Skoči na vsebino

Ustvari kratki URL


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 12 minutami je jures napisal:

Pri elektriki je problem tok, tu gre za take amperaže, da samo ena poddimenzionirana stvar ala kabel, čip, kondenzator, tudi hladilnik ki bi moral odvajati toploto, lahko naredi štalo...potem gre samo naprej.

 

Jaz sem štromar v osnovi in ni važna enosmerna, izmenična, tok je povsod tisti, če ga prevodnik ni sppsoben prenesti je rezultat samo en - toplota oz kar prokleta vročina. Kot si rekel ne zagori baterija, ta je zgolj posledica, vzrok pa nekje v vezju..

 

Saj dobro vemo kaj se zgodi ce naprimer šravfenciger al pa M kljič damo pomotoma med kleme akuja, to bo tako švasalo in se kadilo, da lahko tudi stopi ključ....korozija in vlaga delata svoje, potem se kak servis ppd kuzucem - hybride in ev definitivno ne bi smeli sravfati izven pooblascenga

 

Sem omenil da jaz vidim velik rizik v tem, upajmo da je vsaj toyota kot pionir v tem ma poštimano, še posebej po tem ko so meli tudi oni vpoklic na to temo......pred leti 

 

ABC7CHICAGO.COM

Toyota said it is working on a remedy that would replace the battery hold-down clamp...

 

 

Jaz sem tud štromar, vsaj po papirjih. In enosmerni tok je glede požarov veliko bolj nevaren, kot izmenični, ki se sam ugaša oz=0 (ko se mu zamenja smer) 100x na sekundo. Električni oblok se pri enosmernem veliko bolje ohranja.

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Janez007 napisal:

 

Jaz sem tud štromar, vsaj po papirjih. In enosmerni tok je glede požarov veliko bolj nevaren, kot izmenični, ki se sam ugaša oz=0 (ko se mu zamenja smer) 100x na sekundo. Električni oblok se pri enosmernem veliko bolje ohranja.

 

 

Res je, vcasih je dost da statika zacne proces...

 

Kaj delas ti pol med 'drogam' ? :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nove subvencije za nakup električnih vozil za pravne osebe

 

WWW.ENERGETIKA-PORTAL.SI

Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo je v Uradnem listu RS, št. 73/2024 objavilo javni poziv za dodeljevanje nepovratnih finančnih spodbud za nakup električnih vozil pravnim osebam v Republiki...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Boss napisal:

 

Ne ni bil BEV je bil pa nekaj takega kar imaš ti. Priključni hibrid. Ne glede, da so slike slabš kot bi jih slikali z 20 let staro Nokio se vidi, da gasilci kljub popolnoma zgorenem avtu še vedno spricajo zadnji del, kjer je baterija in se še kar kadi. In ni bilo gorivo iz tanka, ker ob takem uničenju tud tanka ni več. Pa trava je ožgana tako daleč stran od avta, kar je edino možno pri temperaturnem pobegu baterije, kjer dobesedno gori in švasa vodoravno z zelo visoko temperaturo.

 

Laično bi rekel, da se je najprej vžgala baterija in ker je v bližini tanka je tudi tega prežgalo, gorivo je šlo po tleh in veselo skurilo cel avto. Me je pa presenetila izjava, da so požar hitro pogasili gasilci - hitro? Od avta ni nič ostalo. Ko so prišli  so le še hladili in gasili baterijo.

 

 

Noja... to so bolj kot ugibanja ... in seveda ce ni EV... mora biti pa takoj prikljucni hibrid... Saj konec koncev navadni avti z motrjem na izgorevanje ne gorijo :D ... 

 

Ce nadaljujem z ugibanjem, je lahko tudi navadna stara bencinska ai dizelska kanta, ki ima v prtljazniku neko vnetjivo snov :D ... Sicer pa pri mojem je baterija v dnu pod kabino in ne v zadnjem delu vozila...  

 

_220__MAZDA_CX-60_e-SKYACTIV_PHEV_-_YouT

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni so pod zadnjim zicom. Bil pa je Tucson hybrid, gasilci potrdili, ne pa kake oblike hybrid. Mislim da se tud na sliki se lepo vidijo znacilne dnevne luci tuscona ki ocitno niso stopljene

pred 5 urami je Janez007 napisal:

Nove subvencije za nakup električnih vozil za pravne osebe

 

WWW.ENERGETIKA-PORTAL.SI

Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo je v Uradnem listu RS, št. 73/2024 objavilo javni poziv za dodeljevanje nepovratnih finančnih spodbud za nakup električnih vozil pravnim osebam v Republiki...

 

Nisem bral a pa je zdaj vsaj tako da dobis odobritev pred nakupom ali pa je se vedno da moras kupiti prvo s polno ceno pol pa mal trepetas a bos dobil al ne?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale se je celo vzgala med prevozom. Vprasanje je tudi koliko avtov je ze bilo totalk pa se mal poklepa pa naprej porine

 

 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je jures napisal:

Tale se je celo vzgala med prevozom. Vprasanje je tudi koliko avtov je ze bilo totalk pa se mal poklepa pa naprej porine

 

 

To smo že vse predebatirali. Šlo je za prevoz karamboliranih vozil, ki je že sam po sebi toliko bolj rizičen, ne glede na to, ali gre za ICE ali BEV.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Pred eno uro je jures napisal:

Pri meni so pod zadnjim zicom. Bil pa je Tucson hybrid, gasilci potrdili, ne pa kake oblike hybrid. Mislim da se tud na sliki se lepo vidijo znacilne dnevne luci tuscona ki ocitno niso stopljene

Nisem bral a pa je zdaj vsaj tako da dobis odobritev pred nakupom ali pa je se vedno da moras kupiti prvo s polno ceno pol pa mal trepetas a bos dobil al ne?

 

Tudi jaz nisem bral, sem pa sedaj pogledal vlogo in je obvezna sestavina:

image.png

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je dvorjan napisal:

To smo že vse predebatirali. Šlo je za prevoz karamboliranih vozil, ki je že sam po sebi toliko bolj rizičen, ne glede na to, ali gre za ICE ali BEV.

Vseeno prevoz ali ne ni normalno....

pred 5 urami je Janez007 napisal:

 

 

Tudi jaz nisem bral, sem pa sedaj pogledal vlogo in je obvezna sestavina:

image.png

 

 

Potem je se enako. V italiji, spaniji, skandinaviji, so subvencije na primer ze v ceni vozila, kar je logicno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je jures napisal:

Vseeno prevoz ali ne ni normalno....

Kaj ni normalno? Vsako karambolirano vozilo, ICE ali BEV ali spaka, predstavlja znatno višje tveganje požara. In bi moralo biti bolje pregledano, zavarovano ...

Pri BEV je recimo treba odklopiti HV sklop (eno stikalo) in 12V akumulator ter fizično pregledati poškodbe ohišja baterije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je dvorjan napisal:

Kaj ni normalno? Vsako karambolirano vozilo, ICE ali BEV ali spaka, predstavlja znatno višje tveganje požara. In bi moralo biti bolje pregledano, zavarovano ...

Pri BEV je recimo treba odklopiti HV sklop (eno stikalo) in 12V akumulator ter fizično pregledati poškodbe ohišja baterije.

Od kje ti da je bilo karambolirano? Od kar je eu se na tone premika avte tudi zaradi normalne prodaje. Sam sem ze kupil 4 motorje in zadnjega fiata tam. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Jest napisal:

Ce nadaljujem z ugibanjem, je lahko tudi navadna stara bencinska ai dizelska kanta, ki ima v prtljazniku neko vnetjivo snov :D ... Sicer pa pri mojem je baterija v dnu pod kabino in ne v zadnjem delu vozila...  

 

Slabo ugibaš 😜 Ogromno PHEV ima baterijo pod zadnjimi zici oziroma nad zadnjim vpetjem. Hyundai, KIA... se pa strinjam s tabo, da če bi bil bencinar ali dizelaš je edino možno da takole zgori v kratkem času le, če bi prevažal kaj vnetljivega v prtljažniku.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za te se ve, za Kitajce se niti ne ve...

 

WWW.ZURNAL24.SI

Videti je, da so težave Northvolta, ki je želel biti »najbolj zeleni« proizvajalec baterij na svetu, veliko resnejše. 26 hujših poškodb in dve smrti med zaposlenimi v sumljivih okoliščinah je morda povezanih tudi...

 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razdiranje starih baterij je precej bolj nevaren posel, kot proizvodnja novih.

 

Za "zeleni prehod" bi se razvoj moral začeti na koncu - se pravi z razvojem tehnologij razgrajevanja baterij, elektronskih komponent...

 

To kar se dogaja sedaj na področju elektromobilnosti ni ekološko napredno. Je pa to res zeleni prehod - zelenci se stekajo v žepe nekaterih. 

  • Všeč 4
  • Ljubim 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko nam tako vneto servirajo Norveško kot zgled, koliko električnih se tam proda:

 

SIOL.NET

Kljub odličnim prodajnim rezultatom električnih avtomobilov so na cestah na Norveškem še vedno najpogostejši avtomobili z dizelskim motorjem.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Slivka napisal:

Ko nam tako vneto servirajo Norveško kot zgled, koliko električnih se tam proda:

 

SIOL.NET

Kljub odličnim prodajnim rezultatom električnih avtomobilov so na cestah na Norveškem še vedno najpogostejši avtomobili z dizelskim motorjem.

 

Ja in?

 

Saj ne moreš zadnjih 30 let nakupov vozil zamenjati v petletki - to je pa menda celo otrokom jasno?! Gleda se trende - in trend je jasen. Norveška bo prva močno prometno elektrificirana država na svetu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je dvorjan napisal:

Ja in?

 

Saj ne moreš zadnjih 30 let nakupov vozil zamenjati v petletki - to je pa menda celo otrokom jasno?! Gleda se trende - in trend je jasen. Norveška bo prva močno prometno elektrificirana država na svetu.

 

Pa a veš zakaj? Zato, ker so na ICE nabili tako visoke davke, da so celo dražji kot EV-ji. To je pač diktatura in ne svobodni treg, ki naj bi veljal v kapitalizmu. Tako so delali za časa Juge, ko so uvoženim avtom nabili take dajatve, da je folk zato raje kupoval Jugota in stoenko. A to je napredek - to je čisto nazadovanje. Folk spravit v stisko - demokracija my ass.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.