Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek

Ustvari kratki URL


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

pred 18 minutami je Tilen5 napisal:

jaz mam 3300 na isti verigi :D morm tudi menjat za XT počas, ampak redno vozim na servis pa za enkrat je minimalno raztegnjena

to k maš analogca :) . pa še to je kr velik za ketno. je pa zelo veliko odvisno od načina in terena kje se voziš in opreme. 

Ploščice so tud en kr pogost primer pr katerem zna it kr hitro po njih :) strošek pri meni okol 45€ za obe premzi. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi ploščice mam še original kar me preseneča, ker dol res pičim,..oprema je pa Deore XT

 

p.s: glih zdej se odpravljam na kolo, kot bolani srat, ker se je od zjutraj do zdaj pojavila res gosta oblačnost, pa nevem al bo padal al ne,.. po napovedih naj ne bi

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Tilen5 napisal:

Tudi ploščice mam še original kar me preseneča, ker dol res pičim,..oprema je pa Deore XT

 

p.s: glih zdej se odpravljam na kolo, kot bolani srat, ker se je od zjutraj do zdaj pojavila res gosta oblačnost, pa nevem al bo padal al ne,.. po napovedih naj ne bi

pol se pa ne voziš velik po strminah :) . kolegi menjajo ploščice vsaj na 3 mesece če ne pogosteje. je pa res da je čisto vsaka fura na kum, planino ali mrzlico.

štromerji so dost težji in posledično je za zaviranje potrebna večja sila. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je TBA napisal:

pol se pa ne voziš velik po strminah :) . kolegi menjajo ploščice vsaj na 3 mesece če ne pogosteje. je pa res da je čisto vsaka fura na kum, planino ali mrzlico.

štromerji so dost težji in posledično je za zaviranje potrebna večja sila. 

Celo poletje sm ga gonu po rebrnicah in nanosu,..tko da nevem,.. mogoče ker sem lažji? Kopija Pogačarja sm skoraj 😛

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Boss napisal:

Bom najprej začel z verigo, ker je najbolj enostavno zamenjat pa da vidim ali bo karkoli drugače. Če ne bom pa še verižnike zamenjal. Ker bolj kot gledam bo dejasnko nekaj na tem sploh, k vidim kako pogosto drugi menjajo ketno. 

Verigo obvezno menjaj

Zobnike poglej, ta ki skačeta imata 100% zelo vidne sledove obrabe. Če drugi nimijajo nič, menjaj samo ta 2. Spodnji del kasete, sa da dobiti ločeno.

 

Jaz sem žal imel obrabljena največja, tak da je morala cela kaseta prit. Sem pa spredaj menjal samo najmanjši zobnik. Je pa to XT gonilka. Na poceni robi ni rezervnih delov.

pred 3 urami je Tilen5 napisal:

Tudi ploščice mam še original kar me preseneča, ker dol res pičim,..oprema je pa Deore XT

 

p.s: glih zdej se odpravljam na kolo, kot bolani srat, ker se je od zjutraj do zdaj pojavila res gosta oblačnost, pa nevem al bo padal al ne,.. po napovedih naj ne bi

XT ploščice sem skuril po 600km.

Sedaj vozim samo Swissstop. Mojster mehanik pravi, da se mi vizualno pozna obraba na sprednjem disku in da bom počasi moral še šajbo menjat.

pred 3 urami je robertk6 napisal:

Iz preventive , glede na ceno se mi ne ljubi reskirat. Menjam vse v kompletu in imam mir, ne vem kater menjalnik imaš ampak Schimano deore so tam okro 30EU na bike diskont.de

Jaz imam XT Shadow s sklopko.

 

In če bi že imel preblisk, bi samo kolice menjal. Do sedaj jih nisem nikoli.

Na Sram 7.0 sem po 15k km opazil da kolice plešejo, ampak takra sem ga že zvil in menjal s x.9 medium cage.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

Jaz imam XT Shadow s sklopko.

 

In če bi že imel preblisk, bi samo kolice menjal. Do sedaj jih nisem nikoli.

Na Sram 7.0 sem po 15k km opazil da kolice plešejo, ampak takra sem ga že zvil in menjal s x.9 medium cage.

Sploh ni pomembno kaj imaš , pri kolesu za 5-6000Eu to res ne igra vloge. Raje teh par 100Eu dam in vem da imam mir.

  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se malo sprehodil po netu in za tako dogajanje menjavajo od verige, kasete, zadnjega menjalnika, sprednjega verižnika, itd. Če vse to seštejem, me pri nas pride ene tolk kot redni servis avta. Pol pa pravijo, da je kolesarjenje poceni. sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je robertk6 napisal:

pri kolesu za 5-6000Eu

To so divje cene.

Kot sem kupoval, je je bil najdražji Scott 5k€ in to premium opcija. (Xtr, najdražji Fox-i....).

Vem da so ble Specialized specialke dražje. Samo pogovarjamo se o gorskih.

 

Tudi na avtu ne mečem kar 100€ skozi okno. Pa je kar večraktnik kolesa.

Menja se, ko je potreba. Zraven denarja, mi še šteje trajnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za 125 brutoregistrskih kil + teža e-bike je 4000km ene 2x preveč za verigo.

Pri raztegnjeni verigi najprej začne preskakovati na na največjih zobnikih kasete, razen mogoče če se vozi samo ravnina.

Kaseto menjam na ene 3 menjave verige, s tem da raztegnjenost nikoli ne gre čez limite.  

Merilnik raztegnjenosti verige je najosnovnejše orodje. 

 

Priporočam, da kupiš namensko verigo za e-bike:

https://www.bike-discount.de/en/kmc-e12-ept-12-speed-e-bike-chain

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je godlike napisal:

To so divje cene.

Verjetno že dolgo nisi pogledal cen e koles polnovzmetenih.

 

pred 18 urami je godlike napisal:

Tudi na avtu ne mečem kar 100€ skozi okno. Pa je kar večraktnik kolesa.

Na tem forumu eni mečejo ne samo 100 na avtu, sicer pa ni moja poanta da se to kra. Jaz sem samo napisal kaj jaz naredim na svojem kolesu in kaj mi je pomembno.  Kot sem rekel 1x letno ( pri predvidenih 2000-3000 km letno) za teh nekaj 100 evrov  ne bom bolj reven.

Recimo nekaj cen , ki mislim da niso najnižji rang opreme

 

WWW.BIKE-DISCOUNT.DE
WWW.BIKE-DISCOUNT.DE
WWW.BIKE-DISCOUNT.DE

 

pred 19 urami je Boss napisal:

Sem se malo sprehodil po netu in za tako dogajanje menjavajo od verige, kasete, zadnjega menjalnika, sprednjega verižnika, itd. Če vse to seštejem, me pri nas pride ene tolk kot redni servis avta. Pol pa pravijo, da je kolesarjenje poceni. sramezljiv

Ja kaj pa imaš potem gor od opreme , ketna je na bike discount 35EU

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

J apri nas sem gledal na Extreme Vital pa je ketna okol 40€, kaseta cca mal čez 100€, zadnji menjalnik, nekje okol 120€, prvi verižnik okol 30 pa smo na 300€.Pa še kakšen kos orodja, dodaten člen na ketni, pa še orodja za preverjanje raztegnjenosti verige, mazilo pa smo na 350€. :D

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Boss napisal:

J apri nas sem gledal na Extreme Vital pa je ketna okol 40€, kaseta cca mal čez 100€, zadnji menjalnik, nekje okol 120€, prvi verižnik okol 30 pa smo na 300€.Pa še kakšen kos orodja, dodaten člen na ketni, pa še orodja za preverjanje raztegnjenosti verige, mazilo pa smo na 350€. :D

 

 

pozabil si na čistila :) 

tule si poglej 

WWW.BIKE-DISCOUNT.DE

tu sem kupil kolo in pa 3/4 stvari za kolo.

 

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Boss napisal:

J apri nas sem gledal na Extreme Vital pa je ketna okol 40€, kaseta cca mal čez 100€, zadnji menjalnik, nekje okol 120€, prvi verižnik okol 30 pa smo na 300€.Pa še kakšen kos orodja, dodaten člen na ketni, pa še orodja za preverjanje raztegnjenosti verige, mazilo pa smo na 350€. :D

 

 

 

Čakam na paketek iz bike-discount.de. Cena nekaj čez 700 ojrotov. Ni bicikl.

 

Menjalnika ne rabiš menjavat, ne crkne kar tako. Stvar ki jo je dobro čekirat če voziš po gmajni, ali pa če na poti iz oštarije večrat padeš, je poravnanost nosilca menjalnika. Nosilec je narejen da se takoj zvije, ker s tem ščiti menjalnik. Orodje za preverjanje/ravnanje nosilca je od 20 pa proti 200ojrom. Sam sem ga kupil za 50€ pa ni bohve kaj, ima preveč lufta.

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Boss napisal:

J apri nas sem gledal na Extreme Vital pa je ketna okol 40€, kaseta cca mal čez 100€, zadnji menjalnik, nekje okol 120€, prvi verižnik okol 30 pa smo na 300€.Pa še kakšen kos orodja, dodaten člen na ketni, pa še orodja za preverjanje raztegnjenosti verige, mazilo pa smo na 350€. :D

 

 

Poglej še na bike discount....katero kaseto imaš? Sprednji verižnik ni potrebe menjat, tud menjalnik ni nuja jaz ga pač menjam zaradi sebe. Orodja pa ne potrebuješ pelješ na kak servis in bo to nekje 50 €.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je robertk6 napisal:

Verjetno že dolgo nisi pogledal cen e koles polnovzmetenih.

 

Najboljše full suspension in še električen moped po vrhu. 😮‍💨

Pisal sem o hardtailu. Polnovzmeteno je za moj tip vožnje smrt. Uphill po šodru do 15% naklona.

 

Cene koles gledam, ko kupujem. Trenutno moje rakete letijo z rednim servisiranjem.

 

Drugače pa valda. Naj vsak menjava kak mu srce želi. Pa tudi če nove dele v koš meče, ne obsojam.

pred 1 uro je Boss napisal:

J apri nas sem gledal na Extreme Vital pa je ketna okol 40€, kaseta cca mal čez 100€, zadnji menjalnik, nekje okol 120€, prvi verižnik okol 30 pa smo na 300€.Pa še kakšen kos orodja, dodaten člen na ketni, pa še orodja za preverjanje raztegnjenosti verige, mazilo pa smo na 350€. :D

 

 

Extreme vital ti enači ceno s tujino + ptt.

Če se ti mudi, je uporabno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Čakam na paketek iz bike-discount.de. Cena nekaj čez 700 ojrotov. Ni bicikl.

 

Menjalnika ne rabiš menjavat, ne crkne kar tako. Stvar ki jo je dobro čekirat če voziš po gmajni, ali pa če na poti iz oštarije večrat padeš, je poravnanost nosilca menjalnika. Nosilec je narejen da se takoj zvije, ker s tem ščiti menjalnik. Orodje za preverjanje/ravnanje nosilca je od 20 pa proti 200ojrom. Sam sem ga kupil za 50€ pa ni bohve kaj, ima preveč lufta.

 

kar se tiče zadnjega menjalnika, če je sklopka in fedra ok, pol lahka samo pullije menjaš (one male koleščke in ležaje) pa je kot nov

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ena naša, malo v "stilu" @Matick:   Mi smo takrat še imeli dva avta: Mazdo 5 in Mazdo BT-50. Pa so v šoli naše otroke nekaj zezali in jim en (doma imajo že tretjega ali četrtega VW Arteona, vsako leto pa en teden dopustujejo v apartmaju v Splitu) reče: - "Pri vas še svinčnike kupujete na kredit!" Pridejo naši otroci domov in začnejo mojo ženo spraševat, kaj je to kredit. Tu ti je takoj jasno, kakšno je stanje po družinah: imajo samo dva otroka, ampak debata o kreditih je pri njih tolikokrat "na tapeti", da še otroci vedo, kaj je kredit in čemu služi. Ampak doma imajo pa Arteona... Pri nas pa smo takrat imeli eno zgonj... se pravi zvoženo Mazdo in eno še bolj zvoženo Mazdo. Pa kamp-prikolico in vsako leto vsega skupaj vsaj pet tednov na potepu...
    • Naj mi še kdo reče, da ni dovolj stanovanj v Sloveniji. To vidim sedaj, ko hodijo na oglede stanovanja, ki ga prodajam sami pacienti, ki preko nakupa stanovanj najbrž  perejo denar ali pa kupujejo stanovanje, ker imajo višek denarja in je to kao investicija in  ga dajo pozneje v najem - seveda po oderiških najemninah. Do sedaj ni prišla še niti ena družina na ogled, pa jih je bilo že kar nekaj. Tako, da nekateri imajo višek denarja
    • Če misliš, da je bil folk reven v jugi se motiš. Večino nepremičnin, stanovanj so tudi nižji sloji pridobili ravno za časa juge. Danes ljudje na takih poziciji niti v sanjah ne morejo razmišljati o lastnih nepremičninah. Takrat, če nisi vse zapil pa skadil si je lahko VSAK delavec za tekočim trakom omislil lastno bivališče, svoj avto pa še na počitnice so brez težav hodili. Danes pač to ni samoumevno pa ne glede al si priden in deloven si s povprečno plačo stanovanja ne moreš kupiti pa čeprav gre za osnovno življensko dobrino.
    • Ej, zdej pa še povejta kolk pa kej vama plačajo... mislim, mal me honorarno zanima, da bi popoldne še sam imel tak postranski zaslužek. Keri pa dajo več... desni al levi?
    • ROTFL   Naj ti bo, ker pač ne veš, da sem v življenju sestavil že več tisoč računalnikov, bil drugi na tekmovanju iz optimizacije zagona sistema Windows itd. Še v času, ko so se pojavili prvi SSD-ji sem Windows zbootal v 3,9 sekunde in to z grafičnim uporabniškim vmesnikom, fotografijo na ozadju, medtem ko so ostali bootali črn GUI z mankom pikslov po 6+ sekund ... Boš izmeril, kako hitro se ti trenutno zboota tvoj sistem? 😃   Menda bom vedel, kak računalnik potrebujem in kako ga personalizirati za lastne potrebe.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.