Skoči na vsebino

Ustvari kratki URL


Jest

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je jures napisal:

- absolutno ne vidim povrnitve stroskov v vsaj 7h letih (stroski so enaki oz celo vecji), ce dodas se ene 18k za soncno elektrarno pa s tem 'prisparas' 300€ na mesec je to 5-6 let visek pa dajes drzavi po vrhu

Se bom obregnil samo ob tole, ker v tem vidim napačno razmišljanje. Za to, da imaš EV ne rabiš sončne elektrarne. Rabiš pa parkirno mesto z električnim priključkom. Kakšne so tarife po kWh pa poglejte na aktualni račun. In računajte, da EV trošijo med 15 in 25 kWh/100 km, če niso ravno kakšne mestne sorte, tisti so lahko še 20 % bolj varčni.

Pa hitro ne bo več matematike za dizel ali bencin. Ti si ena redkih izjem, ki dela veliko kilometrov. Povprečen Slovenec jih pa ne ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Pa hitro ne bo več matematike za dizel ali bencin. Ti si ena redkih izjem, ki dela veliko kilometrov. Povprečen Slovenec jih pa ne ...

 

A takrat, ko pa jih pa Rent-a-car al kako?

 

Men je bilo zanimivo to, da sem v soboto na AC od Lj-do Sl. konjic in del AC nazaj videl zgolj in samo 4 EV, od tega en ZOE od Avant2GO, pa dve Tesli in Ioniq. Le ena Tesla je bila Poljskih registrskih ostali trije SLO tablic pri tem, da sem v eni drugi temi napisal, da sva jih s tamalo štela in je bilo 22% Slovencev takrat na tej relaciji in 78% tujcev.

Ne vem, če bi gledal tko na povprek bi rekel, ali da lastniki EV-jev nimajo za dopust al pa bolj verjetno si za dopust omislijo ICE avto. Al majo svojega, al si sposodijo od kolegov al pa rent-a-car ni niti tolk bistveno. Bi pa rekel, da sem dve leti nazaj videl na takih relacijah bistveno več EV-jev kot danes. Zakaj?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

A takrat, ko pa jih pa Rent-a-car al kako?

 

Men je bilo zanimivo to, da sem v soboto na AC od Lj-do Sl. konjic in del AC nazaj videl zgolj in samo 4 EV, od tega en ZOE od Avant2GO, pa dve Tesli in Ioniq. Le ena Tesla je bila Poljskih registrskih ostali trije SLO tablic pri tem, da sem v eni drugi temi napisal, da sva jih s tamalo štela in je bilo 22% Slovencev takrat na tej relaciji in 78% tujcev.

Ne vem, če bi gledal tko na povprek bi rekel, ali da lastniki EV-jev nimajo za dopust al pa bolj verjetno si za dopust omislijo ICE avto. Al majo svojega, al si sposodijo od kolegov al pa rent-a-car ni niti tolk bistveno. Bi pa rekel, da sem dve leti nazaj videl na takih relacijah bistveno več EV-jev kot danes. Zakaj?

Vidiš, jaz sem pa na poti v Verono in nazaj videl res veliko Tesel in ostalih električarjev. Bolj bo verjetno dejstvo, da se turisti  z zahoda vse bolj izogibajo (pre) dragi Sloveniji in hrčkom. 

Prav tako je na Danskem, kjer je vsak drugi avto električen. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

 

A takrat, ko pa jih pa Rent-a-car al kako?

Tisto enkrat ali dvakrat na leto, ko gredo na morje ali slučajno preko 300 km v enem kosu, se bodo pač ustavili pol urice in napolnili. Mala malica. In potreba. 😃

 

Mislim, moj dnevni rekord z ZOE (do sedaj) je 882 km, s Smartom pa 832 km ... Pa da ne bi resni EV-ji tega zmogli ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko že govorimo o EV lahko povem da mi mnogi govorijo kako govorim o teorijah zarote, agendah in podobnem, a v realnosti je vse skupaj samo eno : uničiti normalen folk ter načrtno uničenje populacije. 

 

Drugače pa Toyota RAV4 ni slaba, ampak to žal ni pravi terenec kot je bil. 

 

No pošiljam vam zanimivo zgodbo z zadnjo generacijo RAV4 ko je še bil to pravi terenec (4x4, zapore diferencialov, reduktor, zadnje rezervno kolo na vratih, ...)

 

Ker sem imel iz Slovenije naročilo in zeleno luč za manjšega prašiča sva se z Gorge-jem odpravila po "suldo-ta" - lanščaka.
Jarkast teren je idealen za zalaz prašičev, ki čez dan počivajo v "grabnih". Po večih poskusih se nama je uspelo približati dvema svinjama in 3 svetlejšim prašičem, ki so ležali 

na nasprotni strani jarka. Gorge mi je šepnil, da so 3 svetlejši prašiči "suldo-ti" in, da naj kar poskusim upleniti kateregakoli od njih. Meni so se zdeli malce veliki, toda meso je bilo šibko, želja pa velika in vodnikova beseda je zakon. Približal sem se med drevesi. Zagotovo sem vsaj 15 minut čakal, da se bo kateri od prašičev postavil v primeren položaj za strel in ko se je to zgodilo sem z 25 m razdalje prestrelil prašiča, ki se je prekucnil 20 m nižje. Bil je "malce" večji. No, bila je dvoletna svinja brez mladičev, ki je iztrebljena tehtala 110 kg. V Sloveniji bi bil tak odstrel "smrtni greh" in vse okoliške lovske družine bi te opravljale, tam pa imajo prašičev toliko, da se sploh ne vznemirjajo...

JanezSuldo2Kako spraviti stokilskega prašiča, veliki kovček z lokom, tarčo, prežo, jelenovo rogovje z lobanjo, vse torbe, obleke, škornje ter vrečo briketov in madžarsko vižlo v avto je manjši logistični problem, ki pa je rešljiv z tehtnim planiranjem

3/4 lova so bile za mano bil pa sem povabljen za 2 dni lova v 400 km oddaljeno lovišče.

Smer: Donava

JanezSuldo1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je dvorjan napisal:

Se bom obregnil samo ob tole, ker v tem vidim napačno razmišljanje. Za to, da imaš EV ne rabiš sončne elektrarne. Rabiš pa parkirno mesto z električnim priključkom. Kakšne so tarife po kWh pa poglejte na aktualni račun. In računajte, da EV trošijo med 15 in 25 kWh/100 km, če niso ravno kakšne mestne sorte, tisti so lahko še 20 % bolj varčni.

Pa hitro ne bo več matematike za dizel ali bencin. Ti si ena redkih izjem, ki dela veliko kilometrov. Povprečen Slovenec jih pa ne ...

Nisem v povracilo elwktricnega avta stel elektrarno sploh. Cena elektricnega avta, cena elektrike - se ne povrne je enako kot dizel. Poglej si celo nemski adac test, so porabili stroskovno vec! 

 

Tudi drugi kolega ima se en el avto P3008, imajo v skl veliko strojno firmo z indu elektriko, tam polni. Tudi on sam potrjuje da je bolje na relacije z njihovim xc90 dizel. Samo enkrat je sel sluzbeno na sever nemcije pa nikoli vec pravi. Sorry realnost iz izkusenj, pa lahko marsikdo prodaja meglo. Elektrika ni zastonj več, nudi pa veliko veliko manj. Da o casu na poti na dolgih poteh sploh ne razpredam. Zagrebcanko sem na autostradi ki je polnila se enwga citroen vprasal od kje gre, sla je iz Genove zjutraj, do Zagreba bo rabila 2 dni. Na AC avto ne zmore vec kot 300km pa se pelje 100-110, dve polnilnici na poti nista delali, zato je za milanom ze tretjic stala....

Buh ne dej da primerjam moje voznje 1:1 z elektricnim avtom, primerjal sem mhev hibrida z dizlom (prikolica, prikolica za motor, truga na strehi, 2 ali 3 kolesa. Prevoz robe sem ter tja....

 

Ce bos pa dodal da je to avto za mesto, potem spet ni racunice, obstajajo mali bencinarji za tak namen, midva sva za drugi avto nov aygox z vso opremo dala 16k, najcenejsi elwktricar je bil 25k (twingo, fiat500) sorri NI racunice, pa bi lahko vzel tud kaj cenejsega rabljenega, medtem ko so rabljeni ZOEi na avto netu bili VSI s kometarjem,potrebuje novo baterijo....pol se pa pojdi.

 

Ljudje kot jaz rabijo zanealjivost in kontinuiteto. Pa ne me narobe razumet - moje osebne izkusnje pri uporabi.

Cca 35k letno z avti in cca 20-25k na motorjih letno.

Danes se nisem nasel alternative dizlu - za relacije in tezjo uporabo avta. Pač :)

Popravljeno od jures

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Vidiš, jaz sem pa na poti v Verono in nazaj videl res veliko Tesel in ostalih električarjev. Bolj bo verjetno dejstvo, da se turisti  z zahoda vse bolj izogibajo (pre) dragi Sloveniji in hrčkom. 

Prav tako je na Danskem, kjer je vsak drugi avto električen. 

A ravno skandinavci so sedaj jih opalili z dodatnim davkom na ceste zaradi teze, in glej ga zlomka na norveskem prepovedali elwktricne avte na trajektoh, in glej sledilo bontudi prwpoved vvtunelih - to je za norvezane cestni umor....kolaps.

Bilo jenlepo dokler so bile subvencije itd, zdaj pa je prisla realnost, tudi elwktrika ni vec zastonj tam (bila je)

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Tisto enkrat ali dvakrat na leto, ko gredo na morje ali slučajno preko 300 km v enem kosu, se bodo pač ustavili pol urice in napolnili. Mala malica. In potreba. 😃

 

Mislim, moj dnevni rekord z ZOE (do sedaj) je 882 km, s Smartom pa 832 km ... Pa da ne bi resni EV-ji tega zmogli ...

Torej predvidevam da ti nimas el avta ampak ga rentas oz je sluzben. Se motim?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj je tu čudnega kar si dojel in napisal ?

 

Sedaj tudi veganstvo prepovedujejo oziroma ga v večini OŠ ne bodo uvedli ker so pediatri in dietetiki proti oziroma vidijo kakšno škodo jim to prinaša oziroma zdravstvene zavarovalnice nočejo več nositi stroškov zdravljenjenja. 

Zakaj pa ne naredijo enako oziroma ne prepovedo LGBT kot imajo to urejeno v Rusiji ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Mraušk Mčk napisal:

Ravno prišel z dopusta. Na Mljetu ponovno letos nisem videl elektičnega avta. Nobenega. 

Normalno, sedaj pa sploh ko so se ustrašili da jih s trajekti več ne vozijo. 

Mimogrede, a si videl kakšno legendo po zelo dolgem času?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Taki paket,drugačni paket,natočnine,aplikacije,ponudniki,penali za "blokiranje polnilnice"...še in še več "nateg"

Malo drugačna problematika,ki jo lastniki ICEjev ne poznamo...prispevek za tiste,ki EVjev nimajo...lastniki le teh,pa stvar itak že poznajo...skratka gre za "izobraževanje".

 

In na koncu zanimiv zaključek in nasvet za tiste,ki se nočejo ukvarjati z to problematiko,in se hočejo voziti ceneje.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to je problem, ker trg ponudnikov polnilnic ni reguliran, tako ko je trg dobaviteljev fosilnih goriv .. To je ena zadeva, ki jo bo treba nujno tudi urediti... Ce to ne bi bilo regulirano pri fosilnih gorivih, verjemi, da bi se podobno dogajalo tudi na bencinskih crpalkah :) ... Saj delno se vidi, ko je ponavadi gorivo na AC drazje kot drugje ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker sem ravno skočil v Nemčijo z EV, lahko povem, da se ta hip najbolj splača Ionity Power naročnina, saj potem "točiš" po 0,39€/kWh. Pa postavil sem svojo drugo najdaljšo razdaljo z EV v enem dne - 845 km. 😃 Polnilnic pa ima Ionity po AT, DE in tudi ITA več kot dovolj, da ne rabiš k nikomur drugemu pogledat.

 

Ko sem ravno polnil, se pripelje ena falanga Audijev (ICE in EV) - so imeli izobraževanje prodajalcev in so jim demonstrirali tudi polnjenje EV ob avtocesti, da ne bodo strankam prodajali bučk (če so kaj poslušali in odnesli od šolanja).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je DonFelipe napisal:

Mimogrede, a si videl kakšno legendo po zelo dolgem času?

 

Legendo sem videl. Ampak ne po dolgem času. V ogledalo se gledam redno. 

 

Za otok Mljet sem prepričan da tam ni bilo električnih avtov. Na poti tja in nazaj zanesljivo nisem videl Tesle. Lahko da je bil vmes kakšen električar, ki ga nisem prepoznal.

 

Tudi 2 do 3x postanek v eno smer za lulanje in vklop Triglav drive na črpalkah avtoceste ni bilo nobenega el. avta, ki bi se filal.  Kot da ne obstajajo. 

 

Seveda bo vse drugače po letu 35.

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Boss napisal:

Resno? Učit jih morajo kako polniš EV-je. Še dobr, da za natankat gorivo ne rabiš izobraževanj.🤣

 

Pa saj to morajo verjetno mariskomu v avtošoli pokazati, če prej ni imel te možnosti, da bi mu doma kdo. Po moje je to naloga avtošole in izpita za vožnjo. Predstavljaj si nekoga, ki ne pozna razlike med dizlom in bencinom. Mu je treba to vsaj enkrat pokazati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, ja, seveda. In nato svizec zavije...

 

Bi avtošola morala precej dlje trajat, da te tam naučijo vozit in vsega, kar sodi zraven. Tako pa te naučijo samo CPP in malo prakse, ostalo se pa uči sam...

 

Kolikokrat se mi je že zgodilo, da je ... ... ... No, da vas vidim: koliko vas je na tem forumu, ki znate montirat snežne verige? Ker meni se je že velikokrat zgodilo, da je na sredi ceste stal avto, možakar je imel verige s seboj, celo ustrezne verige, pa jih ni znal montirat. Saj so slikice zraven, ja, ampak ko klečiš v snegu in ti sneži za vrat in s premrznjenimi prsti gledat tiste slikice... Še če bi bile na slikicah luštne in mlade blondinke, bi te v takih pogojih minilo, ne pa verige... Jaz sem vse "hišne voznike" zbral v garaži, vzel eno rezervno gumo in smo imeli šnelkurz. In je prišlo prav, velikokrat...

 

Tako da avtošola... ... ... Ne se preveč hvalit s tem znanjem...

  • Zmeden 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Bini napisal:

Na primorskem je možno, da tega ne učijo, ker pri nas so to učili že pred 30 in več leti.... :nevem:

Sedaj se verjetno zanašajo na te vsemogočne z.gume.....🥴😉

 

Ja, pred 30 in več leti. Zdaj ne učijo več...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Bini napisal:

Na primorskem je možno, da tega ne učijo, ker pri nas so to učili že pred 30 in več leti.... :nevem:

Sedaj se verjetno zanašajo na te vsemogočne z.gume.....🥴😉


Ko sem jest delov izpit skoraj 20 let nazaj tega niso ucili (na gorenjskem). 

 

Sem jih pa enkrat za foro dal gor, ko sem mel v avtu se verige, zj jih pa itak nimam s sabo, ker se ne vozim po takih hribih da bi jih rabu :D
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

Aha, ja, seveda. In nato svizec zavije...

 

Bi avtošola morala precej dlje trajat, da te tam naučijo vozit in vsega, kar sodi zraven. Tako pa te naučijo samo CPP in malo prakse, ostalo se pa uči sam...

 

Ja no, pa tankat greš vsak teden. Ketne pa mogoče kdaj pa kdaj montiraš, večino problemov danes tako zimske gume prevzamejo. Če si pa iz hribov, boš pa za tekoče znanje in montaže sam poskrbel. Jaz sem si jih kupil in testno zmontiral doma na dvorišču poleti, pa recimo da tamonekde znam, če bi bilo treba. Bi že, me ne skrbi.

 

Ko smo že pri CPP in pa še mogoče prvi pomoči. To bi bilo treba malo obnavljati. Še posebej pri tem številu penzionistov na cesti. CPP za njih (in nas), prvo pomoč pa če je treba katerega od njih oživljati, ko gre prvič v krožišče Tomačevo.

 

Pardon, nisem se mogel zadržati... 😁

Popravljeno od Agerg
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Matick napisal:


Ko sem jest delov izpit skoraj 20 let nazaj tega niso ucili (na gorenjskem). 

 

Sem jih pa enkrat za foro dal gor, ko sem mel v avtu se verige, zj jih pa itak nimam s sabo, ker se ne vozim po takih hribih da bi jih rabu :D
 

 

Ja, zato je pa ob sneženju zaprta avtocesta Vrhnika - Logatec, pa tudi po stari cesti bolj ne gre kot pa gre...

pred 2 minutama je Agerg napisal:

 

Ja no, pa tankat greš vsak teden. ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

 

Pardon, nisem se mogel zadržati... 😁

 

Če imaš dvolitrskega 140 konjskega dizla, greš tankat enkrat, mogoče dvakrat na mesec. To ne žlampa ko Lada Niva...

 

Tudi jaz se nisem mogel zadržat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.