Skoči na vsebino

Mazda 6 2016, 2.2, Skyactive, izgublja moč, ne pospešuje

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Drgač hec,.. zlomljena loputa, uničena turbina,.. 700€ za obnovit,.. pomoje z delom kak e 1,5k evroc stroška

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Tilen5 napisal:

Drgač hec,.. zlomljena loputa, uničena turbina,.. 700€ za obnovit,.. pomoje z delom kak e 1,5k evroc stroška

Sponsored by????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ja ubistvo je blo vse narjeno kar sm milsu da bom pri 200kkm, tko da brum-brum, pošrek nadalnjih 100kkm,..pol pa se zapelem v Anhovo, obrem avto proti soči, grem ven in spustim ročno.

  • Všeč 3
  • Haha 4

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Tilen5 napisal:

Nevem še ker more spisat natančno račun,.. pomoje 2k eur plus

dobr niti ni tako hudo, glede na to da je avto še vedno verjento vreden 10k + , sedaj veš kaj imaš in ga zvoziš do konca....(verjetno pa to nisi popravljal na uradnem servisu?)

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne privatni mehanik,

 

delano je blo: nova turbina, da je turbina v garanciji DPF,.. zaradi DPF sesalni kolektorji

narejen mali servis
menjana sonda izpušnih plinov ki so mi jo pri drugem mehaniku polomili
menjan mikro jermen, ki ej bil kao 1 leto naza menjan pri drugem mehaniku(usa scufan)
nov antifirz, dobil je tudi da je tista črna plastika na motorju počena in puša in jo je menjal
pa neke cevi nove, pa še kaj se bi našlo

mi ej tud pokazal vse stare polomljene dele in škato saj 🙈

 

Popravljeno od Tilen5
  • Všeč 4
  • Začuden 2

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je sportman333 napisal:

dobr niti ni tako hudo, glede na to da je avto še vedno verjento vreden 10k + , sedaj veš kaj imaš in ga zvoziš do konca....(verjetno pa to nisi popravljal na uradnem servisu?)

Ko je meni 12 let nazaj na bmw-ju motor razbilo sem dal 3800€.

Še dobro da je bil v garanciji in sem dobil vse povrnjeno s strani avtohiše v Kopru.

 

Takrat sem dobil sivih las še za naprej:nevem:

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Evo račun pršu ,..skoraj 3000€

dne 1. 6. 2024 ob 19:57 je Tilen5 napisal:

Ne privatni mehanik,

 

delano je blo: nova turbina, da je turbina v garanciji DPF,.. zaradi DPF sesalni kolektorji

narejen mali servis
menjana sonda izpušnih plinov ki so mi jo pri drugem mehaniku polomili
menjan mikro jermen, ki ej bil kao 1 leto naza menjan pri drugem mehaniku(usa scufan)
nov antifirz, dobil je tudi da je tista črna plastika na motorju počena in puša in jo je menjal
pa neke cevi nove, pa še kaj se bi našlo

mi ej tud pokazal vse stare polomljene dele in škato saj 🙈

 

Evo račun prišel... 2700€

  • Všeč 3
  • Zmeden 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 27. 8. 2022 ob 11:09 je denis100procent napisal:

Ja zgleda da res. Napisal si da nova turbina pride okorg 2000e? Kaj to govorimo o celotnem bi-turbu? Mogoce imate podatek koliko bi bila cena montaze na mazdinem servisu?

Težavo glede izgube moči do 2500 obratov imam popolnoma enako tudi sam. Danes sem se oglasil na servisu Mazda. Avto ima dve turbine. V prvi se je odlomil en pokrovček, kar pomeni, da tam vleče zrak. Cena turbine je 1500 z ddv + delo za zamenjavo 300 €.

Kako bom postopal še ne vem. Ne vem, če bom lahko kje dobil obnovljeno turbino, ki bo kvalitetno narejena za dosti nižjo ceno. Druga zadeva je potem sessalni kolektor, ki nima sicer direktne povezave z tem ampak na 100.000 ga je zelo dobro očistiti, ker je običajno čisto zabit. Cena čiščenja + peskanja na pooblaščenem servisu cca. 500 euričev. To so cene ....

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Mazda6 Top Revolution napisal:

Težavo glede izgube moči do 2500 obratov imam popolnoma enako tudi sam. Danes sem se oglasil na servisu Mazda. Avto ima dve turbine. V prvi se je odlomil en pokrovček, kar pomeni, da tam vleče zrak. Cena turbine je 1500 z ddv + delo za zamenjavo 300 €.

Kako bom postopal še ne vem. Ne vem, če bom lahko kje dobil obnovljeno turbino, ki bo kvalitetno narejena za dosti nižjo ceno. Druga zadeva je potem sessalni kolektor, ki nima sicer direktne povezave z tem ampak na 100.000 ga je zelo dobro očistiti, ker je običajno čisto zabit. Cena čiščenja + peskanja na pooblaščenem servisu cca. 500 euričev. To so cene ....

A ste že odpirali, da veš da ga je odlomilo?

Ja med turbinama je loputa, ta loputa pa na palčki, ki uravnava pretok. Loputa je pritrjena z zatičem, ta se losa in ga potegne čez mašino. Če je to že naredilo, bi o tem vrjemi vedel, ker med procesom poškoduje lopatice turbine in posledično spremeni zvok.

 

Tk da če je avto še vozen in nimaš čudnih zvokov iz turbine imaš zatič še najvrjetneje na svojem mestu. Čimprej raznest in zamenjat ta zatič, v spominu imam, da bi naj to na Mazdi Selmar v Celju sedaj popravljali (samo zatič, brez menjave turbine).

Če je cena nove turbine samo 1500 €, je to še ddober deal, ker je bila pred 5 leti okoli 3k €.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Selmarju so mi pred 3 leti rekli, da loputico privarijo za 150€ in potem nevarnosti ni več.

 

Sicer pa se loputica sliši, če še obstaja ... ko ugasneš avto - čez kakšno sekundo ali dve se zasliši kovinski zvok "pink", ko loputica udari ob kovinsko ohišje turbine.  

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj loputice ne more potegnit not, notri potegne samo zatič, ki jo drži na palčki. Če slišiš ta kovinski zvok "pink", ko ugasneš, je že prepozno, je zatič že daleč od svojega pravega mesta :D

 

Drugače pa za @Mazda6 Top Revolution tule maš linke do starih pogovorov o tem problemu, dokumentirano z slikami, kako to izgleda:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ravno zato nisem napisal "slovenskih bank", ampak "bank v Sloveniji".   Bi zastavil malo drugače - ali je javno ali zasebno ni tako pomembno, kot je pomembno kakšen je odnos vodstva in zaposlenih. Običajno imajo domači ljudje več empatije do svojega kraja in krajanov, kot tujci. Ni pa to vedno, kot je bilo v primeru Igorja in "njegovega" Istrabenza.   V Sloveniji se je od osamosvojitve naprej v državnih družbah pogosto slabo kadrovalo, po načelu, najbolj važno je, da je naš (da bo zrihtal našim službe in denar za stranko in naše žepe), ne pa da je dober gospodar za družbo.       
    • Ja: ročni menjalnik v kombinaciji z vsaj dvolitrskim turbo-dizlom...
    • Danes čist popizdil,k že drugi dan zapored koda E31 na Bosch pomivalcu...stara fora,k je bilo že pri prejšnjem Boschu tako...netesnost banje,in skoz kaplja na dno,kjer je plovec za qaua-stop...pa ga izvlečem,nagnem na stran,da izteče voda ven...,in "jovo na novo"...in se mu sfuzla,in kaže eno drugo kodo...itd... Poln qurac imam že tega Boscha... Pa pred dvema mescema crknila Bosch mikrovalovka-crknil motor ventilatorja...brez ventilarorja pa "bog ne daj,da jo goniš"...lahko bajta zgori... Nesem mikrovalovko na Etis servis...se sreča,da so takrat imeli akcijo "zastonj podaljšanje garancije na 5 let",čene bi bila mikrovalovka ža na smetišču...lih dobre 4 leta in crknila... In so vgradili nov komplet ventilator, in lepo dela...še tišje...a glej ga hudiča-crkuje display...bo spet treba na servis...   Pomivalca pa mam Bosch-a res "beri zgoraj"...dve leti in pol in "za na deponijo"   In grem gledati, kaj čem kupiti.... Sem že imel Candy,Bosch,Miele,spet Bosch...in začnem gledati tudi Beko🙄 (ma Bosch hladilnik je rudi Made in Turky)... Gledam mal boljše,in najdem na Mimovrste dva boljša prostostoječa... In greva popoldne z ženo malo pogledati v BTC v Merkur...nič nimajo.... In zavijeva se v BigBang...in na koncu so imeli oba...boljšega pa je prodajalka izenačila z ceno od Mimovrste...in kot nalašč po vrhu še vikend-popust,in so ga imeli celo na zalog...prodajalka sploh ni vedela,da ga imajo,k so nekaj zajebali,in ga ni med prostostoječimi... Je bila na koncu cena 522,75€-top cena! Za tega gre.   BDFN36560XC pomivalni stroj BEKO WWW.BIGBANG.SI BDFN36560XC  pomivalni stroj BEKO   Še uradna stran Beko   BDFN36560XC | Prostostoječi pomivalni stroj (15 nastavitev položajev, Polna) | BEKOGLOBAL WWW.BEKO.COM Prostostoječi pomivalni stroj (15 nastavitev položajev, Polna) | BDFN36560XC | BEKOGLOBAL   2 let garancije+3 leta ob registraciji,10 let na motor (inverter). Kar je bilo meni važno-optično ne izgleda plastik-fantastik,A-klasa-najvarčnejši za ta cvenk sploh,zelo tih,zelo masivne košare iz debele žice-se takoj opazi...in vse živo ostalega...naj vsak zase pogleda,kogar zanima... Upam,da nisem brcnil v temo z to znamko... Jutri montiram...pa da vidim🙄
    • Še dve fotki ProCeeda v lepšem vremenu... 😉
    • Kera pa je še slovenska banka?....naštevate tobačno....kje je pa vec kot 20+ slo firm, kjer ni bilo tujcev....(celoten istrabenz konglomerat, tomos, elan, tam, mlm, sct, primorje, večina zivilske in prehrambene verige, turizem....pa še veliko sem jih pozabil)...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.