Skoči na vsebino

Delovanje dizel motorja M5 2.0, ekstremni skok porabe?

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Sem na novo lastnik Mazde 5 CD110 letnik 2010, dizel 2.0.

 

Ker nikoli nisem imel dizla in Mazde me nekaj zanima...( vozim pa dizle na slu?benih ob?asnih vo?njah )

 

Pred dvema dnevoma sem prvi? peljal avto, malo lokalmo ,malo avtoceste, skratka me?ana vo?nja cca 75km.

 

Poraba po pri?akovanju 7,2 litra, super, avto je velik, te?ak, visok, saj manj skor ne bo, vse po pri?akovanjih.

 

V?eraj sem pa naredil cca, 25 km, vmes ?tirikrat ugasnil avto, poraba pa je kar naenkrat ogromna, v teh 25 km je sko?ila na povpre?je 9? ko gledam BC trenutno v 3 ali 4 pri konstantni hitrosti od 50-80 sploh ne pade pod 8L! ( od 8 pa do 22L ).

 

Danes zjutraj sem resetiral povpre?no porabo lokalno vozil 50 - 60 in je povpre?na 10L???

 

A je to mogo?e da se ?isti DPF, pa ker se ga vmes uga?al ne pride ta cikel do konca. :whatever:

 

Bi me moralo to skrbeti. Aja, avto ima vse servise OK, prevo?enih pa 57.300km...

May the downforce be with you

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredi vsaj 100km.

 

Sicer pa : volumen pri tankanju / (?t. km - ?t. km pri zadnjem tankanju) x 100 = poraba /100. Ali pa poraba.com.

 

Ne sekiraj se. :D

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredi vsaj 100km.

 

Sicer pa : volumen pri tankanju / (?t. km - ?t. km pri zadnjem tankanju) x 100 = poraba /100. Ali pa poraba.com.

 

Ne sekiraj se. :D

 

 

He, he first contact!

 

Hvala za odgovor... Ja saj bom moral zdajle na malce dalj?o pot pa da vidim kako ta stvar dejansko ka?e, z kalkulatorjem ( seveda je ?ena takoj prjavila pod mar? v IKEO v Graz :-) pa poln prtlja?nik robe nazaj , nima ve? izgovorov da je prtlja?nik premali... :D )

May the downforce be with you

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko samo re?em, da BC potrebuje par 1000 km, da je povpre?je to, kar v resnici nameri?. Jaz ga resetiram 2x na leto, po zimi in pred poletjem pa moram natankati 2 -3 tanke vsaj, da ka?e skoraj prav. Kake 2-3 dcl/100km mi pa ?e vedno ka?e preve?.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko samo re?em, da BC potrebuje par 1000 km, da je povpre?je to, kar v resnici nameri?. Jaz ga resetiram 2x na leto, po zimi in pred poletjem pa moram natankati 2 -3 tanke vsaj, da ka?e skoraj prav. Kake 2-3 dcl/100km mi pa ?e vedno ka?e preve?.

 

Mogo?e sem se preve? razvadil BC ja na Fordu ki sem ga imel pred tem. Tam je trenutna in povpre?na ?timala res u nulo. Trenutna jed delala pa dobesedno real time, brez zamika... :-O

 

Malo me je zaskrbelo ko sem v?eraj vozil 50-70 kmh pa mi je trenutna poraba skakala me 8 in 22 L, nisem vajen takega ra?unanja trenutne porabe, mogo?e sem se preuranjeno ustra?il kaj je narobe?

May the downforce be with you

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e sem se preve? razvadil BC ja na Fordu ki sem ga imel pred tem. Tam je trenutna in povpre?na ?timala res u nulo. Trenutna jed delala pa dobesedno real time, brez zamika... :-O

 

Malo me je zaskrbelo ko sem v?eraj vozil 50-70 kmh pa mi je trenutna poraba skakala me 8 in 22 L, nisem vajen takega ra?unanja trenutne porabe, mogo?e sem se preuranjeno ustra?il kaj je narobe?

 

 

V 1. ti sko?i tudi do 60-70. ?e bi imel benc, celo ?ez 100. Zempla prehitro.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.