Skoči na vsebino

Ustvari kratki URL


Jest

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Shrek napisal:

Men ga niso. Odvisno, kaj voziš. Mazdo lahko odklenjeno pustiš in ključe not 

Saj sem napisal, da varjante Golf 2....😁 Mazde na Balkanu nihče noče... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri nas še nisem slišal, da bi ukradli Mazdo, zame še en plus tega avta. Drugače pa v BiH nisem videl Mazde z bosanskimi tablicami, sem pa zanimivo videl štiri CX60 s tujini tablicami.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Bini napisal:

Saj sem napisal, da varjante Golf 2....😁 Mazde na Balkanu nihče noče... 😉

Končno nekdo ki razume omenjene zadeve. Čestitam!

Pri njih se največ krade precenjena nemška sveta trojica ter Opel, Škoda in Seat.

Znanec je bil z Ibizo predzadnje generacije in so mu jo kar podrajsali ko je bila parkirana pred trgovskim centrom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SIOL.NET

Nemški proizvajalec avtomobilov Volkswagen zaradi nezadovoljivega povpraševanja kupcev po električnih avtomobilih in močne konkurence iz Kitajske načrtuje odpuščanje tisoč zaposlenih, poročajo nemški...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Slivka napisal:
SIOL.NET

Nemški proizvajalec avtomobilov Volkswagen zaradi nezadovoljivega povpraševanja kupcev po električnih avtomobilih in močne konkurence iz Kitajske načrtuje odpuščanje tisoč zaposlenih, poročajo nemški...

 

Zanimivo bo,kakšno prodajo bodo imeli kitajski proizvajalci EV-jev,ki se bodo prodajali v EU🙄...koliko je trg že zasičen,oz. koliko je še interesentov za nakup EVja...po kakšni ceni,in kakšno "kvaliteto" za kak cvenk so pripravljeni sprejeti.

Po moje...nekaj jih je še,ki bodo "padli" na lepo ceno kitajcev,pol bo pa tudi pri kitajcih počasi kriza...k lahko ti "štancaš" maso,samo,ko nihče ne kupi...in od danes na jutri proizvajalec "izgine"...poznamo zgodbe iz 80-ih npr. Chrysler...k so forsirali,pa "spizdili",pa Rover...itd...

Kitajci itak trenutno že "cepajo kot muhe"...2-3 proizvajalci bodo mogoče ostali...pa da vidimo kdo od kupcev se bo "sam sebe nafu..."😂...še bo zanimivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Logično, tist so bile več ali manj obljube pred volitvami, da bo zeleni prehod rešil vse. Računi brez krčmarja v glavnem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 5. 7. 2024 ob 18:19 je Slivka napisal:
WWW.24UR.COM

Na primorski avtocesti je zagorelo tovorno vozilo, zaradi odstranjevanja posledic pa je zaprt vozni pas. Nastal...

 

 

Štromarji so samo za dren delat pa okolje svinjat...

 

Pa ni prvič v SLO...in to novi...kaj šele bo,ko bodo starejši🙄....🚒 bodo imeli polne roke dela...

Sicer pa bolje tako ko je še naložen,kot pa da komu bajta zgori ali pa da kdo umre.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ta aspekt problematike degradacije vrednosti EVjev bo nekdo moral "požrti"...ker leasing ponudniki bodo počasi zrinjeni v kot,in bodo morali začeti ponujati drugačne pogoje za EVje...če ne bo to za njih le še izguba.

 

Pri nas glede tega mogoče še ni tako daleč...pač ne vem,kolikšen del EVjev je pri nas prodan firmam....a bomo kmalu videli🙄 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V lizingih je med nami in americani malo razlika, da pri njih dejansko si ti lahko vec dolzan za avto kot je pa avto vreden. Tam se ve kdo bo te crne luknje pokril, pri nas bo pa problem ja, bojo hitro ratal pogoji drugacni za EVje ce tolk pada vrednost

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takole gre pa poletno potepanje z EV ... do Krfa in Aten - dol grede čez Hrvaško, Črno Goro in Albanijo, nazaj pa do jugovzhodne Srbije blizu meje z Bolgarijo ... in potem čez Srbijo in Hrvaško domov. Suma summarum se bo nabralo ene 4.700 km.

 

Brez večjih posebnosti. Ni za tiste, ki so prepričani, da se z EV ne da potovati. Za ostale, ki znajo inštalirati kakšno aplikacijo na telefon in se občasno sprehoditi s polnilnice do kak korak oddaljene restavracije na kosilo, pa kar gre.

 

Je pa res, da dokler se nisem vrnil v Zagreb, nisem videl niti enega drugega ZOE. Na Krfu je bilo presenetljivo kar lepo število EV-jev, en rent-a-car ima očitno celo Nissan Leafe v ponudbi. Sicer pa po cestah med EV še vedno prevladujejo Tesle, čeprav imam že razdelan tudi okus taksistov - ti so praktično v vsakem večjem mestu že štartali na EV-je in vozijo predvsem MG4, VW ID.4 in Tesle Y.

 

ZOE_pot_do_Dimitrovgrada_2.jpg

ZOE_pot_do_Dimitrovgrada.jpg

ZOE_v_Srbiji_Zavojsko_jezero.jpg

ZOE_na_polnilnici_GR_celina.jpg

ZOE_na_poti_v_Pirej.jpg

ZOE_na_Krfu_pogled_proti_ALB.jpg

ZOE_na_Krfu_plaza.jpg

ZOE_na_Krfu_zob.jpg

ZOE_na_Krfu_borovci.jpg

ZOE_na_Krfu_DeiBlue.jpg

ZOE_na_trajektu.jpg

ZOE_ulovi_trajekt.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je g.Wankel napisal:

Ej, whatever turns you on 😉

Lahko povem "what turns me off" - to so pa butli z ICE, ki zaparkirajo polnilnice ... ker so preleni, da bi naredili kak korak več. In se moraš potem "znajti".

 

In sem celo razmišljal, da bi EV skupnosti predlagal, da se enkrat skupinsko lotimo zaparkirat par bencinskih - pridemo na tv. Za "ozaveščanje" gre.

 

Sicer pa je "jebivetrov" na Balkanu še preveč. Na Hrvaškem, kjer sta dva ICE zaparkirala polnilnico, sem videl še 3, ki so zaparkirali avtobusno postajo. To, da parkirajo na mestih za invalide (po vsem svetu), je tudi tepeža vredno. Čeprav sem na Hrvaškem videl tudi lepo nadgradnjo znaka za invalide - očitno je lokalna invalidka imela vsega dovolj in je pod označeno parkirišče nalepila še svojo sliko in opis, da lahko tisti, ki prevzema njeno parkirno mesto, prevzame tudi njeno invalidnost.

 

Svojevrsten pacient je bil pa tudi model, ki se je v Igoumenitsi v pristanišču v rondoju odločil kar parkirati. Policija pa 100 m stran. Pa nič. Jaz sem šel pred trajektom na polnilnico in kavo. Po več kot eni uri je bil njegov avtomobil še kar parkiran v krožišču. Se je manjkal en "neroden" tovornjakar ...

ZOE_zaparkirana_polnilnica_GR_Giannitsa.jpg

ZOE_zaparkirana_polnilnica_GR_Krf.jpg

ZOE_zaparkirana_polnilnica_CRO.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 7. 2024 ob 17:46 je dvorjan napisal:

Jaz sem šel pred trajektom na polnilnico in kavo.

 

 

Koliko resnice ja pa na tem, da na trajekt ne smes s polno baterijo?

 

WWW.DNEVNIK.SI

Grčija je uvedla varnostno omejitev pri vstopu na trajekte: na ladjah so dobrodošla zgolj tista vozila na električni in hibridni pogon, ki imajo baterijo napolnjeno do največ 40 odstotkov skupne zmogljivosti...

 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:

 

 

Koliko resnice ja pa na tem, da na trajekt ne smes s polno baterijo?

 

WWW.DNEVNIK.SI

Grčija je uvedla varnostno omejitev pri vstopu na trajekte: na ladjah so dobrodošla zgolj tista vozila na električni in hibridni pogon, ki imajo baterijo napolnjeno do največ 40 odstotkov skupne zmogljivosti...

 

V Igoumenitsi o tem predpisu ni vedel nihče nič. Sem vprašal.

Niti vso osebje v prodajnih kioskih.

Niti vodja pristanišča (Port Authority Manager), ki me je celo nahrulil, češ kaj ga to sprašujem, da to morajo vedeti tisti, ki karte prodajajo, če pa ne vedo, naj vprašajo kapitane, češ da kapitani trajektov morajo poznati vse predpise.

Potem je očitno šel za računalnik in se vrnil čez 10 minut, se opravičil in priznal, da očitno je to res nov predpis.

 

Seveda nadzora ob vožnji na trajekt nobenega. Noben ne vpraša, ali je avto električen in koliko ima napolnjeno baterijo. Samo karto poskenirajo in te predajo mojstrom, ki te učijo parkirati na centimetre.

 

Toliko o teoriji/regulaciji in praksi.

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.