Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 6 minutami je dvorjan napisal:

To, da se tipkarski škrat prikrade v CMS, ki ga uporabljajo vse spletne strani, je tudi možno.

 

1.5 litrski mild hybrid in 140 konjev je vseeno bolj logično kot 2.5 litrski stroj zadušen na 140 konjev ...

 

Saj jaz bi raje videl, da je 2.5 litrski ... veš kak tuning potencial je potem to ... 😃

 

Do 194 konjev bo slo softwaresko, mogoce kaksen konjicek vec, bo pa za cx30 to cez glavo

Drugace pa mislim da so enkrat ze rekli pri mazdi, da so ugotovili da motor manj onesnazuje ce je vecja kubatura in z nizjo mocjo kot pa nizja kubatura z max mocjo ki jo spravi ven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je etcho napisal:

 

Ko sedi zraven žena, je poraba zelo ugodna, ko se vozim sam, pa je nesramno visoka. (X motor)...

Nima žena kaj za piskat.

Mogoče pri i20n malo zrak bolj grabi. Verjetno se poistoveti s turbino in rabi večji zajem 🫣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je dvorjan napisal:

To, da se tipkarski škrat prikrade v CMS, ki ga uporabljajo vse spletne strani, je tudi možno.

 

 

Mislis, da takega tiskarskega skrata ne bi oapzili par dni? Dvomim :D 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Lepo pozdravljeni,

sedaj je tudi na uradni slovenski spletni strani objavljena Mazda CX30 z 2.5 motorjem in 140 konji ter kar nekaj različicami opreme (več kot prej), ampak bi vas prosila, da mi odgovorite na eno vprašanje in se opravičujem, če se vam zdi neumno. Kaj ta posodobljena cx30 nima vzratne parkirne kamere v osnovni serijski opremi? Ko recimo gledam specifikacije za homuro, kamera sploh ni omenjena, 360stopinjska kamera je omenjena samo za najvisjo razlicico opreme. Je to možno, da kamere ni v teh nizjih razlicicah opreme, glede na to, da jo trenutne mazde cx30 imajo? 

 

Hvala za odgovore ze vnaprej. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff ... super dinozaverski motor z ročnim menjalnikom. 👌

 

HOMURA = PRIME-LINE + dodatki

 

PRIME-LINE pa ima kamero (navadno ... meni celo boljša, ker na blizu že slabo vidim)

 

image.png

Screenshot 2024-08-03 21.45.52.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj lepo piše pri višjem paketu tole: “dodatno k opremi…” kar pomeni, da ima vse in še tisto dodatno, kar je našteto… zato tudi ni vse od nižjega paketa opreme našteto…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je kdo na tem forumu že komentiral prostornost Mazde 3 v primerjavi s prostornostjo CX-30. Mazda 3 je zaradi nižje višine boljša glede lege na cesti, kako pa je s prostornostjo. Verjetno ima CX-30 več prostora na zadnjih sedežih in tudi v prtljažniku? Omembe vredno več, ali minimalno več?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje sta glede prostornosti v kabini tam tam… konec koncev je CX-30 povišana Mazda3 …Sicer ocenjujem samo na podlagi videnega… Mogoče bo Bini kaj več napisal, ker je prej vozil trojko, sedaj pa CX-30 …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Jest napisal:

Pomoje sta glede prostornosti v kabini tam tam… konec koncev je CX-30 povišana Mazda3 …Sicer ocenjujem samo na podlagi videnega… Mogoče bo Bini kaj več napisal, ker je prej vozil trojko, sedaj pa CX-30 …

Na @Bini sem najprej pomislil, vendarle on je imel limuzino, pa še prejšnji model. Mene zanima Mazda 3 HB, oz. alternativno CX-30, če je prostornejša. 

 

Privlači me tale G140 dinozaverski motor.  6-ke ni več v ponudbi, CX-5 pa tega motorja tudi nima v ponudbi. Ostali večji so zame predragi - ne mislim nabavljat avta za 50.000, ker mi ga lahko naslednji dan zbije toča ...

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iskrena hvala za odgovore do sedaj. Vendar tisti dve fotografiji, kjer je pri PRIME LINE zapisana spodaj vzratna kamera, velja za trenutne verzije Mazde CX30. Povedano drugače: na spletni strani mazde so posodobili konfigurator z novimi verzijami, katalog pa je še star s starimi verzijami. Če greste pogledat pod konfigurator pa tam kliknete seznam opreme za posamezno verzijo, niti pri vstopnem modelu več ni zapisana vzratna kamera, ampak samo ˝Na­prej usmer­je­na ka­me­ra, spre­dnji ra­dar˝, ki niti ne vem, kaj pomeni. Zato sprašujem, če je možno, da leta 2024/2025 takšen avtomobil ne bo imel vzratne parkirne kamere vse do zadnjih dveh top verzij, glede na to, da je vzratna kamera skorajda že standardna oprema pri vseh znamkah in modelih avtomobilov? Se opravičujem za gnjavažo, verjetno bo treba počakati, da posodobijo tudi katalog na spletni strani pa bo potem kaj več jasno, oziroma se bo treba pozanimati direktno pri Mazdinem trgovcu/avtohiši. 

 

Sprašujem pa vse to zato, ker nameravam v roku 2/3 let, kupiti Mazdo CX30, sedaj imam Toyoto Yaris, 1.5. bencinarja s 4 valji, letnik 2019 (ima vzratno kamero), avto dela kot urica brez nobenih problemov. Žal pa Toyota več ne ponuja normalnih atmosferskih 4 cilindrskih motorjev v njihovih manjših modelih (yariske delajo samo še 3 cilindrske), pravega hibrida tudi nočem imeti, nove yariske top opremljene stanejo pa isto kot Mazda CX30. Imam težave tudi s križem in se mi zato zdi SUV boljša rešitev. Mazda je skoraj edina znamka, ki ponuja še normalne motorje, čeprav se komu zdijo dinozaverski, je to meni pomembno, ker so zanesljivejši od turbakov in je še samo ena stvar več, ki lahko crkne. Kakšne so vaše izkušnje glede zanesljivosti in trajnosti Mazd? Pri Toyotah sem navajena, da avto vidi servis 1x letno in to je to in da razen rednih stvari, kot je npr. menjava ploščic, diskov ipd. ne crkne nič oz. zelo redko in da vsaj 10 let nimaš problemov z avtom. 

 

Se opravičujem za malo daljši zapis in hvala za odgovore že vnaprej. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede vzvratne kamere je seveda možno, da je na voljo le pri višjih paketih opreme… tako kot pri vseh drugih proizvajalcih… Sem imel pred časom kot nadomestno vozilo Škodo Octavio… opreme cel kup… kamere zadaj pa ni imela… Ko si dal v rikverc, so se sicer na zaslonu kazale črte, kam imaš obrnjen volan… vendar na črnem ekranu ;) …

 

Sicer ne vem, katera oprema je bila… bila pa je precej nova… stara manj kot en leto…

 

IMG_1864.jpeg

 

Za to ni informacijo, bo verjetno najbolje obiskati prodajni salon ali pa kontaktirati kakšnega od prodajalcev…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Freedom988 napisal:

Iskrena hvala za odgovore do sedaj. Vendar tisti dve fotografiji, kjer je pri PRIME LINE zapisana spodaj vzratna kamera, velja za trenutne verzije Mazde CX30. Povedano drugače: na spletni strani mazde so posodobili konfigurator z novimi verzijami, katalog pa je še star s starimi verzijami. Če greste pogledat pod konfigurator pa tam kliknete seznam opreme za posamezno verzijo, niti pri vstopnem modelu več ni zapisana vzratna kamera, ampak samo ˝Na­prej usmer­je­na ka­me­ra, spre­dnji ra­dar˝, ki niti ne vem, kaj pomeni. Zato sprašujem, če je možno, da leta 2024/2025 takšen avtomobil ne bo imel vzratne parkirne kamere vse do zadnjih dveh top verzij, glede na to, da je vzratna kamera skorajda že standardna oprema pri vseh znamkah in modelih avtomobilov? Se opravičujem za gnjavažo, verjetno bo treba počakati, da posodobijo tudi katalog na spletni strani pa bo potem kaj več jasno, oziroma se bo treba pozanimati direktno pri Mazdinem trgovcu/avtohiši. 

 

Sprašujem pa vse to zato, ker nameravam v roku 2/3 let, kupiti Mazdo CX30, sedaj imam Toyoto Yaris, 1.5. bencinarja s 4 valji, letnik 2019 (ima vzratno kamero), avto dela kot urica brez nobenih problemov. Žal pa Toyota več ne ponuja normalnih atmosferskih 4 cilindrskih motorjev v njihovih manjših modelih (yariske delajo samo še 3 cilindrske), pravega hibrida tudi nočem imeti, nove yariske top opremljene stanejo pa isto kot Mazda CX30. Imam težave tudi s križem in se mi zato zdi SUV boljša rešitev. Mazda je skoraj edina znamka, ki ponuja še normalne motorje, čeprav se komu zdijo dinozaverski, je to meni pomembno, ker so zanesljivejši od turbakov in je še samo ena stvar več, ki lahko crkne. Kakšne so vaše izkušnje glede zanesljivosti in trajnosti Mazd? Pri Toyotah sem navajena, da avto vidi servis 1x letno in to je to in da razen rednih stvari, kot je npr. menjava ploščic, diskov ipd. ne crkne nič oz. zelo redko in da vsaj 10 let nimaš problemov z avtom. 

 

Se opravičujem za malo daljši zapis in hvala za odgovore že vnaprej. 

 

Tole je bolj vprašanje za Mazdo Slovenija ...

 

WWW.FACEBOOK.COM

Mazda Slovenija, Ljubljana. Gefällt 18.160 Mal · 71 Personen sprechen darüber. Dobrodošli na uradni strani Mazda Motor Slovenija. Spoznajte našo filozofijo Jinba Ittai in izkusite

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Freedom988 napisal:

Sprašujem pa vse to zato, ker nameravam v roku 2/3 let, kupiti Mazdo CX30, sedaj imam Toyoto Yaris, 1.5. bencinarja s 4 valji, letnik 2019 (ima vzratno kamero), avto dela kot urica brez nobenih problemov. Žal pa Toyota več ne ponuja normalnih atmosferskih 4 cilindrskih motorjev v njihovih manjših modelih (yariske delajo samo še 3 cilindrske), pravega hibrida tudi nočem imeti, nove yariske top opremljene stanejo pa isto kot Mazda CX30.

 

V čem je poanta da sedaj delaš paniko za konfigurator. V 2-3 leta, se marsikaj spremeni. Tudi na opremi..... mogoče celo kak novi model ali pa motor.

 

S 3 cilindri ni nič narobe, če ima motor dovolj veliko kubikaturo. Torej ni podhranjen.

Sam imam 3 cilindra 1.5 182 konjev in 1.6 4 cilindra 204 konje. Če imata oba hibridno turbino ni razlike v dinamiki.

Vozita se dosti bolje kot atmosferci. Hibridne turbine so pri turbo motorjih naredle še en preskok naprej. Navedel sem samo konje, tisti ki vozite atmosferske bencinarje, je boljše da navorja ne vete.

Hibrida tudi sam nisem želel, kaj šele kakešnega liternega mlinčka.

 

pred 2 urama je Jest napisal:

Glede vzvratne kamere je seveda možno, da je na voljo le pri višjih paketih opreme… tako kot pri vseh drugih proizvajalcih… Sem imel pred časom kot nadomestno vozilo Škodo Octavio… opreme cel kup… kamere zadaj pa ni imela… Ko si dal v rikverc, so se sicer na zaslonu kazale črte, kam imaš obrnjen volan… vendar na črnem ekranu ;) …

 

Sicer ne vem, katera oprema je bila… bila pa je precej nova… stara manj kot en leto…

 

IMG_1864.jpeg

 

Za to ni informacijo, bo verjetno najbolje obiskati prodajni salon ali pa kontaktirati kakšnega od prodajalcev…

Tudi sam je nisem na Focusu plačal, pa sem skoraj vse ostalo, kar se je dalo doplačati. Ni je bilo niti v polni opremi.

Vozim avto dovolj dobro, da je ne bom plačal, če ni v paketu.

 

Črne črte na ekrano pa so komedija. Kaj res niso mogli vgasnit vsega, ne pa da deluje, kor da bi kamera crknila.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse je odvisno kako si navajen in kaj pričakuješ.

 

Za nas kateri smo vajeni velikih avtov in motorjev od 2000ccm dalje je to precej podhranjena zadeva. 

 

Pozna se da so tudi tu pri Mazdi in ostalih japoncih začeli škrtariti zadnjih 15let. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Janez007 napisal:

Na @Bini sem najprej pomislil, vendarle on je imel limuzino, pa še prejšnji model. Mene zanima Mazda 3 HB, oz. alternativno CX-30, če je prostornejša. 

 

Privlači me tale G140 dinozaverski motor.  6-ke ni več v ponudbi, CX-5 pa tega motorja tudi nima v ponudbi. Ostali večji so zame predragi - ne mislim nabavljat avta za 50.000, ker mi ga lahko naslednji dan zbije toča ...

A misliš specifično G140? A G194 pa ne bi? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19854430&display=Mazda CX-5

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Kupi novo 6ko :D G165 v Nemčiji dobiš za 32k, odvisno od opreme

 

Daj pripopaj link do prodajalca ... meni se zdi, da je v trgovini bolj okrog 40.000 ...

 

https://www.mazda.de/konfigurator/MAZDA6/5WGN/

 

 

Ma gledam za sina, ki se počasi odpravlja na svoje. Primerna zanj (optimalna) se mi zdi Mazda CX-30 z 2,5 G140 motorjem. Mu je Mazda 6 všeč, enako kot jaz pa je mnenja, da je v trojki (prejšnji model) občutek vožnje še boljši. Potem si pa mislim, da če bo slučajno kakšen naraščaj, bo trojka HB kmalu premajhna, za nalagat vozičke itd. in je verjetno CX-3 po prostornosti nekje vmes med 3-ko in 6-ko, ali se motim?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

 

Daj pripopaj link do prodajalca ... meni se zdi, da je v trgovini bolj okrog 40.000 ...

 

https://www.mazda.de/konfigurator/MAZDA6/5WGN/

 

 

Ma gledam za sina, ki se počasi odpravlja na svoje. Primerna zanj (optimalna) se mi zdi Mazda CX-30 z 2,5 G140 motorjem. Mu je Mazda 6 všeč, enako kot jaz pa je mnenja, da je v trojki (prejšnji model) občutek vožnje še boljši. Potem si pa mislim, da če bo slučajno kakšen naraščaj, bo trojka HB kmalu premajhna, za nalagat vozičke itd. in je verjetno CX-3 po prostornosti nekje vmes med 3-ko in 6-ko, ali se motim?

PRANGE.DE

Mazda 6 Center-Line G-165 *August-Aktion* NAVI ACAA MR Farbe: Machine Grey im Mazda Autohaus Prange GmbH.

 

Pa še vse 6ke pri tem prodajalcu trenutno:

 

PRANGE.DE

aktuell Mazda6 im Angebot HerstellerPreisKilometerErstzulassung Renault Twingo 1.0 SCe 75 Limited Faltdach Klima Bluetoo 12 Monate Garantie Leistung54 KW / 73 PSKilometerstand39.419...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se tiče prostornosti notri jo je v 3ki hb, lim in cx-30 enako z razliko, da lepše in višje sediš v cx30. Zadaj je pa v 3ki hb žalost v lim.in cx-30 pa je 430 lit.prostora.

Pri 3ki je daljši v cx-30 pa krajši in višji! 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:
PRANGE.DE

Mazda 6 Center-Line G-165 *August-Aktion* NAVI ACAA MR Farbe: Machine Grey im Mazda Autohaus Prange GmbH.

 

Pa še vse 6ke pri tem prodajalcu trenutno:

 

PRANGE.DE

aktuell Mazda6 im Angebot HerstellerPreisKilometerErstzulassung Renault Twingo 1.0 SCe 75 Limited Faltdach Klima Bluetoo 12 Monate Garantie Leistung54 KW / 73 PSKilometerstand39.419...

 

 

Samo komentar: Ta pride cca 36 (mi imamo 22% DDV, oni 19%) , ... center line je skoraj osnovna oprema (2. po vrsti ...)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

 

Samo komentar: Ta pride cca 36 (mi imamo 22% DDV, oni 19%) , ... center line je skoraj osnovna oprema (2. po vrsti ...)

Ce kupis kot fizična oseba sem 99,9% da ostane 19% davka :D  mogoče @dvorjan poda oceno koliko pride uvoz za NOVO vozilo, ker vem da je neka višja dajatev

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je NevLado napisal:

Ce kupis kot fizična oseba sem 99,9% da ostane 19% davka :D  mogoče @dvorjan poda oceno koliko pride uvoz za NOVO vozilo, ker vem da je neka višja dajatev

Jaz pa sem 99,99%, da moraš plačati slovenski 22% DDV. Za vse avte do 6.000 prevoženih km ali mlajše od 6 mesecev, ki se davčno obravnavajo kot da so novi.

 

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.