Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Ste ze kaj menjavali akumulatorje na CX-30 X180. Meni je crknil pol 4,5 let in 115.000 km. Kaj kupit... efb, agm... Iz trenutnega na vrhu razberem samo 65ah 520a.

Popravljeno od _obby
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je _obby napisal:

Ste ze kaj menjavali akumulatorje na CX-30 X180. Meni je crknil pol 4,5 let in 115.000 km. Kaj kupit... efb, agm... Iz trenutnega na vrhu razberem samo 65ah 520a.

V knjižici "navodil", ki so poleg avta, imaš točno specifikacijo napisano nekje proti zadnjim stranem. Tam kjer je razpredelnica olj in tega.

 

Drugače pa se pozanimaj, kaj vgradijo na pooblaščencu. Za mojega dinozavra je "originalni" nadomestni od Exide.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so ga, ampak ne pri CX-30, ampak pri CX-3 ... menda da je bila kar pogosta napaka ... ne vem pa če na spoju s plastiko. Vem pa, da se jim je pri menjavi polomila neka plastika (nosilec) in so morali zamenjati še tega. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je scania napisal:

Lastniki cx30 je že kdo menjal hladilnik vode pod garanijo seveda?  (Rad spusti na spoju s plastiko)

Kje si to zasledil? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem se načudit majhni porabi cx30. Na poti do Pise in nazaj, skoraj vse avtocesta, povprečna poraba

5,7l /100. Zopet shell gorivo, tankano pri nas kot tudi  v Italiji. 

Bravo za moderen  X Motor. 👍

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole najbolj paše v to temo, kot je že @Alex napisal pod temo"Mazda CX-30"je vpoklic za nekatere(po VIN številki) "CX30 X186" motor. Preverili bodo morebitno puščanje tekočine pri kondenzatorju na hladilnem sistemu ter naredili programsko posodobitev na krmilnem sistemu!

 

 

 

 V kolikor imate redni servis v doglednem času bodo to opravili takat, drugače pa vas obvestijo.... 😉

 

 

 

 Preverjeno pri Mazda servisu! 

 

Mislim, da se problem z hlajenjem pri CX30 nanaša na morebitne težave, ki so bile odpravljene ali preverjene pri vpoklicu, kot je v zgornjem postu.... 🤔😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sem pred dnevi, ko je bilo 32 st.C  opazil na monitorju kjer prikazuje polnjenje in praznjenje baterije, da mi pri spustu po strmini v dolžini  cca 5km ne polni baterije kot ponavadi, sicer prikazuje to a baterijo ne polni🤔 S tem ne mislim, da je kaj narobe, ker mi jo je po ravnini takoj spet pričela polnilnit. Mislim, da je to previdnostni ukrep zaradi vročine in posledično zaradi pregrevanja baterije. To verjetno nihče ne opazi, če ne gleda na ekran.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sem ravno bral na automotorundsport, da z modelnim letom 2025 ukinjajo 2.0 G (122 in 150 km) motor in pazi to 😁 nadomestil ga bo samo en motor in to 2.5 s 140 km 😎...menda bo možno imeti ročni ali avtomatski menjalnik, poraba naj ne bi bila nič kaj višja, navora pa 238 Nm pri 3300...zanimiva odločitev, glas bo sigurno imela dober, velja pa za CX-30 in pa za Mazdo 3...

  • Všeč 6
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko da je napaka v članku in bo 140 kw in ne km..🤔. To je bolj logično, okoli 190 km kot ima motor sedaj...ne vem meni se zdi čisto ok odločitev, če hočeš preizkušen in vzdžljiv motor,zanimivo pa je, da so 2.0 ukinali...očitno velja there is no replacement for displacement 😁. Normalno pa ostane X motor. Pa spet gre cca. 1500 eur cena gor🙃

Popravljeno od tommaazz
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 2 urama je ignacij napisal:

Čaki mal, hočeš povedati, da bodo dali v premium avto dinozavrcka.

Tak piše ja 😁. Zdaj bo super premium, ker noben tako majhen avto nima take kubikaže 🤣

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V članku je res večkrat omenjenih le 140 KS … 

 

WWW.AUTO-MOTOR-UND-SPORT.DE

Mazda bringt im Modelljahr 2025 einen 2,5 Liter großen Benziner für die Kompaktbaureihen 3 und CX-30. Dazu kommen Infotainment-Updates.

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.