Skoči na vsebino
Gume
Napisano
Pred eno uro je roxon napisal:

3 leta nazaj sem kupil zimske Kleber gume, sicer dimenzije 205/60r16 na mazdi 3 g100. Lahko dodam svoje mnenje glede na agresivno vožnjo in hitrost. Vsak dan naredim 60km v eno stran, vozim pa konkretno nad omejitvijo po zelo ovinkasti cesti in AC. Po snegu in suhem so odlične, po mokrem se pa pozna šibka točka. Hitrejše spreminjanje smeri in po mastni cesti kjer je slabši asfalt kaj hitro izgubijo oprijem. So glasne in imajo tudi višjo porabo, kadar pa je več vode ne cesti je pa upor ogromen. Pri atmosferski 1.5 mašini se to zelo pozna, so pa gume montirane na jeklena platišča.
Včeraj pa kupil 165g in razmišljam o hankook ali pa kaj podobnega. glede na to, da so zime vsako leto slabše, je verjetno bolj primerno kupiti gume, ki so boljše za suho in mokro.

Katere Kleberce pa imaš?

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 34 minutami je Bossek napisal:

Verjetno pridejo jutri in  bom videl. Sicer tudi ce so turske ... imajo napako ali kaj je narobe?

Nič skrbet,tudi Mercedes je iz Kitajske pa je vse ok.....👌

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 1 minuto je TiEn napisal:

225/55/17 Bartog

Tu je že montaža všteta......😁

Jaz imam 215 55 R18

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 14 minutami je TiEn napisal:

A veš, da so šle za 7€ po komadu gor tam kjer sem jih jaz naročil :D hehe

Kje pa si jih in kako dimenzijo?😳

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Me že dolgo ni bilo tam:) ma,tam je bil problem,da je bil notranji pas na drugem izvozu zaključen s stop znakom in bi recimo trije avtomobili zablokirali oba pasova iz iste smeri ...

 

Tako nelogično da tudi opisati ne znam :)

 

je povsem bv da v majhna krožišča tlačijo 3pasove ali pa že recimo 2pasova v take res miniaturne rondoje.

Tisti stop znak ni bil tak problem za pretočnost krožišča kot pa to,da ga eni niso upoštevali in tudi tisti na drugi strani znaka z prednostjo ne! In tako sta oba stala in blokirala pretočnost ali pa oba peljala in je prišlo do nesreče in prav tako do zastojev v prometu......:nevem:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Tale prometna ureditev na zadnjem posnetku je katastrofa. Je streljaj od mojega bloka in ko tole gledaš kaj vse pocnejo... Preozko,nobenih nižjih omejitev na tem delu (zlahka bi bilo 30kmh zaradi ozkega vozišča,ogromno prehodov za pešce in veliko širših vozil ki se vozijo tu),če se ne motim niti ni novih talnih označb (puščice)... Prav tako bi morala biti "narisana "stop"črta za tiste,ki zavijajo levo na Neubergerjevo,saj zdaj zlahka zaprejo tiste ,ki peljejo naravnost.

 

Tisto križišče s Priusom (tržaška pri Toyota centru-mogoce si je ravno hotela nabaviti nova vrata)... Sem pred kratkim tudi jaz malo kiksnil tu; peljal sem tako kot Prius,pogledal če imajo z leve zeleno luč in ko sem videl, da tisti iz centra zavijajo levo na AC,sem lepo uletel na Tržaško z 40kmh... Lepo.... Ampak v tistem se je nekdo iz smeri centra odločil polkrožno obrniti in sva se znašla pok metra en od drugega ... Sva se samo spogledala in opravičila en drugemu ... Saj ko bi počilo,nama nebi bilo zabavno , bi se znala kr lepo kregati kdo je kriv...

 

1: konkretno je potegnil v rdečo ... To je problem voznikov ,ki poznajo / poznamo kako se odpirajo križišča in je predvideval /vedel,da mu nihče ne bo priletel iz boka. Nekaj je če greš s kabino v pozno oranžno in potem še zadrzis tistih par sekund v križišču ,preden zmanevriras ven,ampak tole je bilo že v štartu izzivanje.

 

5:izgubiti nadzor v novem passatu pri mestni hitrosti..... No...meni je naprej prišlo na pamet da se je izogibala pescu /kolesarju.

@Nejc1986, ko smo ravno pri križiščih ti povem, da so tisto krožišče pri Golovcu v Celju (enkrat si ga lani omenil, da je posebno) sanirali in uredili v normalno krožišče, ker se ljudje sploh ne znajo vozit, če je krožišče malo drugačno.😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

Včerajšnji dan je bil en sam kaos na cestah, ki ga je sprožila oblast, ko je zaprla gorenjsko AC in severno ljubljansko obvoznico. Preusmerjanje vsega prometa na južno in v mesto s tem, da je na južni prišlo še do nesreče in kaos, ko se je vsa ta gmota pločevine začela premikat skozi mesto je bil neizbežen.

 

Nekaj nadaljnih utrinkov pa v videu:

1. vožnja kamionarja v rdečo, verjetno v stilu, da se gre lahko v rdečo po novem, če zavijaš desno. Da imajo tisti nasprot, ki zavijajo levo rumeno puščico ga pač ne zanima. On ma kamion, a se kdo upa pogajat o prednosti?

2. avtošola na ozki cesti namesto v ovinek direkt vame in tisti pok v videu je, ko sta trčili ogledali. Jaz bolj desno nisem mogel, ker bi zadel v pločnik. Za povrh se kurac od avtošole sploh ni ustavil ampak spizdil iz kraja nesreče.

3. če maš priusa in si ekološko ozaveščena imaš pač povsod prednost. No vsaj, ko sva bila vzporedno se je tetica opravičila, tako da pol se ji oprosti.

4. takoj za priusom desno na postaji dva izmenjujeta podatke, ker se tudi onadva nista uspela zmenit kdo ima prednost

5. tale druga tetica z belim Passatom tudi obvlada in da se naravni cesti zabiješ v drevo je pač umetnost posebne klase. Verjetno je bil telefon bolj pomemben, sploh pa sporočilo iz FB-ja al pa Twitterja?

 

 

Res si imel slab dan. 😭Za tolažbo ti povem, da je tak dan za mene skoraj vsaki dan in če bi toliko pipkal kot ti nebi imel več volana..... 😀 

Kako si pa rešil z AŠ in ogledalom? 

(je ostalo ogledalo celo?) 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Super,čez kaka tri leta bomo pa poročali kakšna je kvaliteta in kako smo zadovoljni!😆

Zdaj znajo cene malo poskočit zaradi dobre uvrstitve na testih,tako da pohiti!👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 4 minutami je LabiGT napisal:

 

 

TL pomeni TubeLess

Ok,hvala. Sem popravil zapis,da ne bo frke!😊

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)

Ko pogledam tale test bolj podrobno ugotovim,da bi Kleberce osvojile prvo mesto,če ji nebi dali za krožno vožnjo na mokri cesti tisto slabo oceno v kar malo dvomim,ker velikih 5. pač morajo biti tam kjer so, sem pa zaenkrat prav vesel,da sem se odločil za Kleber :ouje:

Ko jih pa preizkusim v zimskih razmerah pa poročam....😊

Screenshot_20210930-132030~3.png

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

Takole je bilo pa danes na severni obvoznici - sam kaj takega še nisem videl, da bi dobesedno poplavilo vozišče in da bi voda bruhala ven iz odtočnih jaškov. Kar nekaj avtov je žal obtičalo, ker seveda avti pač niso gliserji in marsikdo tega ne ve. V glavnem veselica.

 

 

Joj, tole je pa res bla nevihta.... 😲

Tole vam je menda Rode poslal, ko niste bili pridni..... 😆😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano (urejeno)
dne 29. 9. 2021 ob 21:41 je sportman333 napisal:

Za moje pojme bo za zimske ok👍, še mat lak...so celo prelepe😁😉...je to za zimo primerno...da ne boš imel cez par let vse "ulusceno"...

Ne vem zakaj ne more biti avto celo leto lep.....:nevem:

Čez mesec dva gledam na krasni MAZDI grde fetnne pa si rečem; aja zima je.....:aaaaa:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Platišča
Napisano
Pred eno uro je TiEn napisal:
WWW.BARTOG.SI

A17 5x114,3 ET45 7,5x17 ALUTEC IKENU črna 70,1 (Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Lex


Mnenja ? zgledalo vem da bo tko tko, ma za zimske potrpim

Meni ni tako slabo,če boš pa ti trpel 5 mesecev jih pa raje ne kupi.....😜

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

 Z Boss-om sva vedno trdila, da so zimske Dunlop najboljše gume, tako so to tudi letos na testu samo potrdile. Imel sem že vse mogoče in naslednje zimske bodo zopet Dunlop. Kako gredo te gume po snegu... 

Lani pa niso ble.😁 Najbolj prestižnih 5 se ravsajo pri vrhu za prestiž in navijajo ceno v višave,Bini pa kupi tiste na 4.mestu za  1/3 cenej.....:vesel:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 5 minutami je TiEn napisal:

Hvala. A tega psa na sliki dobis zravn?😁

Seveda, če so original..... :bravo:

Si naročil gume, kašno dimenzijo? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
dne 28. 9. 2021 ob 12:26 je TiEn napisal:

Super. Sicer na spletni v oznaki nimajo XL, ma sem malo raziskal in bi moral biti ta model XL ne?

Brez skrbi, so SUV gume in so prav tako XL pa še zaščito za feltne imajo👍. Na njihovi strani je res malo pomanjkljivo napisano, če pa pogledaš pri strani Liderpnevmatik pa je razvidno, da ima ta model to kar ti želiš! 😀

Evo še slika deklaracije... 👍

Screenshot_20210928_123603_com.android.chrome~3.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 3 urami je TiEn napisal:

Super, hvala. Cena je odlična. Sem šel par strani nazaj pa nisem nikjer zasledil kak DOT si dobil? Mogoče sem le slep.

DOT je bil letošnji 26 teden... 😀

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 6 urami je TiEn napisal:

@Bini
če ni skrivnost iz kje si naročil gume, pa kolk cajta je trajal da so prišle

 Naročil sem pri "Gume na dom " in prišle so po 2-3 delovnih dneh,če se prav spomnim.👍

Poglej malo nazaj kjer sem malo več napisal.😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Bossek napisal:

Jaz se tudi malo nagibam na isto kar ima @Bini, se pravi kleber. Nekako po zadnjih testih so takoj za prvimi tremi (se pravi so 4.), conovno pa 50eur manj po komadu.

 

Na sestki sem bil zadovoljen z dunlopkami medtem, ko mi continentalke nekako niso bile vsec. (govorim za zimske)

 

Trenutno so pa gor original bridgestone, ki mi pa se mi zdijo, da na mokri cesti zelo zelo slabo drzijo ( @Bini imas iste? si zadovoljen?)

Imam enake gume kot ti,Bridgestonke a ne vem kako držijo po mokri cesti,ker se še po taki nisem vozil....🤔. Mislim,da ne more biti tako hudo....😁 

Kateri test gum si gledal?🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)

Včeraj ko sem se peljal z Gorenjske čez Tuhinjsko dolino domov in v hrib prehitel enga pasata, sem zaslišal en čudovit "športni zvok",ki ga je nekdaj premogla le še Alfa R.v tem razredu avtomobilov.... :ouje: 

Res prijeten zvok...... :rolleyes:

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

NOVA MAZDA 3 (2019)
Napisano
pred 10 urami je simke13 napisal:

Se strinjam s tem kar si napisal. Pač zbiram vse podatke, da se bom pravilno odločil. Delam pa po 45000km na leto zato mi vsaka takšna stvar šteje(intervali servisov, cena servisa, poraba, nivo opreme za plačan denar itd) . Ker si sedaj želim malo močnejši avto in ker danes novi disel vsaj 150PS praktično ne obstaja več oziroma ima nenormalno ceno se počasi nagibam na bencin.

Zanimajo pa me izključno hatcbacki.

Pa lep večer

 

Vprašaj @FrX186 on bo vedel,ker ima takšno👍 .

Jaz imam cx30 ,x186 in je mogoče kaj drugačno razmerje pri menjalniku,teža,upor itd. Na pamet pa ne vem koliko je pri meni🤔. Bom enkrat preizkusil,ko grem spet na AC.😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 18 minutami je kupid napisal:

Je kdo, ki lahko primerja ta motor z G165 v moji M3? Jaz sem s poskočnostjo motorja zelo zadovoljen, je pa res da je zaradi krajšega menjalnika na avtocesti dokaj glasen. Poraba se mi giblje okrog 6.8l.

Jaz sem testiral CX 30 g150tko in ti povem da ima slabše pospeške od tvoje..😊. Ti povem,da je moja M3 g120 bila v primerjavo z njo  tu nekje🤔

Vožnja je pa tišja in udobnejša. Pojdi na testno vožnjo in boš iz prve roke izvedel in občutil kako in kaj!👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.