Skoči na vsebino

Ustvari kratki URL


Jest

Priporočeno sporočilo

Drugače je čisto razumljivo da se s tem ne ukvarjajo. Kot prvo je to glupost delat, sploh na teh kratkih vožnjah, un na trajektu pa tudi ne bo časa zgublov da vsak EV preveri, če bi to delov, bi mel trajekt še pa još zamude. Je pa tko, če so grki kje učinkoviti, so pr natovarjanju/raztovarjanju trajektov.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Shrek napisal:

Pred rampo jih naj parkirajo, pa če zagorijo jih samo v vodo spustijo... 

V bisstvu bolje direkt na rampo😂 

 

Po moje itak brez veze,ker če bo kak resen EV zagorel,bo zagorelo vse...in bodo šli malo na obisk k spužiju kvadratniku🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še ena prigoda...ko smo prišli na privat parking zraven Zg. letališča,mi je ponudil prostor zraven Ioniq-a...in sem rekel,če ima še kje drugje prosto...in vpraša zakaj...in rečem,k je EV...in pravi,da nihče noče zraven parkirati😂...in mi je ponudil zraven enga BMWja😄...ajd,je že bolje...

 

Med potjo do letališča pa se tako pogovarjamo in pravi,da njemu pa je ena stara škrpeta čist zgorela,k je imel kratki stik na ploščah baterije...je kupil eno najcenejše sranje,in da nikoli več noname baterije...da ga je izučilo...samo še Exide,Varta ipd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Matick napisal:

Drugače je čisto razumljivo da se s tem ne ukvarjajo. Kot prvo je to glupost delat, sploh na teh kratkih vožnjah, un na trajektu pa tudi ne bo časa zgublov da vsak EV preveri, če bi to delov, bi mel trajekt še pa još zamude. Je pa tko, če so grki kje učinkoviti, so pr natovarjanju/raztovarjanju trajektov.

 

 

Ampak, to so zahtevali lastniki trajektnih firm od vlade, da je spravila to čez. V praksi to pomeni, da dejasnko imajo zdaj možnost nekoga zavrnit, če jim paše. Drugega efekta pa verjetno ni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moč medijev je velika :P ... Eni vsi presrani... da ne upajo niti avta zraven EV parkirat... drugi paniko delajo, da kao z EV ne bodo mogli na trajekt v Grciji ... :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:

Eni vsi presrani... da ne upajo niti avta zraven EV parkirat...

Ne,da ai ne upam...samo,za kaj bi pa "prosil"🙄....

Sice par itak lahko kasneje kdo EVja zraven porine.

 

Se je že zgodilo enkrat na Lj. parkingu kjer imam šiht,d je en avto zgorel,in oba sosednja...moj pa za 3-4 avte stran....

 

Če lahko na kaj vplivam,definitivno bom...da bi pa namenoma poleg EVja parkiral....ja seveda...

Namenona parkiram na takih delih parkingov,kjer EVji neradi parkirajo...rampe,brežine ipd....vsaj na parkirišču pri žel. postaji v Lj  imam to možnost,in če se le da parkiram na  brežini ali čisto zgoraj na rampi...tam je bolj zajebano parkirati,in mrsikdo si ne upa😄...moraš znati avto obračati😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja. Kolega parkira vedno na oddaljenem koncu, potem pa benti kako se je kdo k njemu narinil.

 

Grem v gužvo. Če bo usoda hotela bo gorel, tak al onak.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ampak, to so zahtevali lastniki trajektnih firm od vlade, da je spravila to čez. V praksi to pomeni, da dejasnko imajo zdaj možnost nekoga zavrnit, če jim paše. Drugega efekta pa verjetno ni.

 

 

Ja, kle pa je ta disconnect med lastniki in delavci. Un k dela na rampi, sigurno ne bo v vsak avto glavo tisov da pogleda kolk je baterije, on jih bo samo cimprej gor naterov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa še končna potovalna statistika - v sliki.

 

V besedi pa takole - za 4728 km porabljeno:

111€ za elektriko (cca. 115€, če bi poračunal še domače polnjenje "do čepa")

144€ za cestnine in trajekte

 

Koliko bi zneslo, če bi to pot opravil z ICE, raje ne grem računat. 😃

ZOE_GR_trip_2024_povzetek.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja zlo na hitro verjetno med 400 in 500 eur, s tem da bi za teh 6-7 tankov porabil natanko 30min...ampak sej to ni zdaj da se primerja kaj je bolje in kaj ne....najbolje da gres se 1x isto pot z m3 2.5 🤣👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je to, pa še prepečenec pa pašteta cel dopust, pa prideš čez za 300€. Če si pa res šparovček, lahko pa namesto sladoleda kar led ližeš.

To ti je dopust :D

  • Všeč 2
  • Haha 4

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je g.Wankel napisal:

lahko pa namesto sladoleda kar led ližeš


Pa še rediš se ne… pa brez holesterola je, pa brez GSO… pa brez E-jev… pa brez glutena,… ;) 🤪🤣

  • Všeč 1
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh dvorjan sam ponazarja, da se da nardit šparovno pot z emobilom. Ja, seveda se da, vsaka čast, da ti je šlo skozi ;) Samo, da bo pa "normalna" družina zdej z e-mobil šli na dopust 1x letno in s tem prišparali še za en teden dopusta, pa dvomim.

 

Izračun je pa easy namest 115€ bi jst porabu z dinozavrom od 480€ (6,8l/100km) do 528€ (7,5l/100km), s tem da ceno bencina izberem arbitrarno 1,5€. Ne vem pa ali je dvorjan potoval sam, če ni, potem bi se vrjetno tudi njemu poraba zvišala.

Ne vem pa zakaj zmeraj več zgodb slišim od raznih ljudi, kako se ogibajo EV. Ravno včeraj smo na mini pikniku pred blokom poslušali razne zgodbe, kako se pred Lidlom fila avto z 9 kW namesto z 50 kW. Pa kako so šli z Enyaqom iz MS do GO pa so vsi bili živčni v avtu in se bili primorani ustaviti v LJ.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, mi imamo najnižjo ceno bencina na Balkanu.

Drugje je okoli 1,7€/liter, na grških otokih skoraj povsod 1,9-2,3€/l. Tako da se znesek za ICE še dodatno poveča.

Jaz sem lani na Shellu celo po 2,42€/l tankal. Grške pumpe so imele pa 2,39€/l ceno ...

 

Poanta je bila - tudi z EV ni noben bav-bav potovati.

 

Pa še ena iz prakse - včeraj v Bovcu pripelje cisterna gorivo. Črpalka zaprta za 30+ minut, domačini in turisti vsi živčni, kdaj se bo lahko tankalo. Vrsta do "nebes". Si predstavljam, da so se zadnji v vrsti načakali krepko čez eno uro.

 

Kraj ima sicer 1 bencinsko in 3 javne polnilnice za EV (no, ima 4, ampak 1 trenutno ne deluje).

 

Kdor namensko išče pluse in/ali minuse, jih tudi najde.

 

Vsi ostali pa pač vozimo in tankamo elektrone ali pa sok dinozavrov. Važno, da pridemo živi in zdravi ter po možnosti še veseli na zastavljen cilj.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Točno tako! Predvsem varno, kar je dokaj relativen pojem na cestah v Italiji, moraš bit kr aktiven voznik.

 

Sem pa opazoval po Italiji med dopustom, če bom opazil kaj polnilnic. Moram rečt, da sem bil šokiran, kako malo sem jih srečal izven autostrade. Predvsem v južni tirolski jih nisem opazil, tam kjer bi jih najbolj pričakoval, glede na to da je dosti prelazov. So pa bile na vrhu Trento Bondoneja.

 

Sem pa prvič srečal NIOta, in v garažil našel parkiran BYD Seal. BYD je bil z Danske. Večina e-mobilov v Italiji je bla z registracijami severne  evrope.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je ignacij napisal:

Hja, jaz se ne predatavljam, da grem z mulcema po Balkanu na potovanje z EV in celotno pot prilagodim planu polnjenja vozila.  Ne hvala, rajši uživam v svobodi.

 

Dolgočasneš.

Kaj pa adrenalin pa te stvari. 

 

Lansko leto na Mljetu nisem opazil nobenega električarja, bomo videli kako bo letos. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, vse moraš predvidet. 

Prideš domov s prazno baterijo, ga priklopiš... 

Tisti trenutek se naredi nesreča, se zena v kuhinji ureže v roko in krvavi...

Zgublja kri, ti pa čakaš, da se napolni baterija... 

 

Kako to rešit, če si sosed od Slivke? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Shrek napisal:

Ja, vse moraš predvidet. 

Prideš domov s prazno baterijo, ga priklopiš... 

Tisti trenutek se naredi nesreča, se zena v kuhinji ureže v roko in krvavi...

Zgublja kri, ti pa čakaš, da se napolni baterija... 

 

Kako to rešit, če si sosed od Slivke? 

 

Če si sosed od Slivke je čist enostavno. Ko on pelje svoje prevozno sredstvo v KP, še pri tebi ženo pobere.
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Vsi ostali pa pač vozimo in tankamo elektrone ali pa sok dinozavrov.

 

sicer off topic, ampak od kod ta podatek, da je to sok dinozavrov?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.