Skoči na vsebino

Ustvari kratki URL


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 9 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

Pa a kdo pozna koga, ki je iz svojega eleltričnega avta odmontiral celice presortiral katere so slabe in katere bi še nekako bile, nato pa sestavil ustrezno baterijo za hranilnik za svojo sončno elektrarno?

Samo enega "die hard DIY". 😃

Popravljeno od dvorjan
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.ZURNAL24.SI

Glede na nedavno študijo, ki jo je izvedel Edmunds, je večina lastnikov Tesle v ZDA letos za svoj naslednji avtomobil izbrala vozilo z motorjem na notranje zgorevanje. Le 32 odstotkov se jih je ponovno odločilo za...

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj se čudite če so odpadi iz dneva v dan bolj polni?

 

Vedite da odpadi niso bili nikoli tako polni kot so zadnjih 20let, sploh pa zadnji 2leti ko večina forsira prehod na EV kateri pa seveda nikoli ne bo uspel.

 

Tesle in podobne neumnosti se prodajajo kot rabljene, ampak cene bodo padale ker jih kupuje le še manjšina oziroma tisti kateri so ozaveščeni, večina pa bo še vedno kupovala dizle in bencinarje.

Saj vidite da je plinski projekt popolnoma zgrešen, kaj bo šele z ostalimi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je DonFelipe napisal:

Kdo je sedaj tu nor?

 

Si opazil trend da večina ne parkira več v bližini EV ter jih ignorira tako v križiščih in drugje kolikor je le mogoče?

Ja, ko bi le to držalo. Meni so v prestolnici z vrati pobutali obe strani, ne pa da bi se držali stran. Strah pa tak. Najbolje da na list napišem: pozor vnetljivo. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je DonFelipe napisal:

Kdo je sedaj tu nor?

 

Si opazil trend da večina ne parkira več v bližini EV ter jih ignorira tako v križiščih in drugje kolikor je le mogoče?

Jaz se jih že izogibam...sem že pisal o tem...parkiram tam,kjer si vozniki EVjev ne upajo...najboljše razne rampe in brežine...lih fajn,k imam na šihtu lih to😃

 

pred 59 minutami je dvorjan napisal:

Ja, ko bi le to držalo. Meni so v prestolnici z vrati pobutali obe strani, ne pa da bi se držali stran. Strah pa tak. Najbolje da na list napišem: pozor vnetljivo. 😃

S mogoče pomislil,da so ti ga namenoma pobunkali🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je skritikrt napisal:

S mogoče pomislil,da so ti ga namenoma pobunkali🙄

 

Kar bi bilo v bistvu dost žalostno, ampak čist normalno glede na nivo slovenceljnev.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Jaz se jih že izogibam...sem že pisal o tem...parkiram tam,kjer si vozniki EVjev ne upajo...najboljše razne rampe in brežine...lih fajn,k imam na šihtu lih to😃

 

S mogoče pomislil,da so ti ga namenoma pobunkali🙄

Dobra ideja. 

 

Pred eno uro je g.Wankel napisal:

 

Kar bi bilo v bistvu dost žalostno, ampak čist normalno glede na nivo slovenceljnev.

EV lastniki če si opazil tudi v prometu namerno provocirajo in poizkušajo šparati baterijo ter delajo ostale udeležence živčne, da o zastojih ne govorimo. 

 

A vam te skladbe ne dajo misliti ?

 

Vsakemu povem naj si ga vzame :

 

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Shrek napisal:

Nedolgo nazaj sem tu napisal, da z avtobusom na avtocesti prehitevalnem EV... Avtobus ne gre več kot 100...

Poznano.

Prehiteval je kamion ali pa drugi avtobus oziroma sta tekmovala med seboj.

A je bil tisti električni Scania Higer ki vozi na relaciji LJ-MB ?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 8. 2024 ob 11:02 je skritikrt napisal:

Bom kar tukaj na kratko oddal oceno Fabije k sem jo vozil v Grčiji,k se lih VAG pljuva...pa bom še jaz.

Na kratko-ne rečem za najeti avto po 45€/dan je bil lep deal...a drugače kot avto-drek od dreka.

Še dve leti nazaj,ko sem na Zakintosu vozil T-Roca se mi je zdel boljši...pač bolj dvignjen SUWjevski,boljsa notranjost,sedezi,lega itd...

Motor pri obeh slab-liter-turbomlinček,k je uporabna samo prva in druga prestava,za tretjo in višje moraš gazit pedal za gas,če ne hitrost pada...isto k pri T-Rocu se mi je zgodilo,da se je avtomobil v strmi breg v prvi prestavi ustavil...še žena ni mogla verjeti...pa je škodilaka skoz zagovarjala,k sem bentil...

V primerjavi lanska Kia Stonic z 1,4L atmosfercem je bila dirkalnik.

Dejansko se vidi,da so pri VAG avtomobil konstruirali le z varčevanjem v mislih...varčevanjem pri materialu in stroških proizvodnje.

Pa je bil čist nov...lih pri meni je šel čez 10.000km...

 

Sem pa hvaležen za izkušnjo,da sem lahko preizkusil Android-Auto v touch-screen verziji krmiljenja...

Sedaj,ko sem se pri svoji CX-5 res navadil,k imam vmesnik za wireless povezavo,mi je AA top...a ta enaka verzija v toucht nacinu je poden od podna...NEVARNA!!!, počasnejša,nezanesljivejša in neučinkovitejša...manjši ekran,zmeraj moraš ciljati drugam,in če zajebeš je še večji hudič...

V Mazdi,ko se navadiš,pa je neverjetno intuitivno...kot nekdaj hitro pisanje SMSa na telefonih z navadno tipkovnico...se še kdo spomni tega...stare Nokie ipd.

 

Trg sicer zahteva touch,a Mazda ima tukaj prav...hitreje in varneje je preko koleščka.

 

Super za iskušnjo,k se človek hitro razvadi...pol ko pa se spet vsedeš v "avto"...nasmešek na ustih😃

Še nekaj moram dodati,kar sem pozabil omeniti,in me je zelooo motilo.

Črički vsepovsod in nonstop. Kot da se cela šasija skoz zvija in od vsepovsod škripa...da znoriš...res "kanta od kante"👎 

 

Ni lih taprava tema,pa k sem lih tukaj napisal...ne bom več smetil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je skritikrt napisal:

Še nekaj moram dodati,kar sem pozabil omeniti,in me je zelooo motilo.

Črički vsepovsod in nonstop. Kot da se cela šasija skoz zvija in od vsepovsod škripa...da znoriš...res "kanta od kante"👎 

 

Ni lih taprava tema,pa k sem lih tukaj napisal...ne bom več smetil.

Kaj si pa pričakoval od češke kopije z tako majhno kubaturo?

Si vedel da je Fabia mestni avtomobilček in da T-ROC ni pravi terenec ter da je oboje skupaj samo šminka?

 

pred 6 urami je skritikrt napisal:

Spet...WTF😬

Tega je tudi pri nas vedno več.

Se ne čudim ko mi je znanec govoril da zadnji teden pri njih v garažni hiši za Bežigradom zelo smrdi. Ne ni to legendarni pregovor o Bežismradu ampak počasi bo kateri od EV-jev zagorel in bo hudič

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bodo samo “EV haterski” članki … ;)

 

DEMS.SI

V zadnjih letih se je v medijih vse več pisalo o varnosti električnih vozil (EV), zlasti v povezavi s tveganjem za požare. Kljub nekaterim medijskim poročilom, ki vzbujajo...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, a pa glih od društva, ki promovira e-mobilnost. Ja valda so pristranski do nezavesti. Sej ne vem al bi vse komentiral, ker je notri cel kup napak in nedoslednosti..

 

Mogoče samo tole:

 

 

Citat

 

Električna vozila so v povprečju manj nagnjena k požarom kot vozila z notranjim zgorevanjem, kar je posledica manjšega števila gibljivih delov in odsotnosti goriva, ki lahko povzroči požar. Požari na električnih avtomobilih so izjemno redki in običajno posledica nepravilne uporabe ali prometnih nesreč.

S pravilnim vzdrževanjem in varnim polnjenjem lahko vozniki električnih vozil izkoristijo vse prednosti električne mobilnosti, ne da bi se morali soočiti z večjimi varnostnimi tveganji. Električna prihodnost je varna, če upoštevamo ustrezne varnostne ukrepe in se zanašamo na preverjene podatke. Zato lahko z gotovostjo trdimo, da vožnja z električnimi vozili ni le enako varna kot vožnja s klasičnimi vozili, temveč je po statističnih podatkih celo občutno varnejša.

 

 

Naj samo vzamejo statstiko za do 5 let starih vozil pa naj pogledajo procente tako kot se statistika pravilno izvaja in bodo podatki popolnoma drugačni in bistveno bistveno manj prijazni za EV-je kot jih poskušajo prikazat.

 

Ne razumem, zakaj se vedno tako brani EV-je, če pa je ta pritisk v večini namenjen samo temu, da se izboljša požarna varnost in da se pritisne na proizvajalce, da se resno lotijo zadev pa ne tako, da jih pometajo pod preprogo. Ne vem no sam a ni to naša skupna želja, da bi bili EV-ji tudi požarno bolj varni, al se motim pa je skupna želja, da probamo čim več prikrit tudi s potvarjanjem in prilagajanjem podatkov (recimo spet je notri tist enek graf, ki ga očitno noben ne zna brat pravilno)?

 

Ne vem naj se vsak vpraša za sebe kakšen interes ima.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ta del te pa ni zmotu

 

"Električna vozila so v povprečju manj nagnjena k požarom kot vozila z notranjim zgorevanjem, kar je posledica manjšega števila gibljivih delov in odsotnosti goriva, ki lahko povzroči požar. Požari na električnih avtomobilih so izjemno redki in običajno posledica nepravilne uporabe ali prometnih nesreč."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Matick napisal:

A ta del te pa ni zmotu

 

"Električna vozila so v povprečju manj nagnjena k požarom kot vozila z notranjim zgorevanjem, kar je posledica manjšega števila gibljivih delov in odsotnosti goriva, ki lahko povzroči požar. Požari na električnih avtomobilih so izjemno redki in običajno posledica nepravilne uporabe ali prometnih nesreč."

A to te pa ni zmotilo...da EVji in hibridi imajo vgrajeno baterijo,ki lahko povzroči še veliko gujši požar...tak,ki ga je praktično nemogoče pogasiti.

 

pred 27 minutami je Boss napisal:

Haha, a pa glih od društva, ki promovira e-mobilnost. Ja valda so pristranski do nezavesti. Sej ne vem al bi vse komentiral, ker je notri cel kup napak in nedoslednosti..

 

Mogoče samo tole:

 

 

 

Naj samo vzamejo statstiko za do 5 let starih vozil pa naj pogledajo procente tako kot se statistika pravilno izvaja in bodo podatki popolnoma drugačni in bistveno bistveno manj prijazni za EV-je kot jih poskušajo prikazat.

 

Ne razumem, zakaj se vedno tako brani EV-je, če pa je ta pritisk v večini namenjen samo temu, da se izboljša požarna varnost in da se pritisne na proizvajalce, da se resno lotijo zadev pa ne tako, da jih pometajo pod preprogo. Ne vem no sam a ni to naša skupna želja, da bi bili EV-ji tudi požarno bolj varni, al se motim pa je skupna želja, da probamo čim več prikrit tudi s potvarjanjem in prilagajanjem podatkov (recimo spet je notri tist enek graf, ki ga očitno noben ne zna brat pravilno)?

 

Ne vem naj se vsak vpraša za sebe kakšen interes ima.

+1

 

A si lahko misliš...eni imajo to celo v bajti parkirano...ne glede al EV al hibrid.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je skritikrt napisal:

A to te pa ni zmotilo...da EVji in hibridi imajo vgrajeno baterijo,ki lahko povzroči še veliko gujši požar...tak,ki ga je praktično nemogoče pogasiti.

 

Nisi me razumel. Da napises da so premikajoci deli in bencin razlog za vzige ICE avtomobilov moras bit posebne vrste bedak. ICE vseeno najveckrat gorijo zarad slabih el napeljav

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Naj samo vzamejo statstiko za do 5 let starih vozil pa naj pogledajo procente tako kot se statistika pravilno izvaja.

Se strinjam. To bi bil najbolj realen pokazatelj stanja. Ampak potem bi bila druga težava - komaj so ljudi nagovorili, naj kupujejo hibride, potem bi pa bežali pred njimi. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

A si lahko misliš...eni imajo to celo v bajti parkirano...ne glede al EV al hibrid.


Si moraš mislit, koliko električnih aparatov z vgrajenimi baterijami ima folk doma… celo v spalnicah zraven postelje ;) … In to so take naprave, ki praktično nimajo nobenega battery managementa… da o hlajenju ali ogrevanju teh baterij sploh ne govorimo ;) ….

 

Se vedno sem mnenja, da mediji veliko raje zagrabijo razne zgodbice o tem, kako vsiakdrugi ali tretji EV zagori in da se tega potem nikakor ne da pogasiti… 😇

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.