Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 6 urami je Alex napisal:

Pri dizlu na avtocesti slišiš samo hrup koles in nekaj piša vetra. Motor ni problem. 

Dokler ne občutiš te tišine ne veš kaj je tiha vožnja,ogromna razlika je!😃

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)

Fantje, čisto dovolj gre samo asfalta pa res ne trga, kar pa tudi ne rabim😀

Dovolj mi je, da začne pospeševati pri 1500 obratih in da gre pri 3500  160 pa še vedno pospešuje in je v kabini tišina, kar pri dizlih niti pod razno ni! 😁

Zaenkrat sem popolnoma zadovoljen... :prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)

Se bližam prevoženim 2k km,pa da vidmo v resnici kako gre ta stroj od 186 konjev.🤔

Ps; baje se takrat tovarniško do konca odpre....:jupiii:

 

 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
dne 15. 9. 2021 ob 19:59 je tommaazz napisal:

Jaz se vozim cca 35 km v službo in imam do tja krepko pod 6 l...izpiše mi 5,6...ampak potem še jajcanje po mestu in je povprečna potem na 6,3 na M3 G120 pa sem imel okoli 6,5 ali kak deci dva čez. Tankam vedno 100 oktanskega. Se pa še nisem navadil na vožnjo (višje sedenje) tako da mi je bila g120 čez ovinke veliko boljša 🤔 (sedež imam na max nižini :) ), no ja to sem tako pričakoval...ostalo pa je NORO 😍, tišina motorja, radarski tempomat, menjalnik (še krajši in natančnejši gibi), udobnejše sedenje, boljše požiranje naših rovtarskih cest, super volan, matrični žarometi, pa lepa je ko šus 🥰

Oposti ker ti nisem odgovoril, dopust pa to.... 😀 Imam ista opažanja kot jih imaš ti. 👍Poraba pri prvem tanku je bila 6.0 računano peš pa 6.2.🧐 Sem bil pa sedaj na dopustu in naredil 1400 km in tankal 95 lit.(95 okt.) tako,da je poraba slabih 6.8 in to polno naložen in 4 osebe pa da ne povem kolk sem ga žgal.... 😁(prazna cesta!) 😊

Tako, da sem res zadovoljen. 👍

Ko bom parkrat tankal pri enaki vožnji kot z M3 g120 pa poročam. 😊

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 21 urami je J.J. napisal:

Kwa pa Nexen? Zdj mi nudijo al 400€ popusta al pa nove zimske gume Nexen 225 55 18.

Poslano z mojega M2101K6G z uporabo Tapatalk
 

Vzemi popust in kupi Kleber, so boljše! 👍Jaz sem dal 105 €za gumo s poštnino vred. (215 55 18) 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 23 minutami je tommaazz napisal:

Evo prvi tank je za mano, povprečje je bilo 6.3l/100km...odlično, zanimivo pa mi je, da sem pričakoval višjo porabo kot prej na M3 g120 in sem prijetno presenečen 😎

Super sva kar skupaj.... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

To je bilo 20 let nazaj. Upam, da je sedaj še boljše, ker proti AR ni bilo bogve kaj...... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 13 urami je FuManchu napisal:

Jaz sem pripravljen na menjavo :D

20210907_165215.jpg

Katere marke so pa, če ni skrivnost.... 😊😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je Alex napisal:

Zakaj? A ni zabavno brati smešnice anticepilcev? 🤗

Ja, nekaj časa ja samo potem, ko se nasmeješ in poštudiraš kaj ljudje razmišljajo in v kaj vse verjamejo je pa za zjokat in mi je prav hudo,da je to tako......😭

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 6 urami je Boss napisal:

Opa, a res tko zgleda, da si me kakorkoli razjezil? 😋 Alexa probam spodbudit, da mi odgovori na enostavno vprašanje pa zgleda, da ne bo nič. Pa tolk sem se potrudu, da sem celo možne odgovore napisal.

Prvič danes razmišljam, da bi se skino s M. foruma, ker se res ne da več normalno komunicirat, kam nas pelje ta situacija s kovidom.... :hohoho:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 51 minutami je Boss napisal:

A boš Alexu pomagal pri odgovoru? Dva bosta pa že vedela. :punk:

Mal umiri živce,a nisi prebral malo nazaj ,ko sem ti potrdil o gumah pa si še moral kar naprej provocirat in pisat kar že vsi vemo,pa brez zamire nisem te hotel tako razjezit....😊

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 44 minutami je Boss napisal:

 

No ja sej sem vedel, ni argumentov pol pa pač, eni strici so takole rekli in potem že mora biti res.

 

Še vedno pa ne vem odgovora na sila enostavno vprašanje - katere gume več zdržijo, tiste, ki jih rotiraš na 2000km al tiste, ki resimo 1x na 10.000km.

Samo tri možnosti odgovorov imaš:

1.) bolj se obrabijo tiste menjane na 10000km

2.) bolj se obrabijo tiste menjane na 2000km

3.) oboje se obrabljajo enako hitro.

 

Sej bo šlo Alex, en odgovor od teh treh bo pa ja pravilen. :hudicek:

 

 

Aja, pe še tiste 101-ke. Verjetno se še vsi starejši spomnimo, da praktično do 90-ih let prejšnjega stoletja pravih zimskih gum sploh nismo poznali. Bile so le neke kvazi kramparce pa še tiste z žebljički. Zato gum sploh nismo menjavali pred zimo in zato je bilo v navodilih za uporabo tudi shema menjave. Menjavalo se je celo tako, da je bila vključena še rezerva pa gume so bile simetrične brez določeni smeri vožnje, tako da se je menjalo še malo desno levo na vzkriž. Ker so bile te gume več ali manj trde in ker se je delalo izredno malo kilometrov in nihče kaj dosti ni vedel, da se gume tudi starajo, so take gume na istih feltnah bile na avtu tudi 10 let ali več.

 

Ja takrat je delovalo, danes je pa cel smeh, da kdo pomisli, da bi takole delal z gumami.

Hvala za informacije,da bomo vedeli kako se stvari streže....😉

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.