Skoči na vsebino

Mazda 3 - te?ave z osvetlitvijo

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Moja sestra ima Mazdo 3, letnik 2003. Motor je 1.6. Dogajajo se te?ave z lu?mi in osvetlitvijo.. Tole je njen opis simptomov:

 

Desna sprednja lu?:

- najprej je bilo tako, da je lu? delala ali pa ne, ko se je pri?gal avto. Npr, doma je delala, ?ez 20 minut pa ne ve?.

- sedaj pa lu? ugasne kar med vo?njo in se lahko ?ez nekaj ?asa spet nazaj pri?ge.

 

Osvetlitev armature:

med vo?njo kar crknejo in se po nekaj ?asa spet pri?gejo:

- vsi trije merilci za volanom, razen okence, kjer so napisani prevo?eni kilometri

- na srednji konzoli crknejo vsi gumbi za radio (glasnost, FM, 1, 2, 3...) in nekaj lu?k na klimi (oba kroga za uravnavanje temperature in pihanja), ne crknejo pa display ra?unalnika oz. radia in ostale lu?ke na klimi, in sicer tiste, ki ozna?ujejo, kam piha zrak (noge, ?ipa...), in vse tiste v vrsti, kjer je tudi gumb, da je klima pri?gana. Sicer pa klima in radio ves ?as delata normalno, crknejo samo lu?ke.

 

Spomnim se pred ?asom, da ima mazda ?e v originalu nekaj ?udno vezano to elektriko, ker ko je ?la ?arnica v predalu, je ves ?as piskal alarm za pri?gane lu?i ko si ugasnil avto.

 

Preden vse skupaj razdrem in za?nem od A do ? preverjati, me zanima, ?e je to kak?en znan simptom, ki bi mi prihranil kar nekaj dela pri iskanju te?ave?

 

Hvala vsem za odgovore!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Moja sestra ima Mazdo 3, letnik 2003. Motor je 1.6. Dogajajo se te?ave z lu?mi in osvetlitvijo.. Tole je njen opis simptomov:

 

Desna sprednja lu?:

- najprej je bilo tako, da je lu? delala ali pa ne, ko se je pri?gal avto. Npr, doma je delala, ?ez 20 minut pa ne ve?.

- sedaj pa lu? ugasne kar med vo?njo in se lahko ?ez nekaj ?asa spet nazaj pri?ge.

 

Osvetlitev armature:

med vo?njo kar crknejo in se po nekaj ?asa spet pri?gejo:

- vsi trije merilci za volanom, razen okence, kjer so napisani prevo?eni kilometri

- na srednji konzoli crknejo vsi gumbi za radio (glasnost, FM, 1, 2, 3...) in nekaj lu?k na klimi (oba kroga za uravnavanje temperature in pihanja), ne crknejo pa display ra?unalnika oz. radia in ostale lu?ke na klimi, in sicer tiste, ki ozna?ujejo, kam piha zrak (noge, ?ipa...), in vse tiste v vrsti, kjer je tudi gumb, da je klima pri?gana. Sicer pa klima in radio ves ?as delata normalno, crknejo samo lu?ke.

 

Spomnim se pred ?asom, da ima mazda ?e v originalu nekaj ?udno vezano to elektriko, ker ko je ?la ?arnica v predalu, je ves ?as piskal alarm za pri?gane lu?i ko si ugasnil avto.

 

Hvala vsem za odgovore!

 

tole poznam, se mi je zgodilo pred kratkim :D verjetno ma kak?na ?arnica slab stik in dela pizdarije :blink:

 

kar se ti?e sprednje desne lu?i, ima xenon?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Moja sestra ima Mazdo 3, letnik 2003. Motor je 1.6. Dogajajo se te?ave z lu?mi in osvetlitvijo.. Tole je njen opis simptomov:

 

Desna sprednja lu?:

- najprej je bilo tako, da je lu? delala ali pa ne, ko se je pri?gal avto. Npr, doma je delala, ?ez 20 minut pa ne ve?.

- sedaj pa lu? ugasne kar med vo?njo in se lahko ?ez nekaj ?asa spet nazaj pri?ge.

 

Osvetlitev armature:

med vo?njo kar crknejo in se po nekaj ?asa spet pri?gejo:

- vsi trije merilci za volanom, razen okence, kjer so napisani prevo?eni kilometri

- na srednji konzoli crknejo vsi gumbi za radio (glasnost, FM, 1, 2, 3...) in nekaj lu?k na klimi (oba kroga za uravnavanje temperature in pihanja), ne crknejo pa display ra?unalnika oz. radia in ostale lu?ke na klimi, in sicer tiste, ki ozna?ujejo, kam piha zrak (noge, ?ipa...), in vse tiste v vrsti, kjer je tudi gumb, da je klima pri?gana. Sicer pa klima in radio ves ?as delata normalno, crknejo samo lu?ke.

 

Spomnim se pred ?asom, da ima mazda ?e v originalu nekaj ?udno vezano to elektriko, ker ko je ?la ?arnica v predalu, je ves ?as piskal alarm za pri?gane lu?i ko si ugasnil avto.

 

Preden vse skupaj razdrem in za?nem od A do ? preverjati, me zanima, ?e je to kak?en znan simptom, ki bi mi prihranil kar nekaj dela pri iskanju te?ave?

 

Hvala vsem za odgovore!

 

Preveri lu?ko v pepelniku, kadar ?tevci delajo in kadar ne delajo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Moja sestra ima Mazdo 3, letnik 2003. Motor je 1.6. Dogajajo se te?ave z lu?mi in osvetlitvijo.. Tole je njen opis simptomov:

 

Desna sprednja lu?:

- najprej je bilo tako, da je lu? delala ali pa ne, ko se je pri?gal avto. Npr, doma je delala, ?ez 20 minut pa ne ve?.

- sedaj pa lu? ugasne kar med vo?njo in se lahko ?ez nekaj ?asa spet nazaj pri?ge.

 

Osvetlitev armature:

med vo?njo kar crknejo in se po nekaj ?asa spet pri?gejo:

- vsi trije merilci za volanom, razen okence, kjer so napisani prevo?eni kilometri

- na srednji konzoli crknejo vsi gumbi za radio (glasnost, FM, 1, 2, 3...) in nekaj lu?k na klimi (oba kroga za uravnavanje temperature in pihanja), ne crknejo pa display ra?unalnika oz. radia in ostale lu?ke na klimi, in sicer tiste, ki ozna?ujejo, kam piha zrak (noge, ?ipa...), in vse tiste v vrsti, kjer je tudi gumb, da je klima pri?gana. Sicer pa klima in radio ves ?as delata normalno, crknejo samo lu?ke.

 

Spomnim se pred ?asom, da ima mazda ?e v originalu nekaj ?udno vezano to elektriko, ker ko je ?la ?arnica v predalu, je ves ?as piskal alarm za pri?gane lu?i ko si ugasnil avto.

 

Preden vse skupaj razdrem in za?nem od A do ? preverjati, me zanima, ?e je to kak?en znan simptom, ki bi mi prihranil kar nekaj dela pri iskanju te?ave?

 

Hvala vsem za odgovore!

 

Jst sm imel podoben problem preveri rele za poziciske luci pac je skupi z unimi za zadnjo stran .. cene ce bos rabil se sprednjega imam jst novga ka sm unkrt kupil oba sam je bil sam zadnji fuc... je pa za mazdo 6 in en tak rele pride 80 ? ... se pa nahaja pri motorju u uni skatli z varovalkami ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 let kasneje...

Zej ce prav razumem, ce ti osvetlitev tistih 5 tipk kjer izbiras kam ti bo pihalo in pa gretje zadnje sipe ne dela se preprosto zamenjajo zarnice in potem dela. Ce ti pa spodnja linija stirih tipk ne dela je pa potrebno zamenjati komplet stikalo, ker so ledice notri v vezju.  A na tistih treh ledicah nisi imel nobenih rdecih "tulcev"  in je bila svetloba bela ? Tista zelena lucka ti po vsej vrjetnosti sveti zato, ket je AUTO funkcija vkljucena, ker ko si stikalo nazaj priklopil in dal kontakt se avtomaticno prizge klima in pa auto funkcija. Ti pa sveti na krogu za temperaturo in ne na krogu za hitrost ventilatorja.Ce prav vidim so tiste tri zarnice bulb 74. Jih imam nekaj doma ce rabis.

 

post-7623-0-50094700-1525908253_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tocno take ledice kot imas ti sem kupil... samo ne delajo.... sem jih obracal 100x in se vedno ne... ker vem da je vazno kako je obrnjena. sem tud na stropu jih menju in dela lepo....

ugl.tiste 3 ki ne delajo so navadne zarnice z rdeco gumico cez...ena od njih je bila skurjena dve pa cele ... danes bom probu dat nove navadne vse 3 in da vidim....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem na m3 ?e tudi menjaval te ?arnice za osvetlitev klime, so navadne majhne ?arnice noter pa rde?a guma ?ez. So mi v teh letih ?e 2 crknile, nazadnje sem kar dal kar vse ?arnice nove, da ne razdiram 100x.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Halogenke ti delajo led pa ne ? Hmm. Pri mazdi 3 je se dobr k ima take zarnice k jih prakticno dobis povsod. Mazda 6 ima takega hudica notri, da jih ni nikjer. Na uradnemu servisu ti pa lahko prodajo samo zarnico z ohisjem (15?), rabs jih pa 5 :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Sem lastnik mazde 3 bl (2010), pred kratkim sem menjaval avtoradio, in od takrat mi ne dela osvetlitev na komandah za klimo, osvetlitev na volanu tudi ne, pravtako ne dela osvetlitev stikal za dsc, afs, rvm, in osvetlitev na avtoradiu. Delajo pa vse lucke oranzne barve, torej da je ac vklopljen itd.. Avtoradio ki sem ga vgradil mu dela osvetlitev par sekund po tem ko nastavim barvo osvetlitve, nato se izklopi, torej predvidevam da ne dobi signala za vklop osvetlitve. Na stevcu dela osvetlitev normalno, da se tudi nastavlat jakost osvetlitve na stevcu. Vse otalo kar je osvetljeno v rdeci barvi pa se ne vklopi. Zdaj sem tudi nazaj vgradil original radio, mislec da je bila mogoce v tem tezava. Ugotovil sem tudi da je bila skurjena 15A varovalka za vzigalnik, ki je zamenjana vendar tezava ostaja. Sprobal tudi ce se kaj spremeni pri osvetlitvi ko preklaplam stikalo za luci iz off na auto, pozicija, kratke, dolge luci ampak ni spremembe.

 

Vesel bi bil vsakega nasveta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.