Iz tega je razvidno da pomeni oznaka  215 širina celotnega profila gume od bočnce do druge bočnice. 😉

 

 

IMG_20211027_161506~3.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 49 minutami je Husky1290 napisal:

Evo, čas menjave je napočil za moj avto 😁 letne dol, zimske gor. Dolžan sem vam še težo 20colk z gumami 245/35. Reci in piši 24.2kg. Nove zimske imam conti ts870, ostale sta mi pa 2kom 225/55/17 Dunlop Wintersport 5 DOT 4718, made in Germany (če je komu važno kje so bile narejene), če kdo rabi mogoče🙂

To pa so gume ne pa one 16-17 colarke....😆Preseneča me teža,da je samo 24.2 ker so moje.   215 55 r18  24.0kg.🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Se opravičujem, Falken za 136€ pridejo 70% več. 😂

slika.png.cc34c15ab9b47baa422a3ea8eb5a38f7.png

Če so bile pravilno skladiščene so ok celo do pet let,ampak dve ni noben problem sploh če jih boš zvozil v 5-6 letih👍 Zakonsko ni nobenih omejitev glede datuma,ker se samo vizualno in dimenzijsko primerjajo! 👍 

Jaz bi spet kupil te KUMHO....😆😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M3 2017 limo platišča
Napisano
pred 2 urama je Jaka32 napisal:

Ojej, kaj nisem to prej vedel. 

No, čez ene 3-4 leta jih bom očitno prodal, zdaj brezveze da devam gume dol in še enkrat gor. Gor imam namreč skoraj nove Michelinke in sem pripravljen na sneg. :zoom-zoom:

Dobro da sedaj vem za ta forum, se marsikaj naučim o novih avtih oz. tehnologiji. Včasih malce prepozno, ampak okej. 😄

@Jaka32 imaš enako 3ko iste barve (najlepša!) kot sem jo imel jaz. Te s. ventilčke boš tako rabil pri naslednjem avtu, ker po novem morajo imeti vsi novi avti prodani v Evropi merjenje preko s.ventilčkov.👍😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 11 minutami je TiEn napisal:

136€ so Falken po komadu

Opa, sedaj bi vzel pa Falken.... 😲😉😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX 3
Napisano
Pred eno uro je Civic napisal:

V

U to se pa ne strinjam. Cx 3 je bila pri hiši 4 leta. Cx 30 je v pogledu prostora kar občutno večja, kar pa seveda ni težko, saj je cx3 res skromna na zadnjih sedežih in v prtljažniku. Cx 30 je tudi udobnejša in smerna stabilnost je boljša. Je bila pa "t' mala" zaradi manjše teže nekoliko bolj poskočna kot je sedanja z enakim motorjem.

Ja cx30 g122 je res za bolj umirjene voznike, gre pa čisto dovolj.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

Po mojem Falken gumam ne manjka nič, vendar so cenovno 50% dražje od Kumho gum, ki so na 3. mestu. :)

Če je taka razlika bi jaz kupil Kumho brez pardona... :bravo:.

Mene še cca pet let ne gane.... 

Se pa Nexen in Maxxis zelo hitro uveljavljata na zahodnem trgu in tudi razni testi jim kažejo dobro, tako da se nikoli ne ve kako bo takrat..... :nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 35 minutami je Janez007 napisal:

Sam pa razmišljam že o letnih 225/45 R19. Tile dvoje sta mi padli v oči:

Kumho XL PS71 Ecsta 225/45R19 96Y... cca 100 €/kos

https://www.gume-pnevmatike.com/product/Kumho-XL-PS71-Ecsta-DOT1321-225-45R19-96Y-(f)/pid/1097652?did=9

 

Michelin XL PILOT SPORT 4 225/45R19 96W ... cca 200 €/kos

https://www.gume-pnevmatike.com/product/Michelin XL PILOT SPORT 4 DOT0321 225-45R19 96W (f)/pid/1090895?did=9&utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_16

 

A ima kdo izkušnje s Kumho letnimi gumami, ki so pol cenejše od Michelink? ?zmeden?

 

slika.thumb.png.74071ddccb4dd8fb276a234e15f356cf.png

 

Kaj pa manjka Falken, ki so na 1 mestu? 

Kolega ima na BMW-ju 5ki X Kumho in pove, da so vredu. 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:
WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike 225 45 R19 96V osebna vozila zimske po zelo nizki ceni na LiderPnevmatik · Brezplačno dostavo · Gume internetna prodaja pnevmatik · Razvejana mreža montažnih servisov po Sloveniji.

170,49 komad

 

Bridgestone LM005 so mi načeloma bolj všeč, ker so boljše v vseh pogledih razen v snegu, ampak so 195,88 komad

 

256001929_Screenshot2021-10-27at09_26_46.thumb.png.29a64001ab1a9c38c619a8578dfce64a.png

 

Dobesedno samo voda jih nese, pa bi bile v "zelo priporočljivo".

Moje mišljenje je kot vedno, katerekoli gume med deset na testu so ok. Sam veš kaj ti je prioriteta glede voznih razmer (suha, mokra ali sneg) in kupiš najcenejšo od teh! 

Ne boš še uštel, saj sam vidiš, da se eni menjujejo na vrhu lestvice z istimi gumami par let..... 

Dober in poceni nakup ti želim.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 57 minutami je NevLado napisal:

Lastniki mazde 6, ima kdo 19 col zimske? Razmišljam, da bi vzel 19 zimske, ker je pri 17 col tako ali tako isto široka guma (225). Kako se obnese v praksi (in katere gume imate)?

 

Kolikor sem preletel teste, je najboljša cenovna izbira za 19/225/45 96v Vredestein Wintrac Pro. Ubistvu je guma super po specifikaciji za 17 col, če se ne bi tako obrabljala.

Kje si gledal in za kakšno ceno? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M3 2017 limo platišča
Napisano
pred 46 minutami je Jaka32 napisal:

Okej, platišča sem kupil, zraven sem dobil še ventilčke z nadzorom tlaka. Imam pa en problem: nič ne piska, lučka ne gori, avto gre!! 😂

Zakaj? Prodajalec mi je rekel, da je treba te ventilčke programirat na moj avto. Enako vulkanizer, ki je celo dejal da nima tega programa za moje ventilčke, ker imajo zaklenjen program za tiste svoje, ki jih prodajajo. Torej... če ventilčki ne bi delali, bi itak gorela in piskala lučka, kajne? Prej so bili na Hyundai, kakšna je verjetnost da so se pokonektali z M3?

Tako je kot piše Gregster, ne rabiš teh ventilčkov, ker imaš meritev preko ABS..... 👍S. ventilčke lahko pa prodaš, niso poceni! 😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.