Skoči na vsebino

Računalništvo

Ustvari kratki URL


curko

Priporočeno sporočilo

pred 2 urama je Janez007 napisal:

ni več možnosti prestavitve opravilne vrstice

Lahko z raznimi appi. Naprimer Windhawk (osebno ga nisem nikol uporabljal), tm maš notri mods zavihek. Če je res nuja.
Samsung 970 ti je šel na 80C? Brez hladilnika? Zanimivo... na 80 gre ta Cruical T705, s hladilnikom za šalo, če ga mal ''spodbudiš'' 😅
Jst mam za glavni disk na primarnem kompu 980 Pro, pa nimam pritožb. Ima hladilnik od plate. Potem mam pa za razne torrente, musko, serije še enga starga Cruical P2 in gor BeQuiet hladilnik, pa oba gresta nekje do 55C max.

 

Screenshot 2024-08-29 165541.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Scr3am napisal:

Pa ti bo tale "hladilnik" sel skozi z grafo? Ali imas integrirano ? Meni ni sans da gre tole skozi. Kot zanimivost imam jaz na m2 ssd disku bequiet hladilnik in nisem opazil nobene razlike med before/after glede stopinj. V idle ima m2 40C med uporabo pa 50C. Ostali 2.5" sata imajo 30-35C. M2 ima visjo temperaturo zaradi svoje lokacije.

Če bo 4K predvajalo kot se spodobi,bo itak brez grafe...vsaj en čas še...pol,če bi pa kakšno dodal,pa tudi ni problem,ker je pci-e 5.0 M.2 slot za "C" nad grafo.

Ta Kingstonov SSD bo drugje...takoj pod grafo sta še dve mesti z pci-e 4.0, čisto spodaj pa še eno...torej več kot dovolj.

Seveda bo tisti takoj pod grafo zadnii v vrsti,a najbrž nikoli ne bom potreboval grafe z kakimi monstroznimi hladilniki...že tista od Palita z pasivnim hladilnikom po moje nebi bila tak problem pri original hladilniku...imam pa še enega nižjega...identičnega tistemu,k je pod grafo v "family-PCju"...

Seveda se najbolj sekiram za "C"...in če bo kriza bom hladilna rebra hladilnika zgoraj pokril,in z  njega speljal zračni kanalček k odprtini slota nad grafo. Ker bo v ohišju itak nadtlak,se bo moral lepo hladiti...oz. odvajati segreti zrak.

To je npr. ena od "fint" silencerjev..v bistvu Thermalright-ova pogruntavščina,ko so nekdaj ponujali kanale t.i. shroude" za njihove "Macho" hladilnike,kjer si speljal "izpuh" od hladilnika direktno na odprtino od izpušnega ventilatorja...torej vsa toplota takoj direkt ven.

To je en od vzrokov,za kaj se mi dopade vzdolžna postavitev reber pri tem M.2 hladilniku...pasiven je že po testih bomba,aktivno hlajen pa mora biti še bolj....za 6,73€ raketa😃👍 

Za ostale SSDje razen "C"...bo pa pač "iz luksuza", k me v bistvu ne zanima,kake temp. bodo...še najbolj bo od teh na pci-e 4.0 delal ta Kingston...pač sejanje...

"C" je važen,ostalo pa...najboljši hladilnik za cvenk gor in pozabim.😆

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je skritikrt napisal:

Če bo 4K predvajalo kot se spodobi,bo itak brez grafe...vsaj en čas še...pol,če bi pa kakšno dodal,pa tudi ni problem,ker je pci-e 5.0 M.2 slot za "C" nad grafo.

Ta Kingstonov SSD bo drugje...takoj pod grafo sta še dve mesti z pci-e 4.0, čisto spodaj pa še eno...torej več kot dovolj.

Seveda bo tisti takoj pod grafo zadnii v vrsti,a najbrž nikoli ne bom potreboval grafe z kakimi monstroznimi hladilniki...že tista od Palita z pasivnim hladilnikom po moje nebi bila tak problem pri original hladilniku...imam pa še enega nižjega...identičnega tistemu,k je pod grafo v "family-PCju"...

Seveda se najbolj sekiram za "C"...in če bo kriza bom hladilna rebra hladilnika zgoraj pokril,in z  njega speljal zračni kanalček k odprtini slota nad grafo. Ker bo v ohišju itak nadtlak,se bo moral lepo hladiti...oz. odvajati segreti zrak.

To je npr. ena od "fint" silencerjev..v bistvu Thermalright-ova pogruntavščina,ko so nekdaj ponujali kanale t.i. shroude" za njihove "Macho" hladilnike,kjer si speljal "izpuh" od hladilnika direktno na odprtino od izpušnega ventilatorja...torej vsa toplota takoj direkt ven.

To je en od vzrokov,za kaj se mi dopade vzdolžna postavitev reber pri tem M.2 hladilniku...pasiven je že po testih bomba,aktivno hlajen pa mora biti še bolj....za 6,73€ raketa😃👍 

Za ostale SSDje razen "C"...bo pa pač "iz luksuza", k me v bistvu ne zanima,kake temp. bodo...še najbolj bo od teh na pci-e 4.0 delal ta Kingston...pač sejanje...

"C" je važen,ostalo pa...najboljši hladilnik za cvenk gor in pozabim.😆

To imam tudi jaz, ampak je grafa taka petarda, da žal vse te slote zakrije in nemores nic priklopiti 😁. Vrjetn problem, ket imam mATX. Naslednjic bo treba vzet ATX format.Zej ce bos dal neko nedolzno grafo potem nebo problem ja :)

 

Drgač pa fun fact: odprem prej aliexpress app in mi tole predlaga 🤣

Screenshot_20240829_233625_com.alibaba.aliexpresshd_edit_174885180418105.jpg

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Scr3am napisal:

To imam tudi jaz, ampak je grafa taka petarda, da žal vse te slote zakrije in nemores nic priklopiti 😁. Vrjetn problem, ket imam mATX. Naslednjic bo treba vzet ATX format.Zej ce bos dal neko nedolzno grafo potem nebo problem ja :)

Pr priateljevem sistemu,k sem ga tukaj predstavil...Silwerstone ML-06E (7L) z mini ITX plato...ej-to je taka jeba z kabli itd...bog ne daj,da kaj pozabiš...al pa da zajebeš vrstni red...al pa si kaj premisliš...moraš VSE spet "razčefukati"...

Predvsem,ker imam to "neprijetno navado",da če se da vse,ali pa vsaj čim več kablov speljem pod matično...ventilatorji,napajanje CPUja,vse,kar gre na fronto,SATA,...po možnosti vse razen napajalnega za plato....in pri ohišjih kjer nimaš dvojno "dno",moraš "vse ven" in ",ne zajebi vrstnega reda😬 

Pač sem alergičen na "solato"...čeprav vem,da ni razlike v performance-ju...imam pač rad,da izgleda "clean".

Tukaj ga ni čez ATX al pa E-ATX (stara G1 Sniper 5)...

Je res,da enkrat,ko sestaviš večinoma ne spreminjaš več veliko,in zna biti mATX "polna kapa"...a ko me prime,rad skoz kaj optimiram in iščem rezerve...tukaj je fajn dostopnost in več prostora...če ti seveda dovoljuje ohišje.

 

Sem jaz tudi veliko gledal npr. Streacom ohišja...glede na dobljeno niso tako draga..a se pri teh ohišjih hitro konča pri performance-ju.

Moj bo res HTPC,a bo moral biti tudi "Workstation"...tu pa kmalu ugotoviš,da ne moreš imeti vsega....in Streacom odpade,ker brez ventilatorjev bo samo HTPC in workstation z slabim performancejem.

Jaz pa hočem vse...za to pa kompromis pri velikosti...oz. za HTPC "ogromno" ohišje ,ATX plata,ATX-PSU min. 12cm ventilatorji (v ohišje pašejo tudi 14cm ventilatorji) itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na koncu je bilo še malo optimizacije (ohišje, hladilnik, ram, disk) in je kot komplet izpadlo tole (tamau pa že cel dan vesel ko radio :)).....

 

ASUS TUF GAMING B650-PLUS AM5, ATX
AMD Ryzen 7 7700X, BOX
BE QUIET! DARK ROCK ELITE (BK037) RGB 280W TDP
DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz KINGSTON Fury Beast RGB
SSD disk 2TB M.2 KINGSTON Fury Renegade, SFYRD/2000G
GeForce RTX 4070 Dual 12GB
850W BE QUIET! System Power 10
Antec P20C ARGB
Microsoft Windows 11 Pro 64-bit

 

  • image.png

 

 

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem totalno kontra.

RGB na plati in zvočni sem vgasnil.

Iskal sem kišto brez plexija. Plexi je "lep" in glasn. Raje črno kovinsko stranico z znotraj 5mm zvočne izolacije.

Odkar sem dobil kišto z zračnimi filtri, mi je to ful dobra zadeva. Dosti manj praha noter.

 

 

Drugače pa pošast 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakšen plexi... to dajejo sam še na cheap ohišja za 40€. Tale Antec ma 4mm kaljeno steklo, medtem, ko večina proizvajalcev že tko daje 3mm. Tale ohišje mam tut sam za osebni komp, samo brez vse RGB navlake in sem več kot zadovoljen. Če kupuješ specifično silent ohišje, potem je to druga zgodba, valda boš vzel nekaj totalno zademfanga, sicer pa tut pri navadnih ohišjih, s silent ventilatorji in dobro optimizirano krivuljo, ne slišiš praktično nič.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je samSimon napisal:

Kakšen plexi... to dajejo sam še na cheap ohišja za 40€. Tale Antec ma 4mm kaljeno steklo, medtem, ko večina proizvajalcev že tko daje 3mm

To je meni vse isto sranje 😉

Saj se razumem kaj sem mislil s pleksijem.

V glavnem ohišje s prozorno ploščo ne glede na material plošče.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest nevem kaj vi kupujete, da imate tako glasen racunalnik. Moj je prakticno neslisen v idle oz. V namizju. Na full load je pa logicno, da se malenkost slisi ventilator. Mene bolj kot ne moti, ce kaj ruzi ali vibrira, kot pa sam zvok cistega vetra od ventilatorjev...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 8. 2024 ob 20:16 je samSimon napisal:

Expert očitno ni preveril QVL liste ramov, za model svoje matične plošče 🤭

To je drgac tezka glupost. To je pac samo lista katere rame so oni testiral in kao delujejo. To ne pomeni, da ostali rami ne delujejo oz. Niso kompatibilni. Kar se kompatibilnosti tice moras samo pravi socket kupiti (DDR3, DDR4, DDR5...). Jest k kupujem rame gledam hitrost, latenco, firmo, ceno itd. Se nikoli nisem gledal QVL kompatibilnost. To je isto, kot da bi prsla vn nova mazda 6 in bi bil poleg seznam kompatibilnih pnevmatik. Ostale k niso na seznami niso "ok". Da ne govorim, da proizvajalci ne posodabljajo QVL listo in pac novejsih (boljsih) ramov ni na tej listi. Seveda tudi forsirajo svoje firme na to listo itd. Pac kr ena glupost. V koncni fazi imas tudi listo kompatibilnih ramov za CPU...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malce sem se poigral z SSDji,če lepo pašejo z JEYI hladilniki na plato...in paše😃

 

Original hladilnik za "C" ima tudi spodaj ALU ploščico,in zmore tudi 22110 velikost.Ta ploščica pa je privijačena le z enim vijakom,torej nima optimalnega stika z spodnjo stranjo SSDja...Za normalnega "smrtnika" OK,a gre tudi bolje.

Malce sem se ustrašil misleč,da so sponke prikovičene,a so privijačene na navojne kovice...tako lahko uporabiš priložene alternativne vijačne sponke.

 

Ko sem že pri tem,sem preizkusil,če pri ostalih dveh M.2 slotih paše z hladilniki...in paše za "mišjo dlako"😁

Še dobro,da je en slot obrnjen,če ne bi si bili vijaki JEYI hladilnika napoti,in nebi šlo....zaradi zamika pa gre-to plato in ti hladilniki-priporočam.😃👍

 

In ker slike povedo več kot tisoč besed-prijeten ogled.

IMG_20240904_111554.jpg

IMG_20240904_111607.jpg

IMG_20240904_111627.jpg

IMG_20240904_111650.jpg

IMG_20240904_111700.jpg

IMG_20240904_111841.jpg

IMG_20240904_111918.jpg

IMG_20240904_112057.jpg

IMG_20240904_112304.jpg

IMG_20240904_112349.jpg

IMG_20240904_112558.jpg

IMG_20240904_112609.jpg

IMG_20240904_114702.jpg

IMG_20240904_114717.jpg

IMG_20240904_114737.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Janez007 napisal:

jaz pa se spogledujem s tem klasičnim HDD, 20TB za BKP slik, filmov,... kakšen komentar?

 

image.png

Se mi ne da gledat specifikacij, predlagam le, da vzameš takega, ki ima čim manj plošč.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Se mi ne da gledat specifikacij, predlagam le, da vzameš takega, ki ima čim manj plošč.

9 plošč ... Bing AI tako pravi. Pravi še "Za osebni računalnik bi morda raje priporočil WD Blue ali WD Black serijo, ki sta bolj prilagojeni za vsakodnevno uporabo in ponujata dobro ravnovesje med zmogljivostjo, ceno in zanesljivostjo." 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Black je bolan stroj 2TB 2x staletela leta v kišti Raid 0, zdaj sta v NAS-u. Skupaj delata že 13 let.

 

Sta pa glasna....

 

Poglej kak Ironwoolf, če še nisi in naresi primerjavo. Priznam, da je še nisem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

jaz pa se spogledujem s tem klasičnim HDD, 20TB za BKP slik, filmov,... kakšen komentar?

 

image.png

Jaz bom rekel drugače-to ni "backup".

 

In tudi drugače-kaj boš "backupal" oz. kako važne podatke.

 

Jaz zase delam tako,da imam vse najmanj podvojeno...nič oblačnih storitev,nič NAS,nič RAIDov ipd.

Pa imam HDDjev res "k dreka"...in nobenem HDDju ne zaupam!!!

Imam zunanjih HDDjev 1x16TB,2x8TB,2x4TB,6x2TB (vse 3,5"),ostalo vse na 12x2TB (2,5" zunanji....ostalo "solato"-nekaj starih 500GB,320GB,250GB notranjih HDDjev različnih velikosti niti ne štejem....

Kaj bi rad povedal-gre za verjetnost odpovedi HDDja!

Kaj ti bo pomagalo,če ti ta "profesionalni WD Red Pro crkne"...a tolažba,da jebil  WD RED Pro,in,da je bil "drag"?...a boš tožil WD?

Kaj pa podatki?

Še to-PC ali Laptop-nima veze-vsi HDDji v njem niso "backup"-to so le shrambe z podatki,z katerimi "delaš". Ko ti bo npr. crknil Laptop,boš vedel,kaj govorim...govorim iz izkušenj...mi je že nekaj kolegov in sodelavcev nosilo laptope z prošnjami rešitve podatkov...pa vidiš,da je HDD še IDE...in to "tamajhen"IDE...pol pa "čaraj"....

 

Kaj jaz delam (za to toliko HDDjev)-vse BDMV 1080p BluRay filme imam podvojene-uporabljam tiste 2TB 2,5" zunanje HDD,taveliki pa so "backup". Da se razumemo-le podvojeno ni backup-če hočeš res zavarovati podatke,mora biti najmanj potrojeno,in vsak medij (HDD,DVD,BluRay,SSD,USB ključ...) spravljen  fizično drugje. Za to imam jaz fotografije in videoposnetke od kamere shranjen na več HDDjih in vsak je drugje "pospravljen".

Za filme ni takšne potrebe,ker ima tudi prijatelj veliko večino filmov,katere imam sam...mi je že enkrat pomagalo,ko nisem imel še vsega podvojenega,in je škripnil en 2TB HDD...

 

Torej,če hočeš pravi backup najmanj 3 kopije,za nepomembne fajle sta dovolj dve.

 

 

Prišli tisti štirje hladilniki...aha-so spremenili kartonasto embalažo🧐...sedaj jih bo pa dovolj😃

 

IMG_20240904_181200.jpg

Popravljeno od skritikrt
  • Haha 1
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@skritikrt me je zanimalo mnenje glede tega konkretnega WD 20TB, ... ne zanima me, koliko imaš diskov ti, kot je bil tvoj odgovor, tipičen ...

 

Nikjer nisem napisal, da bi bil to edini HDD, ... je pa zalo majhna verjetnost, da crkneta 2 HDD naenkrat. Bom nadaljeval v tvojem stilu: tenutno imam v PC 1TB SSD + 2TB SSD + 6 TB HDD + 6 TB HDD, pa še nekaj prenosnih 2 - 4 TB, tudi v kleti ... jih niti ne štejem več, kaj šele, da točno vem, kaj je gor .... Tako, da @skritikrt ne prehitevaj .... :) 

 

@dvorjan je namignil na pomemben podatek glede možnosti okvar, št. plošč, ... podobno kot pri Mazdah, bolj ko so motorji napredni (več komponent), večja je verjetnost odpovedi. Ko gledam ocene jih je 3/4 super zadovoljnih s tem diskom, 1/5 pa nezadovoljnih. Tistim, ki dela, dela super, tistim ki ne dela, je neuporaben. 1 ali 0. Ga pa lahko dobim za dobro ceno ... 15 €/TB.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Janez007 napisal:

@skritikrt me je zanimalo mnenje glede tega konkretnega WD 20TB, ... ne zanima me, koliko imaš diskov ti, kot je bil tvoj odgovor, tipičen ...

 

Nikjer nisem napisal, da bi bil to edini HDD, ... je pa zalo majhna verjetnost, da crkneta 2 HDD naenkrat. Bom nadaljeval v tvojem stilu: tenutno imam v PC 1TB SSD + 2TB SSD + 6 TB HDD + 6 TB HDD, pa še nekaj prenosnih 2 - 4 TB, tudi v kleti ... jih niti ne štejem več, kaj šele, da točno vem, kaj je gor .... Tako, da @skritikrt ne prehitevaj .... :) 

Preberi si tvoje vprašanje.

pred 4 urami je Janez007 napisal:

jaz pa se spogledujem s tem klasičnim HDD, 20TB za BKP slik, filmov,... kakšen komentar?

 

image.png

In se postavi v "mojo kožo".

Samo pomagati hočem.

 

Kako pa naj vem,za kak primer rabiš?.. saj dejansko nisi nič napisal.

Zate tipično-vržeš kost,mi pa naj grizemo....pa ne bom več🤨.

Še najjasnejša informacija mi je bila "backup"...in sem ti razložil,kaj si mislim in za kaj. Ker je polno naivnežev,ki padajo na reklamne obljube...in mislijo,bom kupil "Red"-a,in bo ziher backup😂🤣

 

Če ti pa odgovor ne paše,pa ni moj problem,če vzameš,kot da se hvalim. Sem le hotel ponazoriti,v kakšne napore in stroške se moraš spustiti,če hočeš zares varnost podatkov.

Iz te debate sem ven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je sportman333 napisal:

George Orwel in njegova 1984 je za vaju pravi amater 🤣😂🤔

 

Napela sta se tok, da mi je kr nerodno, ker jzt sam pržgem računalnik in je to to :D

  • Všeč 2
  • Haha 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je skritikrt napisal:

Preberi si tvoje vprašanje.

In se postavi v "mojo kožo".

Samo pomagati hočem.

 

Kako pa naj vem,za kak primer rabiš?.. saj dejansko nisi nič napisal.

Zate tipično-vržeš kost,mi pa naj grizemo....pa ne bom več🤨.

Še najjasnejša informacija mi je bila "backup"...in sem ti razložil,kaj si mislim in za kaj. Ker je polno naivnežev,ki padajo na reklamne obljube...in mislijo,bom kupil "Red"-a,in bo ziher backup😂🤣

 

Če ti pa odgovor ne paše,pa ni moj problem,če vzameš,kot da se hvalim. Sem le hotel ponazoriti,v kakšne napore in stroške se moraš spustiti,če hočeš zares varnost podatkov.

Iz te debate sem ven.

 

Ja, BKP ni kakšna znanost, zanesljivost je odvisna od denarja (RAID, različne lokacije, ... oblak).

 

Midva rešujeva s pretiravanjem - če ne veva točno koliko, potem kupiva več ... saj škoditi ne more. Ko stvar ni več pod kontrolo (težko je vzdrževati vsebino na X diskih v Y omarah po hiši), kupiva še večji disk (recimo tale 20 TB), da gre vse na njega in je stvar rešena (za nekaj časa se ve kje je vsa vsebina) ... Če slučajno crkne (meni doma na srečo ni še nobeden), se polovi večino vsebine po starih diskih. Se motim? 😃

 

Če se nama zaradi "kmečkega" sistema BKP težko zgodi katastrofa, pa poznam kar nekaj ljudi, ki se jim je to zgodilo. Recimo je pustil model svoj prenosnik z edinim arhivom družinskih slik na sedežu avta in so mu ga ukradli....  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najboljši arhiv za družinske fotke je kakovostna izdelava (foto) slik in jim imaš lepo v albumu :), ker na disku izmed miljarde slik jih redko kdaj spet gledaš.....ko ste že zašli v to temo, ali back-up delate tudi za file izpred 20 let in kaj zaboga bi jih rabil (ok ne rečem recimo neke papirje kot npr. gradbeno dovoljenje, načrti za bajto, itd....), ampak ostala navlaka ?!? (enako kot mail, a tudi gmail back-upirate?), enako kot če imaš v bajti veliko garažo ali klet, pač tja shranjuješ vse, četudi ne rabiš nikoli več :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

najboljši arhiv za družinske fotke je kakovostna izdelava (foto) slik in jim imaš lepo v albumu :), ker na disku izmed miljarde slik jih redko kdaj spet gledaš.....ko ste že zašli v to temo, ali back-up delate tudi za file izpred 20 let in kaj zaboga bi jih rabil (ok ne rečem recimo neke papirje kot npr. gradbeno dovoljenje, načrti za bajto, itd....), ampak ostala navlaka ?!? (enako kot mail, a tudi gmail back-upirate?), enako kot če imaš v bajti veliko garažo ali klet, pač tja shranjuješ vse, četudi ne rabiš nikoli več :)

 

Zelo veliko od tega. Recimo za digitalizacijo analognih filmov iz VHS-C kaset in fotk s filmov sem pred 10-timi leti porabil 3 mesece (ves prosti čas v tem obdobju, nabavil sem si poseben scaner ...). Sedaj je to zloženo po letih, mesecih, dogodkih .... je pa v zadnjem času, ko so fotoaparate in kamere zamenjali telefoni spet težje - vse poloviti iz različnih družinskih telefonov in zlagati ... je pa potem fino, ko delaš kakšno predstavitev ob obletnici, takoj se najde. :)  

 

Vsa stara pošta, slike, dokumenti, ... to zavzame le malo prostora, problem so filmi - en film je cca. 1.000 x prostorsko bolj potraten kot ena slika.

 

Če gledam svoje službene dokumentne arhive 1, 2 3, 4 službe, kjer sem bil od 6-9 let, so se arhivi s časom - digitalizacijo v zadnjih 30-tih letih napihnili od nekaj GB na nekaj 10 GB ...

 

image.png

image.png

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Načeloma je RED za NAS kjer se bo disk stalno vrtel, BLACK je high performance PC disk, BLUE je pa nek basic all round model.

 

WWW.MICRONICSINDIA.COM

Western Digital (WD) offers a wide range of hard disk colors: Blue, Green, Black, Red & Purple. Read this blog post to learn more each color.

 

Tudi če boš dal RED v PC ne bo nekih problemov. Možno pa, da je RED malo dražji od ostalih serij. Ne vem, ugibam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Glede na to da delam 40k na leto ne vem če je ravno računica za dinota Drugače pa me je nekdo očitno prehitel in kupil avto pred mano.   Hvala za nasvete, uporabno za naprej.
    • Evo v dveh tednih narejenih skoraj 1000km z "novim"avtom; Tipo SW, bencinar brez turbine, 1.4, 95konjev,letnik 2020.   Mogoče ni ravno neposredni konkurent Xsare Picasso katero je nasledil, ampak ker je kupljen z enakimi potrebami (čimveč preprostega avta za čimmanj denarja), bom tekom "testa" namenoma vlekel vzporednice z XP.    Najprej minusi;   Avto je len. 95konjev brez turbine v avtu težkemu 1355kg... V mestu zelo živahen, na AC pa traja da prideš do 130kmh. Prehitevanja na regionalkah;pozabi. Višnjegorski klanec; če ga napades z 140kmh,je na vrhu dobrih 110kmh. Ampak ok, računaš s tem in si vzameš čas. Xsara je bila bolj poskočna.   Prestave so smešno kratke. Četrta prestava ima pri 50kmh 2000obratov , indikator prestavljanja pa sitnari da dam prestavo višje (verjetno je isti indikator za dizla)... Avto ima sicer 6prestav. S tem da na indikatorju ne vidiš v kateri prestavi si. Prva in druga sta pa praktično samo za premik iz mesta. Ok,se navadiš. Xsara je bila bolj intuitivna za vožnjo.   Oprema; ok, to bo nehvaležno ker gre za osnovno opremo in je logično da je avto oskubljen,ampak.... Ogledala niso ogrevana (ampak kapljice lepo polzijo z njih), so pa električno pomična, itak šipe zadaj so na roko, tempomata ni (mi manjka-v Xsari je bil), volan je plastičen in po 90t km lepo zgonjen, tipk za radio ni na volanu, voznikova šipa ima pomik z enim pritiskom v obe smeri, sopotnikova zgolj navzdol, predal pred sopotnikom ni osvetljen ter nima nikakršnih malih predalčkov ter na hrbtišču sedežev ni žepov , 12v vtičnica je v celem avtu zgolj ena, AUX vhoda ni (pogrešam),je pa USB, blutut -(kaj je že to ?), parkirni senzorji so zadaj ampak so zgolj trije in temu primerno zahtevajo previdnost. Luči precej slabo svetijo (z izjemo meglenk ki svetijo v ovinek in zelo pomagajo). Zadnjo meglenko lahko prizigaš neodvisno od prednjih (top), noro pogrešam ledveno nastavljanje sedeža. Vzglavniki so 4je (!!!). V voznikovem senčniku ni ogledala, v sopotnikovem je neosvetljen. Xsara je bila pač pred časom.   Plusi: Avto je prostoren. Zelo. Malo ga zmanjka v sirino zadaj ampak prostora za noge zadaj je v izobilju. Daljši je od golfa7 karavan (zanimivo).   Ergonomija: vrhunska. Vse pri roki, nastavitev volana in sedeža je top. Le ledvenega dela se ne da nastaviti. Vzglavniki (vsi 4je 🙄) top. Daleč pred xsaro .   Udobje: super. Avto lepo plava ampak je vseeno precej zabaven za vozit. Edini minus gre na račun trde obloge vrat. Potovalni računalnik je vrhunski; dvosmeren, TRIP A in TRIP B. Ima celo kazalec temperature olja (ne,ni pomota ) in koliko fila akumulator (me ne gane). Opora za desno roko je taka kot mora biti; nastavljiva v vse smeri a vseeno ne v napoto in z velikim predalom. Uporaben predal pred menjalnikom in uporabno odlagališče za 2pločevinki. Vsaka vrata imajo uporaben predal. Meglenke  lepo svetijo v ovinek. Sopotnikov airbag se lahko izklopi brez obiska servisa, avto je tih, le bočni veter ga zna malo opomniti da so gume le 15col. Xsara se lahko skrije.   Opora za levo nogo je super,menjalnik poveden in pri roki (svetlobna leta pred xsaro), volan ravno prav mehak. Ob vklopu "City funkcije"je že premehak.   Največji plus; prtljažnik: dvojno dno, ki se dvigne in ostane v tem položaju. Rolo nastavljiv v dveh dolžinah da lahko ob delno zaprtem roloju dvigneš omenjeno dvojno dno. Ravno dno, pravokotne oblike z dvema predaloma ob strani. Na vsaki strani lučka (a lahko eno lučko raje v predal pred sopotnikom?). V dnu pravo rezervno kolo (simple is the best) in orodje. Milijon let pred Xsaro kar se tega tiče.   ESP se da ugasniti pri katerikoli hitrosti, prav tako kot stop&start sistem. Ob ponovnem vžigu se prižgeta. Tudi pri dnevnih lučeh so zadaj prižgane luči (super).   Čepa na luknji za tankanje ni. Neka dihtunga kot pri starih Meganih (pa verjetno še kje). Se roke ne umažejo na avtu, ampak zgolj na ročki. Vratca ostanejo odklenjena tudi pri zaklenjenem avtu (čudno, ampak pri vseh je tako). Klima je ročna in zelo glasna, šobe ventilacije se lepo usmerjajo in so zmožne posamičnega zapiranja (zakaj je to nekje nemogoče ?).   Mogoče se zdi da sem avto skurcal, ampak meni je všeč. Verjetno se ob vsem tem bolj vidi kako razvajeni smo postali. Večina minusov bi izpuhtela ob izbiri boljše opreme ali močnejšega motorja, ampak mi je všeč, da je še 4leta nazaj Fiat ponujal avto ki je bil v osnovni opremi namenjen manj zahtevnim kupcem in kot tak konkurent Rapidu, Peugeotu 301&co in Dacijam, v boljših opremah pa je konkuriral Meganu &co ter imel recimo povsem drugačno armaturno ploščo. Osnova je pač super; prostoren, tih in z dobro ergonomijo.   Poraba zadnjih 800km po BC 5,8l ter 6,1 preračunano na roke. Z zimskimi gumami ter vkopljeno klimo.    Napake v 90t km: 2žarnici in 1končnik.   Aja.... Če bo kakšen Tipo blendal... Mogoče pomotoma. Ročka je neumna in je skoraj nemogoče dati žmigavec brez da na kratko poblendaš. Z enim premikom ročice pa smerniki utrionejo 5x in ne zgolj 3x 😂
    • Vzemi 15k in adijo👍, in vzame ti 5min časa...tako zbitega ne bos prodal za 6k da bi iz tega zaslužil...in zajebaval se bos z šveroti....dolgo časa nazaj mi je klepar/mehanik razlagal, da avto kjer so sli airbagi ven ni za kupovat...nikoli ni vec isto👍
    • Hčerka je bila s trojko pred dobrim tednom na Interclass… takrat je še bil tam… saj je on urejal papirologijo…Upam, da informacija ne drži… ;( 
    • Avto je očitno vreden še okoli 2.500 € (15.000-2.500=12.500, 10.000+2.500=12.500).    15.000 € po mojem ne bi dobil na trgu niti za stanje pred karambolom. 5.000 pa tam tam za razbitega.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.