Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30

Ustvari kratki URL


Bini

Priporočeno sporočilo

dne 31. 10. 2023 ob 21:39 je Sonyfan napisal:

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

 

To je pa pol druga tema ''prigode v prometu'', kjer jih @Boss posname kako cjazijo 60 tam k je 90 :D 

  • Všeč 1
  • Haha 2

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 11. 2023 ob 9:44 je MazdaBoy napisal:

Pa sej to ni velka poraba ali pač? 🤔

Ne tožim nad veliko porabo, sploh ne. Samo radoveden sem s kakšnim načinom vožnje, enim uspe še za liter manj. Aja, avto je z ročnim menjalnikom.

Popravljeno od Sonyfan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Sonyfan napisal:

Ne tožim nad veliko porabo, sploh ne. Samo radoveden sem s kakšnim načinom vožnje, enim uspe še za liter manj. Aja, avto je z ročnim menjalnikom.

Verjetno zelo nežna vožnja, ane. Pa saj na avtocesti pri 120 km/h konstantne vožnje še jaz z 2,5l bencinarjem vozim z nekih 6,5l/100km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Sonyfan napisal:

Ne tožim nad veliko porabo, sploh ne. Samo radoveden sem s kakšnim načinom vožnje, enim uspe še za liter manj. Aja, avto je z ročnim menjalnikom.

Naj te potolažim, meni je danes od doma(Šentjur) do Postojne v deževnem in ful vetrovnem jugozahodniku pila 7.4,nakar se je spustila na 6.2 do Opatije.... 👌Veter in dež se zelo pozna pri porabi, še nikoli tako. 🥴Vmes sem še bil na Učki na 900m n/v. 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Evo, poročam o porabi na eni daljših relacij v 3 dneh. Pet potnikov in poln prtljažnik na relaciji 1420km. Od doma do Mostarja z raznimi ogledi na poti sem imel porabo cca 5.8l/100km,večina od 750km je bilo prevoženo po regionalkah in po mestih. Do vrha Jahorine in Trebeviča je narasla na 6.0, do Sarajeva se je pa spet spustila na 5.8.....👍

Na poti domov iz Mostarja preko Blagaja in Međugorja je bilo pa večino od 670km narejenih po AC pri hitrosti 140-150km/h kar pa je povišalo tudi skupno povprečno porabo na 6.3l/100km... :prstgor:

Moram pa tudi omenit, da po Bosni ni kaj veliko elektrikarjev in je vozni park predvsem dizelski in precej star.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Vnesel sem podatke o natočenem gorivu in kilometrih v Spritmonitor pa mi je ta izračunal povprečno porabo 5,46 l/100 km, medtem ko mi računalnik v avtu po 7.000 prevoženih km kaže 5,2 l/100 km. Pričakoval sem, da bo dejanska poraba višja od tiste, ki jo prikazuje računalnik v avtu, nisem pa pričakoval tako velike razlike.

 

Kakšne izkušnje imate ostali z dejansko porabo in tisto na prikazovalniku v avtu?

1568864.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Jah, ko stojiš na mestu, on ne računa porabe. Če narediš s celim tankom pot v kosu, bosta izračuna poravnana. Sicer pa je 0,2-0,3 l/100 km pričakovano odstopanje.

Ni kaj dodati, pri meni glede na vožnje je največkrat 0.0 do 0,3 ....😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejanska poraba moje Skyactive X AT je od 0,4 (sedaj poleti) do 0,6 (hladnejše obdobje leta) višja od tiste, katero prikazuje BC in tako dejansko povprečje rezervoarja znaša med 5,8 (umirjena, vendar še vedno hitra vožnja) do 6,5 (kadar se mi mudi) l/100 km.

Popravljeno od akla
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je akla napisal:

Dejanska poraba moje Skyactive X AT je od 0,4 (sedaj poleti) do 0,6 (hladnejše obdobje leta) višja od tiste, katero prikazuje BC in tako dejansko povprečje rezervoarja znaša med 5,8 (umirjena, vendar še vedno hitra vožnja) do 6,5 (kadar se mi mudi) l/100 km.

Za avt.je to super.... 👌😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je 0,1 do max 0,2l/100km odstopanja. Tako, da si kar v redu glede razlik BC in dejanskega izračuna. Kolk pa vpliva laufanje motorja na mestu se da na enem tanku striktno uporabljat stop/start sistem z naslednjim tankom pa obvezno brez. Potem pa primerjaš kolk kaj vpliva potrošnja v prostem teku. 

 

Glede na moje izkušnje jo upošteva, saj recimo takoj po tankanju in resetu povprečne porabe, pridem recimo do semaforja pa avto nekaj časa na mestu laufa se povprečna poraba drastično dvigne tako, da sem videl tudi cifre 35l/100km ipd. Če bi merilo samo med vožnjo bi verjetno v Slo težko našli tak klanec, ki bi povzročil tako trenutno porabo. Sploh pa ne za dizla.

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa zanimivo, BC kaže malenkost višjo porabo, kot je dejanska. Sem pravkar tankal, BC je kazal 6,7, dejanska poraba izračunana na roko in po poraba.com pa je 6,57.

Celotna poraba po 25kkm je 7,67.

 

Drugače pa ne verjamem, da BC nebi meril porabe na mestu, razen če je motor ugasnjen.

 

 

33871_1.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sploh ne računam porabe na moji CX30  benzin X motor 🤣🤣🤣🤣😁😁 itak vozit se moreš ne glede koliko porabi 😉😁😁..itak zdaj dela klima non stop in to dela TOP 😁

MA ne se obremenjevat za 0.3 do 0.5 lit...🤣samo gasssss 😁

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Alex napisal:

Še vedno manj kot dinozavri. 😝


 

Noja… nevem, če to drži… ali pa namerno preskočiš tiste, ki napišejo, da imajo nizjo porabo… 

 

Pri meni ima recimo dinozaverski motor porabo po racunalniku  1,4l/100 km… pri mojem režimu vožnje.   🤪 

 

image.png

 

Na dolgi rok (od kar imam to Mazdo) pa je v podpisu… torej 4,1l/100 km …

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Jest napisal:


 

Noja… nevem, če to drži… ali pa namerno preskočiš tiste, ki napišejo, da imajo nizjo porabo… 

 

Pri meni ima recimo dinozaverski motor porabo 1,5l/100 km… pri mojem režimu vožnje 🤪

No ja, ti si izjema, ker imaš pol električarja. 😉Ta kombinacija še nekako pije vodo in je sprejemljiva. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Gelipter napisal:

Jaz sploh ne računam porabe na moji CX30  benzin X motor 🤣🤣🤣🤣😁😁 itak vozit se moreš ne glede koliko porabi 😉😁😁..itak zdaj dela klima non stop in to dela TOP 😁

MA ne se obremenjevat za 0.3 do 0.5 lit...🤣samo gasssss 😁

Tudi jaz se s tem ne belim glave in uživam v vožnji na bencinske hlape🤗, povem pa koliko pije, ko je ravno govora o tem..... 😉

Meni je pa res lahko vseeno ali pije 6 ali 7,ko pa delam na leto 8kkm in je razlika zanemarljiva (cca 150€)letno 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne kadim, ne uživam prepovedanih substanc.....

 

Konje bom pa že hranil, da ne bojo boga kljuseta lačna, ko jih bom teral.

Za gorivo dam in je to to.

 

Moj prvi avto je s 34konji pil 10l/100km. Po 2h letih preganjan in servisiranja je padla na 8.

To kar imam zdaj me ne boli, ker so konji postali manj žejni.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.