Skoči na vsebino

Mazda 3 G120 2017 servis

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

pred 15 minutami je Mally napisal:

Spoštovani sočlani!

Se samo meni zdi, ali mi na servisu nabija pflance, da bo treba pri naslednjem servisu (to je pri cca 99000 prevoženih) zamenjati zadnje diske?

Avto je letnik 2018, G120...

Sem hotel kopirati pa prilimati MyMazda izpis, pa mi ne uspe iz aplikacije skinit PDF-ja...sem že prestar?

 

Ob enem...Maribor in okolica...dobrega avtoličarja/kleparja rabim...Toča je naredila svoje.

 

 

Dobrodošel v "klubu Mazda", v vsem dobrem in slabem ... na moji M3 2018 so bili zamenjani pri 90.000 ...

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za slike...ampak pri menjavi gum tako moji diski niso izgledali...če se prav spomnim...nisem bil glih pazljiv iz notranje strani.

 

Ker sem bolj laik za te zadeve (Yugota, Fieste, Zoom zoom 323F, Vitare pa ni več - kjer so itak bobni), kako preverim, ali so diski ok ali ne, pod pogojem da niso rjavi? Debelina "mesa" ali podobno?

 

Glede na to, da je avto iz garancije...

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če boš avto kmalu prodal pusti tako kot je, če nimajo prevelikega roba in res niso čisto tanki v kar pa dvomim. Če boš pa avto imel še dalj časa pa tako moraš menjat, ker je brezveze čakat do konca... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Mally napisal:

Spoštovani sočlani!

Se samo meni zdi, ali mi na servisu nabija pflance, da bo treba pri naslednjem servisu (to je pri cca 99000 prevoženih) zamenjati zadnje diske?

Avto je letnik 2018, G120...

Sem hotel kopirati pa prilimati MyMazda izpis, pa mi ne uspe iz aplikacije skinit PDF-ja...sem že prestar?

 

Ob enem...Maribor in okolica...dobrega avtoličarja/kleparja rabim...Toča je naredila svoje.

 

Rabiš ličarja ali samo hladno glihanje?

 

Diske smo vozli včasih 200k km, pa 3 komplete pakn in je blo.

 

Uradna toleranca, je kak 1-2mm obrabe. Tak da če bi poslušal proizvajalce, bi vsako menjavo tudi diske menjal.

Če so ok (ni rje, ne trese, ....), voziš naprej. Z obrabo, se manjša površina za toplotno prevodnost. Torej bi jih pri zlorabi prej pregrel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

Rabiš ličarja ali samo hladno glihanje?

 

Diske smo vozli včasih 200k km, pa 3 komplete pakn in je blo.

 

Uradna toleranca, je kak 1-2mm obrabe. Tak da če bi poslušal proizvajalce, bi vsako menjavo tudi diske menjal.

Če so ok (ni rje, ne trese, ....), voziš naprej. Z obrabo, se manjša površina za toplotno prevodnost. Torej bi jih pri zlorabi prej pregrel.

Male udrtine so na "plehu". Mislim, da bi šlo ven z vakuumom...posametne točke po haubi ni strehi, ter malo po bočnih stebričkih.

 

Trese avto ne...zlorabljam ne...sem prerastel, raje "bremzam" z motorjem. Prednje ploščice sem zamenjal lansko leto.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne da bi vedel za vakum. Male, ki so nedostopne,  z lepilom. Če jih je več ali večje, pa gre strop ali/in vratne obloge dol, pa se mehansko masira.

To ima take "palčke" kovinske in masira pločevino, da skoči na mesto.

Lahko na YouTube pogledaš kako posnetek, če te zanima.

 

Slabi mojster, ti bo avto potegnil z grobo polir pasto. To se je meni zgodilo. Groza.

 

Lahko ti dam cifro od mojstra, doma v Zgornji Ložnici (proti Oplotnici).

Pa pokličeš, če še dela.....

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Mally napisal:

Spoštovani sočlani!

Se samo meni zdi, ali mi na servisu nabija pflance, da bo treba pri naslednjem servisu (to je pri cca 99000 prevoženih) zamenjati zadnje diske?

Avto je letnik 2018, G120...

Sem hotel kopirati pa prilimati MyMazda izpis, pa mi ne uspe iz aplikacije skinit PDF-ja...sem že prestar?

 

Ob enem...Maribor in okolica...dobrega avtoličarja/kleparja rabim...Toča je naredila svoje.

 

 

 

Spredaj so bile pri meni ploščice menjane na 70kkm, pa diski so bili pobrušeni, pol na 120kkm je bilo pa komplet vse menjano, diski in ploščice, spredaj/zadaj.
Za spredaj mi je takrat reku da so še vredu, samo so mi tresl, pa sm reku da naj kr menja vse naenkrat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je godlike napisal:

Ne da bi vedel za vakum. Male, ki so nedostopne,  z lepilom. Če jih je več ali večje, pa gre strop ali/in vratne obloge dol, pa se mehansko masira.

To ima take "palčke" kovinske in masira pločevino, da skoči na mesto.

Lahko na YouTube pogledaš kako posnetek, če te zanima.

 

Slabi mojster, ti bo avto potegnil z grobo polir pasto. To se je meni zgodilo. Groza.

 

Lahko ti dam cifro od mojstra, doma v Zgornji Ložnici (proti Oplotnici).

Pa pokličeš, če še dela.....

Odlično, se priporočam za cifro...

Hvala

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja vcasih sem na premacyju imel pei 350.000 se prve bobne nikoli razstavljene in na tehnicnem ni bilo straha da ne bo rocna prijela. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Jaka32 napisal:

@Bini to je to? Kam jih namontiram? Na streho ali na gril nekam?

 

20240613-072427.jpg

Tja kot ti piše. :whatever:

Jaz ga imam na grilu kot je bilo priporočeno..... :nevem:

Pa veliko sreče pri odganjanju divjadi.... 😉

17182572349639092597470106830620.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je godlike napisal:

Boga divjad, ziher s tem ogluši, pa nas normalnih ICE-jev več ne sliši. 😂

 

Me zanima ce lahko kako objektivno stestiram delovanje.

Kot sem to naredil pri 1 leto starem in odprtem zavornem olju, ki bi naj bil za odpad...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko, da je kaj na tem, ponavadi, ko pridem tja kar po rajnglah skačejo in čez pow ure je že na krožniku.... 😁

Pri meni deluje dokler prvo ne zgazim..... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam mal hitrejš nagazi skozi vas pa glej, če bodo psi in mačke pospešeno stran bežali. Baje je to dober test.😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Sam mal hitrejš nagazi skozi vas pa glej, če bodo psi in mačke pospešeno stran bežali. Baje je to dober test.😜

Ja, tam nad 60 se moraš furat da prime

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

Ja, tam nad 60 se moraš furat da prime

 

Sej sem napisal, da mal hitrejš skozi vas - 50km/h je premal kot je omejitev, 70km/h bo glih prav. Srne ne boš nagazil, kakšno babico z berglo brez slušnega aparata pa komot. Jebeš frulico, če baba ne sliš. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Sej sem napisal, da mal hitrejš skozi vas - 50km/h je premal kot je omejitev, 70km/h bo glih prav. Srne ne boš nagazil, kakšno babico z berglo brez slušnega aparata pa komot. Jebeš frulico, če baba ne sliš. :nevem:

Al pa radar :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.