Skoči na vsebino

Menjava zvočnikov

Ustvari kratki URL


Miha Gorjup

Priporočeno sporočilo

  • Jest je spremenil naslov v Menjava zvočnikov
  • 4 let kasneje...

Da ne odpiram nove teme... 

Na šestici letnik 13 mi je na voznikovih vratih začel zvočnik poleg glasbe oddajati čudne zvoke... 

Se kdo ukvarja s popravilom ali menjavo le teh? 

Lahko tudi na ZS... 

Lp 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Shrek napisal:

Da ne odpiram nove teme... 

Na šestici letnik 13 mi je na voznikovih vratih začel zvočnik poleg glasbe oddajati čudne zvoke... 

Se kdo ukvarja s popravilom ali menjavo le teh? 

Lahko tudi na ZS... 

Lp 

 

pred 18 urami je Tilen5 napisal:

Tudi meni na letnik 14, odlimana membrana od okvirja zvočnika,..snameš vrata dol in zalimaš z lepilom. Maš na youtube prav posnetke o tem.

 

Ja, točno to. Lahko samo zalepiš s sekundim in spojke za 10 minut, pa zmontiraš nazaj.

 

Zakaj se membrana odlima? Ker pride vmes vlaga in odstopi.

 

Saj ko se boš nekaj časa peljal bo spet nehalo hreščat, ker se slučajno nazaj skup stakne, pol pa če boš zapelou v eno lukno bo spet pok, in tko. :)

 

Meni je parkrat zahreščalo, pol je kr nehal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Orodje (plastično za odpiranje tapete, da ne bo poškodb) + video za postopek. 

 

Ko se natika tapeta nazaj, najprej se natakne in pritisne spodnji čep v kotu pri stebričku, potem ostali. Še prej se pregleda, ali so zatiči celi in se morebitne polomljene zamenja.

 

image.png

 

 

 

image.png

https://www.aliexpress.com/item/1005006022992082.html

 

ali (tudi original so le plastični, brez gumic)

https://www.aliexpress.com/item/1005005878747581.html

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Ma, če že vratno oblogo dol pobereš, je bolje, da po 10 letih nove (in boljše) zvočnike noter našraufaš ...

Seveda, ker 5€ za sekundno lepilo je primerljivo s ceno tega:

 

ebay

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Saj pravim, da nisem nikoli vrat podiral in šraufal...zato pa sprašujem, če bi bil kdo pripravljen to zrihtat na mojem avtu... 

ej sry jst sm prebral "nikoli ne delaj kaj takega" 😂

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Ma, če že vratno oblogo dol pobereš, je bolje, da po 10 letih nove (in boljše) zvočnike noter našraufaš ...

In kaj sploh paše notri namesto teh bose original,.. 16" z distančnikom ? kolk ohmski?

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je g.Wankel napisal:

IMG-20240820-WA0001.jpg

 

Kaj si to naročil ... ? 😃 Mogoče se bodo še bolje obnesli od originala.

 

Meni se je že 2 x zgodilo, da so mi na Mazdinem servisu tapeto namestili slabo - v vratih so se pojavili črički. Sem bil potem zraven pri odpravi napake - počil je spodnji čep v kotu pri stebričku - ker je v tem delu tapeta ukrivljena, je potrebno najprej namestiti (poriniti v odprtino) ta čep, potem pa še ostale. V nasprotnem primeru se lahko ta čep zlomi, ker je nameščen pod kotom. 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Hvala 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 20. 8. 2024 ob 13:24 je dvorjan napisal:

Ma, če že vratno oblogo dol pobereš, je bolje, da po 10 letih nove (in boljše) zvočnike noter našraufaš ...

 

Če so Bose ozvočenje, so 2 ohm, prilagojeni za igranje na tem ozvočenju. Kar koli drugega ne igra prav oziroma zelo slabo. Če je pa navadno non-Bose, so pa 4 ohm Takrat lahko montiraš veliko boljše zvočnike. 

  • Všeč 4
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je godlike napisal:

Ziher more kaj trg nudit....

Nič ni  primernega, kar bi kolikor toliko igralo v redu. Sem za štos montiral v sprednja vrata Rainbow 16 cm zvočnike, komponente, zelo kvalitetne, pa so igrali veliko slabše kot originalni-kartonasti Bose ( so made in mexico) Jaz sem na koncu zamenjal samo  zvočnika v zadnjih vratih z Helix, 16 cm ( tukaj so pa  zvočniki originalni 3 ohm). V zadnjih vratih igrajo sedaj veliko bolje. Je pa še ena slabost Bose ozvočenja. In sicer ta, da ima vgrajen procesor zvoka mamesto kretnic. Tako pošilja v določene zvočnike samo določene frekvence. 

S tem se pojavi  manjši problem v zvoku v zadnjih vratih, ker dobi signal precej visoko porezan (pod 100 Hrz ni nič)

No, z kvalitetnimi zvočniki se da dobiti nekaj dodatnega basa tudi v zadnjih vratih. Seveda z predpostavko, da vrata izoliraš.  

Zamenjal sem seveda visokotonce spredaj in dodal sem jih tudi  zadaj na zadnjo polico ( Rainbow spredaj, Xelih zadaj) Sedaj igra za silo bolje, kot original. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edina opcija je da pelješ avto u koper in da ti komplet nov sistem montirajo🤑🤑

nevem kaj je že tista firma, kjer sem jaz avtoakustiko kupil ko sem imel prvi avto,..seveda sva sama s fotrom takrat vse poizolirala in montirala(tw+sub+kretnice+zvočnike+ojačevalce), na mazdi pa tega ne bi počel lol 😂

 

clo mam slike nekje če koga zanima

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolegu sem od 18 leta naprej na 4-ih avtih montiral SUB, feršterker. Radije menjaval itd.....

 

Še na Mazdi sem radio in anteno menjaval. Pa radijo je divji, ker je v amaturko šraufan in sem je pol razstavil. Vse se da, lepo počasi.

 

Trenutno B&O lepo igra v Fordu.

Bose v i20n igra solidno. Nima pa moči. Ford te iz avta vrže, če je treba.... kvaliteta ni dosti slabša pri Bose.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.