Skoči na vsebino

Računalništvo

Ustvari kratki URL


curko

Priporočeno sporočilo

pred 40 minutami je godlike napisal:

Bios update.

Lenovo je kr redno nove verzije dajal ven.

Če ne bo potem spoznal, pa ne bo nič....

Je zaden že gor...pa itak ima vse omogočeno,tako da bi moglo...mogoče noček mogoče ta Kingston ni Intel trusted cerificiran (Kingston uporablja različne pomnilniške čipe,pa je mogoče to).

Bom probal inicializirati eksterno na USB...če ne,pa pač en star 2,5"SSD,k ima itak SATA-3...se mi zdi,da imam še en star Samsung 840 SSD z 250GB🤔...mah-nekje je treba potegniti črto,do kje se še izplača vlagati v tako staro mašino🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem če je Kinston kriv. Včasih pač ni kompatibilno, ker je preveč razlike med generacijami.

 

Meni se tak kota stara grafična, pa se še nisem uspel prepričat, da jo zaflosam v staro elektroniko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

se mi zdi,da imam še en star Samsung 840 SSD z 250GB🤔

He😄...ni ta🧐...je 850EVO😃...mal boljš pa je😅...mogoče lih taprava za ta namen😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Jah zej je normalno da tudi z 380mm AIO imas 80C pri full load. Jebiga teli ta novi procesorji imajo visok TDP :D. Kaj sele da kej OC.

Drgac sm pa jest ze cel cajt na AMD. Dost boljsi price/performance pa boljsa oz. daljsa kompatibilnost.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Scr3am napisal:

Drgac sm pa jest ze cel cajt na AMD. Dost boljsi price/performance pa boljsa oz. daljsa kompatibilnost.

Kaj te jaz vem. i7 3820 je delala 8 let in bi naprej, če ne bi W11 prišel. Je grafa prej onemogla kot procesor. Imel je noro spominsko pretočnost.

 

Jaz imam slabe izkušnje še z Athlonom 1000 (brez XP) in od takrat Intel leti.

 

Tudi 11700k leti kot urca. Cena pa je bila tu tu s primeljivim AMD.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Intel leti ja :D

WWW.TOMSHARDWARE.COM

These non-Z series motherboards don't push 13th and 14th Gen chips nearly as hard, so what's happening?



Me zanima kdo bo refundu use te pokvarjene čipe, ki degradirajo ker je intel višu voltaže, da je sploh lahko pariral AMDju 🚀

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 10 minutami je Tilen5 napisal:

Intel leti ja :D

WWW.TOMSHARDWARE.COM

These non-Z series motherboards don't push 13th and 14th Gen chips nearly as hard, so what's happening?



Me zanima kdo bo refundu use te pokvarjene čipe, ki degradirajo ker je intel višu voltaže, da je sploh lahko pariral AMDju 🚀

Dobro poznam.


Kupil sem pred temi hibridnimi jedri.

 

Zakaj bi kdo kaj povrnil. Če je izven garancije, potem jebiga. Enako ko pri avtih.

pred 2 minutama je dvorjan napisal:

Jaz zadnja leta, no, kar desetletje, skoraj izključno AMD-jeve procesorje kupujem. Intel se najde le še v kakem prenosniku.

Jaz sem bil do letos zvest AMD/Ati-ju pri grafičnih. In sem iz jeze, ker so me prehitro dali na legacy gonilnike, pešel na Nvidio.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kupujem za sina (7r OŠ), da ima pc za recimo 4-5 let in da bo recimo še nekaj igric igral kar nima na PS5.

Mnenja in komenatrji dobrodošli, ne iščem pa sedaj super heavy duity igričarske škatle....

Hvala!

-> 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa (moje mnenje) brezveze it na AM5 platformo, ker ni potrebe. Na am4 se vedno lahko das ryzen 7 5800x alpa 5800x3d k je brutalen cpu in si brez problema miren za 5 let. Ne rabim pa posebi razlagat da je AM4 plata in ddr4 rami dost cenej v primerjavi z AM5 in ddr5.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je sportman333 napisal:

Kupujem za sina (7r OŠ), da ima pc za recimo 4-5 let in da bo recimo še nekaj igric igral kar nima na PS5.

Mnenja in komenatrji dobrodošli, ne iščem pa sedaj super heavy duity igričarske škatle....

Hvala!

-> 

 

1. NE KUPUJ VODNEGA HLAJENJA ZA 7 LET STAREGA OTROKA, ker bo več drame, če se kje kaj butne

2. A iščeš nujno pri Anni?

3. Če sam sestaviš ta računalnik te bo prišlo 30% ceneje

4. Se strinjam s screamer, jaz ne bi kupoval drugega kot 5800x3d ali 7800x3d, ostalo je metanje dnarja stran

 

 

Lahko ti po službi prilepim kak link

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dizajn zunanje enote klime za "ultra gamerje" :D

 

image.png

  • Haha 4
  • Ljubim 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 5. 8. 2024 ob 16:26 je dvorjan napisal:

Jaz zadnja leta, no, kar desetletje, skoraj izključno AMD-jeve procesorje kupujem. Intel se najde le še v kakem prenosniku.

 

dne 5. 8. 2024 ob 16:17 je Tilen5 napisal:

Intel leti ja :D

WWW.TOMSHARDWARE.COM

These non-Z series motherboards don't push 13th and 14th Gen chips nearly as hard, so what's happening?



Me zanima kdo bo refundu use te pokvarjene čipe, ki degradirajo ker je intel višu voltaže, da je sploh lahko pariral AMDju 🚀

Ravno je kolegu Ryzena skurlo.

Ni bil pozoren na novice in ni Biosa posodobil pravi čas.

 

Samo za info, ko se je tak po Intelu pljuvalo.

 

https://www.theverge.com/2023/4/27/23700688/amd-ryzen-7000-x3d-cpus-burnt-out-am5-motherboard-fix

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po intelu se ni plujvalo, ampak se še plujva 😛 pa sem bil vsa leta na intelu,..ampak ja...

 

prodaja jim katastrofalo upada, odpustili bodo več kot 15K ljudi,.. luštno. Sem prav vesel, da je AMD umes poštimal stvari, da bo folk vsaj imel kaj kuput pametnega

 

p.s: o kolegu pa ne bi... :) to se je dogajalo aprila 2023. Kaj je čakal eno leto?

image.png

 

 

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

1. NE KUPUJ VODNEGA HLAJENJA ZA 7 LET STAREGA OTROKA, ker bo več drame, če se kje kaj butne

2. A iščeš nujno pri Anni?

3. Če sam sestaviš ta računalnik te bo prišlo 30% ceneje

4. Se strinjam s screamer, jaz ne bi kupoval drugega kot 5800x3d ali 7800x3d, ostalo je metanje dnarja stran

 

 

Lahko ti po službi prilepim kak link

Se priporočam👍, ne anni imam en kontakt kjer si mogoce lahko obetam kak %popusta, sicer nisem vezan na njih....(gledal sem tudi funtech in mlacom)....bi pa rad kupil sestavljeno z win, da se doma ne bom ukvarjal, in da je zadeva sestavljena s kompatibilnimi komponentami, da nimam potem kakih tezav....hvala ti. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

 

Ravno je kolegu Ryzena skurlo.

Ni bil pozoren na novice in ni Biosa posodobil pravi čas.

 

Samo za info, ko se je tak po Intelu pljuvalo.

 

https://www.theverge.com/2023/4/27/23700688/amd-ryzen-7000-x3d-cpus-burnt-out-am5-motherboard-fix

prilepi še od tega tomshardware graf performanc ryzen in intela pri 1440p gamingu, pa potem še toplotno obremenitev in ceno čipa, pa tudi ceno porabljene elektrike, pa se bomo potem naprej pogovarjali kako pa kaj :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ravno sestavljam za kolegovega otroka PC, ima rojstni dan konec meseca. Pa sem dal kar AM5 plato in gor 7600 (7600x se mi je pred nosom prodal) + 7700XT grafično. AM4 in DDR4 je meni osebno pozabljeno poglavje, nisem pristaš tega, da bi delal nov PC s starejšo tehnologijo, ker v teoriji ''ni potrebno''. Drugo je, če nekaj delaš po sistemu ''samo da bo''.

Podnožje je dokaj novo in procesorje bojo delal še vsaj 3 leta, tako, da lahko tudi čez 5 let da novejši procesor + grafiko not in je dober. 
Kar se tiče AIO, hvala, ne hvala. Ni problema? Videl sem čist preveč problemov, predvideno življenjsko dobo imajo nekih 4-5 let. Potem ponavadi gre pumpa in moraš vse skup zamenjat. Se pa dostikrat problemi pojavijo že bistveno prej. Konkreten primer, po letu in pol se mi je v EK AIO nabral tist zeleno-bel smrkelj in čudežno ni več odvajalo toplote, med youtubom se je proc pregreval in posledično je ugašal komp. Pumpa je sicer delovala. Nekaterih AIO niti ne morš razkopat in čistit. Prisegam na zračne hladilnike, kjer lahko crkne samo ventilator, ki ga za 10-15€ zamenjaš in zadeva je večna.

Tak PC @sportman333, kot si ga prilepil od Anni, ti lahko sestavimo sigurno za max 1500€, za primerjavo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je NevLado napisal:

4. Se strinjam s screamer, jaz ne bi kupoval drugega kot 5800x3d ali 7800x3d, ostalo je metanje dnarja stran

 

A za video produkcijo so dobri omenjeni?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.