Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano
pred 16 urami je Bossek napisal:

Sedaj sem ze 2 krat dobil obvestilo "Low Batter Risk. Start Vehicle to Charge 12V Battery". Ni neki novega, saj je pogost "problem" vsaj kar po forumih opazam. Je pa zanimivo, da do tega dokaj hitro pride. Recimo pucas avto in v cca. 20 minutah to dobis. Ta teden sem imel vecinoma kratke voznje (2km) in se je pojavilo. Saj pol naredis malo dalso voznjo (10 min+) in je ok.

 

Je pa veliko jih imelo problem, ko je bil lockdown in se 2-3 tedne niso vozili in jim potem avto ni vzgal.

 

 

image.jpeg.f6f1867332fe297066ff29bf042eaaf9.jpeg

image.png

Tudi pri meni se tole pojavi, če imam dje časa odprta vrata, sedaj je to bolj pogosto, ko še raziskujem podrobnosti na novi "Makini" 😀

Bom malo povprašal na servis... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 23 urami je Alex napisal:

Moramo Binija prijavit v tečaj varčne vožnje. :zvizga:

Ni potrebe sem danes prvič naredil malo daljšo testno vožnjo do Cerknice,njene okolice in domov,cc 400km in imel porabo pol litra manj kot  spomladi z M3 -6.2 vs CX30 -5.6.

Zelo sem zadovoljen in je to tisto kar obljubljajo 0.3 do 0.5 litra manjšo porabo od prejšnjega motorja in še 65 vrancev pod haubo je več ......:ouje:

IMG_20210829_153710.jpg

IMG_20210829_164855.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

Ampak, narobe poveš, protesti so v petek in ne četrtek, ko je bilo to posneto. Pa še v kontra smer bi se moral peljat, če gre na proteste. 😜

Saj ravno zato,ker se pelje kontra bo ravno do petka prispel....😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)

Po preučevanju in tehtanju o nabavi novih gum za CX30 sem se odločil za Kleber krisalp hp3 in jih danes tudi kupil,dobim jih pa naslednji teden.

Sedaj pa malo razlage glede odločitve ; 

Vse premium znamke so precenjene a kvalitetne ! (150-200......€) Nekatere gume v sednjem razredu jih celo dosegajo po raznih testih glede kvalitete in voznih lastnostih so pa lahko dosti cenejše (90-150€) 😊  V srednjem razredu je pa strašna gužva z gumami in izbereš lahko eno boljših med njimi in to je po moji oceni Kleber glede na vozne lastnosti (teste) in ugodno ceno (104€).

V svoji vozniški karieri sem zvozil dosti boljših in slabših gum od Kleber zato vem,da je to dosti dobra guma za mojo Mazdo......:prstgor:  :zoom-zoom:

Screenshot_20210828-100654~2.png

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 3 urami je Boss napisal:

Pa to je standard v Lj... kolesarji imajo vedno prednost, vsaj tko to pravijo tudi v kolesarski mreži za Ljubljano. CPP ne hvala.

Temu se na proteste mudi.... 😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 1 uro je Bossek napisal:

To imam tud jaz. Sem isto se vprasal, ampak mislim da je to kar standardno pr novesih X.

Zgleda da imajo vse v določeni opremi, ker @tommaazz ima g150 in tudi ima. 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
Pred eno uro je tommaazz napisal:

Kaj to pomeni?tist zložljivi rolo(dvojno dno)?to imam ja...

To ja, v konfiguratorju pri Mazdi je kot dodatna oprema 200€ pa sem mislil, da so samo meni dali gratis to dvojno dno..... :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je tommaazz napisal:

Bom povedal,ko ga bom vozil a sem ga usral al ne🤣...ker sem ostal na Mazdi sem prepričan da je to to in ne potrebuje m testne vožnje 😁👍...sem pa razmišljal tudi o drugih znamkah(nova Kuga,Quashquai,Tucson), takrat pa bi šel obvezno na testno vožnjo😁...a ker sem vedel,da me srce ❤️ 100% vleče k CX-30,nisem potreboval ostalih testnih voženj. Jaz še vedno mislim,da je dobro,da sem vzel G150,saj je ta bencinski motor še eden redkih,če ne zadnji, ki ne potrebuje filtra trdih delcev(kot dizel),namreč X ga ima😁

Eno vprašanje, pametno dno v prtljažniku imaš ali je samo kot dodatna oprema? 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 21 minutami je sportman333 napisal:

Zelo lep wagen, veliko varnih km, in super barva👍

Hvala in ne pretiravat pri barvi, bo Alex ljubosumen..... 😁

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 2 urama je tommaazz napisal:

Ne, samo sedel sem notri 🙃. Itak nimam kaj falit, če je že 3 bila top, ta pa je novejši pa še malo poskočnejši motor ima...znotraj mi je pa res top...oldschool-eleganca, urejeno, kvalitetno,... 😍. Ja prtljažnik je po višini večji po dolžini pa dejansko manjši, mah, glede na to, da imam enega otroka itak ni panike :), čeprav še samo dobra 3 leta pa ga bo počasi tudi on lahko vozil 🥰...malo me skrbi, ker bo kar velik "mali", mislim, da me bo nekje prihodnje leto, konec leta ujel 😆 (pa sem velik 179 cm)...imam občutek, da bom potem jaz zadaj sedel, žena pa spredaj 🤣

 

Takih je malo,ki kupijo avto brez testne vožnje🤔. No jaz ga moram sprobat in če lani nebi vozil 150 tko,letos pa 180 tko nebi vedel kaka je razlika in se nebi odločil za 186 tko.:bravo:

Meni je bomba,samo motor naj dela kot je treba in sem zadel v polno.:jupiii:

IMG_20210826_153953~2.jpg

pred 2 urama je Alex napisal:

Lepa. 👍Kdaj bosta prišla kaj na obalo, da to vidimo v živo in jo  zapijemo pa kaj dobrega pojemo. 🤗

Se vidimo se vidimo,samo ne vem še kdaj.....🤔

Verjetno,ko bo čas......😊😆😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 3 urami je Gregster napisal:

Zelo lepa in ja, barva ji sede. Se barva imenuje isto kot pri prejšnji trojki? Pa pazi, da ostane gor, da ne boš preveč zdrgnil😜. Pa veliko varnih km.

Barva se imenuje isto in tudi enaka je.....😉

IMG_20210826_153807~2.jpg

IMG_20210417_192005~2.jpg

IMG_20210417_191921~2.jpg

IMG_20210824_110955~2.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
dne 25. 8. 2021 ob 19:19 je tommaazz napisal:

Kako ti jo je vozit napram M3? Pozicija za volanom, ovinki...se ti zdi prostornejši?

Je zelo tišja,motorja skoraj ne slišiš😊. Deluje zelo stabilna in dinamična,čista 5ka!😃 

Občutek na volanu in podvozju je

 približno isti.Je pa abient v prosroru za dva razreda boljši👍 Po občutku je enako prostorna razen nad glavo je višja cc 10cm (sedež imam tudi tukaj na podnu). Prtljažnik je manjši čeprav naj bi imel isto 430 lit.kot v prejšnji M3 lim.☹️

Kaj nisi bil na testni vožnji?🤔

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 16 minutami je Alex napisal:

Dobro sredstvo. Sam kaj,ko si verjetno porabil pol stekleničke za toliko plastike. 😄 Dvakrat namažeš in je prazna. Ne, resno. Dobro, da, si se lotil zaščite takoj nove. Je dobra naložba za pozneje. Ko enkrat postane sivkasta, jo je težko zopet spravit v črno polmat. Edino z fenom se da. 

Mi je pa všeč, ker se na tej barvi te plastike ne opazi kot na drugih. 👍

Tretjino pa res🤪 . Ni tako hudo,če veš,da drži eno leto👍in jo tudi globinsko impregnira.....:prstgor:

Zanimivo bo pogledat enak avto čez par let koliko se bo poznalo,če se sploh bo kaj,ker pravijo,da je kvalitetna plastika in ne obledi....:whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je SpEkTr napisal:

Zdej pa v folijo in čez keramiko in si zmagal :) Na nov avto se to menda splača. Če bi imel rad nov videz še dolgo let :)

Ne tega ne bom delal se bom držal stare preverjene tehnike....😊

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano (urejeno)

Sem jo prvič opral (cx30) in premazal vso plastiko, ki jo je ogromno s posebno tekočino za nego umetnih mas ter kupil gumi preproge za zimo..... :bravo:

Takša je pa razlika, prej-potem. 😇

 

 

IMG_20210826_153807~2.jpg

IMG_20210826_142250.jpg

IMG_20210826_142312~2.jpg

IMG_20210826_151057~2.jpg

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je Bossek napisal:

Je kdo gledal kdaj se najbol splaca kupit? En mesec pred rokom menjave, vec, malo prej?

 

Moram nabavit 18" zimske pa ne vem a bi jih ze kar narocil al je bolje mal pocakat.

Ponavadi so oktobra bolj sveže in večja izbiro boš imel. Cene so pa že sedaj različne glede na trgovca in ko se odločiš za določeno gumo samo še  poiščeš najcenejšega trgovca ali vulkanizerja.

Jaz grem v akcijo oktobra.😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Vem, da so premium najboljše in nimaš kaj zgrešiti, matra me samo to, da nekatere manj zveneče znamke(hčerinske od premium) dosegajo na testih celo boljše rezultate in so cc 30% cenej! 

Zaenkrat ostajam pri ožjem izboru na Kleber ali Cooper, bom pa počakal na novi test zimskih gum in videl kako in kaj. Hvala vsem za predloge in srečno v snegu.... 😂😂

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 31 minutami je Boss napisal:

@Bini pa sej ti že tri strani pišemo o zimskih gumah... :nevem:

 

Ni mi čist jasno kaj bi še rad izvedel?

Več kot 10 jih ni pa sem mislil, da se bo še od več kot 100....forumašel napisal na kakih vozijo.... 😁

Pa oprosti no.... 😊

Imam še nekaj časa, da se odločim. Brez skrbi bom izbral ta prave... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 1 uro je tommaazz napisal:

Konec naslednjega tedna(pet/sob),ker mi še morajo kljuko montirat.

Potem bo pa treba kako slikco gor ruknat..... 👍

Koliko nas ima kaj CX30 na forumu 3-4?:whatever:

Je pa to najbolj prodajana Mazda trenutno v svetu, pri nas 80% vseh! 😊

IMG_20210824_204559~2.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 2 urama je tommaazz napisal:

Kaj se dajo prtljažna vrata tudi ročno odpirat?

Je že @Jest vse napisal.... Kdaj jo dobiš? 

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.