Skoči na vsebino
Gume
Napisano (urejeno)

Bi rekel,da ima vsak po svoje prav.😊. Včasih ko so bili avti bolj tako tako je bilo pomembno pogosto rotiranje celo z rezervnim kolesom vred,drugače si zelo kmalu menjal prednje gume za nove in si imel neidealno razmerje sploh če si imel še drugačen profil gume.

Danes pa,če je z avtom kot je treba ni potrebno tako pogosto rotiranje ,razen,če kdo dela 40-50k km. Bolj je pomembno nadziranje gum in polnjenjem s pravilnim tlakom.👍

Če bo šlo tako naprej še čevapčičev pravilno ne bomo znali speči na picnicu.....:aaaaa: 

😊😃🤣

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 50 minutami je tommaazz napisal:

A se mogoče da kamera kaj nastavljati? Zanima me,če imamo možnost,da se črte premikajo skupaj z volanom (se pravi predvidena pot vozila)? V nastavitvah nisem našel ničesar, v navodilih pa piše tak kot da je to možno...ali je samo pri 360 kameri?

Še nisem raziskal, ker sploh ne vosim na njo razen ko štartam iz garaže pogleda, da ni slučajno kaj za avtom in takrat ko pakiram, čisto na koncu, ko pipka grem do rdeče črte. Drugače jo sploh ne gledam, ker vozim na ogledala. :prstgor:

Razišči pa napiši.... 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 8 minutami je Alex napisal:

Opazil sem zanimivo zadevo. 

Ko sem zamenjal sprednja kolesa z zadnjimi sem opazil, da malo trese pri 130/ uro. 

Odšel sem do zelo znanega vulkanizerja v Kopru in ta mi je zatrdil, da je stvar scentriral- uredil.

Ni bilo nič bolje zato sem se vrnil k njemu. Zopet je čaral in ni sčaral nič. Rekel je, da je ena izmed gum malo ovalna. Da se ne da narediti bolje in da je vse v toleranci 5 gramov. 

Ok. Bom pa malo po trpel. 

Danes mi ni vrag dal miru in sem se ustavil mimogrede pri najbolj uveljavljenem a hkrati najdražjem prodajalcu avto in moto tuning opreme in gum v Kopru. Ko je dal prvo gumo na centrirni stroj je pokazal napako kar 80 g na eni strani gume in 30g na drugi. Tudi druge tri niso bile dosti bolje. 😬

Centrirali so mi gume in sedaj gre zopet vse kot po maslu. Zanima me, ali sploh kdo preverja te stroje za centriranje posameznih vulkanizerjev. Takšna razlika med stroji je nedopustna. 

Po koliko kilometrih je to? 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 59 minutami je scania napisal:

Kaj pa bridgestone potenza sport? Ni neke razlike v ceni, ima boljše ocene je pa malenkost glasnejsa 72dB v primerjavi z t005 69dB. Jaz sem imel original na mazdi t001 in gledam t005 je kar boljsa in na liderpnevmatik ima t005 oznako mazda kao mazda priporoca.

Te Bridg.t005 ( t 005A- novovgradnja ) imam na CX30 in so mi ok,samo na dežju še nisem bil z njimi....🤔 Nimajo pa zaščite platišč!☹️

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je scania napisal:

Zdaj gledam falken azenis fk510 gune. Odlične na testu pa še cena na liderpnevmatik ene 127€ druge 145€ ampak ne opazim razlike med njima 🤣🤣🤣. Je imel kdo Falken? Po amzs testu so na prvem mestu. Aja dimenzije so 225/45r19.

Dobra guma 👍Jaz imam,sem imel zimske na 3ki in sem bil zadovoljen👍 Sedaj pa imam kot že veste Kleber,v tej dimenziji so boljše na testih in cenej!😊

Če rabiš letne,poglej  mogoče Nexsen ali Maxxis vredu gume za ugodno ceno.....:whatever:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je Alex napisal:

Bravo za novo mazdo.👍

Ali so vse mazde cx30 na forumu enake barve? 🤔

To je top barva za CX30 kot je rdeča za M6 in cx3 😃 

Platišča pa imajo različne barve.....👍

@tommaazz vse čestitke za dober nakup in srečno vožnjo....:prstgor:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 17 minutami je Janez007 napisal:

Kupiš na spletu, greš k vulkanizerju, se zapelješ in gume tresejo. Kaj zdaj? 🤔

Greš reklamirat montažo k vulkanizerju, ta ugotovi, da je napaka v gumah. Odmontiraš gume (poleg montaže sedaj plačaš še za demontažo) in jih pošlješ nazaj prodajalcu. Prodajalec se izgovarja, da so gume OK. Kaj pa zdaj? 🤔

Moraš imeti pa res smolo za kaj takega! 😲

Greš vulkanizerji, da ti jih on naroči, najcenejše seveda in ti jih zmontira. Najboljša varianta..... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 36 minutami je scania napisal:

Je kdo že kupoval gume na liderpnevmatik.si? Kakšne izkušnje?

Še ne, ampak kaj je lahko narobe?🤔

Jaz kupim kjer so enake gume najcenej,tokrat sem jih na gume na dom in sem zadovoljen,ker so cenej kot na liderpne..... Večina gum je pa pri njih po zelo ugodnih cenah😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Prispele frišne Kleber gume, za videt super. Sedaj pa akcija z montažo na feltne dokler še ni gužve, baje bo huda zima.... :bravo:

IMG_20210902_092902.jpg

IMG_20210902_093040.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 3 minutami je Alex napisal:

Ampak je pa tudi en kup nove črne  plastike na forumu s temi suvi. :jezicek:

 

Mogoče bo pa zato čez 10 let na Mazdah malo manj rje....:harhar:

😃😂🤣

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je tommaazz napisal:

Hell yeah😎, christmas has came earlier than expected🎅...še 20h to go🙃

Joj,ti se ga pa res veseliš.....:jupiii:. Še jaz sem vesel,da si ga odlično kupil.....:ouje:

Pa smo 4je muškotirji tu na forumu CX30,če se ne motim.  :zoom-zoom:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 9 urami je NevLado napisal:

PODPERAM PREDLOG!!!!!!

@Jest ,lahko gre na glasovanje,sam "moja" ne sme tega videt!🤪

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
dne 1. 9. 2021 ob 6:19 je Deeyan napisal:

 

odvisno na kirih ustnicah... 🤣

Bo treba novo temo odpret, sex, šminka in veter v laseh.... 😇

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz sem samo napisal, za katero barvo je bilo večje zanimanje. 😊 Zanimivo, da nihče skoraj ni opazil, da gledajo dva različna modela. 

Poleg rdeče so se nekateri odrasli z otroci tudi slikali. Samo povem. 

Ko imajo v Celju v Citicentru Špar kakega Seata, Škodo ali vw se niti pod razno nihče ne slika zraven... :)

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 17 minutami je Alex napisal:

Odvisno, kje si našel ta prispevek. Ne verjamemo televiziji, knjigam, časopisom. Ta trditev je nepreverjena. Ni dodan noben vir.

Sicer pa, to ne velja za mazde. 😉

Mazde so statistično  udeležene v zelo malo nesrečah. Pa še takrat so ponavadi krivi drugi. Vozniki mazd smo preudarni, spošujemo prometne predpise, vozniki mazd se vedno ustavimo pred prehodom, da spustimo nebogljene starčke in otroke varno čez cesto.

Vedno smo pripravljeni priskočiti na pomoč  voznikom drugih znamk, ki nemočno čakajo na robu cest na vlečno službo. 

Sem se oddahnil, da nimam najnevarnejši avto.... 😀😂🤣

pred 3 urami je Alex napisal:

Zanimivo opažanje. 

Sem imel petnajst minut časa (med malico) in sem opazoval mimoidoče pred enim nakupovalnim centrom , kako so reagirali na razstavljeni mazdi(rdeča cx3 in siva cx30.) V tem času se je zaustavilo in pogledalo malo okoli avtov in v avta 53 ljudi. 

Od tega se jih je zaustavilo samo pri rdeči 34, samo pri sivi 13 ,ostali so se pri obeh. 

 

IMG_20210831_112512.jpg

Zato ker za sivega nimajo dosti keša.... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
Pred eno uro je kupid napisal:

Upam,da ne bo tako kot pri Civicu 2008,ki smo ga imeli doma 10 let. Če je avto stal na miru več kot 10 dni se ni več prižgal, niti ga nisi mogel odpreti z daljincem.Je rekel Selič,da naj odklopimo akumulator,ko ga ne uporabljamo, no potem je bil pa mir. Baje znana "napaka" tega modela.

Upam da ne. Tudi na AR 156tki je bilo isto, šel na dopust in po 5.dneh ni vžgal, ker je spraznil aku. 😤

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 3 urami je LabiGT napisal:

Kleber so ok, ce se veliko vozis. Ker recimo drugo/tretjo sezono znajo ratat trde (drsece)

Bomo vidli..... 🤔

Bdw; Kleber imajo isto gumeno zmes kot Mišelinke tako, da... 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Boss napisal:

Če bi hotel kombi bi si Traffica kupil. 🤪

 

Ne resno, kakšno je to sploh vprašanje. Človek kupi tisto kar mu je všeč ne pa tisto kar mu vsilijo na osnovi nekih trendov.

Točno tako in to 100%brez debate:bravo:

Kot zanimivost, pri meni v homologacija piše, da je cx30 karavan.... :vskalo:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

Če bi hotel kombi bi si Traffica kupil. 🤪

 

Ne resno, kakšno je to sploh vprašanje. Človek kupi tisto kar mu je všeč ne pa tisto kar mu vsilijo na osnovi nekih trendov.

Točno tako in to 100%brez debate:bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 23 urami je Bossek napisal:

Sedaj sem ze 2 krat dobil obvestilo "Low Batter Risk. Start Vehicle to Charge 12V Battery". Ni neki novega, saj je pogost "problem" vsaj kar po forumih opazam. Je pa zanimivo, da do tega dokaj hitro pride. Recimo pucas avto in v cca. 20 minutah to dobis. Ta teden sem imel vecinoma kratke voznje (2km) in se je pojavilo. Saj pol naredis malo dalso voznjo (10 min+) in je ok.

 

Je pa veliko jih imelo problem, ko je bil lockdown in se 2-3 tedne niso vozili in jim potem avto ni vzgal.

 

 

image.jpeg.f6f1867332fe297066ff29bf042eaaf9.jpeg

image.png

Sem povprašal na Mazdo in razlaga je bila v smislu, da če imaš še naprej vključene kakšne porabnike pri ne delujočem motorju se lahko baterija izprazne. 😊

Včeraj na primer sem naredil 400km pa ko sem razpakoval prtljažnik in imel tudi vsa vrata odprta mi je dalo to opozorilo. Po CC 20 sek pa opozorilo ugasne, brez panike to je normalno👍

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.