Skoči na vsebino
Mazda CX-30
Napisano

Pa tudi višina odpiranja se regulira.....😊

Pride prav v garaži ,ker je nižji strop in bi lahko dvignalo strop s " taščo" vred.....🤪

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Prvi vtisi in občutki v CX30 so odlični 😊 kaj več pa napišem,ko bom imel malo več kilometrov in porabil vsaj en tank bencina,takrat se bo videlo koliko pije ta " napol dizel" 😂

Še nekaj slikic......:bravo:

IMG_20210824_113830~3.jpg

IMG_20210824_111304~2.jpg

IMG_20210824_110955~2.jpg

IMG_20210824_111140~3.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi
Napisano
pred 33 minutami je SpEkTr napisal:

Hja, teta po telefonu je najprej rekla, da če je pk pripeta na avto se upošteva polica od avta.

Cenilec pa pravi, da ne, da je to 'samostojno' vozilo in se upošteva polica od pk. 

 

Kolega ki je včasih delal na registracijah mi je povedal, da se tudi upošteva polica od pk v tem primeru.

Kaj pa če je prikolica Češka.... 😬

Hec!!! 😀

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 4 urami je tommaazz napisal:

Evo fantje, zdaj gre počasi zares :) ...jutri verjetno na pogajanje...me pa zanima, če moja 16" zimska platišča pašejo na cx-30, verjetno ja? ali...

Ja kako bo pa zgledala na 16kah,ne to delat no! Že na 18kah zgledajo mala kolesa in bi dal najraje 19tke gor če bi šlo!🤔

Kaj boš pa kupil,če ni skrivnost in kje?😉

Ravno imam knjigo z navodili v rokah in piše,da so med drugim dovoljene 215 65 16" gume.😃Homologacije pa nimam pri roki in pogledam jutri.

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Je zmanjkalo predlogov🤔

Imam idejo, napišite kaj imate vi na felnah Mazd, (zimske) bom imel večjo možnost izbire... :whatever:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je scania napisal:

Opa sorry 😕 spregledal sem da isces zimske. Kaj pa nokian? Jaz imam savo in meni ni slaba cisto normalna guma, ne zganjam zimskih olimpijskih iger z avtom, za normalno voznjo je super sem bil z njo v Berlinu, Innsbrucku, Bratislava... in nikoli težav.

Savo imam na službenem in po snegu gre super v mokrem in suhem pa srednja žalost...🤪 Snega pa skoraj ni več 🌦️ Tudi na testih je ocenjena tako! Dam rajši 20€ več pa gre po snegu,mokrem in suhem bolje👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Vsaka zimska  guma je boljša kot kaka celoletna, ki ni ne tič ne miš. Veš kje se obnesejo take gume najbolje? 

V kleti ali na podstrešju obešene na zidu. 

Ti lepo kupi kvalitetne zimske gume in se boš vozil tudi po snegu ne samo po spluženih cestah. 🤗

 

To tudi nameravam, časa je še dovolj in predlogi so še vedno dobrodošli! Mogoče pa dobim še kako dobro idejo za zimsko gumo... 👍

 

pred 4 minutami je scania napisal:

Evo glede nexen gum, prvovgradnja je na toyotah (corrola hybrid), vw (golf, passat) bwm (3-ka). Tak da pod črto za normalno uporabo nemore bit slaba guma, po moje glih realna vrednost gume, ne pa kot pri nekaterih primerljivih na testih s 80€ drazjo ceno.

Za letne vem, da so ok, ker so tudi na testih odlične. Zimske pa so tako, tako in jih nebi imel 😟

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
Pred eno uro je TiEn napisal:

Kolk fajn, da se bini namatra zbrat primerne zimske, jst bom pa sam kopiral hehe  :D

 

Nisi pa pomislil, da imaš ti večje hribe in, da rabiš večji grif na gumah 😁....... :bravo:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 37 minutami je Alex napisal:

Zelo lepo povedano in resnično. Se strinjam, predvsem v delu, kjer govoriš o novem, dragem avtomobilu in šparanju 100€ na račun gum. 

Se strinjam kar pravite le da bi dodal, da je kvalitetnih zimskih gum najmanj 10 in med temi bi izbral najboljše glede voznih lastnosti in cene! To pa ne pomeni imeti nekvalitetno gumo na novem avtu. 

Kaj pa mislite na te, ki sem jih najprej omenil? 🤔

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 14 minutami je scania napisal:

Danes sem gledal na selmarju dve novi mazdi 3 z nexen nfera su4 gumami, pa me malo bega kaj niso nove mazde (od 2017 dalje) prišle z toyo ali bridgeston gumami?

Jaz sem imel na 3ki 18 letnik Mišelinke pilot sport 3 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 4 urami je sportman333 napisal:

michelin pilot sport 4, ne boš zgrešil, zimske imam pa jaz michelin alpin 6 in so tudi zelo dobre....tistih 100€ kar boš dal več kot ostalo sra...nje pri takem avtu pa tudi ni problem :)

(conti so tudi zelo dobre, ampak kar sem jaz gledal in dobil feedback so še mehkejše kot michelin in se hitreje obrabljajo)

To poznam in vem, da so najboljše a jaz gledam bolj srednji razred z dobrimi ocenami, po domače dobre gume za solidno ceno.... :prstgor:

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano
pred 4 urami je ignacij napisal:

Ce ti denar ne smrdi, potem vzemi Nexen. Sam imam sedaj letne Nexen in vem da bodo naslednje zimske tudi Nexen. Poznam kar nekaj ljudi ki jih redno kupuje in so zadovoljni. Super guma za posten denar.

Nexen ne bom, ker nimajo dobrih ocen na testih, letne mogoče kdaj. 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano (urejeno)
pred 6 urami je Jest napisal:

Glede na to, da Bini dela dokaj malo kilometrov s svojim avtom... bi mogoce prisle v postev tudi "allseasons"... Ko sem bil na Vranskem na tecaju, je imel eden na  Jeep Renegade namescene Allseasons gume in so se obnesle odlicno, tako na suhi kot na morki podlagi, pa tudi tisti terenski del je bil OK ... Bil sem lani poleti... Dilema je mogoce edino, ker letne gume ze ima... 

Res je in tudi 18"platišča imam pa še senzorske ventilčke sem dobil gratis ob nakupu(160€l😊

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Gume
Napisano

Nov avto rabi nove z.gume,ne vem pa kaj bi vzel🤔

Gledam nekaj srednjega:

dimenzije 215 55 r18 

 

Kleber krisalp hp3

Cooper discoverer winter 

Hankook winter evo3 

Zbiram predloge in mnenja! :zoom-zoom:

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 4 urami je scania napisal:

@Bini pričakujemo slike 🙂 . Drugače pa obilo varnih kilometrov in užitkov v vožnji. Čestitam 🙂

Evo ena na brzino.... 😀😂🤣

IMG_20210820_151418.jpg

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Bossek napisal:

Evo prilagam zgodovino porab

IMG_1681.jpeg

Super poraba, dizlašem se že kolca.... 😀😂

Ko sem bil na testu z njo AVT+AWD mi je pila cc6.5,pa je nisem šparal! 👍

Bomo vidli kaka bo, popoldne grem po njo.... :jupiii:

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 4 urami je tommaazz napisal:

Je pa ta nova verzija X kar poskočnejša od stare kolikor sem gledal teste, pa dejansko so ga kar izboljšali...mislim, da so dali nove cilindre in pa znižali kompresijo iz 16:1 na 15:1...so ga lepo optimirali. Važno je, da ne bo slabše od moje g120 kar mi je bistvo, bo pa sigurno vsaj tako ali celo malenkost poskočnejša, saj ima malo boljše razmerje KM/kg :)...pa nad 4kRPM bo sigurno še vlekla🙃

Tukaj je nekaj informacij o spremembah, če koga zanima :) ...

WWW.AUTOMOTIVEWORLD.COM

The 2021 model year versions of the Mazda CX-30 and Mazda3 see the debut of the updated version of Mazda’s unique Skyactiv-X SPCCI Spark Controlled Compression Ignition petrol engine

 

Ko tole prečitaš se še lažje odločiš za x186...😊

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 56 minutami je sportman333 napisal:

Drugace pa fanje, za moje pojme malo preveč filozofirate, ne 120, ne 150 in ne 186km navaden atmosferc ni nič, razen tega da je verjetno vzdrzjiv...pozabite na kake hude pospeske....vsak turbak z 999kubiki in 3 valji ter 120km vas pahne kadar hoce...nic slabega nocem povedat, sam ne prevec pricakovat od takega motorja, je pa vsekakor to bistveno bolj zanesljiv motor kot ostali turbo mlincki😄😉👍 (vozim atmosferca 2.0 160km, da ne bo kakega pametovanja😄😁)

Noben turbak 3 cilindre s 120 konji nima  dobrih 8 sek do 100

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano (urejeno)
pred 10 urami je Robert napisal:

Imam CX-30 X180 motor od 12/2019, nobenih težav.

Kaj tisto deaktivacijo dveh cilindrov še imaš ?

Kakšno imaš pa kaj porabo?👍

pred 9 urami je mazdaman napisal:

Jaz pa mislim, da je med 120 in 150 motorjem mala razlika

Če primerjaš staro 3ko 120 in cx30 150 je res ni,ker je avto cc200kg težji!

Sem poskusil to varjanto in zato sem se odločil za x186. 😉

Popravljeno od Bini
Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano
pred 5 urami je 50keda napisal:

ja. mi G-ejarji (hahah) smo ziheraši ja, CD pa X je pa bolj tako, kot žmigovc, malo ja pa malo ne :P :P Pa da ne bo, kdo preveč resno vzel ;)

 

Eh, jst se za 8 let nebi veliko obremenjeval, je pa res, da neke razlike po mojem med G150 pa X186 ni, kvečjemu mogoče pri porabi pa še to neb smelo bit nekaj groznega?

Ja pa nekaj navora je več...😁

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mazda CX-30
Napisano

Prispela je danes moja CX30 v trgovino (Selmar) iz Nemčije kot je bilo dogovorjeno,samo plačam jo še ,zavarujem in registriram potem pa  :zoom-zoom: :ouje:

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Prigode v prometu
Napisano
pred 44 minutami je 50keda napisal:

Kolikor mi je znano majo tam dost mukedama ... tak da je ta avto dost na mestu :P

Jp, pomembne ceste so ok, ko pa malo zaviješ od njih je pa soliden do grozen makedam in dosti brezpotij kjer take mrcine pridejo prav... 👍

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.