Skoči na vsebino

Računalništvo

Ustvari kratki URL


curko

Priporočeno sporočilo

pred 14 minutami je g.Wankel napisal:

 

A za video produkcijo so dobri omenjeni?

Ne, za procesiranje raje vzami intel

 

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/y6dlat/difference_between_ryzen_5800x_and_5800x3d/

 

prednost teh x3d procesorjev je v njihovi zasnovi večjega keša, ki je vertikalno naložen na procesor, kar krepko pripomore v igrah, ko je treba manjkat sprocesirat nek ukaz, ker ima stvari že pri roki

 

recimo med 5800 in 5800x3d profitiraš ogromno, nemogoče kakšna razlika je, ko sem jaz sprobal to zadevo nisem mogel verjet

 

še graf, recimo 5800x3d v samem vrhu 189 fps, trenutno še vedno najboljše ever ever 7800x3d, ker igre ne znajo izrabit 7900x3d :D 

 

dXQmGZbdFLC5izEoqZVB8Z-970-80.png.webp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Tilen5 napisal:

p.s: o kolegu pa ne bi... :) to se je dogajalo aprila 2023. Kaj je čakal eno leto?

Eni pač ne živijo za elektroniko in redno spremljajo novice.

 

To je kot avto, če ne dobiš pošte domov, da je recall, ne veš. Redko kdo vsaki mesec preveri ali je kaj glede na šasijo.

 

Običn narod ga pač nasrka.

 

Drugač pa ja, super da AMD konkurira, za potrošnike je to odlično, ker se ne more cene pribijat v višave.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je samSimon napisal:

Jaz ravno sestavljam za kolegovega otroka PC, ima rojstni dan konec meseca. Pa sem dal kar AM5 plato in gor 7600 (7600x se mi je pred nosom prodal) + 7700XT grafično. AM4 in DDR4 je meni osebno pozabljeno poglavje, nisem pristaš tega, da bi delal nov PC s starejšo tehnologijo, ker v teoriji ''ni potrebno''. Drugo je, če nekaj delaš po sistemu ''samo da bo''.

Podnožje je dokaj novo in procesorje bojo delal še vsaj 3 leta, tako, da lahko tudi čez 5 let da novejši procesor + grafiko not in je dober. 
Kar se tiče AIO, hvala, ne hvala. Ni problema? Videl sem čist preveč problemov, predvideno življenjsko dobo imajo nekih 4-5 let. Potem ponavadi gre pumpa in moraš vse skup zamenjat. Se pa dostikrat problemi pojavijo že bistveno prej. Konkreten primer, po letu in pol se mi je v EK AIO nabral tist zeleno-bel smrkelj in čudežno ni več odvajalo toplote, med youtubom se je proc pregreval in posledično je ugašal komp. Pumpa je sicer delovala. Nekaterih AIO niti ne morš razkopat in čistit. Prisegam na zračne hladilnike, kjer lahko crkne samo ventilator, ki ga za 10-15€ zamenjaš in zadeva je večna.

Tak PC @sportman333, kot si ga prilepil od Anni, ti lahko sestavimo sigurno za max 1500€, za primerjavo. 

 

Verjamem, imam kolega, ki je tudi kar expert v tem sestavljanju in povrhu še arhitekt&designer in si je sam sestavil komp za 5k €, ampak mu je po pol leta zadeva začela štekati, na koncu se je izkazalo, da je imel na full obremenitvi za renderje neke nekompatibilne ram-e....potem je imel težave z uveljavljanjem garancije, menjave, ker mu € niso težava je pač kupil druge komponente, ampak ravno tega se ne želim iti....želim kupiti "škatlo" ki je dobra, zanseljiva, vem da bom preplačal nekaj 100€ več.....in sploh ker ne kupujem zase, da bi se s tem potem tdui ukvarjal..... :)..... @NevLado se priporočam, ko boš imel čas za kakšen primerljiv , bolj primeren izdelek, hvala!....kot rečeno za mulca bi morala biti škatla za 1500€ overkill za tiste igrice ki jih bo želel igrati, sicer jih bo igral na low resolution, če ima sedaj moj 10.let star lapt-top in normalno shaja, igrice so pa na PS5 (ampak seveda tam niso ve igrice :) )....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je samSimon napisal:

Expert očitno ni preveril QVL liste ramov, za model svoje matične plošče 🤭

Leta šraufam, včasih bolj, zadnja leta manj. Do zadnje kište tega nikoli nisem delal in je bilo vse ok. Se mi zdi, da postaja manj, ne bolj kompatibilno.

pred 13 urami je sportman333 napisal:

ampak ravno tega se ne želim iti....želim kupiti "škatlo" ki je dobra, zanseljiva, vem da bom preplačal nekaj 100€ več.....in sploh ker ne kupujem zase, da bi se s tem potem tdui ukvarjal..... :).....

Ko je 13 leti kolega kupoval spodnji rang škatlo, sem mu svetoval sestavljeno. Ker bojo komponente dražje. Takrat je bil aktualen PcPlus.

Ko sem po koncu garancije kišto odprl sem videl da pasivni AMD drgne po ohišju. Toliko o dobro sestavljenih kištah.

 

Hočem povedati, da na obeh koncih se lahko zajebeš.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če komu pomaga, sem kupoval po komponentah in sestavil PC za študenta lani oktobra, skupaj plačal cca 1.500 €, vmes imel težave, ker je crknil procesor Ryzen 7900 (že po 1 uri delovanja, vzrok BIOS na matični), ... istočasno v času reševanja reklamacije sem zamenjal še ohišje (za večje) in hlajenje (namesto procesorju priloženega za hladilnik, ki naj bi bil med zračnimi eden boljših).

 

Računalnik dela super, znižal sem v BIOS-u še krivuljo napetosti na vseh jedrih na -25, brez posledic na hitrost, ima pa sedaj cca 10 stopinj nižjo temperaturo. Največ se uporablja za rendanje slik v Blenderju.

 

https://www.mazda-si.net/topic/11436-računalništvo/?do=findComment&comment=529603

 

https://www.mazda-si.net/topic/11436-računalništvo/?do=findComment&comment=531161

 

https://www.mazda-si.net/topic/11436-računalništvo/?do=findComment&comment=531165

 

RAM je bil na koncu 5600 (5200 ni bilo na zalogi). Če bi kaj menjal je matična plošča - štartal sem na čim manjše ožje ohišje, z mATX, na koncu pa gre notri v večje ohišje navadna ATX plošča. Problem je pozicija m.2 reže za drugi SSD, ki je na obstoječi mATX tik pod grafično in ne omogoča primernega hlajenja za SSD. Tako imam drugi SSD navaden SATA.

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po predlogih in pojasnilih @samSimon -> HVALA ! in drugih je opcija tale, kjer bi dokupil še 16GB RAM in imam komplet -> (za mulca mislim da je 1TB zadosti, še vedno lahko kasneje dokupim....).

WWW.PCPLUS.SI

PCPLUS Gamer Ryzen 7 7700X 16GB 1TB NVMe SSD GeForce RTX 4070 12GB RGB gaming namizni računalnik Ste pripravljeni na najvišjo gaming izkušnjo? Predstavljamo vam popolnoma edinstven in...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

Po predlogih in pojasnilih @samSimon -> HVALA ! in drugih je opcija tale, kjer bi dokupil še 16GB RAM in imam komplet -> (za mulca mislim da je 1TB zadosti, še vedno lahko kasneje dokupim....).

WWW.PCPLUS.SI

PCPLUS Gamer Ryzen 7 7700X 16GB 1TB NVMe SSD GeForce RTX 4070 12GB RGB gaming namizni računalnik Ste pripravljeni na najvišjo gaming izkušnjo? Predstavljamo vam popolnoma edinstven in...

 

 

če lahko mal budget raztegneš za dobrih 100€ bi kaj tagega gledal. dobiš boljši CPU, več in boljši ram, plato ki ima X670 chipset, boljši napajalnik, boljši hladilnik. 

nisem pa raziskoval če bi vse skupaj (kar se dimenzij) pasal. Vse je pa odvisno za kaj se bo uporabljal :) 

@Tilen5 kaj praviš?

image.png

null

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ram je kompatibilen, hladilnik pa je previsok za to ohišje. Drugo vse super. Procesor je kar mal overkill, ampak od viška ne boli glava.
Pač pri kupovanju že sestavljenih PC-jev v trgovini bojo vedno neki kompromisi in vedno te bo nekaj zmotilo. Takole po komponentah kupovat bo vedno ugodneje in izbral boš lahko bolj kvalitetne proizvajalce/modele za posamične komponente. Ampak, če se ne želi ukvarjat s tem, oziroma karkoli reskirat, potem bo pač izbral sestavljen PC, za katerega ti trgovina jamči, da bo deloval. Zato so tudi malo dražji, ker za vsak sestavljen PC, trgovina plača certifikat, ker ga prodajajo kot svoj izdelek, na katerega ti potem tudi dajo garancijo. Zato potem dostikrat celo ni opcije dokupit ekstra rama, ker v teoriji (na certifikatu) ne gre več za isti izdelek/PC. Mal smotano, ampak ja... Ko je moj šef za firmo kupoval nov PC, sem mu rekel točno to, ''vprašte, če se da dobit boljši napajalnik'', pa žal ni šlo. Je pa kupoval mislim, da v E-Misiji.

Aja, zagorelo pa še ni v firmi zaenkrat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem!!!

 

Dejstvo je da kot je zapisal @samSimon kupujem škatlo torej pay&play....ker tamau za igre ki jih igra in do konca osn.sole (3leta) mislim da katerokoli skatlo ne bo izkoristil do 80%, torej kot sem ze v osnovi zapisal ne rabim brutalno optimizirane in performancne mašine....se pa zavedam da bom zaradi tega odkartal nekaj 100eur več....kar bo pa tamau doplačal 🤣😂

 

glavno vprasanje : vodno ali klasicno hlajenje?

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej še na, mogoče naješ kaj

 

pred 2 urama je TBA napisal:

 

če lahko mal budget raztegneš za dobrih 100€ bi kaj tagega gledal. dobiš boljši CPU, več in boljši ram, plato ki ima X670 chipset, boljši napajalnik, boljši hladilnik. 

nisem pa raziskoval če bi vse skupaj (kar se dimenzij) pasal. Vse je pa odvisno za kaj se bo uporabljal :) 

@Tilen5 kaj praviš?

image.png

null

Asus plate so ratale slabe glede p/p, je msi boljši(jaz si sicer lastim asus matično še iz leta 2021, ampak jo sedaj ne bi kupil), grafična na 2 ventilatroja zna bit precej glasna pri obremenitvi, za hladilnik si pe že dobil odgovor

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasičen hladilnik s kapaciteto TDP x 3 W (recimo za procesor s TDP 65W = cca 200W), sicer vodno hlajenje. Zračno hlajenje z najboljšimi zračnimi hladilniki za procesorje z max 100 W TDP ... moj kriterij, ki imam rad hladnejšo elektroniko in ne maram visokih obratov ventilatorjev.

 

Primeri klasičnih, ki so bili lansko leto na moji listi za procesor R 7900 s 65 W TDP:

- Assassin 120 SE  (cena na Amazon de padla iz dobrih 60 € na 40 € ... samo za vzet)

- Noctua NH-D15 (cena na Amazon de enaka lanski - 105 €)  ... le malenkost boljši od bistveno cenejšega zgornjega

 

Z vodnimi nimam izkušenj.

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Tilen5 napisal:

Poglej še na, mogoče naješ kaj

 

Asus plate so ratale slabe glede p/p, je msi boljši(jaz si sicer lastim asus matično še iz leta 2021, ampak jo sedaj ne bi kupil), grafična na 2 ventilatroja zna bit precej glasna pri obremenitvi, za hladilnik si pe že dobil odgovor

vem, ampak sem se hotu držat čim bližje onmu že sestavljenemu. tud sam si lastim asusovo plato. iz 2020. zdej bi raj asrock,gigabajt al pa kot si reku MSI.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

heh, nov krog, glede na priporočila (klasični ventilator) :), no pa saj je poletje, imate fantje vsaj kaj za delat..... :), tole je kar sem uspel "nabrskati", pri čemer se mi zdi od vseh 5ih ta prvi pri funtech še najboljša izbira/kompromis. Še nekaj izhodišč želja (vem da so cenovni rangi različni, ampak), idealno bi bilo:

 

r7 R7700 proc, 32GB ram, 2TB disk, rtx4070 in do 2k€ (max max budget je res 2.300€)

spodaj na drugem mestu tudi model z r7 5700 proc in rtx 4060 (kar sem po cpu benchmark-u gledal neke velike razlike v performancah ni, ne poznam pa kaj to pomeni v realnosti....)

 

Mnenja ?!? in HVALA že vnapreje! 👍

 

  1. https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/racunalnistvo/namizni-racunalniki/namizni-racunalniki/gaming-nvidia-rtx/88569/
  2. https://anni.si/osebni-racunalniki/racunalnik-anni-gamer-extreme-r7-5700x-rtx-4060-ti-32-gb-2-tb-w11h.html
  3. https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/racunalnistvo/namizni-racunalniki/namizni-racunalniki/gaming-nvidia-rtx/93377/
  4. https://anni.si/osebni-racunalniki/racunalnik-anni-gamer-elite-r7-7700x-rtx-4070-ti-super-32-gb-2-tb.html
  5. https://www.mlacom.si/racunalniki/i_2933643_pcplus-gamer-ryzen-7-7700x-16gb-1tb-m-2-nvme-ssd-geforce-rtx-4070-12gb-windows-11-home-gaming-namizni-racunalnik
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@sportman333 je že 10krat povedal da bi imel plug&play kišto, ker se mu ne da zajebavat z ničemer, tako kot se enim ne da zajebavat s privat servisi pa peljejo na slabši pooblaščen servis. OK, smo ga opozorili, zdej pa pač nehejte človeku usiljevat mnenje, al kaj :D Bo pač preplačal za malo slabše komponente, mu bo pa ušeč, če zadeva rikne, da bo nesu na servis in jim jebal mater, ker so prodali neko sestavljeno celoto :) 

 

Najbolj mu boste pomagali tako, da mu najdete vnaprej narejeno škatlo in to je to :D

 

Tale mi je ok, ampak nima windows, sem ga hotel predlagat predno si komentiral - https://anni.si/osebni-racunalniki/racunalnik-anni-gamer-elite-r7-7700x-rtx-4070-ti-super-32-gb-2-tb.html

 

 

PREDLAGAM TI, DA VZAMEŠ https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/racunalnistvo/namizni-racunalniki/namizni-racunalniki/gaming-nvidia-rtx/93377/

 

A zakaj? 4070Ti z 16 gb rama.... pri teh nvidiah je boljše, da ima več rama, ker uporablja dlss, umetno zna generirat fps... žal so pri drugih PC-jih "posodobljene" 4070 z 12 GB rama... seveda bi tudi pri tem po naročilu preveril, če je res notr 4070ti in ne 4070s :) bila je cela polemika o tem, ker so namerno zadušili grafično in so bile cene drame po internetu, ker je folk znoru

 

Rame lahko vržeš vn, pa damo naknadno notr 2x32gb, če bo potreba, tudi napajalnik je OK antec, je pa pač bronze, kar pomeni slabša krivulja izkoristka, če bo potreba se ga pač zamenja in je mir

 

 

Predlagam da pošlješ poizvedbo, pa izvemo kje smo, moraš dobit vsaj nekaj popusta pri tej brutalni ceni...računaj da za ta denar bi dobil 1 rang boljšo grafično, če bi sestavljal doma. Sem preletel še mimovrste in amazon.de, pa so vse povsod samo nvidije v konfiguraciji...precej žalostno no, da takole načrtno prodajajo svoja precenjene kartice

 

V splošnem se pa ne sekiraj, če boš potreboval kdaj kakšno pomoč pri nadgradnji ali karkoli se lahko dogovorimo pa bomo stvari uredili :) 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je sportman333 napisal:

se mi zdi od vseh 5ih ta prvi pri funtech še najboljša izbira/kompromis

Nimaš kaj falit s tem prvim Funtech in ima vse kar si želel ubistvu. Grafičnih z 8GB rama pa res ne jemlji. Bo pa za vaše potrebe 12 ali 16 GB prav vseeno. Pa Nvidia načeloma itak uporablja manj rama v isti igri kot Radeon. Glede na namen uporabe, uporabljal ga bo tvoj otrok, verjetno ne bo DLSS-a niti vklopil, verjetno mu bojo vse te nastavitve itak španska vas. Pa tudi rabil ga ne bo pri takem kompu. Otrokom je samo RGB pomemben in da igrica šiba. 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mimogrede, 7800X3D je šel iz prodaje? Očitno sem toliko časa mencal in ga je nadomestil 7900X3D?

 

Eh nevermind, našel. Očitno neki iskalnik ne dela kul.

 

FUNTECH.SI

Specializirana spletna trgovina s profesionalno računalniško opremo, gamersko opremo in zabavno tehnologijo.

 

Popravljeno od amatej
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 8. 2024 ob 19:45 je sportman333 napisal:

Hvala @NevLado in @samSimon, pridobivam ponudbe, pomaga tudi @Janez007 pol bom pa videl pa bo iz vsega skupaj. 

Hvala vsem !!!

Hvala še 1x vsem za nasvete, na koncu sem se odločil za to sestavo, ki sem jo dobil po naključju, ker je pred par meseci kolega prav tako kupoval za otroka škatlo in mi je dal kontakt na Mlacom-u, tako da skupaj 1.750€.....za čas osnovne šole bo :), pa še za kako igrico bo ostalo od predvidenega budget-a......

  • AMD Ryzen 7 7700X 8C/16T 4,5/5,4GHz 32MB
  • ASUS PRIME B760-PLUS osnovna plošča
  • be quiet! Pure Rock 2 FX (BK033), ARGB hladilnik za procesor
  • KINGSTON FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR5-5200MHz, CL36 (KF552C36BBEK2-32)
  • ASUS GeForce RTX 4070 EVO OC DUAL Edition 12GB GDDR6X (90YV0J15-M0NA00)
  • KINGSTON NV2 2TB, M.2 PCIe 4.0 NVMe SSD disk (SNV2S/2000G)
  • be quiet! System Power 10 850W (BN330)
  • ANTEC AX61 ELITE ARGB Mid-Tower ohišje (0-761345-10069-4)
  • MS Windows Pro 11 licenca
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje zna bit hladilnik mal presvoh za ta cpu. Sam imam isti hladilnik na 5600x (65w TDP) in se temperature v ingame gibljejo 75-80C. Sicer to se ni nic kriticno, ampak vseeno. Tvoj cpu ima pa TDP 105W.

Imam pa v ohisju se 3x front fan, 1x zgornji in 1x zadnji fan. Poleg tega sem na hladilnik dodal se en dodaten fan, kot exhaust fan.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Glede na to da delam 40k na leto ne vem če je ravno računica za dinota Drugače pa me je nekdo očitno prehitel in kupil avto pred mano.   Hvala za nasvete, uporabno za naprej.
    • Evo v dveh tednih narejenih skoraj 1000km z "novim"avtom; Tipo SW, bencinar brez turbine, 1.4, 95konjev,letnik 2020.   Mogoče ni ravno neposredni konkurent Xsare Picasso katero je nasledil, ampak ker je kupljen z enakimi potrebami (čimveč preprostega avta za čimmanj denarja), bom tekom "testa" namenoma vlekel vzporednice z XP.    Najprej minusi;   Avto je len. 95konjev brez turbine v avtu težkemu 1355kg... V mestu zelo živahen, na AC pa traja da prideš do 130kmh. Prehitevanja na regionalkah;pozabi. Višnjegorski klanec; če ga napades z 140kmh,je na vrhu dobrih 110kmh. Ampak ok, računaš s tem in si vzameš čas. Xsara je bila bolj poskočna.   Prestave so smešno kratke. Četrta prestava ima pri 50kmh 2000obratov , indikator prestavljanja pa sitnari da dam prestavo višje (verjetno je isti indikator za dizla)... Avto ima sicer 6prestav. S tem da na indikatorju ne vidiš v kateri prestavi si. Prva in druga sta pa praktično samo za premik iz mesta. Ok,se navadiš. Xsara je bila bolj intuitivna za vožnjo.   Oprema; ok, to bo nehvaležno ker gre za osnovno opremo in je logično da je avto oskubljen,ampak.... Ogledala niso ogrevana (ampak kapljice lepo polzijo z njih), so pa električno pomična, itak šipe zadaj so na roko, tempomata ni (mi manjka-v Xsari je bil), volan je plastičen in po 90t km lepo zgonjen, tipk za radio ni na volanu, voznikova šipa ima pomik z enim pritiskom v obe smeri, sopotnikova zgolj navzdol, predal pred sopotnikom ni osvetljen ter nima nikakršnih malih predalčkov ter na hrbtišču sedežev ni žepov , 12v vtičnica je v celem avtu zgolj ena, AUX vhoda ni (pogrešam),je pa USB, blutut -(kaj je že to ?), parkirni senzorji so zadaj ampak so zgolj trije in temu primerno zahtevajo previdnost. Luči precej slabo svetijo (z izjemo meglenk ki svetijo v ovinek in zelo pomagajo). Zadnjo meglenko lahko prizigaš neodvisno od prednjih (top), noro pogrešam ledveno nastavljanje sedeža. Vzglavniki so 4je (!!!). V voznikovem senčniku ni ogledala, v sopotnikovem je neosvetljen. Xsara je bila pač pred časom.   Plusi: Avto je prostoren. Zelo. Malo ga zmanjka v sirino zadaj ampak prostora za noge zadaj je v izobilju. Daljši je od golfa7 karavan (zanimivo).   Ergonomija: vrhunska. Vse pri roki, nastavitev volana in sedeža je top. Le ledvenega dela se ne da nastaviti. Vzglavniki (vsi 4je 🙄) top. Daleč pred xsaro .   Udobje: super. Avto lepo plava ampak je vseeno precej zabaven za vozit. Edini minus gre na račun trde obloge vrat. Potovalni računalnik je vrhunski; dvosmeren, TRIP A in TRIP B. Ima celo kazalec temperature olja (ne,ni pomota ) in koliko fila akumulator (me ne gane). Opora za desno roko je taka kot mora biti; nastavljiva v vse smeri a vseeno ne v napoto in z velikim predalom. Uporaben predal pred menjalnikom in uporabno odlagališče za 2pločevinki. Vsaka vrata imajo uporaben predal. Meglenke  lepo svetijo v ovinek. Sopotnikov airbag se lahko izklopi brez obiska servisa, avto je tih, le bočni veter ga zna malo opomniti da so gume le 15col. Xsara se lahko skrije.   Opora za levo nogo je super,menjalnik poveden in pri roki (svetlobna leta pred xsaro), volan ravno prav mehak. Ob vklopu "City funkcije"je že premehak.   Največji plus; prtljažnik: dvojno dno, ki se dvigne in ostane v tem položaju. Rolo nastavljiv v dveh dolžinah da lahko ob delno zaprtem roloju dvigneš omenjeno dvojno dno. Ravno dno, pravokotne oblike z dvema predaloma ob strani. Na vsaki strani lučka (a lahko eno lučko raje v predal pred sopotnikom?). V dnu pravo rezervno kolo (simple is the best) in orodje. Milijon let pred Xsaro kar se tega tiče.   ESP se da ugasniti pri katerikoli hitrosti, prav tako kot stop&start sistem. Ob ponovnem vžigu se prižgeta. Tudi pri dnevnih lučeh so zadaj prižgane luči (super).   Čepa na luknji za tankanje ni. Neka dihtunga kot pri starih Meganih (pa verjetno še kje). Se roke ne umažejo na avtu, ampak zgolj na ročki. Vratca ostanejo odklenjena tudi pri zaklenjenem avtu (čudno, ampak pri vseh je tako). Klima je ročna in zelo glasna, šobe ventilacije se lepo usmerjajo in so zmožne posamičnega zapiranja (zakaj je to nekje nemogoče ?).   Mogoče se zdi da sem avto skurcal, ampak meni je všeč. Verjetno se ob vsem tem bolj vidi kako razvajeni smo postali. Večina minusov bi izpuhtela ob izbiri boljše opreme ali močnejšega motorja, ampak mi je všeč, da je še 4leta nazaj Fiat ponujal avto ki je bil v osnovni opremi namenjen manj zahtevnim kupcem in kot tak konkurent Rapidu, Peugeotu 301&co in Dacijam, v boljših opremah pa je konkuriral Meganu &co ter imel recimo povsem drugačno armaturno ploščo. Osnova je pač super; prostoren, tih in z dobro ergonomijo.   Poraba zadnjih 800km po BC 5,8l ter 6,1 preračunano na roke. Z zimskimi gumami ter vkopljeno klimo.    Napake v 90t km: 2žarnici in 1končnik.   Aja.... Če bo kakšen Tipo blendal... Mogoče pomotoma. Ročka je neumna in je skoraj nemogoče dati žmigavec brez da na kratko poblendaš. Z enim premikom ročice pa smerniki utrionejo 5x in ne zgolj 3x 😂
    • Vzemi 15k in adijo👍, in vzame ti 5min časa...tako zbitega ne bos prodal za 6k da bi iz tega zaslužil...in zajebaval se bos z šveroti....dolgo časa nazaj mi je klepar/mehanik razlagal, da avto kjer so sli airbagi ven ni za kupovat...nikoli ni vec isto👍
    • Hčerka je bila s trojko pred dobrim tednom na Interclass… takrat je še bil tam… saj je on urejal papirologijo…Upam, da informacija ne drži… ;( 
    • Avto je očitno vreden še okoli 2.500 € (15.000-2.500=12.500, 10.000+2.500=12.500).    15.000 € po mojem ne bi dobil na trgu niti za stanje pred karambolom. 5.000 pa tam tam za razbitega.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.