Skoči na vsebino

Računalništvo

Ustvari kratki URL


curko

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Jest imam sluzbeno A8 in normalno polni z bilo katerim kablom. Vecinoma so usi 6A iz kitajske 🤣. Je pa res da vedno polnim preko power banka in nikoli preko tistih usbjev na masini.

Evo pa se slika kabla z ekranckom :)

Messenger_creation_0ED735D7-0158-4412-9482-66A381CC76ED.jpeg

 

Ja,pol ste vi mlajši strojevodje dobili novejše tablice-logično,mi stari junci pa "drek"😂🤣.

 

Sem svojo A7 preizkusil tudi z svojim powerbankom -Xiaomi 55W, in isto sranje.

Je pa res,da tablica z nobenim C na C kablom noče...zmer če rata sploh mal polniti,mora na polnilcevi strani biti USB-A.

 

Tisti mašinski polnilci,pa kakor kateri-eni počasi,drugi pa lepo hitro...sam to je že druga zgodba...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja. Poglej koliksen ima power bank output iz c na c. Jest imam recimo fast charg samo iz A na C, ker ima huawei (telefon) fast charge 4,5V 5A ali 5V 4,5A. Tega mi pa iz C na C ne da. Ce priklopim kabel C na C imam normalno polnjenje. Vse je odvisno od power banka in outputa ter telefona/naprave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale powerbank

 

MI-STORE.SI

50W hitro polnjenje, 3 izhodi,  74Wh litij-ionska baterija Prenosna baterija Powerbank 50W 20000mAh lahko...

 

Ni problem v powerbanku,k z original kablom polni...sam z vsemi neoriginalnimi noče,ali pa zelooo počasi,če aploh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Scr3am napisal:

Potem pa kabel ni taprav oz. ne podpira istega protokola 🤷

Točno tako...a problem je v tem,k je teh kablov veliko...vsi Xiaomijevi,ki so bili priloženi 65W GAN polnilcem (enojnem le z USB-C in dvojnem ki ima C in A), USB-C kablom,ki so bili prilozeni Xiaomi 67W avtopolnilcu in zgoraj omenjenemu powerbanku,Ankerjevi USB-C kabli tip-333 za 100W tako 0,9m,kot 1,8m dolgi (neverjetno dobri kabli,zelo ugodni v pakiranjih po dva-Amazon.de)-zelo priporočam...samo ta tablica jih ne mara🤨.

Za tiste,k jih zanimajo-obstajajo še cenejsi skoraj identični,ki pa niso za velike moči do 100w-pazi,ko kupuješ!

..in še kakšen bi se našel,ki ga ta tablica noče,kot lih ta z 6A k je bil prilozen urci.

Pri kablih z USB-A na C je pa kot loterija.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem dal W11 na 24H2.

Sem fasal nagradnega. Javlja driver v izolaciji.

 

Sem ga poiskal, po datumu kreiranja sem šel v Add/Remove programs in tam našel motherboard orodja. Sem jih posodobil in smo spet v igri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

Sem dal W11 na 24H2.

Pogumnež 😄

Kater driver pa, razlož mal več prosim. Me zanimajo porodni problemi, preden sam kaj updejtam. Jst sem dal zadnjič na frišno winse na drug komp in so po defaultu že 24h2. Na mojem kompu pa mi ni ponudlo nadgradnje še, ker nimam obkljukanega ''get the latest updates as soon as they're available''. Nekako se nagibam k temu, da počakam redno nadgradnjo, pa naj poštimajo v miru prej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je samSimon napisal:

Pogumnež 😄

😂🤣

 

pred 42 minutami je samSimon napisal:

Kater driver pa, razlož mal več prosim. Me zanimajo porodni problemi, preden sam kaj updejtam.

+1

 

 

Naročil 750W verzijo.

 

Sicer sem trenutno "suh k poper" (😅 le zakaj😄),samo napajalnik je najvažnejša komponenta sistema,in k tisti CX-400 čudne glasove spušča...HX-520 je "sumljiv" in "je naredil svoje"...je sam še za "delavniške" namene...

In nucam en PSU,če bo z family-pcjem kaj narobe,k žena nujno rabi doma en "ziher PC" na rezervi za profesionalne blagajniške namene.

Tudi pri raznih projektih za kaj potestirati,preizkusiti...mora biti en dober PSU na rezervi...

K nočeem svojega HTPCja deliti z kom drugim ali "razkopavati".

 

Sem se za tega Seasonica odločil,ker je lepa cena na nemškem Amazonu 129,86€...in k ima 850W verzija odlične teste,pa sem vzel...

Vprašanje: a ima kdo kakšne pomisleke glede izbire...po moje za ta cvenk težko najti kaj boljšega....ne bo za gaming...v bistvu bi bilo tudi 500W čist dost...gre mi bolj za kvaliteto izdelka,polno modularnost,tihost obratovanja in ceno.

Res je,da mi ni všeč ventilator ki je vgrajen,čeprav je pohvaljeno tiho krmiljenje...a bo skoz v polpasivnem načinu,in se ventilatorje dobi tud na Ali-ju,če bi škripnil...

Če se bi izkazal za dobro izbiro,bi mogoče kasneje kupil še enega...mogoče tudi 850W verzijo...idvisno od cene...pač napajalnik mora biti dober🤔 

Bo zanimivo,al ima 10 ali 12 let garancije...k nekje je tako,drugje drugače...bom še videl🙄 

 

Aja..od Fedexa se zmeraj nič...znorel bom😡

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Boss napisal:

Da ni spet Fedex avion dol padel s Tomom Hanksom na krovu. Smo že videli. 🤪

...ma tri dni je že na Brniku,in daes drugič"naloženo na vozilo za dostavo" in spet nič🤨...pa imamo zunaj velik paketbox,da samo not vrže...ne vem,al jim navigacija ne dela,al kaj.. cel dan sem bil doma (iz nočne)....jutri fraj in spet cel dan doma,pa da vidim🙄...bo treba kak kontakt izbrskati,da komu "jebem vse po spisku"...😂 

Ma...saj bo,sam k sem nepotrpežljiv🙄

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

...ma tri dni je že na Brniku,in daes drugič"naloženo na vozilo za dostavo" in spet nič🤨...pa imamo zunaj velik paketbox,da samo not vrže...ne vem,al jim navigacija ne dela,al kaj.. cel dan sem bil doma (iz nočne)....jutri fraj in spet cel dan doma,pa da vidim🙄...bo treba kak kontakt izbrskati,da komu "jebem vse po spisku"...😂 

Ma...saj bo,sam k sem nepotrpežljiv🙄

To se je meni dogajalo.

 

DHL, ni bajte uradno našel. Cifre ni bilo na paketu. Sem klical na DHL, so zapisali cifro in je človek brez orientacije poklical in dostavil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je samSimon napisal:

Pogumnež 😄

Kater driver pa, razlož mal več prosim. Me zanimajo porodni problemi, preden sam kaj updejtam. Jst sem dal zadnjič na frišno winse na drug komp in so po defaultu že 24h2. Na mojem kompu pa mi ni ponudlo nadgradnje še, ker nimam obkljukanega ''get the latest updates as soon as they're available''. Nekako se nagibam k temu, da počakam redno nadgradnjo, pa naj poštimajo v miru prej.

 

Če javi, da je novo posodobim. Če po naključju zasledim, tudi posodobim. Nekje sem opazil, da je 1. 10 prišel 24h2, pa dajmo.

Seveda ni noben od treh mašin nič javil. Sem cuknil w11 updater, kot da w10 dviguješ na w11.

Dvigneš, če ne dela narediš roll back. Jaz sem pač daredevil.

 

Tudi če bi čakal par mesec ne bi bilo razlike. Tega ne more Microsoft uredit.

 

Šlo se je za 'ene.sys'. Po analizi sem ugotovil, da so to programi od ASRocka. Posodobil sem za RGB nastavljat in drugega za matično nadzirat (temperature, hitrost ventilatorjev, itd....) A-tuning. Tu samo rabiš mirno kri in analizo po korakih.

IMG-ed8782b5acac3707d1067887b0bb6d5e-V.jpg

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je samSimon napisal:

haaaa, tut ti ga boš za plehom skrival 😄

Res je🥺😄😉

Samo.....tisti,ki bo pa izrecno hotel,ga bo lahko z zadnje strani videl😃.

Tisti Jonsbo mi je super,samo,če bi imeli varianto komplet ALU brez stekel,bi jo vzel...tako pa🙄

Mah,za ta cvenk bo TOP,samo k bom moral še bolj paziti,kako bom speljeval in "pospravljal" kable😬,da ne bo "šalabajzersko"  izgledalo😅...me zanima...k je lih najšvohnejši "vstopni" model GX,če so tisti plastični "glavnički" za kable priloženi...na uradni strani je prikazano,da bi naj bili🧐....bomo videli🙄

Mogoče kakšno sliko-dve objavim,ko dobim😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jonsbo ma tut meni osebno par zanimivih kišt. D41 recimo ali pa m-atx Z20...

Za glavničke pa držim pesti haha. Če nima ''oblečenih'' kablov, potem skoraj dvomim. Zdej, če so spremenil v zadnjih izvedbah, potem mogoče.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 10. 2024 ob 22:53 je skritikrt napisal:

Tale powerbank

 

MI-STORE.SI

50W hitro polnjenje, 3 izhodi,  74Wh litij-ionska baterija Prenosna baterija Powerbank 50W 20000mAh lahko...

 

Ni problem v powerbanku,k z original kablom polni...sam z vsemi neoriginalnimi noče,ali pa zelooo počasi,če aploh.

No evo recimo tvoj power bank ne podpira super fast charge za moj telefon huawei P30 pro. Jest rabim 5V 4,5A oz. 4,5V 5A za fast charge. Najboljs kar mi lahko da je pa 5V 3A.

 

Ja po zgoraj sodec videu je predstavljen isto GX model sicer 1200W in imas zraven glavnicke in tiste bombazne vezice itd. Tako da bi sigurno moral dobiti :). V nasprotnem primeru pa aliexpress vabi :).

 

psi.png

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4 dni FedEx dostavljal...danes končno...

A niso poslali i7-4790S ampak navadno močnejšo varianto brez "S".

Mater,jaz pa do ponedeljka nimam časa testirati če je OK...ajd bo že...me res zanima🙄

Sicer če bi bila S verzija je manj možnosti,da je bil procesor navijan...ma če bo delal ne bom jokal:)

IMG_20241011_163548.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj nic ni narobe s tem, ce je bil navit ali ne. CPU tezko zjebes. Prej kaksne pine ali kaj drugega poskodujes, kot pa sam chip. Dobr pri intlu se za pine tudi ne rabis sekirat :D. Bi bila pa S vrjanta boljsa. Bolj varcen in isti boost clock.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 11. 10. 2024 ob 23:10 je samSimon napisal:

Drugač pa lahko še vedno dobiš 4690K, ki ni biu navijan 😉

Aha...če ta ne bo delal,se lahko kaj zmeniva...bomo videli,k lih tistih par % v performance-u mi ni važno,k bo le "PC za rezervo", sam če že,da ne bo neka "počasnela"🤔 

 

In k sem že čist "not padel"...he,he...ja-bolezen je to😆...vsake toliko časa me prime🤕...pol,ko pa je vse pr bajti okol PCjev poštimano,pol bo mir...prej pa ne😅 

 

In sem naročil nekaj,kar je "vodno hlajencem-gamerjem" malce manj poznano. 

 

WWW.FUNTECH.SI

Specializirana spletna trgovina s profesionalno računalniško...

Absolutno nor hladilnik za noro ceno.

Če povem,da tako po performance-u in tihosti poščije Noctuo NH-D15mislim,da je lahko jasno.

Moral bi pasati v Jonsbo-ja🧐...da vidimo....še bo zanimivo😉

 

EDIT

12 let garancije za Seasonica.

IMG_20241014_105749.jpg

IMG_20241014_105917.jpg

IMG_20241014_110052.jpg

IMG_20241014_110340.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prišel napajalnik,in "glavnički" niso priloženi🥺...ajd,pa sem šel iskati,kaj obstaja...kar je na Aliexpressu nič ne paše,k so 2,3mm žice🙄

In sem našel to stran

WWW.COLDZERO.EU

Coldzero Store. Case Parts and Accessories

 

In naročil tak tip za natakniti...

 

 

 

i7 4790 dela BP👍

Sem spustil prime 95 in pustil kako slabo uro-stabilno😃...Seasonic tud OK,sam ventilator...ni lih "rumenjak od jajca"...bo pa laufal polpasivno,in bo tiho.

Bo Sniperka še en cajt služila😄

IMG_20241015_125200.jpg

IMG_20241015_114208.jpg

IMG_20241015_125217.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 10. 2024 ob 10:18 je skritikrt napisal:

Aha...če ta ne bo delal,se lahko kaj zmeniva...bomo videli,k lih tistih par % v performance-u mi ni važno,k bo le "PC za rezervo", sam če že,da ne bo neka "počasnela"🤔 

 

In k sem že čist "not padel"...he,he...ja-bolezen je to😆...vsake toliko časa me prime🤕...pol,ko pa je vse pr bajti okol PCjev poštimano,pol bo mir...prej pa ne😅 

 

In sem naročil nekaj,kar je "vodno hlajencem-gamerjem" malce manj poznano. 

 

WWW.FUNTECH.SI

Specializirana spletna trgovina s profesionalno računalniško...

Absolutno nor hladilnik za noro ceno.

Če povem,da tako po performance-u in tihosti poščije Noctuo NH-D15mislim,da je lahko jasno.

Moral bi pasati v Jonsbo-ja🧐...da vidimo....še bo zanimivo😉

 

EDIT

12 let garancije za Seasonica.

IMG_20241014_105749.jpg

IMG_20241014_105917.jpg

IMG_20241014_110052.jpg

IMG_20241014_110340.jpg

Tak nobel hvaljena firma, sem pričakoval, da bo boljše kot 80 gold 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je godlike napisal:

Tak nobel hvaljena firma, sem pričakoval, da bo boljše kot 80 gold 😉

Nič ne dam na to😉...80+ je "povozil čas"...bolj mi je važen dober test,kvalitetna konstrukcija in certifikat Cybenetics-Platinum in Cybenetics-A (za glasnost).

 

 

Po moje trenutno najboljši kanal za teste napajalnikov...če Seasonic njihove klasifikacije objavi med specifikacijami svojih izdelkov...mislim,da se ni treba okoli tega kaj veliko pogovarjati...

Odličen kanal in vir informacij-zelo priporočam👍 

 

Aja...še to-nič ne jokam za glavnički...tudi test-adapter,nalepka,vezice itd...če nič tega nebi blko priloženo se nebi jezil...to ni važno-napajalnik in kabli pa so....všeč mi je,da so konektorji napajanja plate in CPUja pozlačeni-TOP,in da lahko polpasivni način sam izbiraš😃👍...ni to kar samoumevno v tej cenovni klasi.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ena naša, malo v "stilu" @Matick:   Mi smo takrat še imeli dva avta: Mazdo 5 in Mazdo BT-50. Pa so v šoli naše otroke nekaj zezali in jim en (doma imajo že tretjega ali četrtega VW Arteona, vsako leto pa en teden dopustujejo v apartmaju v Splitu) reče: - "Pri vas še svinčnike kupujete na kredit!" Pridejo naši otroci domov in začnejo mojo ženo spraševat, kaj je to kredit. Tu ti je takoj jasno, kakšno je stanje po družinah: imajo samo dva otroka, ampak debata o kreditih je pri njih tolikokrat "na tapeti", da še otroci vedo, kaj je kredit in čemu služi. Ampak doma imajo pa Arteona... Pri nas pa smo takrat imeli eno zgonj... se pravi zvoženo Mazdo in eno še bolj zvoženo Mazdo. Pa kamp-prikolico in vsako leto vsega skupaj vsaj pet tednov na potepu...
    • Naj mi še kdo reče, da ni dovolj stanovanj v Sloveniji. To vidim sedaj, ko hodijo na oglede stanovanja, ki ga prodajam sami pacienti, ki preko nakupa stanovanj najbrž  perejo denar ali pa kupujejo stanovanje, ker imajo višek denarja in je to kao investicija in  ga dajo pozneje v najem - seveda po oderiških najemninah. Do sedaj ni prišla še niti ena družina na ogled, pa jih je bilo že kar nekaj. Tako, da nekateri imajo višek denarja
    • Če misliš, da je bil folk reven v jugi se motiš. Večino nepremičnin, stanovanj so tudi nižji sloji pridobili ravno za časa juge. Danes ljudje na takih poziciji niti v sanjah ne morejo razmišljati o lastnih nepremičninah. Takrat, če nisi vse zapil pa skadil si je lahko VSAK delavec za tekočim trakom omislil lastno bivališče, svoj avto pa še na počitnice so brez težav hodili. Danes pač to ni samoumevno pa ne glede al si priden in deloven si s povprečno plačo stanovanja ne moreš kupiti pa čeprav gre za osnovno življensko dobrino.
    • Ej, zdej pa še povejta kolk pa kej vama plačajo... mislim, mal me honorarno zanima, da bi popoldne še sam imel tak postranski zaslužek. Keri pa dajo več... desni al levi?
    • ROTFL   Naj ti bo, ker pač ne veš, da sem v življenju sestavil že več tisoč računalnikov, bil drugi na tekmovanju iz optimizacije zagona sistema Windows itd. Še v času, ko so se pojavili prvi SSD-ji sem Windows zbootal v 3,9 sekunde in to z grafičnim uporabniškim vmesnikom, fotografijo na ozadju, medtem ko so ostali bootali črn GUI z mankom pikslov po 6+ sekund ... Boš izmeril, kako hitro se ti trenutno zboota tvoj sistem? 😃   Menda bom vedel, kak računalnik potrebujem in kako ga personalizirati za lastne potrebe.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.