Skoči na vsebino

Ustvari kratki URL


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je dvorjan napisal:

Cena EV katrce bo vsaj od začetka 35.000€ ... Veliko preveč, čeprav je za kakega penzionista super avto.

Ce bo vec kot 15k je stran vrzen denar.....

  • Všeč 2
  • Haha 1

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, kaj sanjate okoli cen. Tudi nova Mazda 3 ni več 15 jurjev kot nekoč, ampak praktično krat dva. Kot vsi drugi avti.

Take so cene novih vozil, rabljeni so pa druga pesem.

 

Jaz tudi za Tarraca ali pa Mazdo CX-60 ne bi nikoli odštel cekinov, ki jih želijo v cenikih ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je dvorjan napisal:

Ne vem, kaj sanjate okoli cen. Tudi nova Mazda 3 ni več 15 jurjev kot nekoč, ampak praktično krat dva. Kot vsi drugi avti.

Take so cene novih vozil, rabljeni so pa druga pesem.

 

Jaz tudi za Tarraca ali pa Mazdo CX-60 ne bi nikoli odštel cekinov, ki jih želijo v cenikih ...

 

Točno tako! Sva že dva, ki isto misliva! Niti za Mazdo CX-60 ne bi dal toliko denarja, kot so napisali v ceniku, pa čeprav je šestvaljni dizel, kaj šele za eno igračko na baterije dat toliko denarja. Mislim, če smo realni, za en tak avto, kot je Mazda CX-60, da prileze s tekočega traku, je stroškov lahko kvečjemu za 20.000€, če delavce na tekočem traku res bogato plačajo. Koliko pa potem pride, ko jo greš kupit v salon?

Saj razumem, da morajo plačat še dobiček delničarjem, pa nekaj odštejejo še za razvoj novih modelov, ampak vseeno se mi zdi, da krepko pretiravajo... Upam, da se malo umirijo in da cene pridejo na neko razumno vrednost...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je mazdaman napisal:

Avti ceneje več ne bodo

Zlati eri kot sta bili (1984-1991 ter 1991-2009) se ne bosta nikoli več vrnilim elektro zadeve pa bodo povsem padle v vodo kot so že nekajkrat. 

Če že kupuješ najnovejše se splača kupiti le preverjene klasike s čim manj opreme ter tisto kar je ostalo pravih terencev, od elektro in hibridov pa kakšnega Priusa ali Civica, ostalo pa je bolj za frajarjenje. 

Drugače pa nas je čedalje več restavratorjev oziroma ljubiteljev starodobnikov.

 

pred 7 urami je Bini napisal:

Mogoče kje kaj, KIA že ima neke popuste.... 🤔 Se Kitajcev bojijo... 😂

Nič čudnega, korejci spuščajo cene, govori se da naj bi se vrnil Daewoo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je dvorjan napisal:

Ne vem, kaj sanjate okoli cen. Tudi nova Mazda 3 ni več 15 jurjev kot nekoč, ampak praktično krat dva. Kot vsi drugi avti.

Take so cene novih vozil, rabljeni so pa druga pesem.

 

Jaz tudi za Tarraca ali pa Mazdo CX-60 ne bi nikoli odštel cekinov, ki jih želijo v cenikih ...

Govora je o katrci!!!!! Katrci za 30k! Adijo svet

pred 23 urami je dvorjan napisal:

Ne vem, kaj sanjate okoli cen. Tudi nova Mazda 3 ni več 15 jurjev kot nekoč, ampak praktično krat dva. Kot vsi drugi avti.

Take so cene novih vozil, rabljeni so pa druga pesem.

 

Jaz tudi za Tarraca ali pa Mazdo CX-60 ne bi nikoli odštel cekinov, ki jih želijo v cenikih ...

Kdor odsteje kolikor je v ceniku res ni gladek

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je DonFelipe napisal:

 Drugače pa nas je čedalje več restavratorjev oziroma ljubiteljev starodobnikov.

Raje se vsedem vanj in peljem kot pa v japonskega hibrida. Pa ceprav pije 2x več :) ta prav dec :). Naslednje leto bo se v SLO starodobnik, ceprav ima ze italjanski ACI certifikat, mi smo pac posebni v vsem

 

Tudi mladina se vraca na vse staro - lpjke, walkmani, cunje...navelicani so

20240827_151849.jpg

Popravljeno od jures

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drigace pa nehajmo jamrat, krivi smo sami, cene telefonov, hrane, cunj, avtov, nepremicnon rastejo zgolj in samo zaradi povprasevanja. Dokler se kupuje bodo sle cene gor. Vsi se vozimo v sodobnih avtih ker smo tako navajeni - razvajeni, odvisni in je tezko iti 'na dol'

Osnova tega sveta.

 

Jaz grem z zelo dobrim nedavno novim avtom in pocitnisko prikolico 1998 v kamp, se mam super, mam vse, ampak jaz sem velik revez ko ppgledam avtodome okoli mene ki so vredni 50-150k, prikolice vredne 20-40k zraven avto vreden min 40k, elwktricna kolesa vsak 5k...

Ni vec osnovnih dobrin, zadovoljstev, smo samo se na polno.

 

Na prelazih gledam kolesarje - ni vec kolesa ki ni karbon ali cenejsi od 5k...

 

Tako to je, priznajmo si.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole si dobro povzel, čeprav je mogoče malo težko sklepati samo na podlagi kar vidiš okrog sebe. Veliko siromakov oz. normalnih ljudi pa takrat ne vidiš, ker opaziš samo tiste z več. Tako je naša glava narejena in možgane hitro obrneš. Kot bi rekel, da so okrog tebe vsi mrtvi, ti pa sredi pokopališča stojiš. Za to lokacijo imaš prav, samo svet je večji in je v resnici veliko živih okrog tebe. Razumeš? 🙂

Jaz sem šel poleti na Roglo in sem bil s svojo Mazdo 6, ki mi je vrhunski avto, skoraj največji siromak tam. Ampak je pač tak plac, kjer se takšni ljudje radi zbirajo.

 

Drug problem je pa, da smo zgradili družbo, kjer bi vsi radi bili v zgornjih 10%, kar pa enostavno ne gre, po najbolj enostavni logiki. Cilj je včasih bil, da se ima vsak iz družbe možnost dvigniti med top 10%, ne more pa biti 100% ljudi med top 10%, ker je skregano s pametjo. 😁 Posledica je pa, da se razslojenost družbe in neenakost krepko povečujeta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa teh 10% sploh ne gane, važo je to, da sem zadovoljen s tistim kar imam in, da mogoče še komu kaj pomagam in to je to🤗

Ostali pa se naj pehajo tja gor, če jim paše.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Roko na srce revscine pri nas ne vidis, jo vidis prej in vec v bogati Franciji, Spaniji, Italiji samo res na stran moras iti. 

 

So pa ljudje ki se ne dajp motiti, ne zelijo delati in podobno

Popravljeno od jures

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je zato, ker imamo še iz prejšnjega sistema malo prednosti - vsi enaki, pa tudi bolj kot ne enako revni. Drugje se pa razlike že malo dlje kopičijo. Se pa tudi pri nas počasi to vidi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ... pri nas tudi ne vidis revscine, ker vsi hocejo na ven pokazat kako so uspesni. Folk zapufan do vratu, samo da se kaze naokrog. Najbols se pa ta mentaliteta vid, pred kaksno fabrko, k vids s kaksnimi avti pridejo na linijo delat.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Agerg napisal:

To je zato, ker imamo še iz prejšnjega sistema malo prednosti - vsi enaki, pa tudi bolj kot ne enako revni.

 

Če misliš, da je bil folk reven v jugi se motiš. Večino nepremičnin, stanovanj so tudi nižji sloji pridobili ravno za časa juge. Danes ljudje na takih poziciji niti v sanjah ne morejo razmišljati o lastnih nepremičninah. Takrat, če nisi vse zapil pa skadil si je lahko VSAK delavec za tekočim trakom omislil lastno bivališče, svoj avto pa še na počitnice so brez težav hodili. Danes pač to ni samoumevno pa ne glede al si priden in deloven si s povprečno plačo stanovanja ne moreš kupiti pa čeprav gre za osnovno življensko dobrino.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj mi še kdo reče, da ni dovolj stanovanj v Sloveniji.

To vidim sedaj, ko hodijo na oglede stanovanja, ki ga prodajam sami pacienti, ki preko nakupa stanovanj najbrž  perejo denar ali pa kupujejo stanovanje, ker imajo višek denarja in je to kao investicija in  ga dajo pozneje v najem - seveda po oderiških najemninah. Do sedaj ni prišla še niti ena družina na ogled, pa jih je bilo že kar nekaj. Tako, da nekateri imajo višek denarja

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena naša, malo v "stilu" @Matick:

 

Mi smo takrat še imeli dva avta: Mazdo 5 in Mazdo BT-50. Pa so v šoli naše otroke nekaj zezali in jim en (doma imajo že tretjega ali četrtega VW Arteona, vsako leto pa en teden dopustujejo v apartmaju v Splitu) reče:

- "Pri vas še svinčnike kupujete na kredit!"

Pridejo naši otroci domov in začnejo mojo ženo spraševat, kaj je to kredit. Tu ti je takoj jasno, kakšno je stanje po družinah: imajo samo dva otroka, ampak debata o kreditih je pri njih tolikokrat "na tapeti", da še otroci vedo, kaj je kredit in čemu služi. Ampak doma imajo pa Arteona... Pri nas pa smo takrat imeli eno zgonj... se pravi zvoženo Mazdo in eno še bolj zvoženo Mazdo. Pa kamp-prikolico in vsako leto vsega skupaj vsaj pet tednov na potepu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Če misliš, da je bil folk reven v jugi se motiš. Večino nepremičnin, stanovanj so tudi nižji sloji pridobili ravno za časa juge. Danes ljudje na takih poziciji niti v sanjah ne morejo razmišljati o lastnih nepremičninah. Takrat, če nisi vse zapil pa skadil si je lahko VSAK delavec za tekočim trakom omislil lastno bivališče, svoj avto pa še na počitnice so brez težav hodili. Danes pač to ni samoumevno pa ne glede al si priden in deloven si s povprečno plačo stanovanja ne moreš kupiti pa čeprav gre za osnovno življensko dobrino.

 

Se ne motim, tudi juga ni od 50-ih do konca 80-ih enaka zadeva - na začetku gradnja po vojni, vmes super in fajn oh in sploh, potem pa kolaps, ker je Fido par let prej umrl, pa nihče ni več bil to sposoben furati naprej. Pa generacije, ki so bile v njej tudi niso bile skozi enake, zato tole ni tako enostavno posploševati. Jaz sam sem se rodil malo pred njenim bridkim koncem in preko svojih izkušenj težko kaj ocenim. Je pa res, da zato nisem okužen s takratno miselnostjo in lahko preko branja dejstev iz zgodovine marsikaj ocenim bolj korektno, kot pa večina tistih, ki je takrat živela. Hudič je, ker se teh dejstev v šoli še v 90-ih nismo nikoli učili - zakaj že?

Marsikdo, ki je takrat živel, mi reče, da je komaj čakal, da se je vse skupaj končalo in je lahko uporabil možnosti, ki jih prej režim ni pustil - recimo odpreti svoje podjetje, kar je prej bilo skoraj največji možen greh, itd.

Ključna zadeva za to kar si napisal, je pa bila (in to marsikdo pozabi), da se je maršal po vojni postavil proti Stalinu in so iz Sovjetske zveze sledile hude sankcije, kar pa se je pokrilo s krediti iz ZDA, ker smo se nagnili malo bolj na njihovo stran. Od tod tudi večina blaginje, ki jo omenjaš. Pa seveda kar že skozi ponavljam - večina populacije je bila na demografski piramidi v delovni dobi in so lahko kreirali vrednost z delom večinoma za severne trge, ki smo jim bili blizu poceni delovna sila, ki je bila zelo močna v tehničnih branžah. Pa penzionistov skoraj ni bilo, itd. To so hude in ne nezanemarljive razlike proti danes.

Pa mislim, da je bil maršal dosti pameten, da je videl, da jenkijev ni pametno imeti na kontra strani, kar ti lahko tudi iz prve roke povem. Sovjetom si takrat dal kozarec vodke pa je bil mir, z Američani je bilo malo težje.

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Ena naša, malo v "stilu" @Matick:

 

Mi smo takrat še imeli dva avta: Mazdo 5 in Mazdo BT-50. Pa so v šoli naše otroke nekaj zezali in jim en (doma imajo že tretjega ali četrtega VW Arteona, vsako leto pa en teden dopustujejo v apartmaju v Splitu) reče:

- "Pri vas še svinčnike kupujete na kredit!"

Pridejo naši otroci domov in začnejo mojo ženo spraševat, kaj je to kredit. Tu ti je takoj jasno, kakšno je stanje po družinah: imajo samo dva otroka, ampak debata o kreditih je pri njih tolikokrat "na tapeti", da še otroci vedo, kaj je kredit in čemu služi. Ampak doma imajo pa Arteona... Pri nas pa smo takrat imeli eno zgonj... se pravi zvoženo Mazdo in eno še bolj zvoženo Mazdo. Pa kamp-prikolico in vsako leto vsega skupaj vsaj pet tednov na potepu...


A za kaksen dan vec pa zmanjka soldov? Krediti pa nov arteon niso pocen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.