Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30

Ustvari kratki URL


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 8 urami je dvorjan napisal:

Jah, že vejo, zakaj.

Verjetno nočejo menjalnikov menjati na 60.000 km in priti na slab glas. Še noben dvosklopčnik se ni pokazal kot dolgoživ.

 

Do neke mere sicer drži, po drugi strani je pa res, da moj bivši službeni Passat je naredil skoraj 300kkm brez nekih izrednih servisov menjalnika. Očitno mu je prav pasalo, da smo bili različni vozniki za volanom in da je vsak vozil malo po svoje. En kolega vem, da je prtiskal k norca in ga je skos mel v Sport načinu, en je vozil k da bi jajcaa v kuferramu prevažal, jaz verjetno nekje vmes.

 

In ravno to, da ni imel skos enakega režima vožnje je menjalniku preprečilo pretirano obrabo kakšnega od delov in je verjetno se obrabljal dokaj enakomerno. Ne vem, ta avto mi je dal upanje, da DSG menjalniki niso tak bavbav.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je dvorjan napisal:

Jah, že vejo, zakaj.

Verjetno nočejo menjalnikov menjati na 60.000 km in priti na slab glas. Še noben dvosklopčnik se ni pokazal kot dolgoživ.

Iz izkusenj ti povem 3 x DSG, pri 60k se šele ogreje, 300k za šalo in še več, jaz sem kupil Alhambro pri 85k in prodal s skoraj 200k, Tarraco 140k od nule, ne vem od kje ta percepcija. Takoj grem nazaj. Se pa vsak del lahko pokvari, enojen, dvojen trojen.......ma pa VAG tudi vključene močnejše dele in hladilnike če naročiš tovarniško kljuko....pomaga

pred 5 urami je godlike napisal:

Večina firm ukinja dvosklopčne in gre na robotizirane enosklopčne.

ampak razlog je samo in zgolj šparanje ne nezanesljivost, in glej zlomka šparanje ponavadi prinese nezanesljivost :)

toyotin neskončni menjalnik je pa spet zgodba zase, v mojem RAV4 še gre, ker je izoliran, pa ima avto moč, v tamalem Aygox 900 kubov pa misliš v kak klanec da bo mašino fu... ven za generalni pregled....Ampak deluje! moč motorja je tu ko jo rabiš cel čas, ta mali X porabi max 5 v mestu.....do Bolognje in nazaj pa je žrla 6 po omejitvah. Pelje se vrhunsko z radarskim (ko ne tuli)

Popravljeno od jures

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je jures napisal:

Iz izkusenj ti povem 3 x DSG, pri 60k se šele ogreje, 300k za šalo in še več, jaz sem kupil Alhambro pri 85k in prodal s skoraj 200k, Tarraco 140k od nule, ne vem od kje ta percepcija. Takoj grem nazaj. Se pa vsak del lahko pokvari, enojen, dvojen trojen.......ma pa VAG tudi vključene močnejše dele in hladilnike če naročiš tovarniško kljuko....pomaga

ampak razlog je samo in zgolj šparanje ne nezanesljivost, in glej zlomka šparanje ponavadi prinese nezanesljivost :)

toyotin neskončni menjalnik je pa spet zgodba zase, v mojem RAV4 še gre, ker je izoliran, pa ima avto moč, v tamalem Aygox 900 kubov pa misliš v kak klanec da bo mašino fu... ven za generalni pregled....Ampak deluje! moč motorja je tu ko jo rabiš cel čas, ta mali X porabi max 5 v mestu.....do Bolognje in nazaj pa je žrla 6 po omejitvah. Pelje se vrhunsko z radarskim (ko ne tuli)

Jure potem moraš probati Mazdin 3,3 SkyD

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je mazdaman napisal:

Jure potem moraš probati Mazdin 3,3 SkyD

Ja V6 je zakon ampak spet 60k€ ne hvala, ni vredno 

Popravljeno od jures

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je jures napisal:

Ja V6 je zakon ampak spet 60k€ ne hvala, ni vredno 

R6 da ne bo pomote :)

 

Sem ti mislili napisati, da so vse cene šle v nebo pa tvoj Tarraco ni tako drag (tisti iz zaloge) konfigurator pa sploh ne dela, da bi lahko sesatvil kaj primerljivega CX-60

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je mazdaman napisal:

R6 da ne bo pomote :)

 

Sem ti mislili napisati, da so vse cene šle v nebo pa tvoj Tarraco ni tako drag (tisti iz zaloge) konfigurator pa sploh ne dela, da bi lahko sesatvil kaj primerljivega CX-60

Sem zloadal kar cenik iz tukaj (https://www.seat.si/konfigurator-in-nakup/katalogi-ceniki/tarraco

 

ČE vzameš model FR, je 2.0 TDI 200 konjeu 7 dsg pa 4x4, 49.393 eur

 

potem moraš doplačat:

- za zaznavanje mrtvih kotov že 750 eur, če dodaš prepoznavanje prometnih znakov 942

- usnjeni sedeži 742 (z ogrevanjem)

- ogrevan voaln 115 eur

- strešno okno 1150 eur

- barva 832 eur

 

 

Seprav na 49 jurjeu dobiš glih ene 3 jurje popusta, kokr koštajo vse te stvari, tko da za 50k bi ga odpelou

 

Nevem no :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je jures napisal:

A je V6 😆

Moj je bil 30k full option dsg 4x4, danes se takega dobi za cca 35k, cene spnsle gor to je dejstvo.

 

Napako sem naredil ko sem ga po po 5h letih prodal ker se mi je zdelo noro ko sem zanj dobil 26k.....

Zdelalo me je pa to da sem 14 mesecev cakal toyoto obljubljeno v treh mesecih (ker je bil kao narocen za salon), niso hoteli vrniti are, tako da vmes sem nabil se 30.000 kilometrov, mel vmes ze 3 kupce pa ga nisem moral dati, vseeno nihce na koncu ni gledal tega samo sel je isti dan kot oglas. 

 

Samo kot primer, smo ze s teme

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19022490&display=Seat Tarraco

Popravljeno od jures

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je jures napisal:

Moj je bil 30k full option dsg 4x4, danes se takega dobi za cca 35k, cene spnsle gor to je dejstvo.

 

Napako sem naredil ko sem ga po po 5h letih prodal ker se mi je zdelo noro ko sem zanj dobil 26k.....

Zdelalo me je pa to da sem 14 mesecev cakal toyoto obljubljeno v treh mesecih (ker je bil kao narocen za salon), niso hoteli vrniti are, tako da vmes sem nabil se 30.000 kilometrov, mel vmes ze 3 kupce pa ga nisem moral dati, vseeno nihce na koncu ni gledal tega samo sel je isti dan kot oglas. 

 

Samo kot primer, smo ze s teme

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19022490&display=Seat Tarraco

mja, + še par jurjeu za 200 konjeu in pa tistih par bonbončkov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je NevLado napisal:

mja, + še par jurjeu za 200 konjeu in pa tistih par bonbončkov

Ne rabaš

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je NevLado napisal:

Seprav na 49 jurjeu dobiš glih ene 3 jurje popusta, kokr koštajo vse te stvari, tko da za 50k bi ga odpelou

 

Nevem no :D 

Ne bi ga. Še zastojn ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je NevLado napisal:

A te motorje se da še zmer tko čipirat k včas, da se sam 150 odklene na 200? Majo drugače isti navor?

Yep

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ti @jures nisi spet dober primer za dolgo kilometrino na DSG-jih, ker imaš dolge ture in je menjalnik večino časa v 6. prestavi na AC, ne pa da 250x prešalta v eni uri pri mestni vožnji. Potem pa so tu še ljudje brez posluha za tehniko, npr. prestavljajo, čeprav avto še ne miruje, in je rezultat tu - okvara avtomatskega menjalnika.

 

V povprečju se velika večina DSG-jev okvari pred 100.000 km. Potem so pa tu še scene, kako je nalašč "slabše" narejeno, pa se odlota lahko samo ena lasersko varjena žička v elektroniki, pa ti iz žepa izpulijo par tisočakov za novega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je ignacij napisal:

Gledam enega primernega CX30 na netu za ženo, samo ima motor X180. Kaj točno je s temi motorji, vem da naj bi bili neki problemi?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19880787&display=Mazda CX-30

 

Neki problemi s kompresorjem so bli, so se zaceli oglasat kot Chewbacca :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je ignacij napisal:

Gledam enega primernega CX30 na netu za ženo, samo ima motor X180. Kaj točno je s temi motorji, vem da naj bi bili neki problemi?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19880787&display=Mazda CX-30

Glej raje x186, mi je ptička prišepnila.... 👍😉

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bossek napisal:

 

Neki problemi s kompresorjem so bli, so se zaceli oglasat kot Chewbacca :D

So imeli vpoklic in so težave, ki so bile na motorju baje odpravili a vseeno so ta X180 motor dodelali v X186, zaradi možnih kasnejših težav... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 31. 8. 2024 ob 13:36 je ignacij napisal:

Gledam enega primernega CX30 na netu za ženo, samo ima motor X180. Kaj točno je s temi motorji, vem da naj bi bili neki problemi?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19880787&display=Mazda CX-30

 

Imam CX-30 (X180) od konca leta 2019, zelo zadovoljen, zaenkrat brez težav, samo redni servisi in bencin....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Robert napisal:

 

Imam CX-30 (X180) od konca leta 2019, zelo zadovoljen, zaenkrat brez težav, samo redni servisi in bencin....

Se pravi, da so  tudi X 180 vrhunski Motorji? Lepo. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Robert napisal:

 

Imam CX-30 (X180) od konca leta 2019, zelo zadovoljen, zaenkrat brez težav, samo redni servisi in bencin....

Super, da je tako👌 Bi res rad enkrat preizkusil ta X180 motor, da vidim če je spoh kaj razlike🤔

Sem ga enkrat vozil kot nadomestni avto in mi je bil super, zato sem tudi kasneje kupil CX-30 z X motorjem..... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Bini napisal:

Super, da je tako👌 Bi res rad enkrat preizkusil ta X180 motor, da vidim če je spoh kaj razlike🤔

Sem ga enkrat vozil kot nadomestni avto in mi je bil super, zato sem tudi kasneje kupil CX-30 z X motorjem..... 😉

Po moje neke bistvene razlike ni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je NevLado napisal:

X186 ima popravljen kompresor in drugačne nastavitve računalnika. Jaz bi raje vzel "popravljeno" verzijo. 

Jaz tudi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Opravljen 4 redni servis.

Olje + filter + zavorno olje + kabinski filter + prednje zavorne plossice ... 590 eur 😱

 

Se je pa ugotovilo, da je puscal hladilnik in je bil menjan pod garancijo.

  • Začuden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.