Skoči na vsebino

Chat is back ...

Ustvari kratki URL


dvorjan

Priporočeno sporočilo

Zakaj nisem presenečen?

 

Spet Kitajci...

 

Prišli so na idejo, da bi namesto baterij imeli kaj "jedrski reaktor". In so izdelali "baterijo" BV100, v kateri je radioaktivni izotop nikelj-63. Iz te "baterije" dobijo 100 mikrovatov pri napetosti 3 volte kar 50 let. "Baterija" ima mere 15x15x5 mm. Baje sevanje za zdravje ni škodljivo, ker je zelo šibko. No, to jim verjamem. Od ene "baterije" je sevanje šibko. Kako bo pa, ko bo na vlaku kakšnih 150 ljudi in bo vsak imel mobitel s tako baterijo? In kako bo to potem zgledalo na smetišču? Bomo "baterije" odlagali med jedrske odpadke? 

 

Mah, mogoče boljše, da grem spat in ne premišljujem naprej...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima kdo kakšno vlečno kljuko za prodat za Mazdo 6 2010 oz. je kljuko kje kupoval kje v zadnjem času in ima kakšno priporočilo?

 

Kljuka ne rabi bit space shuttle, lahko je najbolj osnovna.

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 6. 2024 ob 10:01 je pob napisal:

Ima kdo kakšno vlečno kljuko za prodat za Mazdo 6 2010 oz. je kljuko kje kupoval kje v zadnjem času in ima kakšno priporočilo?

 

Kljuka ne rabi bit space shuttle, lahko je najbolj osnovna.

 

Hvala.

Lah ti jaz kej zategnem če rabš, odvisno od kje si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majstri, če ni strogo varovana vojaška skrivnost, me zanima, kje imate sklenjeno Nezgodno zavarovanje otrok in mladine ter koliko plačujete za to in kaj vse je vključeno v to?

 

Ker mislim, da bom potreboval novo zavarovalnico. Ta, pri kateri sem imel do zdaj (Generali) se je odločila za 200% podražitev zavarovanja... Pri šestih otrocih to rata kar poštena cifra...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, kam, bom pa tle vprašal. 

Sončna očala imate polaroidne? 

Če je, kako vidite na displeje oziroma armaturko v avtu... 

Jaz imam polaroidne in ne vidim na telefon in na displej v tovornjaku. Moram zdaj z navadnimi vozit...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Shrek napisal:

Ne vem, kam, bom pa tle vprašal. 

Sončna očala imate polaroidne? 

Če je, kako vidite na displeje oziroma armaturko v avtu... 

Jaz imam polaroidne in ne vidim na telefon in na displej v tovornjaku. Moram zdaj z navadnimi vozit...

 

Jest mam polaroidne, v avtu vidim normalni na vse displaye, na telefon pa ne vidim ce ga obrnem vodoravno.

 

Od kle https://optixgallery.com/are-polarized-sunglasses-good-for-driving/#:~:text=Grey%2C brown%2C and amber-,affecting your vision if driving.

 

"Grey, brown, and amber-tinted polarized lenses are generally better for driving. These colors can brighten the surroundings on a cloudy day and improve the contrast and sharpness of objects on bright days. 

 

Blue and yellow colored glasses can distort surrounding colors, affecting your vision if driving."

 

 

Jest vozim z rjavimi, imam se isti model modre, samo ne bi vedu ce je res taka razlika, ker se nisem pelov z njimi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Shrek napisal:

Ne vem, kam, bom pa tle vprašal. 

Sončna očala imate polaroidne? 

Če je, kako vidite na displeje oziroma armaturko v avtu... 

Jaz imam polaroidne in ne vidim na telefon in na displej v tovornjaku. Moram zdaj z navadnimi vozit...

Potem je mrežica navpicno in ne vodoravno

 

jaz ne vidim samo če prekrižam vodoravno

 

lani sem naredil doktorat, na koncu reskiral 180 za oakley prizm

 

ni mi žal niti centa, nobenega bleščanja od luči, vode,…

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jsu imam rejbanke že uf...s tolarji sem jih še plačal... Vidi se nebeško z njimi, na telefon ne vidim, ko imam 360 folijo okoli telefona, pa na radio ne vidim v tovornjaku. Moram z navadnimi vozit zdaj...al pa očala predvigovat... 

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam Goodr. Odkril sem jih po naključju, tu jih noben ne pozna, v Ameriki so hype. Nabavil iz

Nizozmske.

 

 

Če gledam v stvari pred sabo je ok. Nekomu drugemu pa ne vidim na ekran, če je bolj pod kotom.

 

Avto vidim normalno. Telefon A41 normalno. S21 (oled) s tovarniško foljo bogo, videl nek zelen štih in slabo. Zdaj brez folje je super.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

GOODR.NL

Shop our affordable Red on Red Running Sunglasses: No slip, no bounce, all polarized, all fun. All...

 

 

Imam točno te. Ker so mi barvno top.

 

Cenejših solidnih polaroidnih ni za dobit. Ne lezejo iz nosa, lahke so...

 

Saj so Ray Ban malo boljše ampak so za 5 teh.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 12. 6. 2024 ob 16:40 je Slivka napisal:

Majstri, če ni strogo varovana vojaška skrivnost, me zanima, kje imate sklenjeno Nezgodno zavarovanje otrok in mladine ter koliko plačujete za to in kaj vse je vključeno v to?

 

Ker mislim, da bom potreboval novo zavarovalnico. Ta, pri kateri sem imel do zdaj (Generali) se je odločila za 200% podražitev zavarovanja... Pri šestih otrocih to rata kar poštena cifra...

@Slivka mi imamo pri Triglavu, pride cca.50 EUR na leto. Vključene so težje poškodbe, opekline, zlomi, izpahi, nadomestilo za bolnišnični dan, mesečna nezgodna renta za 30 ali več odstotno stopnjo težjih poškodb.....

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 14. 6. 2024 ob 21:39 je Shrek napisal:

Jsu imam rejbanke že uf...s tolarji sem jih še plačal... Vidi se nebeško z njimi, na telefon ne vidim, ko imam 360 folijo okoli telefona, pa na radio ne vidim v tovornjaku. Moram z navadnimi vozit zdaj...al pa očala predvigovat... 

 

dne 14. 6. 2024 ob 21:39 je Shrek napisal:

Jsu imam rejbanke že uf...s tolarji sem jih še plačal... Vidi se nebeško z njimi, na telefon ne vidim, ko imam 360 folijo okoli telefona, pa na radio ne vidim v tovornjaku. Moram z navadnimi vozit zdaj...al pa očala predvigovat... 

Ne delujejo dobro z avtomobilskimi armaturnimi ploščami ali zasloni LCD (zaslon s tekočimi kristali). 

 

Tole drži samo v primeru, da so leče narobe pobrušene in vstavljene v okvir. Zato ne vidiš na noben zaslon, telefon itd. Če pa telefon obrneš ali pa glavo, ko jih imaš na glavi pa boš videl na LCD števec v avtu! 

To se dogaja ponavadi pri slabših, cenejših ali pri nepravilni obdelavi leč v očala. Zato je najboljše očala pri nakupu preizkusit, da nimaš kasneje takne težave. 

Te stvari optiki dobro poznajo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Bini napisal:

 

Tole drži samo v primeru, da so leče narobe pobrušene in vstavljene v okvir. Zato ne vidiš na noben zaslon, telefon itd. Če pa telefon obrneš ali pa glavo, ko jih imaš na glavi pa boš videl na LCD števec v avtu! 

To se dogaja ponavadi pri slabših, cenejših ali pri nepravilni obdelavi leč v očala. Zato je najboljše očala pri nakupu preizkusit, da nimaš kasneje takne težave. 

Te stvari optiki dobro poznajo. 

 

In potem z očali, ki so "pravilno" brušena vidiš normalno, recimo, na zaslon fotoaparata. Dokler iz "landscape" ne obrneš fotoaparata v pokončni format. Takrat kar naenkrat "pravilno" brušeni polarizacijski špegli ratajo nepravilni.

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Bini napisal:

 

Ne delujejo dobro z avtomobilskimi armaturnimi ploščami ali zasloni LCD (zaslon s tekočimi kristali). 

 

Tole drži samo v primeru, da so leče narobe pobrušene in vstavljene v okvir. Zato ne vidiš na noben zaslon, telefon itd. Če pa telefon obrneš ali pa glavo, ko jih imaš na glavi pa boš videl na LCD števec v avtu! 

To se dogaja ponavadi pri slabših, cenejših ali pri nepravilni obdelavi leč v očala. Zato je najboljše očala pri nakupu preizkusit, da nimaš kasneje takne težave. 

Te stvari optiki dobro poznajo. 

Hm...

Ne vem, če so pri optiku kupljena RB očala čungalunga varjanta... 

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Shrek napisal:

Hm...

Ne vem, če so pri optiku kupljena RB očala čungalunga varjanta... 

 

So pa ocitno tako stare, da še ni bilo problemov z zasloni na telefonih ali v avtih ;) … Mogoče so se pri novejših modelih kaj prilagodili ;) … Jaz imam ravno zaradi tega raje takšna sončna očala brez polariziranih stekel… Res je, da polarizirana zmanjšajo refleksije… ampak se da tudi brez tega… 

 

Mogoče pa enkrat spet probam polarizirana stekla pri naslednji nabavi očal… :D 

  • Všeč 3
  • Ljubim 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

In potem z očali, ki so "pravilno" brušena vidiš normalno, recimo, na zaslon fotoaparata. Dokler iz "landscape" ne obrneš fotoaparata v pokončni format. Takrat kar naenkrat "pravilno" brušeni polarizacijski špegli ratajo nepravilni.

 

 

Točno tako, res je.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Shrek napisal:

Hm...

Ne vem, če so pri optiku kupljena RB očala čungalunga varjanta... 

Ti je že @Jest napisal, lahko ti pa tudi v optiki prodajo takšne in ni nujno, da so čunga linga... Poznam enga, ki ima Rajbanke ispred treh let za 200€ pa ima ta problem,ful je razočaran.... :nevem:

Moja sestra je optik, zato te stvari poznam, da nebi kdo slučajno mislil, da se kar malo hecam.... 😁😉

Je pa še ena zanimivost, kupil si telefon za do 200€ in ne vidiš nič, četudi imaš OK polaroidne leče, ker pri telefonih za tako ceno šparajo in vse porabijo do konca..... :nevem:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jest napisal:

 

So pa ocitno tako stare, da še ni bilo problemov z zasloni na telefonih ali v avtih ;) … Mogoče so se pri novejših modelih kaj prilagodili ;) … Jaz imam ravno zaradi tega raje takšna sončna očala brez polariziranih stekel… Res je, da polarizirana zmanjšajo refleksije… ampak se da tudi brez tega… 

 

Mogoče pa enkrat spet probam polarizirana stekla pri naslednji nabavi očal… :D 

V obeh avtih so navadne Adidaske.

Goodr pa so za okol hodit 😁 

 

Pa še to. Poznam osebo, ki ji je z Goodr Og slabo. Dejansko obstajajo ljudje, ki jim določena krivulja leč ne paše.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.