Skoči na vsebino
Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Relacija Ptuj- Slovenska Bistrica, vožnja po omejitvah s predvidevanjem in občutkom, brez oviranja prometa čim bolj enakomerno. Doma čakamo hybrida, pa enega pod krinko že imamo mazda 6 g615 🙃🙃🙃🙃

20211026_094947.jpg

Odlično, 😀vidim da imaš vedno tam nekje 6.3 :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 4 urami je Janez007 napisal:

Ta razlika 0,3 l/100 km po števcu oz izračunana na roke, je bila pri mojem M6 dizlu zelo verjetno na račun regeneracij (izračunana 6,3, po števcu 6,0). Možno, da je tudi pri tvojem X motorju tako??? Pri M3 G120 se je nazadnje izračunana poraba popolnoma ujemala s prikazano (povprečje zadnjih pol leta 6,3 l/100 km). Pri M6 G165 pa še nisem računal, povprečna prikazana na števcu zadnjih 2.500 km pa je 6,4 l/100 km.  

Vedno je neka razlika, bom videl v prihodnje kaka bo poraba in izračun. Na M3 g120 je bilo kot praviš skoraj identično kot na roke, le če sem veliko vozil po mestu in v koloni je bila razlika do 0.2lit. Ti pa imaš tudi super porabo glede na to, da je tvoj avto še težji za kakih 150kil.👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)

Včeraj tankal in poraba kaže 6.0 na100km, dejansko na roke 6.3 😊

V primerjavi z M3 g120 je poraba malo manjša cca za 0.3 na 100km.

To je nekje pri enakih relacijah in načinu vožnje. Če ostane tako bom več ko zadovoljen.... :zoom-zoom:

IMG_20211016_095258.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

M3 2017 limo platišča
Napisano
pred 9 minutami je Alex napisal:

Idealno za gumo 215 je širina feltne 7". A tudi tistih 12,7 mm širša feltna, kot je 7,5 ", gre na vsaki strani  ven za cca 6,5 mm. Tako, da guma niti ni toliko raztegnjena. 

Točno tako, pri meni je bila čisto ok na 7J, tako da 7.5 bo še vredo. 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 42 minutami je Janez007 napisal:

No, pa ne pozabi poročati. Tiste Mazde, ki imajo deaktivacijo, jim prikazuje to funkcijo tudi na zaslonu. Zadnja M6 G165 tega prikaza nima.

A closer look at the 2.0 Skyactiv-G in the All-New Mazda3 | Inside Mazda

 

Sicer pa čutim, da se bo naložba v CX-3 pri tebi doma hitro povrnila. 😁

 

Ne skrbi, vendar je fino vedeti-razčistiti, kaj se dogaja pod pokrovom. 

Vam iz prve roke povem,da imajo cx3, CX30 in obe 3ki deaktivacijo cilindrov z motorji G122 in G150....:bravo: Za 6tke ne vem niso moje področje😁

X 180 in X186 tega nima,ker je skoraj 'disel' .......:bravo:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 2 urama je Shrek napisal:

Sodobni avti... 

IMG_20211019_085936.jpg

Brez zadnjih luči. 

Pa ni tako daleč, kot izgleda 

😳 Še večji problem je to na AC.....😤

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Sem prečital en članek iz tujine o cx30. V Avstraliji imajo motorji 2.0 bencinci servise na 10kkm ali 12mes.

To potrjuje in tudi piše kako je pomembno menjati olje pravi čas! 

Garancijo pa imajo 5 let in neomejeno štev.kilometrov,kaj še hočeš več. 😀 Aless nam je prav svetoval in imamo odličnega poznavalca olja," oil mojstra" :bravo:

To tudi potrjuje, da so bencinci zakon.... 😁

Konkurenca pa takole..... 😟

Screenshot_20211018_111645_com.google.android.googlequicksearchbox~2.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 15 minutami je scania napisal:

Če ti tvoja vredu služi jaz nebi menjaval samo zato da bi imel bencinarja in mlajšo. Koliko te poznam s foruma tudi redno delaš servise in stvari rešuješ sproti tako da nwm no.

Moram na Selmarju enkrat izkoristit in se probat pelat. Moja je začela sanjat o cx3 ali cx30. Zgleda je neka menjavomanija za avte pri nas, dokler se nebo res nekaj menjalo nebo mira 🤣🤣🤣

Cx3 ne glej,boš razočaran! To je avto za 20 letnike.😉

CX30 pa vzemi za več ur,da jo sprobaš po vseh cestah in dobiš pravi občutek,če je to tisto kar želiš.....😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 15 minutami je scania napisal:

Saj bo se padla pri tebi, naj se vtece 🙂

Ko bom parkrat tankal se bo videla prava razlika od 3ke g 120 ki je imela med 6.2- 6.7 na kratke ture.👍Če bo 6-6.5 bom zadovoljen.......:jupiii: 

Če bo pa še kaj manj bom pa zeeeeelo vesel.....:ouje:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

@Bini, ravno prejle sem nekje prebral, da je tvoj motor 2x bolj kompleksen kot navaden bencinski, celo kompleksnejši od dizla, tako da ena dodatna reč gor ali dol, pri tebi ne igra vloge.😁

Pošlji mi link,da vidim kako in kaj🤔

Eni imajo že kar nekaj kilometrov in še laufajo,držim ' pesti 'mogoče pa kdo tudi kako ' figo' .....😁

Pred eno uro je mito3000 napisal:

Moj ima tudi take lopute in gretje res precej prej začne delat, če primerjam s prejšnjimi mojimi avti. Če bi le bila avtomatika gretja malo bolj pametna in reže bolje postavljene. Še preden se motor segreje začne pihat mrzel zrak in jasno spet v desno koleno kjer so ene od teh nesrečnih rež. Kot kaže jih bo potrebno nekako blindirat.

Je pa neverjetno kako je začel z nižjimi temperaturami menjalnik bolje delovat, dela praktićno tekoče, brez zatikanja. Prej sem imel namreč večkrat občutek, da se je v menjalniku še nekaj premaknilo in je šlo težje v prestavo, sploh iz druge v tretjo. Sedaj pa razumi...

Meni menjalnik dela bp v vsakem vremenu in tudi hvalijo ga novinarji na testih, vsi po vrsti.....😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

@Bini kako si se navadil na suv-ja? Meni osebno se zdi da zaradi manjse medosne razdalje in visjega sedenja skoz ruka, nekak se nikak nemorem navadit na testnih voznjah.

Glej mene to ne moti je pa razlike samo 2,5cm v medosju. Ta občutek je bolj zaradi zadnje preme,ki ni več večvodilna in manj nihajočega zadka, ki je sedaj bolj trdo vzmeten. Meni deluje bolj kompaktno in tudi skozi ovinke dobro leži.😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 40 minutami je scania napisal:

To ima tudi mercedes c exclusive mislim da, je pa namenjeno temu da se motor prej ogreje, torej ko je hladno je zaprto da hladen zrak med voznjo ne ohlaja motorja, ko se pa motor zagreje se pa lopute odprejo in omogocajo obtok zraka in s tem hlajenje motorja.

Torej je to to. 😊

Hvala. 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.