Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek

Ustvari kratki URL


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

pred 6 urami je Tilen5 napisal:

Barzo?

 

Moja napaka, Barzo so.

Meni idealen kompromis za makadam, asfalt in gozdne poti. Seveda v blatu nimajo zadosti profila. Pozimi jih snamem dol in nataknem Continental der baron projekt

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sta pri tem, danes Krvavec, dol je slo do 65 na uro. Ampak se s tastaro gumo, res jo moram zamenjat nobenega gripa za bremzat takoj zablokira se posebej ko je teza na prvi navzdol. No pa se motoristicen refleks ko bremzas vec na prvo :)

 

Je bil pa kolega s 'karbonskim cestakom' pi... je to tezko drzat po ravnem z mojim gorcem. Sva sla 30-35 non stop. Na Krvavec je pa on trpel, moj el dodatek je naredil svoje. Krvavec naj bi bil baje en najtezjih v SLO po dinamiki. Iz 400m na 1450 plaža

 

Zdaj pa res po gume....

20240902_102951.jpg

dne 1. 9. 2024 ob 14:09 je TBA napisal:

s trenutnim bajkom po asfaltu 29'' 2.6 širine DHF/DHR2 kombo več k 65 km/h še nisem šel.

 

prejšni analogni 29'' 2.5/2.35 širine, high roller2/agressor kombo je šlo čez 71 km/h 

Je... te cena je pa ko za moj motor tale brazo

Popravljeno od jures

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes ponovno odpeljal Solčavsko panoramsko krožno pot, s štartom poganjanja v Solčavi, pri Mečkatorju. Tam piše parkiranje do največ 2 uri, kar mi ni predstavljalo težav, saj sem bil s primernim kolesom, torej s Fuji zverino in ne ubogim rdečim osličkom, hehe.

 

Ma kakšna razlika je to pri poganjanju v klanec, pa tudi par kg imam manj kot nazadnje, pa precej po planinah, tako da je bilo vse skupaj zgolj lažje ogrevanje. Priporočam tudi ostalim s poganjalci

 

@Bini, ja, po poteh Mazdašev sem šel, heh.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Z M A J napisal:

Danes ponovno odpeljal Solčavsko panoramsko krožno pot, s štartom poganjanja v Solčavi, pri Mečkatorju. Tam piše parkiranje do največ 2 uri, kar mi ni predstavljalo težav, saj sem bil s primernim kolesom, torej s Fuji zverino in ne ubogim rdečim osličkom, hehe.

 

Ma kakšna razlika je to pri poganjanju v klanec, pa tudi par kg imam manj kot nazadnje, pa precej po planinah, tako da je bilo vse skupaj zgolj lažje ogrevanje. Priporočam tudi ostalim s poganjalci

 

@Bini, ja, po poteh Mazdašev sem šel, heh.

Bravo👍🤗😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 5. 9. 2024 ob 15:53 je Boss napisal:

Dej Jure, ko boš tole mal stestiral poročaj a je fejst razlika.

Po prvih 40km - rolling resistance je znatno manjsi, cutis pri pritisku v klanec, kot tudi na spustu. Govorim o asfaltu, zaviranje je tud zelo drugace je guma zaenkrat s super gripom (ki mu pomaga moja teza)

 

Ko speljes se pozna tudi manj vibracij na balanci

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je Tilen5 napisal:

Tole je na vidiku + čevlji
 

RIDE.SHIMANO.COM

Ideal for trail riding, enduro, and all-mountain, the SHIMANO XT PD-M8120 enhances stability and bike control when pedaling and...

 

boš vzel shimano čevlje? 

 

na svojemu mam tele zverine gor

null

 

 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za čevlje še nevem(načeloma lahko dam bilo katere ki imajo SPD sistem,..gledal bom pa bolj take, da se da še kaj pohodit z njimi):) drug teden grem naprej po hlače v koper, če m bodo ustrezale,..pol pa naprej

 

Mi je en fred k se resno ukvarja s kolesarjenjem priporočal eno firmo

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je jures napisal:

Po prvih 40km - rolling resistance je znatno manjsi, cutis pri pritisku v klanec, kot tudi na spustu. Govorim o asfaltu, zaviranje je tud zelo drugace je guma zaenkrat s super gripom (ki mu pomaga moja teza)

 

Ko speljes se pozna tudi manj vibracij na balanci

 

Kaj pa ovinki? Men se zdijo ovinki še najbolj problematični za te terenske gume. Skos mam občutek, da sem glih na meji da zdrsnem pa verjetno ni tako. Samo guma daje čudno povratno informacijo - mam pa ne Kenda z takim srednje grobim profilom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 9. 2024 ob 16:21 je Tilen5 napisal:

Za čevlje še nevem(načeloma lahko dam bilo katere ki imajo SPD sistem,..gledal bom pa bolj take, da se da še kaj pohodit z njimi):) drug teden grem naprej po hlače v koper, če m bodo ustrezale,..pol pa naprej

 

Mi je en fred k se resno ukvarja s kolesarjenjem priporočal eno firmo

odvisno za kaj rabiš. si gledal clipless?

null

image.png

 

Prej sem mel 5ten pa so mi bli mal tesni in sem šel po nove od RC (ride concept) in so tud za hodit dobri.  Je pa res da so flat.

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Tilen5 napisal:

Sej mam zdej brez zaklepanja, pa bolj groba pedala.

sej clipless (SPD), da ne boš SPD SL vzel :D. razen če se boš s specialko okol fural. 

ride concept čevlji so kr fajni. ko sem mal prkljal po forumih so se 5ten malo pokvarli na kvaliteti. 

Ponudba je kr velika. 

ti vrjetno rabiš kaj lahkega za trail/turing :)

od shimano mogoče kaj takega

RIDE.SHIMANO.COM

Ready to tackle any off-road adventure you throw at it. With powerful pedaling efficiency coupled with traction you can trust when walking or pushing your bike, the SHIMANO EX700 delivers high-end comfort...

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me je zmedlo ker sem dal par postov nazaj SPD pedala,..zdej sm milslu, da me sprašuješ če bi brez haha ups. Sej pravim pomoje drug mesec se spravim mal googlat.

 

Zadnje čase vozim tko 70-60% asvalt 30-40% makadam,.. zdej če čez kako skalovje si ne upam skočit ali pa v kak hrib gonit, da je uničena pot, takrat rabim za pohodit malo

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem še dokaj nov kolesar pa se še mal lovim glede oprene...kolo imam šele od 7 mesca 2021, pomoje edini smiselen update na tem karboncu bo polek omenjenih stvari še sedež. Pol na mislim, da je to to.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Tilen5 napisal:

Sem še dokaj nov kolesar pa se še mal lovim glede oprene...kolo imam šele od 7 mesca 2021, pomoje edini smiselen update na tem karboncu bo polek omenjenih stvari še sedež. Pol na mislim, da je to to.

si mogoče razmišlju da bi si potopno montiral? js se še po asfaltu navdol stoje peljem, mi je nekak bol ziher če morm na hit spredno bremzo stisnt. lih včeraj se mi je to nardil ko je en avto obračal na cest.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je TBA napisal:

si mogoče razmišlju da bi si potopno montiral? js se še po asfaltu navdol stoje peljem, mi je nekak bol ziher če morm na hit spredno bremzo stisnt. lih včeraj se mi je to nardil ko je en avto obračal na cest.

Meni se zdi bolj logično ob spustu navzdol po klancu, čimbolj spustiti sedež in potem sedeti na njem, s tem imaš nižje težišče in bolj nazaj? (ni nisem kmet in nisem s hribou doma, hehe). :)

  • Všeč 1
  • Haha 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je TBA napisal:

si mogoče razmišlju da bi si potopno montiral? js se še po asfaltu navdol stoje peljem, mi je nekak bol ziher če morm na hit spredno bremzo stisnt. lih včeraj se mi je to nardil ko je en avto obračal na cest.

Ne, raje klasiko

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.