Skoči na vsebino

Mazda 3

Ustvari kratki URL


Janez007

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Matick napisal:

Pa zaradi eko pizdarij, je G122 manj poskocen kot G120.

Ni kriv samo eko. Tudi dodatnih 70kg se pozna pri poskočnosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je toto89 napisal:

Ni kriv samo eko. Tudi dodatnih 70kg se pozna pri poskočnosti.

 

Pa ne 1.5s.
mogoce bi se max kaksno desetinko poznal, kaj vec pa dvomim. To je kot da bi dal še enega človeka v moj avto, pa avto kar naenkrat rata nepremičnina :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 7/18/2024 at 1:37 PM, NevLado said:

G122 je isti motor kot G120 samo da ima še dodatno izklop cilindrov in par eko pizdarij. 

 

Nimaš kaj sfalit s tem motorjem, je pa če bi rad malo več športne vožnje izbira G150 boljša, ker je G122 pri 4k obratih zaklenjen, G150 pa ne.

 

Super, hvala. Morda še kak komentar glede cenovnega razpona dotičnih (rabljenih) modelov? Torej bencinar, letnik 19/20 z 100-150K km.  Zavedam se, da le te kroji razmerje med ponudbo in povpraševanjem, a sklepam, da je del prodajalcev odprtih za barantanje, tako da bi bilo dobro imeti v glavi realno vrednost avta in se sklicevati na le to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 18. 7. 2024 ob 13:09 je Toncek napisal:

da so cene na avtonet-u napihnjene, 19/20 letnika ni mogoče najti pod 16K, vse rangira tam med 17-19K, kar je res malce nerodno glede na dejstvo, da novega dobiš za 24K.

 

Nove trojke ze nekaj casa ne dobis za 24K € ... :D Po ceniku se zacne najbolj oskubljena od 25K € pa potem vse do dobrih 31K € ... Res pa je, da 19K € je prevec ... pomoje je realna cena tam nekje do 15K € ... Seveda pa je vse odvisno od prodajlca, ce je podobnega mnenja :) ... ali jo bo raje se nekaj mesecev prodajal ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 54 minutami je Freak napisal:

Malce sem gledal po konfiguratorju in sem zasledil, da ima mazda 3 (sedan), dva motorja 2.5 - 140KM in 2.0 - 186KM :huh:

Sploh nisem vedel, da obstaja tudi tak 2.5  "švohnejši" motor??  

 

 

https://www.mazda.si/konfigurirajte-svojo-mazdo/MAZDA3/4SD/

TO še ugibamo. Lahko, da so se zatipkali in gre za 1.5-litrski motor s 140 konji. Bo treba v salon pa havbo odpret. 😃

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je dvorjan napisal:

TO še ugibamo. Lahko, da so se zatipkali in gre za 1.5-litrski motor s 140 konji. Bo treba v salon pa havbo odpret. 😃

 

 

NISO se zatipkali... drugace ne bi bilo povsod to objavljeno... 

 

Tudi Schuster omenja ta motor v novi Mazdi 3 in CX-30 modelno leto 2025 v vlogu ...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Včeraj, ko sem bil na servisu sem dobil kot nadomestni avto M3  G122 avt. Je fina za vozit glede na to, da je avtomatik, ker ji kar fino pomaga ele. pri pospeševanju z mesta. Tako, da je sedaj bolj prijetna za vozit kot prej, ko ji še ni pomagala elektrika. Poraba je pa za moje pojme prevelika! Jaz sem jo vozil 80km z porabo 6.6, toda prej je bila vožena s precej večjo porabo..... :aaaaa:

Nebi je imel.... :nevem:

IMG_20240821_135402.jpg

IMG_20240821_135508.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Bini napisal:

Včeraj, ko sem bil na servisu sem dobil kot nadomestni avto M3  G122 avt. Je fina za vozit glede na to, da je avtomatik, ker ji kar fino pomaga ele. pri pospeševanju z mesta. Tako, da je sedaj bolj prijetna za vozit kot prej, ko ji še ni pomagala elektrika. Poraba je pa za moje pojme prevelika! Jaz sem jo vozil 80km z porabo 6.6, toda prej je bila vožena s precej večjo porabo..... :aaaaa:

Nebi je imel.... :nevem:

IMG_20240821_135402.jpg

IMG_20240821_135508.jpg

Elektrika? G122 ima hibrida?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Bini napisal:

Baterija no.... 

Ma dej, to je pravljica :D 

 

Ta G122 motor v kombinaciji z avtomatikom bi morali prepovedat, ker

1. ne gre nikamor,

2. ropota ko traktor ko greš 80 (ker se cilindri nonstop izklapljajo in vklapljajo)

3. se samo dere in pije bencin pa ne gre nikamor, če pritisneš. 

 

Stari G120 motorji ki si ga imel ti v 3ki in jaz v CX-3 so bili zlata vredni v primerjavi s tem, kar so sproducirali z eko dodatki !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je NevLado napisal:

Ma dej, to je pravljica :D 

 

Ta G122 motor v kombinaciji z avtomatikom bi morali prepovedat, ker

1. ne gre nikamor,

2. ropota ko traktor ko greš 80 (ker se cilindri nonstop izklapljajo in vklapljajo)

3. se samo dere in pije bencin pa ne gre nikamor, če pritisneš. 

 

Stari G120 motorji ki si ga imel ti v 3ki in jaz v CX-3 so bili zlata vredni v primerjavi s tem, kar so sproducirali z eko dodatki !!!

 

Tocn tko.
Ce gres gledat statistiko, ima stari G120 od 0-100 za mal vec kt sekundo bols pospeske kt pa G122.

 

Tudi tale elektrika v mild hibridih ni glih neki presezek, mild hibridi imajo tolk svoh elektro motorje, da mislim da ima fen od moje vecjo moc :D

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Ma dej, to je pravljica :D 

 

Ta G122 motor v kombinaciji z avtomatikom bi morali prepovedat, ker

1. ne gre nikamor,

2. ropota ko traktor ko greš 80 (ker se cilindri nonstop izklapljajo in vklapljajo)

3. se samo dere in pije bencin pa ne gre nikamor, če pritisneš. 

 

Stari G120 motorji ki si ga imel ti v 3ki in jaz v CX-3 so bili zlata vredni v primerjavi s tem, kar so sproducirali z eko dodatki !!!

Res je.... 👍

pred 16 minutami je Matick napisal:

 

Tocn tko.
Ce gres gledat statistiko, ima stari G120 od 0-100 za mal vec kt sekundo bols pospeske kt pa G122.

 

Tudi tale elektrika v mild hibridih ni glih neki presezek, mild hibridi imajo tolk svoh elektro motorje, da mislim da ima fen od moje vecjo moc :D

Vem sem ga imel, samo s polnim plinom se bolj redko voziš.... 😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Res je.... 👍

Vem sem ga imel, samo s polnim plinom se bolj redko voziš.... 😁😉

 

Vsako prehitevanje izven avtoceste in vkljucevanje na avtocesto :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drugače pa mislim, da ta kombinacija za cx-30 testni avto ni posrečena.... Že tako je bolj zaspana potem pa jo še avtomatika dodatno zamori, dobro da ji "elektrika" malo pomaga pri speljevanju.... 

Ps,da ne bo napačno razumljeno, "elektrika" kot vrsta energije in ne kot električni avto.... 😁😉

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.