Skoči na vsebino

Lestvica

Priljubljene vsebine

Prikazane so vsebine z najvišjim ugledom 31. 10. 2023 v vseh področjih

  1. Sej ne vem a je to za pohvalit se al so to prvi znaki norosti? V glavnem, sem danes hotel spucat bicikel in ga pospravit čez zimo. Pa bolj k gledam bolj me mika da bi še en krog naredil pa še dež je prenehal. Ja nič na bicikel in v blatne klance na Rožnik (kdor ne ve, to je tist ljubljanski hrib kjer se je Cankar zapijal). Kot majhen otrok sem bil bolj k je blato špricalo naokoli in so bile globoke luže, da je vodo izpod koles neslo v slapu preko mene. Zaradi razmočenega terena je bil hrib brez obiskovalcev, kar je to silno redko, jaz pa k budala gor pa dol po vseh možnih poteh. 10km - dobre pol ure zabave, blaten kot na Rock Otočcu, premočen do gat pridem nazaj pa se mi je samo smejalo. Sem kar zunaj z vrtno cevjo opral sebe in bicikel - če bi me kdo videl bi poklical može v belem z mojmoj jopiči. Ampak, moram nekaj priznat, tole je bilo nekaj najboljšega z biciklom zadnjih nekaj let. Mi je prav žal da nisem kakih 20 let mlajši, ker mislim, da bi bil moj hobi obiskovanje bike ride parkov.
    3 točke
  2. A ni mogoče "nizkopresečne" bolj uraden izraz?
    3 točke
  3. Se že ustavlja prodaja in posledično proizvodnja elektrikarjev, ker je fensi kupcev, ki so hoteli te avte zmanjkalo.... 😂😉 Od sedaj naprej, če bodo hoteli kaj prodat, nam "pametnim" bolj zahtevnim kupcem bodo morali ispolnjevati vsa nekaj pogojev, Poceniti avto na ceno benz/disel, Baterijo, ki zdrži v praksi kot poln tank goriva in brezplačno zamenljivo baterijo, ker druače 10 let star avto praktično nima nobene vrednosti in ga ne moreš prodat! Povprečna starost pri nas je pa 11 let....🥴
    3 točke
  4. A CALI je ta "blondinka"? 😇
    3 točke
  5. Uvod: Na ženinom Renaultu je nakon 4 godine oslabio akomulator i prestao je raditi start - stop sustav. Tako se vozila još 3 godine dok nije baterija potpouno otišla. Zaplet: Na mazdi cx5 benzin mi je akomulator nakon 4 godine toliko oslabio da se isključio start - stop sustav. Na klemama mjerim 12,5V. Pitanje: Kakova su iskustva a mazdama, hoće li taj akomulator izdržati još 3 mjeseca ili 3 godine?
    2 točki
  6. Jaz bi dodal...smrdi že,ker se subvencionira. Lep primer razvoj fototehnike. Je bil velik vik in krik okoli digitalnega zajema...in nihče ni prepovedal klasičen zajem na film... Seveda je imel digitalni zajem pri nekaterih na začetku grenak priokus,ko so ugotovili,da ti nič ne pomaga "trilijaužent" pikslov,če nimaš tudi dobre optike,stabilizacije itd...a ko so proizvajalci potegnili,imamo na koncu to kar imamo sedaj. ič subvencij,nič prepovedi,le kvaliteta,praktičnost,performance in cenovna sprejemljivost,in trg sam poskrbi...dejansko bolj silijo in subvencionirajo bolj "medvedjo uslugo" delajo uveljavitvi EVjev. Ker dokler pomanjkljivosti ne bodo odpravljene,folk ne bo kupoval "mačke v žaklju". Tisti,ki pa sedaj niso dovolj informirani,in kupujejo iz naivnosti....in recimo,da se bodo opekli...kaj misliš,kakšno navdušenje bodo še imeli do EVjev?
    2 točki
  7. Kakor nam zdajle Kitajci pipco zapirajo bi prej rekel, da bo obratno - ampak OK v 10 letih bo še precej vode preteklo. Baterija ni nujno, da je fizično od zunaj poškodovana, dovolj je le velik negativen G pa lahko pride do poškodb v sami bateriji. To je ta problem o katerem se govori čisto premalo. Se pravi govoriva o delu, ki ni bil direktno udeležen v karambolu pa nihče ne ve ali je z njim vse v redu. Bom pa nekaj rekel pa čeprav je mogoče teorija zarote ali pa tudi ne. Avtomobilski proizvajalci so ogromno sredstev vložili v razvoj EV-jev in zdaj je potrebno te vložke skozi izdelke povrnit tako ali drugače, če ne zlepa pa s silo ali zgrda, ker če bi slučajno se ugotovilo, da je to napaka oziroma je na obzorju že nov tehnologija, ki bo porušila trenutno EV euforijo. Torej je treba na vrat na naos pospešit prodajo trenutne dokler sploh še gre. Še 1x, ugibam glede na izkušnje, ki smo jih imeli v preteklosti. 1. Primer - žarnice. Spomni se nekaj let nazaj, ko je bilo treba na vrat na nos it v menjavo žarnic za varčne floroscente žarnice pa čeprav se je že potihom vedelo, da bodo LED-ice tisto pravo. Ampak ves razvoj, zaloge, vsa proizvodnja fluroscentnih bi šla v nič in so na vrat na nos skozi na hitrico spravili zakone za ukinitev prodaje klasike, prehod na fluroscentne pa čeprav so bile poceni še bolj varčne LED sijalke že skoraj čisto za vogalom. 2. Primer - Beeperji, I-podi, ročne igralne konzolice, konec koncev tudi tablice. Vse to so v enem trenutku spravljali skozi z nenormalno prodajno ihto pa čeprav se je že vedelo, da so prvi pametni telefoni pred vrati, kateri bodo nadomestili vse to v eni napravi. 3. Primer - Plazma in projekcijski televizorji so bili v neik fazi tako agresivno oglaševani, da gre za tehnologijo prihodnosti in da začetne visoke cene upravičujejo pionirskost pri uporabi. Enostavno so izdelovalci vedeli, da gre za mrtvo vejo a tega nikoli niso hoteli prikazati kupcem ampak so oglaševali za "must have", če daš karkoli nase in na svoj renome. Plazme mene najbolj spominjajo na tale EV trend, ker je nerativ skoraj enak, cena enako višje kot pri klasiki ampak z velik pomanjklivostmi. Da zaključim, kaj pa če je nekje v razvojnem ciklu dejansko na vrsti tehnologija, ki bo trenutno EV-je pospravila v kot zgodovine in da prihaja poceni rešitev, varčna brez vseh pomanjklivosti kot jo imajo trenutne baterije? Zato pa tako hitenje z EV-ji brez pametnega razloga. Zakaj tako razmišljam? Japonci so bile eni pionirjev EV-jev in hibridov pa jih poglejmo zdaj. Sploh ne silijo ne Toyota, ne Nissan, ne Mitsubishi, Honda Suzuki in tudi ne Mazda, da bi bolj resno posegli v EV-market. Zakaj, a mogoče kaj vedo kar ostali ne?
    2 točki
  8. Zakaj pa menjava akumulatorja ni opcija? Tok drag pa spet ni v primerjavi s kakšnimi drugimi deli. Zamenjaš pa bo mir za naslednje 3-4 leta, tako boš pa vsak dan na trnih ali bo vžgal ali ne.
    2 točki
  9. To je to CALI je doma Sent from my iPhone using Tapatalk
    2 točki
  10. res je, caseking in funtech sta tudi moja go-to trgovine, pol pa iščem alternative
    2 točki
  11. Ne bom nič rekel .ma cucek je pa pojava
    2 točki
  12. Nekaj tednov nazaj je nekdo tukaj poročal, da mu je baterija na Mazdi po prenehanju delovanja i-stop delovala še 2 leti.
    2 točki
  13. Caseking in Funtech so tudi meni priporočili 👍
    2 točki
  14. Če sem že bil na severu:
    1 točka
  15. Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?
    1 točka
  16. 😉 Pa povej,koliko so tukaj na boljšem ostali,oz. kdo pa je dal kaj omembe vrednega v proizvodnjo pri baterijah? Kolikor jaz vem še nihče...nekaj pribijajo okoli solnih,nekaj Citroen meče pesek v oči z LiFe...še najdlje je tukaj tesla z svojimi 4680 celicami...pa poglej,kam vse jihcdejansko vgrajujejo. Vse skupaj samo nakladanje kot cela zgodba okoli EVjev....solid state baterije pričakujemo v roku dveh-treh let naslednjih dvajset let.... Če tako "na uč" pogledam...pri Mazdi niso neumni-Toyota ne bo šla kar tako po gobe,Mazda pa je pod njenim okriljem,in glede na to,da je Mazda majhen prizvajalec,je pametno,da ne zapravlja denar za razvoj baterij,ampak za tisto,kar se prodaja,kar so trenutno ICEji...finance bodo pa marsikaterega proizvajalca EVjev pokopale...na kitajskem že "cepajo kot muhe"...bodo na koncu ostali mogoče dva-trije...mogoče...kaj bo pa z Stelantisom-oni imajo pod sabo same znamke k so finančno v dreku...vprašanje kako dolgo bodo to zdržali...VW je že "zategnil ročno"...premijski BMW,Mercedes za rajo nista reprezentativna.itd,itd... Niso tako zelo na slabem japonci-nič bat😉
    1 točka
  17. Moj PSU je tako postavjen da "gre zrak" mimo ohišja. Je pa zelo redko, da se mu ventilator sploh vključi,.. 95% se pasivno hladi
    1 točka
  18. Najbolša varianta je da je v ločeni komori, samo taka ohišja so ponavadi dosti širša. Nad napajalnikom je prostor za 4 diske in so v ločeni komori od ostalih komponent. PSU vleče zrak iz zunanje strani in izuh je zadaj.
    1 točka
  19. js nebi gledal preveč ozka ohišja, grafične so čedalje večje.
    1 točka
  20. Daj razmišljaj malo - zakaj ni polna črta ampak prekinjena? Kolesarski pas ima namreč lahko tudi polno črto in takrat je res samo za kolesarje. Ko pa cesta ni dovolj široka, da bi imel kolesarski pas polno črto se pa izmuznejo z rešitvijo prekinjene črte za kolesarski pas in poleg tega še odstranijo sredinsko črto, da se ne vidi dejanske sredine ceste. Tak lep primer je Hradeckega cesta v LJ pod Golovcem (gl. Google maps in Street View), ki je prometno zelo obremenjena. Torej kako se vozimo po cestah, ki nimajo sredinske razmejitvene črte, da se ne zaletimo v nasprotivozečega? Držimo se desno pol metra od roba ceste in s tem smo avtomatsko na kolesarskem pasu kar je popolnoma pravilno. Tako se izognemo vsem točkam možnega karambola z nasprotivozečimi istočasno pa je celo možno (pri dovolj širokih cestah) obvoziti kolesarja brez, da bi se čakalo na prosto iz nasprotne strani (če se je seveda nasproti vozeči vozil z desnima kolesoma po kolesarskem pasu), kar je načeloma potrebno kjer kolesarski pas ni označen. Še 1x, kolesarski pas je namenjen temu, da tako kolesarja omejuje pri vožnji na tam pasu in mu zapoveduje koliko prostora si sme vzeti, kot seveda vozniku, koliko prostora pri prehitevanju kolesarja mora voznik pustiti kolesarju za normalno vožnjo in da ga ne zbije. Žal pa je tako, da je zadeva silno nejasna, ko se začne spraševati stroko, kjer vsak od tistih, ki bi najbolje morali vedeti zadevo razlaga po svoje in dokazuje kaka nevednost vlada tako pri stroki kot pri ministrstvih za infrastrukturo in konec koncev tudi pri AMZS. Tako da je najbolje vzeti logiko v prvi plan in jo uveljaviti znotraj obstoječih pravil. Gremo nazaj na Hradeckega cesto ki je omejena na hitrost 40km/h. 1. razlaga - avtomobili morajo voziti po sredini ceste in ne po kolesarskem pasu ter se nanjga umikajo le ob srečanju z nasproti vozečimi vozili. a) prednosti - edina prednost je v primeru silno majhnega prometa motornih vozil in prisotnosti veliko kolesarjev. Se pravi načeloma velja le na cestah z zelo malo prometa. b) slabosti - avtomobili si vozijo nasproti s hitrostjo 80km/h ali z dobrimi 22m/s. Reakcija umikanja morajo biti bistveno hitrejše in bolj nervozne. Človek bi skoraj lahko rekel, da se greš "igro" chicken. - čeprav se na prvi pogled zdi, da je to boljše za kolesarje bi rekel, da je slabše. Zakaj? Ravno zaradi napačne ocene hitrosti do nasproti vozečih lahko pride do nepravilne vožnje mimo kolesarja in umikanje na kolesarski pas, ko je kolesar še lahko vzporedno. - če pride do situacije kolesarjev iz obeh strani je potrebno pazit, da se zmanjša hitrost vozil na hitrost kolesarja in se postavi zanj. Pri tem pa moraš biti še previden saj je lahko od zadaj pripeljal hitrejši kolesar in ga stisneš ob robnik. - zadeva zgleda nekako tako kot pri tistih voznikih na AC-ju, ki so stalno na prehitevalnem pasu. 2. razlaga - avtomobili morajo vozit ob svojem desnem robu in se umikajo na sredino pri prehitevanju kolesarja ter vračajo nazaj na ob desni rob, ko so mimo kolesarja. a) prednosti - pri omejitvi 40km/h in recimo pri povprečni hitrosti kolesarja 20km/h je razlika v hitrosti med njima le 20km/h ali 5 metrov in pol na sekundo. Se pravi zaradi tako majhne razlike v hitrosti ne bi smelo prihajati do problemov. - kolesarski pas je novost, prej, ko pa kolesarskih pasov še ni bilo pa smo bili navajeni vozit točno tako in nam je tak način vožnje veliko bolj blizu kot tisti v prvi točki. - taka vožnja je bolj tekoča in manj stresna saj tudi v primeru, da ne moreš mimo kolesarja se vsaj vseeno premikaš s hitrostjo 20km/h, kar povztoča manj nervoze kot pa konstantna vožnja levo desno po cesti. - tudi v primeru različno hitrih kolesarjev in gneče je bolje, da avto pelje za kolesarjem po kolesarski in s tem prepreči, da bi hitrejši kolesar prehiteval po desni ali od zadaj vozil v mrtvem kotu, ki bi ga šofer lahko spregledal pri umikanju na kolesarski pas. - zadeva celo dokaj dobro deluje tudi v primeru, če samo en od nasprotivozečih uporablja ta način b) slabosti - zaradi nepoznavanja in kršenja pravil s strani kolesarjev le ti uletavajo iz stranskih cest, uvoz, pločnikov direktno na ta kolesarski pas brez gledanja in zaradi takih kršitev je nevarnost trka večja kot v prvem primeru. Ampak ker vsako kršenje pravil povzroča enak efekt to ni glih dober argument za slabost. - vozniki, ki bolj cincajo delujejo še bolj neodločno in si za prehitevanje kolesarja vzamejo več časa, kot če bi vozili po sredini. Možno, da s temlahko nastane slabša pretočnost v primerih če je večina motornega prometa samo v eni smeri. V glavnem, da zaključim tale ekspoze. Vsak naj zase naredi zaključek in naj se vpraša kateri način mu bolj ustreza. Je pa seveda vse odvisno tudi od širine ceste na kateri so kolesarski pasovi in se ne da metat vse v isti koš. Če je dovolj široka, da je dvosmerni promet nemoten je tudi način vožnje v prvi razlagi dober, a bolj ko cesta ratuje ožja bolj je logika na strani druge razlage. Še en link z interneta Kolesarski pas na vozišču – kako pravilno voziti? · Mestna občina Kranj WWW.KRANJ.SI
    1 točka
  21. Moja dva centa: - zdaj takoj napolni akumulator s polnilcem (in dolij destilirano vodo) - prenehaj uporabljati start-stop (vedno ga izklopi z gumbom ali poguglaj, kako se ga "trajno" izklopi) - akumulator napolni pred zimo in spomladi Pa bo zdržal še tri leta. 😃
    1 točka
  22. ...ja,kakšna so pa v večini popravila pri vozilih,katera niso EV?
    1 točka
  23. Ne blondinka ampak ona zadaj bela. Blondinka je pa vozila Cali domov. Sent from my iPhone using Tapatalk
    1 točka
  24. Hmmm🤔...kam bi pa ti Teslo al pač ker drugi EV vozil na popravilo na nepooblaščenca? https://www.tesla.com/sl_si/support/vehicle-warranty
    1 točka
  25. Ja pol pa piši pro komentarje...kaj nisi videl kam nazaj je tema zlezla...da ne bo izpadlo,da samo jaz prispevam poste,da tema ne "umre"🙄 No ja...tudi iz tega se da potegniti en zaključek...pač vsak si bo po svoje razlagal.
    1 točka
  26. A fractal si gledal? https://www.fractal-design.com/products/cases/
    1 točka
  27. Ja tukaj ni ravno določeno, da se moraš peljat po njem. Ali jaz čudno razmišljam? Sent from my iPhone using Tapatalk
    1 točka
  28. Caseking.de priporočam👍-za tisti family-PC grafo,hladilnik na Amazon.de,ostalo vse pr Casekingu kupil....za ohišja so itak "kralji"😄 Pri nas pa-z Funtech-om sem tudi imel dobre izkušnje...če kupiš "skoraj vse",tudi z ceno pridejo nasproti,če je identična stvar drugje cenejša...seveda odvisno od skupnega zneska-res jih moram pohvaliti-so res konkurenčni tudi z ceno👍
    1 točka
  29. problem pri res nizko-profilnih (sploh 40 in manj), meni je se 1x zgodilo pri 45, da jo je raztrgal, ker pravijo, da se predvsem letne "zapečejo" na feltno in če jih potem mojster, kakršna je večina na hitro vleče dol ali pač ne zna oz. delajo po svoje, potem se lahko zgodi da ti jo strga in potem imaš težave , meni je največja dodana vrednost (poleg tega, da jih ni potrebno dajati gor/dol, pri tem ti majstri lahko tudi feltno poškodujejo), je to, da ti premontaža vzame natančno 10min....sicer pa zgubiš zagotovo več kot pol ure....pa vsakič centriranje, itd., itd....
    1 točka
  30. Včerajšnji koncert Winery Dogs v kinu Šiška. Koncert je bil sold out, igrali so vesoljsko, sound je bil kot s cd-ja. Res dober koncert, eden boljših. 🤘🤘
    1 točka
  31. Pri nas je bilo podobno, mi je tamala izjavila ne mi govorit učitlca je rekla drugače... Zdaj je pa sama učitlca upam, da prav uči.... 😊😂😉
    1 točka
  32. Ko smo v drugi temi ravno govorili o nizkoprofilnih gumah....danes na poti nazaj iz TMS v Bistri, cca.po 50m iz parkinga....prazna zadnja guma, avto vleka, nadomestni avto, rešujem v četrtek, ko bom dal zimske gor, pa da vidim kaj zaboga sem povozil....
    0 točk
  33. Boste morali pa vsi skupaj malce bolj natančno prebrati stvari. Tukaj imate izvirnik: Bloomberg - Are you a robot? WWW.BLOOMBERG.COM Niso "predragi za vzdrževanje", temveč so "popravila poškodovanih vozil nadpovprečno draga". Kar je logično, saj je veliko aluminija, poleg tega rent-a-car podjetja poškodovana vozila popravljajo na uradnih Tesla servisih, ki seveda niso poceni (kot ni noben uradni servis). Ampak važno, da možakar nabija vaše klike in prodaja oglase ... 😃 To, koliko je "EV-hejterjev" na tem svetu, ki se z EV še sploh peljali niso/niste, mi daje misliti. Mogoče bi moral tudi sam imeti "pro-EV vlog", saj bi mi že z vašim pritoževanjem in negodovanjem med komentarji generirali lep promet ...
    0 točk
  34. Poznam ta občutek. Enako sem doživel tudi sam. Je prav neumen občutek. Vsak mesec novi avto po enkrat na mesec na servis. Ene 7 - 8 mesecev vsak mesec. Še dobro, da sem ga puščal na servisu v BTC spotoma, ko sem šel službeno na teren. Ampak potem se je umirilo do ene 100Kkm , potem sem pa spet postal na "ti" z vsemi mehankarji. Ne boš uganil s katerim avtom.
    0 točk
Ta lestvica je nastavljena na Ljubljana/GMT+01:00
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.