Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


mazdaman

Priporočeno sporočilo

dne 18. 8. 2024 ob 21:30 je etcho napisal:

Podatek iz prve roke? 😊

Yes 

dne 21. 8. 2024 ob 13:32 je Justus napisal:

Bom sprobal nekaj časa z E10 voziti, da vidim, če je kakšna razlika ... 😁

 

Jaz tankam v obe mazdi, tako v 6-,ko dizel kot v cx 30 le in zgolj shall gorivo. 

Zdi se mi, da gredo avtomobili najbolje in najmanj pijejo. Izogibam se pa Petrolu. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo. 

WWW.ZURNAL24.SI

Preizkusili smo pri nas najbolj popularen Mazdin model CX-30, ki je po eni strani napreden, po drugi...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Alex napisal:

Zanimivo. 

WWW.ZURNAL24.SI

Preizkusili smo pri nas najbolj popularen Mazdin model CX-30, ki je po eni strani napreden, po drugi...

 

 

Dobra predstavitev.

 

pred 22 urami je Alex napisal:

Yes 

 

Jaz tankam v obe mazdi, tako v 6-,ko dizel kot v cx 30 le in zgolj shall gorivo. 

Zdi se mi, da gredo avtomobili najbolje in najmanj pijejo. Izogibam se pa Petrolu. 

 

Kaj ko Shellovih črpalk ni prav povsod ...

Popravljeno od Justus
  • Všeč 1
  • Žalosten 1

1568864.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdor se odloča o nakupu mazde cx-30, mu bodo morda pri odločitvi pomagali aktualni članki iz nemške revije auto motor und sport:

 

 

Popravljeno od Justus
  • Všeč 1
  • Hvala 1

1568864.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@FuManchu na netu je kar nekaj orodij za prevajanje dokumentov, tako da to dandanes pač ni več problem 😉 Meni je najboljši prevajalnik DeepL.

WWW.DEEPL.COM

Translate texts & full document files instantly. Accurate translations for individuals and Teams. Millions translate with DeepL every day.

 

1568864.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 8. 2024 ob 18:13 je Alex napisal:

Zanimivo. 

WWW.ZURNAL24.SI

Preizkusili smo pri nas najbolj popularen Mazdin model CX-30, ki je po eni strani napreden, po drugi...

 

 

Kakšen stroj bo šele z 2.5 G140 motorjem. :)

 

image.png

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni osebno je 2.5 in 140km motor fail....kot pred 20.leti ko so bili audi 2.7, 3.0 in kaj se 3.3 motorji....ampak tisto so bili dizli in povrhu se velika a6 krava....mislim 2.5litrski motor, ne razumem enostavno kdo bo to kupil ce ima 2.0 in 186km...

  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je ignacij napisal:

2.5l motor je bulletproof stroj, kupil ga bo tisti, ki mu je pomembno, da mehanika vidi samo ob rednem servisu.

 

Ta motor bo pil preveč. Večina bo veliko raje kupila odličen x186 motor, ki pije približno toliko, kot dizel motorji. 

Res ne vem, zakaj bi kdo kupil dinozavra za tako sofisticirano vozilo, kot je cx30. 😉

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Scr3am napisal:

Imam 2.5 sicer druga generacija, trenutno 310.000 prevozenih in niti enega samega problema z motorjem. Nivo olja pade iz max. na min pri 20.000 prevozenih. 

Zelo dobro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je ignacij napisal:

2.5l motor je bulletproof stroj, kupil ga bo tisti, ki mu je pomembno, da mehanika vidi samo ob rednem servisu.

se strinjam, ampak zakaj potem samo 140km, v takem avtu, naj dajo če že vsaj isto konjenico kot je v 2.5 torej 194hp ali pa se bolje turbo motor.....razmerje 2.5litrski motro in samo 140km to je res "kr neki" :).....to je celih 56km na 1000 kubikov, kje so časi ko so imeli atmosferci 120km na 1000 kubikov :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, se je zopet  potrdilo, kar sem govoril. 

Z MOL gorivom (E10) je bila na isti poti (KP-Verona-KP) poraba za 0,4 dcl večja kot z Shell-om (E10). Gume napumpane obakrat na 2.6 bar 

Enaka hitrost - 130/uro avtocesta, ostalo po predpisih. Temperatura približno enaka (32-33°C)

Nobenih zastojev nikjer. Torej z Shellom 5,9/100,  Mol 6,3l/100.

Ne vem, ali je to slučaj a je razlika kar precejšnja. Bom še spremljal. 

  • Všeč 3
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče je bilo kaj vetra.... 🤔

Bom enkrat poskusil s Shellom en tank, za razliko 0,4 se že mora poznat pri moji porabi, ki je že nekaj časa kot zabetonirana pri 6.0....🤗😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pozdravljeni, sem nov na forumu. Res, da sem že vse prebral v tej temi ampak, ker imamo od včeraj pri hiši novo CX-30 Skyactiv X 186 AT sem se tudi registriral... Zaenkrat sem po 100 prevoženih kilometrih zelo zadovoljen z nakupom....

  • Všeč 9
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.