Skoči na vsebino

vzupan3

Člani
  • Sporočil

    315
  • Z nami že

  • Nazadnje prisoten

  • Dnevne zmage

    1

Vse objave uporabnika vzupan3

  1. vzupan3

    Aktualni dogodki!

  2. vzupan3

    Super računalniki in projektiranje

    Ja, GPU se je v zadnjih letih uveljavil pri analizah genetskih podatkov (podatkov sekvenciranja DNA). Če prav razumem glikol neposredno hladi komponente, medtem ko voda hladi glikol? A so GPU amper-based?
  3. vzupan3

    Mazda CX-30

    Dobrodošel v Mazda klubu
  4. Ja, moja je FL, oznaka zaslona pa je v priponki
  5. Jaz sem tole nabavil: https://www.ebay.de/p/7053370281
  6. Najbolj če pogledaš na zaslonu pravo tovarniško oznako. Vmes (2015-2016) so menjavali število pinov na konektorju, zato bodi previden pri nakupu. Meni je uspelo dobiti originalni del.
  7. To je delamelacija, znan problem pri mazdah. Jaz sem preko ebay naročil nov zaslon in ga zamenjal. Sem tudi opisal postopek na forumu, malo pobrskaj.
  8. vzupan3

    Vinjeta

    Na zacetku so imeli tako tudi za 10 dnevni, zaradi zakona da se lahko premisliš pri online nakupu. Na pumpi seveda ne rabiš čakat, ker gre za neposredni nakup.
  9. Pa napiši še na katerega. Dobra referenca je vedno dobrodošla.
  10. vzupan3

    Aktualni dogodki!

  11. vzupan3

    Aktualni dogodki!

  12. vzupan3

    Aktualni dogodki!

    No, Trump in njegovi podrepniki so zadnji, ki bodo Evropi pridigali o demokraciji. So pa nevarni za demokracijo, to pa ja.
  13. S statusom modro obarvane lučke za motor se jaz na tvojem mestu ne bi preveč obremenjeval, ker na to vplivajo številni dejavniki. Npr, če je turbina preveč vroča, bo status lučke off. Če imaš EGR off, pa se ti tudi turbina bolj segreva. Pa tukaj so verjetno še drugi dejavniki.
  14. Prav si se odločil. Pri menjavi odmične gredi menjaj vsaj štiri dročnike (od skupno 16).
  15. Po mojem hočejo razbremeniti Vršič, ker gor postaja kar kaos.
  16. Predlagam da pelješ avto k https://www.tunerc.si/ ali komu podobnemu, da ti optimizirajo nastavitve programa. Ko odklopiš EGR, dobiš več zraka v motor in posledično imaš lahko neoptimalno mešanico. Zato je v principu bolje pustit računalnik v originalnem stanju ali pa prepustiti zadeve ljudem ki so profi na tem področju.
  17. A ti je kdo spreminjal nastavitve računalnika (v primeru EGR odklopa)? Če je kdo posegal v racunalnik (spreminjal tovarniško nastavljene programe delovanja motorja), je tako kot je napisal Boss, v danem trenutku imaš nepravilno mešanico zraka in goriva in ti zakadi.
  18. Če je vakuumska črpalka slaba, računaj še na menjavo odmične gredi. Pa menjaj tudi senzor izpušnih plinov, v kolikor še ni bil. Preveri tudi, da nimaš belih flekov po mašini - ostanki hladilne tekočine, kar pomeni, da ne tesni glava in posledično €€€ stroškov. Sicer pa čestitke in srečno.
  19. vzupan3

    Zanimivi oglasi!

    Če niso zamenjali vseh senzorjev, ti nov motor nič ne pomaga. Samo spomnimo se famoznega senzorja tlaka izpušnih plinov.
  20. Drži, potem to ni problem. S kvalitetnim obd testerjem lahko delaš troubleshooting, kot je napisano v tej temi:
  21. Kot je bilo napisano zgoraj je velika verjetnost, da tu ne tesni glava motorja (kar je znan problem pri teh motorjih). Dolij hladilno tekočino FL22 direktno v radiator (kovinski pokrovček nad radiatorjem) in boš hitro videl ali imaš nizek nivo.
  22. vzupan3

    Android TV box

    Tudi android je "linux"
  23. vzupan3

    Prigode v prometu

    Mislim, da je bilo govora, da v Avstriji fašeš kazen 10.000,00 EUR, če objavljaš posnetke s cest na socialnih omrežjih in youtube. Nimam nič proti objavam "prigod" s cest, ker so lahko poučne, ampak pač brišite tablice, ne pa ljudi dajati na tnalo. O človeku v tem avtu ne vemo nočesar in ga počez obsojamo za to ali ono in sodimo o tem kakšen je in kaj bo naredil. Lahko, da je res velik brezbrižneš, ki mu je mar za varnost in ostale udeležence. Morda pa mu je šef po telefonu sitnaril kje je in naj pride čim prej na delo in je bil človek pod stresom. Fantje malo se zamislite kaj pišete in kaj objavljate.
  24. vzupan3

    Prigode v prometu

    Prijatelji, preden se preveč vznemerite. Vsakdo od nas je kdaj že prevozil rdečo in nikomur od nas ne bi bilo fajn, da se ga javno objavlja po youtubu. Tole kazanje s prstom pač ni v moji naravi.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.